Microsoft

Znas kako kada moras Windows konfigurisati i ukidati servise, to prosecnom korisniku nije na pameti. On vidi da
se kanta raspada i vraca ne na 7icu :P
BINGO! Default instalacija Windblowsa treba biti sa osnovnim servisima koji trebaju za 95 posto korisnika! Kome treba više, neka ih aktivira i uključuje! Pa kaže: neka ODHEBU u brišućem letu oni koji ne znaju koji su to servisi koji NE trebaju VEĆINI korisnika! Da im nacrtam: Sve ono VIŠE nego što je znao raditi W95! :zcepanje: :zcepanje: :zcepanje:
 
Pa ne znam, viđao sam mnogo dobrih mašina koje rade loše, ali tu je obično problem bloatware, nepotrebni servisi, loše konfigurisan sistem. Sve se to može rešiti.
Bingo! A od kuda to? Pa nije ih priglupi i informatički nepismeni jadni korisnik instalirao!
:bravo::bravo:
Može se rešiti!? :zcepanje: :zcepanje: :zcepanje:Kupiš auto, pa prvo ideš u servis da ti reši da ne troši mnogo i da vozi dovoljno brzo! :zcepanje::zcepanje::zcepanje::zcepanje:
 
Bingo! A od kuda to? Pa nije ih priglupi i informatički nepismeni jadni korisnik instalirao!
:bravo::bravo:
Može se rešiti!? :zcepanje: :zcepanje: :zcepanje:Kupiš auto, pa prvo ideš u servis da ti reši da ne troši mnogo i da vozi dovoljno brzo! :zcepanje::zcepanje::zcepanje::zcepanje:
To su servisi koje korisnik sam instalira. Windowsovi nativni servisi nisu problem.
 
Odabereš jedan derivat i voziš! Kao kada si na Windblowsima i nije te briga šta plasira Mac?
Mac je retardirano zatvoren sistem.
Na winu imaš ogroman izbor kako opensource tako i pay2win softvera.
Linux derivati su jednu teška zbrka...ima nekoliko package managera, te deb paketi te oni RPM, flatpak...
Užas.
Update za Firefox npr preko Store-a kasni po nekoliko dana, kod Windowsa odmah je dostupno.
Ima tako milion stvari koje smaraju na Linux ima zato su i ostali na 2%
 
Poslednja izmena:
Ne troluj.
Ako imaš neki SS onda pokaži to "raspadanje"
To može svako reči, npr mašina mi se raspada na Linux derivatima.
Ajde, ti si neki Win 10 advokat. Pa i vrapci znaju to sto sam rekao :P
Raspada se i7 6700 na poslu, raspada se bilo koji laptop osrednji
sa 4GB rama. Jedino masine sa 16GB rama i5 i jace se ne raspadaju.
Eto nov amd 3200U laptop sa 8GB rama liku sa ES se raspada pa mora Linux :P
 
Ajde, ti si neki Win 10 advokat. Pa i vrapci znaju to sto sam rekao :P
Raspada se i7 6700 na poslu, raspada se bilo koji laptop osrednji
sa 4GB rama. Jedino masine sa 16GB rama i5 i jace se ne raspadaju.
Eto nov amd 3200U laptop sa 8GB rama liku sa ES se raspada pa mora Linux :P
Nisam ja advokat nego ti trolujes za medjsona.
I7 6700 se raspada 😆 ryzen 3200u isto...
Jbt šta sve ovde može čovek da pročita od hejtera koji ne priloze čak ni dokaz neki nego laju u prazno...
 
Pa ne znam, viđao sam mnogo dobrih mašina koje rade loše, ali tu je obično problem bloatware, nepotrebni servisi, loše konfigurisan sistem. Sve se to može rešiti.
Ma nikad nije bilo lakše da se instalira sistem , gotovo sve drajvere povlači sa WU, tu jedino može korisnik da optereti i zaebe stvar...
Al i za to mora da bude talenat, tak navuče ko zna šta preko neta...ima tih talenata.
SSD je danas must have, nisu mi jasni likovi koji sve promene i ostave stari HDD star 10 godina i na tome stavljaju sistem.
Posle kaže gle kako se raspada..
Pa pck ti mat, dao si za komp 500,600e a stekas se za jedan sistemski ssd. ili debil ostavi staro kunfu napajanje..auuu .
 
Nisam ja advokat nego ti trolujes za medjsona.
I7 6700 se raspada 😆 ryzen 3200u isto...
Jbt šta sve ovde može čovek da pročita od hejtera koji ne priloze čak ni dokaz neki nego laju u prazno...
Znas kako ocigledno nisi video mnogo masina koje se raspadaju a jake su nego lupas ko maksim.
Ko god je imao prilike da vidi, video je, ti ocigledno nisi. I daj mi dokaz da se Linux raspada, e to nisam
video...
 
Bingo! A od kuda to? Pa nije ih priglupi i informatički nepismeni jadni korisnik instalirao!
:bravo::bravo:
Može se rešiti!? :zcepanje: :zcepanje: :zcepanje:Kupiš auto, pa prvo ideš u servis da ti reši da ne troši mnogo i da vozi dovoljno brzo! :zcepanje::zcepanje::zcepanje::zcepanje:
Foske ti uzmeš polovnu bušilicu recimo Black & Decker od recimo 500W klasičnu na 220v sa kablom.
Ja uzmem polovnu Makitu na baterije...
Oboje završimo posao, ti si se mučio za produžni a ja nisam imao te muke na terenu ali moram govance da dopunjujem.

Jel nekome tu lose?
Bitno da se završi posao..a svako zna najbolje šta mu odgovara jel... Heh
 
Znas kako ocigledno nisi video mnogo masina koje se raspadaju a jake su nego lupas ko maksim.
Ko god je imao prilike da vidi, video je, ti ocigledno nisi. I daj mi dokaz da se Linux raspada, e to nisam
video...
Eto dobio si odgovor...odgovorio si sebi haha.
A za to sto se raspada , da si neki majstor brzo bi rešio 😆
Ja rešio svoje, raspadao se na nekim distribucijama usled lošeg desktop rešenja jel...za sada Kubuntu radi lepo bez raspada.
Hahahahaha.
 
Znas kako ocigledno nisi video mnogo masina koje se raspadaju a jake su nego lupas ko maksim.
Ko god je imao prilike da vidi, video je, ti ocigledno nisi. I daj mi dokaz da se Linux raspada, e to nisam
video...
Svaka mašina može određenim softverom da se dovede u stanje kapitulacije, nema tu nikakve razlike između Win i Lin. Međutim, ja ovde govorim o mašinama za svakodnevnu upotrebu, productivity, media, internet, a to ne opterećuje moderne mašine naročito.
 
Svaka mašina može određenim softverom da se dovede u stanje kapitulacije, nema tu nikakve razlike između Win i Lin. Međutim, ja ovde govorim o mašinama za svakodnevnu upotrebu, productivity, media, internet, a to ne opterećuje moderne mašine naročito.
Moze i takva mašina da se upregne jako lako i na brzinu.
Te 8 core aždaje uposlis brzo nekom video konverzijom i gejmingom u isto vreme.
Ne znam dal se nekome nekada mašina nije bar jedno zaledila, makar radila hard job par dana 😆
 

Slične teme


Back
Top