Microsoft

само напред мени се хр апдејтује за 0 секунди.. до 10тка никада неће достићи...
.. овај људи, ти апдејти - ко ганарнтује да ос не шаље оно што је наскенирано на вашем компу у централу?
Ako imas paranoju uvek mozes u offline modu da ostavis masinu.

Nijedan OS ti to ne garantuje jer telemetriju navodno koriste u humane svrhe ... :lol:

Jbs internet, cupaj lan kabal. :lol:

Inace bas ti je safe XP u 2020. god ...
 
само напред мени се хр апдејтује за 0 секунди.. до 10тка никада неће достићи...
.. овај људи, ти апдејти - ко ганарнтује да ос не шаље оно што је наскенирано на вашем компу у централу?
Dobro jutro! Mi sa sporijim kantama najbolje vidimo da npr. kada otvaraš neku stranicu, na koliko servera se 'prijavi' mašina i pošalje ko zna šta? A kao Majkrosoft bi bio anđeo po tom pitanju? :zcepanje: :zcepanje:
 
Ako imas paranoju uvek mozes u offline modu da ostavis masinu.
немам параноју имам фајервол који блокира виндовс хр :)
nace bas ti je safe XP u 2020. god ...
безбедност такозване куповине кредитним картицама зависи од бровзера (у мом случају опера).. и још ми се ништа није десило нити ће зато што заправо пеј пал води рачуна. (односно веб сервис а не оперативни систем!!)

а безбедност фајл система зависи од фајервола, понављам по н-ти пут.. фајервол од 2мегабајта ради посао одличан (зове се керио)

и већ годинама покушавам да схватим чему виндовси 7,8,(9),10?
 
Poslednja izmena:
u udruženom zločinačkom poduhvatu sa proizvođačima hardvera?
никад нисам размишљао на овај начин али слободно може то да се каже... ваљају празну сламу већ 15 година, узимају паре а после с тим парама праве сра*а по целом свету?!
 
da , Gejts finansira terorizam/

verovatno :lol:
Nije smešno! :super:Nije direktno vezano uz Gejtsa, ali mi se čini da samo jedna ( najveća?) serverska farma u USA troši VIŠE struje nego CELI Nju Jork? Treba to natankirati naftom! Zamisli, za svakoga od nekoliko GIGAGRLA trebaš da pohraniš TERABAJTE podataka!:zcepanje:
 
мислим није проблем што је бензин тамо јефтин проблем је што је овде скуп..
него да се вратим на софтвер... он је престао већ одавно да буде алат који помаже
софтвер је постао алат који ОДМАЖЕ!
шта раде сви ти људи који раде са компјутером када оду на посао, па прво јутјуб, па вести, па фејсбук, па линкедин... ЧЕК ПА КАКО ОНДА ЧОВЕК ДА РАДИ НЕШТО СМИСЛЕНО.
 
Poslednja izmena:
мислим није проблем што је бензин тамо јефтин проблем је што је овде скуп..
него да се вратим на софтвер... он је престао већ одавно да буде алат који помаже
софтвер је постао алат који ОДМАЖЕ!
шта раде сви ти људи који раде са компјутером када оду на посао, па прво јутјуб, па вести, па фејсбук, па линкедин... ЧЕК ПА КАКО ОНДА ЧОВЕК ДА РАДИ НЕШТО СМИСЛЕНО.
Ranije su admini u firmama mogli da blokiraju hrpu tih stranica, a danas, kada svi imaju prenosna govanjca ni to više ne pomaže za povećanje radne efikasnosti na poslu! :super:
 
а и још једна ствар,
ако се за софтвер издају закрпе (тј апдејти) онда тај софтвер није завршен, јел?
Sada si TI smešan! Da recimo nisu radili apdejte u automobilskoj industriji, danas bi se ti u ovome vozio na posao da kuckaš na Win10! :zcepanje::zcepanje::zcepanje:
1885Benz.jpg
 
јуче на послу, на састанку.. шеф се жали.. на и интерфејс виндовс окружења, чак је и рекао "што има толико пуно опција свуда".. мислим се у себи.. ако ако за једно пар година ће да укапираш шта је вин10,
други колега на састанку отворио неку слику (мислим тиф) па тражи једно пола минута где је фулскрин? па тражи тражи.. многих опција има само оно што треба нема .. и тако на крају и рече "па нема фулскрин"?.. смејем се ја - реко "нема", њему сам и рекао "е тако те мресте велике корпорације на културан начин"
(иначе вјувер за слике је био неки од сап-а...)
 
