Quantcast

Microsoft

bmaxa

Domaćin
Poruka
3.337
Nakon SVAKOG boot-a čekaš po SAT vremena?

Ne znam šta da ti kažem osim da ti nešto ne valja. Moj Win10 se nakon svakog boota podigne brže nego što sednem na stolicu, par sekundi max.
To nisam rekao. Kazem gusi masinu. Naravno, da je SSD ne bi se toliko osecalo, no ne biram ja masinu na poslu.

Commie

Buduća legenda
Poruka
45.987
Profi očekujem da prikažeš to gušenje kako kažeš koje traje sat vremena.
Za 30 godina staža možda bi mogli da ti dopuste da uradiš par SS na kojima ćeš nam prikazati kako se guši mašina, jel.
Zamaskiraj kritične procese u T.M.
Čekamo...
I nemoj drugima ti da kažeš da su trolovi , molim te 😆

bmaxa

Domaćin
Poruka
3.337
Ja nemam nameru da tebi bilo sta dokazujem, ako sam ne umes da guglas. Kada pokrenem virtualku Win 10 kod kuce,
ume da upise i po 130GB no problem a da nista ne radim.

Sizif

Buduća legenda
Poruka
33.342
Ako neko ko ima 28 godina programerskog staza treba da
bude amater, onda ne znam kako izgleda profesionalac, trole.
Windows 10 je sranje nikakva kolicina trolanja to nece promeniti.
Ne znam kako to... moji programeri svi imaju po dva IPS monitora, SSD diskove, ergonomske stolice i tastature, pikado za opuštanje, sofu da prilegnu kad su umorni... mislim da si odabrao pogrešnu firmu, šta da ti kažem... reci administratoru da ti reši problem i stavi brzi disk, šta misliš o tome? :think:

Commie

Buduća legenda
Poruka
45.987
Ja nemam nameru da tebi bilo sta dokazujem, ako sam ne umes da guglas. Kada pokrenem virtualku Win 10 kod kuce,
ume da upise i po 130GB no problem a da nista ne radim.
Kakvo sad guglanje ako se ti konkretno zalis ? ;)

Prikazi dokaz , ubedi nas da je to kako tvrdis a ne izmisljotina.

130GB ne upise ni kada instalira sistem ... vozaj nekog drugog sa tim fantazijama :lol:

Commie

Buduća legenda
Poruka
45.987
Ne znam kako to... moji programeri svi imaju po dva IPS monitora, SSD diskove, ergonomske stolice i tastature, pikado za opuštanje, sofu da prilegnu kad su umorni... mislim da si odabrao pogrešnu firmu, šta da ti kažem... reci administratoru da ti reši problem i stavi brzi disk, šta misliš o tome? :think:
Sto posto neka drzavna firma , nemaju za SSD-ove :lol: mere stednje haha.

tab503

Legenda
Administrator
Poruka
56.065
Pogledajte prilog 650308
дакле рекли црно на бело! ми те прислушкујемо
a ko te ne prisluskuje?

onog trenutka kad si uzeo smartphone ako nekog zanima moze da zna sve tvoje navike..
onog trenutka kad si uzeo obican mobilni (ciglicu) mogu da te lociraju bez problema..
onog trenutka kad si seo u automobil znaju gde zivis i gde putujes...

ne treba biti paranoik..iskreno..mene bas briga ako neko prisluskuje.. ima svasta i da cuje :)

ljudi su postali pravi paranoici..isto kao i oko citanja privatnih poruka na forumu sto grupica misli da je to moguce......ljudi su samo arogantni i misle da su njihove stvari drugima bitne..razocaracu te..ali nisu bitne..bas briga nekoga gde ides i sta radis i sa kim se dopisujes..

fosilvaso

Buduća legenda
Moderator
Poruka
27.567
a ko te ne prisluskuje?

onog trenutka kad si uzeo smartphone ako nekog zanima moze da zna sve tvoje navike..
onog trenutka kad si uzeo obican mobilni (ciglicu) mogu da te lociraju bez problema..
onog trenutka kad si seo u automobil znaju gde zivis i gde putujes...

