mikicica

Da,leci se.
Oboljenje klinicki gledano je slicno TBC-u,prevashodno se leci kortikosteroidima(hormoni kore nadbubrezne zlezde,anti-alergijsko svojstvo kao i protiv upale),glavni cilje je spreciti da dodje do plucne fibroze,lecenje moze da potraje i do vise od godinu dana,ali cesto do "izlecenja" dodje posle 6-12 meseci.
 
Da,leci se.
Oboljenje klinicki gledano je slicno TBC-u,prevashodno se leci kortikosteroidima(hormoni kore nadbubrezne zlezde,anti-alergijsko svojstvo kao i protiv upale),glavni cilje je spreciti da dodje do plucne fibroze,lecenje moze da potraje i do vise od godinu dana,ali cesto do "izlecenja" dodje posle 6-12 meseci.

tačnije steroidnim antiinflamatornim lekovima koji predstavljaju derivate kortikosteroida..:)
 
hvala vam na odgovorima.Lecim se deset meseci na VMA,rezultati su mi bili ok osam meseci a na poslednjoj kontroli losiji nego prvi put kad su mi dijagnostikovali sarkoidozu. Najvise me brine to sto sam za osam meseci radila tri CT-a grudnog kosa.Mom doktoru je to ok a sa drugim doktorima kad sam pricala savetovali su mi da predjem na institut za plucne bolesti.
 
:besna:pronizon pijem deset meseci a uzimam i seretide pumpicu i strasno sam se ugojila.Podbradak mi je grozan kao i stomak,sva sam otecena kao da su me pcele izujedale.Interesuje me da li ce se ti otoci povuci i za koji otprilike vremenski period.A da ne pominjem kako to strasno psihicki deluje na mene.Ponekad mislim da moj izgled vise utce na moju psihu od same dijagnoze.
 

Back
Top