Microsoft

Svaka mašina može određenim softverom da se dovede u stanje kapitulacije, nema tu nikakve razlike između Win i Lin. Međutim, ja ovde govorim o mašinama za svakodnevnu upotrebu, productivity, media, internet, a to ne opterećuje moderne mašine naročito.
Iz iskustva, nikada ne gasim masinuna poslu zato sto nakon svakog buta Win 10 gusi masinu najmanje sat vremena.
Svako ko je iskusio Win 10 zna o cemu pricam.
 
Inače svaki sistem pri pokretanju drlja kako CPU tako i HDD(ssd) šta ko ima...
Normalna stvar.
Posle minut smiri se na par % CPU opterećenja.

Samo kod specijalaca to može biti i po par sati...jer im teško da vide šta je problem ako ga uopšte i ima.
Teška vremena.
 
Mac je retardirano zatvoren sistem.
Na winu imaš ogroman izbor kako opensource tako i pay2win softvera.
Linux derivati su jednu teška zbrka...ima nekoliko package managera, te deb paketi te oni RPM, flatpak...
Užas.
Update za Firefox npr preko Store-a kasni po nekoliko dana, kod Windowsa odmah je dostupno.
Ima tako milion stvari koje smaraju na Linux ima zato su i ostali na 2%
Mogu se samo citirati: " Najbolji dokaz da je sadašnja IT-tehnologija i filozofija stigla do vrhunca svojih sposobnosti! Neophodna je IT-REVOLUCIJA!" :bravo:
 
Ma nikad nije bilo lakše da se instalira sistem , gotovo sve drajvere povlači sa WU, tu jedino može korisnik da optereti i zaebe stvar...
Al i za to mora da bude talenat, tak navuče ko zna šta preko neta...ima tih talenata.
SSD je danas must have, nisu mi jasni likovi koji sve promene i ostave stari HDD star 10 godina i na tome stavljaju sistem.
Posle kaže gle kako se raspada..
Pa pck ti mat, dao si za komp 500,600e a stekas se za jedan sistemski ssd. ili debil ostavi staro kunfu napajanje..auuu .
Ma sve OK, osim jedne 'sitnice': Hebe mi se živo za sve 'neophodne i revolucionarne' promene, razne špijunske i ostale aktivnosti razni servisa i programa.... sve dok ja za to NE trebam da izdvojim NI extra DINARA! Neka mi onda uz besplatni Win10 pošalju i besplatni SSD, ili neka JEDU GOVNA, MAMICU im NABIJEM! Rad , Red i Disciplina, molim lepo!
 
Moze i takva mašina da se upregne jako lako i na brzinu.
Te 8 core aždaje uposlis brzo nekom video konverzijom i gejmingom u isto vreme.
Ne znam dal se nekome nekada mašina nije bar jedno zaledila, makar radila hard job par dana 😆

Piskaramo o OSNOVNIM aktivnostima na OS-u! Moja Dual Core mašina bi jedva disala na Win10 i kada samo BULJIM u monitor!
 
Inače svaki sistem pri pokretanju drlja kako CPU tako i HDD(ssd) šta ko ima...
Normalna stvar.
Posle minut smiri se na par % CPU opterećenja.

Samo kod specijalaca to može biti i po par sati...jer im teško da vide šta je problem ako ga uopšte i ima.
Teška vremena.
?? Ako ne držiš Win10 stalno uključen, nakon što ga ponekad uključiš, 'neophodni i revolucinarni' apdjeti znaju trajati i po sat vremena! Onaj svetlo plavi ekran: Apdejting Windblows, don't turn off your computer! :zcepanje: :zcepanje: :zcepanje:
 
Pa za neke (mnoge) i radi , kazem ja za specijalce treba dodatni nadzor em sto imaju problem em sto se ne potrude da rese isti.
Čekaj malo!? Instaliram OS, kakve probleme bih ja onda trebao da rešavam? Kupiš novi auto i odmah trebaš da šarafiš po njemu da ti radi kako treba, ili voziš u servis jer to ne znaš, ili nemaš vremena za to? :zcepanje:
 
Čekaj malo!? Instaliram OS, kakve probleme bih ja onda trebao da rešavam? Kupiš novi auto i odmah trebaš da šarafiš po njemu da ti radi kako treba, ili voziš u servis jer to ne znaš, ili nemaš vremena za to? :zcepanje:
MaNi nove stvari, vidi šta imam za tebe 😀

IMG_20200216_214415.jpg


Izvadio ga iz mašine da ga fotkam za tebe, radi lepo i dan danas, ima na sebi w98 ali nije u tome fora, fora je u tome da ga prodaš i kupiš normalnu masinu! 😆

Vidi mu vrednost jbt 😆

Screenshot_20200216-214239.png
 
Iz iskustva, nikada ne gasim masinuna poslu zato sto nakon svakog buta Win 10 gusi masinu najmanje sat vremena.
Svako ko je iskusio Win 10 zna o cemu pricam.
Nakon SVAKOG boot-a čekaš po SAT vremena?

Ne znam šta da ti kažem osim da ti nešto ne valja. Moj Win10 se nakon svakog boota podigne brže nego što sednem na stolicu, par sekundi max.
 
E uporedi kad stigneš performanse hdd-a pre 20 godina i ovih danas pa ces da se cudis odakle mu ta potencija da butuje ceo sistem za par sekundi a toliko hiljada fajlovA čita u startu 🙂
A tek na Linux derivatima...
Džaba ti pljuvanje po Linuxu! Na ovom mome DualCore kršu i na HDD-u veselo prede, a da je Win10, ja bih se otelio! :zcepanje:
 
Džaba ti pljuvanje po Linuxu! Na ovom mome DualCore kršu i na HDD-u veselo prede, a da je Win10, ja bih se otelio! :zcepanje:
Ne bi ,nego si noob ne znaš da instaliraš ltsb.
A i drajveri su loši, jbg zali se oemu 😆
A to kako ti radi Linux distroe , to nedaj Bože nešto malo jače da uposlis , recimo par tabova u FF i još neka akcija...
Sreća koristiš za calculator samo 😆
 
Ne bi ,nego si noob ne znaš da instaliraš ltsb.
A i drajveri su loši, jbg zali se oemu 😆
A to kako ti radi Linux distroe , to nedaj Bože nešto malo jače da uposlis , recimo par tabova u FF i još neka akcija...
Sreća koristiš za calculator samo 😆
Za druge akcije imam drugu, posebnu mašinu koja uopšte nema ni fizičku vezu sa internetom! Pa neću valjda ulupati 500 evra za mašinu koja služi samo za internet, FB, forume, youtube, poštu i google? Za tu lovu kupim super mobilno govance! I ostane još za ćevape i gajbu piva! :zcepanje:

E da, 'calculator', odnosno za naškrabati neki programčić u V.Basicu mi je sasvim dovoljan i XP SP2, bez 'neophodnih i revolucionarnih' apdejta!
 
Poslednja izmena:

Slične teme


Back
Top