ne treba biti paranoik..iskreno..mene bas briga ako neko prisluskuje.. ima svasta i da cuje :)

ljudi su postali pravi paranoici..isto kao i oko citanja privatnih poruka na forumu sto grupica misli da je to moguce......ljudi su samo arogantni i misle da su njihove stvari drugima bitne..razocaracu te..ali nisu bitne..bas briga nekoga gde ides i sta radis i sa kim se dopisujes..
Mnogi od nas imamo svoje bubice! :zcepanje:Npr. mene zaboli što me prate i 'prisluškuju', ali kada sam nakon ukidanja podrške za XP shvatio da trebam da kupim NOVU mašinu na koju bi mogao da ide Win7, odhebao sam Majkrosoft i prešao na Linux! PS: Tada je SSD bio kao kajgane Svetog Petra! :super:
Znam da theBill Gejtsovima puca prsluk hoću li se ja vratiti na Windblowse, ali ipak, šta su oni to revolucionarno napravili da bi 'vratili' korisnike, ili privukli NOVE korisnike? Sa težim, debljim i sporijim W10 u odnosu na W7 nikako?

tab503

Legenda
Administrator
Poruka
56.065
Mnogi od nas imamo svoje bubice! :zcepanje:Npr. mene zaboli što me prate i 'prisluškuju', ali kada sam nakon ukidanja podrške za XP shvatio da trebam da kupim NOVU mašinu na koju bi mogao da ide Win7, odhebao sam Majkrosoft i prešao na Linux! PS: Tada je SSD bio kao kajgane Svetog Petra! :super:
a tebi je podrska za xp bila neobicno bitna :)
ne mozes vise da zivis sa xp-om zbog gubitka iste :D
aj ne preteruj :)

ti i sad mozes da ganjas xp na staroj masini ako nemas potrebe za necim vise

generalno, ljudi treba da kupuju kompjutere koji odgovaraju njihovim potrebama .. ako ga koristis kao kucacu masinu onda uzmi 486 i win 3.1 ili jos bolje dos i zavrsi posao :)
ja sam sa minixom zavrsavao takve stvari davnih dana :D

ako ga koristis zbog neta, koristi telefon ili tablet....ne treba ti kompjuter

ovde je prica smesna.. javljaju se ljudi koji kompjutere koriste za svrhe za koje im kompjuter i ne treba, vec postoje povoljnije i solidne alternative i onda pricaju kako super radi na starom winu i nemaju potrebe za vecim (ne pricam o tebi iako sam citirao tvoj post da ne bude zabune)

fosilvaso

Buduća legenda
Moderator
Poruka
27.567
Profi očekujem da prikažeš to gušenje kako kažeš koje traje sat vremena.
Za 30 godina staža možda bi mogli da ti dopuste da uradiš par SS na kojima ćeš nam prikazati kako se guši mašina, jel.
Zamaskiraj kritične procese u T.M.
Čekamo...
I nemoj drugima ti da kažeš da su trolovi , molim te 😆
Kada već pitaš: Moj komšija koristi neko Android govance, a Win10 koristi jedino kada treba nešto da skenira! I kako ga retko uključuje, nakupi se apdejta pa prođe i SAT vremena dok sve to odradi, a njemu treba MINUTA da skenira neki hebeni komad papira! :super::super:

fosilvaso

Buduća legenda
Moderator
Poruka
27.567
a tebi je podrska za xp bila neobicno bitna :)
ne mozes vise da zivis sa xp-om zbog gubitka iste :D
aj ne preteruj :)

ti i sad mozes da ganjas xp na staroj masini ako nemas potrebe za necim vise

generalno, ljudi treba da kupuju kompjutere koji odgovaraju njihovim potrebama .. ako ga koristis kao kucacu masinu onda uzmi 486 i win 3.1 ili jos bolje dos i zavrsi posao :)
ja sam sa minixom zavrsavao takve stvari davnih dana :D

ako ga koristis zbog neta, koristi telefon ili tablet....ne treba ti komputer

generalno je prica ovde smesna.. u sustini ovde se javljaju ljudi koji kompjtere koriste za svrhe za koje im kompjuter i ne treba i onda pricaju kako super radi na starom winu i nema jup otrebe za vecim (ne pricam o tebi iako sam citirao tvoj post da ne bude zabune)
MUDRAC!? Na drugoj mašini imam i W98 za neke aplikacije! Tako i XP. A kao ne znaš kako ide kada TheBill Gejtsovi ukinu podršku za neki OS? Mnogi programi prestaju nuditi apdejte, pa recimo sa FF ne možeš više sve više stranica ni otvoriti. Online Bankarstvo te isto počne zahebavati, pa onda više ne možeš ni da nađeš dobar AV-program za 'obsolete' OS. Onda recimo, i ako trebaš reinstal XP-a, nove verzije programa ni ne možeš da instaliraš, a stare verzije MAKNU sa svojih stranica. A staru verziju nemaš ako si to online instalirao itd, itd....