само напред мени се хр апдејтује за 0 секунди.. до 10тка никада неће достићи...
.. овај људи, ти апдејти - ко ганарнтује да ос не шаље оно што је наскенирано на вашем компу у централу?

sta xp apdejtuje majke ti? :)
 
јуче на послу, на састанку.. шеф се жали.. на и интерфејс виндовс окружења, чак је и рекао "што има толико пуно опција свуда".. мислим се у себи.. ако ако за једно пар година ће да укапираш шта је вин10,
други колега на састанку отворио неку слику (мислим тиф) па тражи једно пола минута где је фулскрин? па тражи тражи.. многих опција има само оно што треба нема .. и тако на крају и рече "па нема фулскрин"?.. смејем се ја - реко "нема", њему сам и рекао "е тако те мресте велике корпорације на културан начин"
(иначе вјувер за слике је био неки од сап-а...)
ja samo kliknem F i dobijem fullscreen

reci tvojima da su idioti :mrgreen:
 
Bukvalno sve aplikacije su bolje na w10 i u skladu sa trendovima, čak je moguće gledati filmove sa srt titlovima out of the box na w10 bez ikakvog dodatnog plejera jer ima Movies aplikaciju.
Ali ljudi ne znaju, smetaju im nove stvari, poboljšan proizvod...imaju krntije od kompova pa im je naravno bolji XP ali na toj mašini jer logično za drugo i nije...
Postoje čak takve konfe na kojima xp bolje radi od Linux derivata pa im ono XP zakon.
A tek priča oko špijunaže je zanimljiva, furaju često Boat-ovan Samsung telefon a smeta ima W10 na kompu. 😀
#srbskaposla.
 
да само треба да дефинишеш "боље", мени боље значи да ме не мрести током рада.. а то ради, спорошћу, не знањем да ли шаље које програме отварам и где идем по нету...
Ti mozes ako znas da telemetriju smanjis.
Ni jedan moderan OS ne moze bez nje da radi dobro jer se tako smanjuju troskovi.
Svi to rade ne drami , lan kabal cupaj ako vec imas UFO podatke.

Bolje , kompletnije , jasnije ... nameo sam ti Movies , mada prosecan korisnik odmah instalira neku svoju.

Ranije ti IE11 sluzio samo koliko da instaliras Chrome.
Danas uz W10 ide Edge koji je baziran na Chromium engine-u ... znaci goodbay Chrome.
Ne treba ti Notepad, Calculator npr , nema frke moze da se obrise ... jel si to mogao pre ... malo juce.
Svako iole racionalan nece sigurno na normalnom hw da turi XP ... :mazipsa: nije to tvoj izbor nego moranje.
Niko te ne krivi ali ne pljuj one kojima radi odlicno kao i w7 sto je ...
 
Poslednja izmena:
Bukvalno sve aplikacije su bolje na w10 i u skladu sa trendovima, čak je moguće gledati filmove sa srt titlovima out of the box na w10 bez ikakvog dodatnog plejera jer ima Movies aplikaciju.
Ali ljudi ne znaju, smetaju im nove stvari, poboljšan proizvod...imaju krntije od kompova pa im je naravno bolji XP ali na toj mašini jer logično za drugo i nije...
Postoje čak takve konfe na kojima xp bolje radi od Linux derivata pa im ono XP zakon.
A tek priča oko špijunaže je zanimljiva, furaju često Boat-ovan Samsung telefon a smeta ima W10 na kompu. 😀
#srbskaposla.
Bitno propuštaš: Zbog toga d*bilnog thBill Gejtsovog poluproizvoda korisnici trebaju svakih par godina nadograđivati ili kupovati nove mašine jer bi neke kr*tenčine špijunirale/skupljale što više podataka o korisnicima!?
Nisi gledao špijunske filmove? Pa ni u jednom nije bilo da je objekt špijuniranja sam kupovao skrivene kamere i mikrofone. To je plaćao onaj koji je špijunirao! :zcepanje::zcepanje::zcepanje:
 
Ti mozes ako znas da telemetriju smanjis.
Ni jedan moderan OS ne moze bez nje da radi dobro jer se tako smanjuju troskovi.
Svi to rade ne drami , lan kabal cupaj ako vec imas UFO podatke.
није проблем телеметрија него разлог због чега раде то?!
под 1. није никако због смањења трошкова, под 2. никако због унапређења производа (јел то очигледно не раде)
па шта је онда? ја би рекао имају агенду да малтретирају народ, најблаже речено!
 
није проблем телеметрија него разлог због чега раде то?!
под 1. није никако због смањења трошкова, под 2. никако због унапређења производа (јел то очигледно не раде)
па шта је онда? ја би рекао имају агенду да малтретирају народ, најблаже речено!
Teorije zavere na drugom pdf-u.
Verujem da tamo dominiras.
Do tada uzivaj u zivotu a spijunaze nikada neces moci da se resis.
Pogotovo gone te koji se kriju :per:
Globalizam.
 

Slične teme


Back
Top