Commie

Buduća legenda
Poruka
45.987
Kada već pitaš: Moj komšija koristi neko Android govance, a Win10 koristi jedino kada treba nešto da skenira! I kako ga retko uključuje, nakupi se apdejta pa prođe i SAT vremena dok sve to odradi, a njemu treba MINUTA da skenira neki hebeni komad papira! :super::super:
Tvoje komšije su tek posebna priča...haha.

tab503

Legenda
Administrator
Poruka
56.065
MUDRAC!? Na drugoj mašini imam i W98 za neke aplikacije! Tako i XP. A kao ne znaš kako ide kada TheBill Gejtsovi ukinu podršku za neki OS? Mnogi programi prestaju nuditi apdejte,
normalno, jer svi normaln predju na bolji i jaci hardver i softver.. :D
ponavljam.. skoro sve sta se ovde daje kao primer je za prosecnog korisnika kome update softvera nije ni bitan..mislim sto bi ti trebao update softvera kad ti je dobar i stari win?
nece ff da otvori stranicu?
pa jbg.koistis stari win, koristi i stari ff..radi isto kao i nov :)

tab503

Legenda
Administrator
Poruka
56.065
jbg..moj telefon ima opciju skena i samo uperim kameru ka stranici sa tekstom i dobijem skeniranu stranicu za par sekundi....ponavljam..ovde ima puno gloopiranja na temi i neozbiljnih korisnika kompjutera

sve to sta pricate moze se resiti alternativama.....zato i mozete da pricate kako vam stari win savrseno obavlja sve potrebe...kompjuter za ozbiljnu upotrebu mora da bude i jaci sa hardverom i sa poboljsanim softverom.

fosilvaso

Buduća legenda
Moderator
Poruka
27.567
Aman nije pljuvanje mi neostrasceni koristimo i linuxe, Ej.
Au kako to ume da se vuče na običnom hdd-u.
To bi primetio kada bi koristio neko vreme ssd pa se vratio na HDD.
Sada ću ja tebe tvojim oružjem tući: Kao višegodišnji Linux korisnik na kršu od mašine, jedino mogu reći da si nešto sprtljao sa tim tvojim Linuxom koji se vuče! :zcepanje: :zcepanje:

Commie

Buduća legenda
Poruka
45.987
Sada ću ja tebe tvojim oružjem tući: Kao višegodišnji Linux korisnik na kršu od mašine, jedino mogu reći da si nešto sprtljao sa tim tvojim Linuxom koji se vuče! :zcepanje: :zcepanje:
Pa ja ne koristim odavno klasičan HDD za sistem.
To ja za vas pišem da se ne mucite.
Vidite kako radi android brzo, e pa tu vam je isto nand tehnologija...
Zamisli kako bi se to vuklo da je na hdd-u nekom očajnom...
Iskreno samo malo mučni glavom.

Prolaze godine a ti ćeš sve više kukati kako je w10 očajan ali na tvom HW 😆

Čak sam turio ssd i u tom netbook-u koji ima Malte ne vrednost kao taj ssd.
Jbg.

SSD everywhere 😀

fosilvaso

Buduća legenda
Moderator
Poruka
27.567
jbg..moj telefon ima opciju skena i samo uperim kameru ka stranici sa tekstom i dobijem skeniranu stranicu za par sekundi....ponavljam..ovde ima puno gloopiranja na temi i neozbiljnih korisnika kompjutera

sve to sta pricate moze se resiti alternativama.....zato i mozete da pricate kako vam stari win savrseno obavlja sve potrebe...kompjuter za ozbiljnu upotrebu mora da bude i jaci sa hardverom i sa poboljsanim softverom.
Sken nije samo sken! To treba arhivirati na računalo, napraviti Bekap itd... A šta ćeš ako si to napravio sa telefonom? Onda spajaš na mašinu, kopiraš itd?

Ozbiljnu upotrebu? Pa barem MILIJARDA mašina u svetu glumi obični TERMINAL koji je zakačen na neki server, ili služi klincima za internet, društvene mreže i poštu! Kao da MORAŠ da kupiš PORŠE od 300 konja za dva puta nedeljno skoknuti u šoping centar! :zcepanje:

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.