Quantcast

Microsoft

Smartanabil

Elita
Moderator
Poruka
19.705
Microsoft Edge će omogućiti automatsko blokiranje preuzimanja neželjenih aplikacija

Microsoft Edge će omogućiti automatsko blokiranje preuzimanja neželjenih aplikacija

Microsoft trenutno razvija funkciju za svoj Chromium Edge browser koja će, kada se omogući, automatski blokirati potencijalno neželjene aplikacije i adware. Ovi programi obično imaju oblik toolbarova ili ekstenzija za pregledače, ili reklama koje se ne mogu zatvoriti/isključiti.

U ovom trenutku, Edge anti-adware funkcija je dostupna samo testerima, a oni koji žele da je isprobaju moraće da preuzmu potencijalno nestabilnu beta verziju browsera kako bi joj pristupili.

edge2_7.jpg

Ukoliko nemate problem sa bagovima u test programima, možete preuzeti Microsoft Edge Beta sa Edge Insider sajta. Takođe, ukoliko naiđete na ozbiljnije probleme možete ih pribaviti preko Insider foruma.

Beta verzije Edge pregledača se objavljuju svakih šest nedelja, a obično prikazuju veće ili bitnije funkcije i izmene koje se implementiraju. Dev kanal se ažurira svake nedelje, dok Canary kanal nove apdejte dobija gotovo svakodnevno.

Izvor: TechSpot

fosilvaso

Buduća legenda
Moderator
Poruka
25.529

Microsoft trenutno razvija funkciju za svoj Chromium Edge browser koja će, kada se omogući, automatski blokirati potencijalno neželjene aplikacije i adware. Ovi programi obično imaju oblik toolbarova ili ekstenzija za pregledače, ili reklama koje se ne mogu zatvoriti/isključiti.

U ovom trenutku, Edge anti-adware funkcija je dostupna samo testerima, a oni koji žele da je isprobaju moraće da preuzmu potencijalno nestabilnu beta verziju browsera kako bi joj pristupili.

edge2_7.jpg

Ukoliko nemate problem sa bagovima u test programima, možete preuzeti Microsoft Edge Beta sa Edge Insider sajta. Takođe, ukoliko naiđete na ozbiljnije probleme možete ih pribaviti preko Insider foruma.

Beta verzije Edge pregledača se objavljuju svakih šest nedelja, a obično prikazuju veće ili bitnije funkcije i izmene koje se implementiraju. Dev kanal se ažurira svake nedelje, dok Canary kanal nove apdejte dobija gotovo svakodnevno.

U normalnim državama ( :rotf: :rotf: :rotf:) bi bilo zakonski zabranjeno i kažnjivo slanje 'nepoželjnih i nenaručenih' sadržaja u slučajevima kada imaš pristup internetu uz BROJANJE prometa!
KENJAM TI SE JA NA DANAŠNJU INTERNET FILOZOFIJU! TO SE TREBA REORGANIZIRATI ILI UNIŠTITI, KAO I TRULOSLAVIJU! JEDITE VNAGO!

Pa kaže: Razne mafijaško-kriminalne grupe građana koje žele jedsnostavno i bez mnogo muke namlatiti BRDO love su svoje pipke proširili i na IT-industriju!
SMRT INTERNETU, SLOBODA NARODU! Viva La CHE Gevara! :rotf: :rotf: :rotf:

openbox

Ističe se
Poruka
2.440
Опера и овако неће да отвори одређене сајтове, каже немају сертификат (ма шта им то значило...) углавном блокирају и ови.. али сва срећа увек имам при руци К-мелеон бровзер..који све отвара!

fosilvaso

Buduća legenda
Moderator
Poruka
25.529

edge2_7.jpg

A gde je kvaka? A MORA je biti! :zcepanje:Ko će i po kojim kriterijima određivati 'nepoželjni sadržaj i aplikacije'!?

fosilvaso

Buduća legenda
Moderator
Poruka
25.529
Опера и овако неће да отвори одређене сајтове, каже немају сертификат (ма шта им то значило...) углавном блокирају и ови.. али сва срећа увек имам при руци К-мелеон бровзер..који све отвара!
Najbolje su mi one stranice na koje se trebaš da registruješ da bi recimo vidio CENE onoga što prodaju! Kao kada bi pri ulasku u samoposlugu trebao da pokažeš ličnu kartu! :zcepanje::zcepanje:

tab503

Legenda
Administrator
Poruka
54.650
Bas me interesuje kakvi su to programi bili kad su imali dva kb memorije. :lol:
Verovatno:

a=5
b=6
c=a+b;
return c;

:lol:

Stvarno, sta ste vi radili sa tim krbuljama? Msm evo ja imam dos 6.22 i sta da radim sa ovim? Osim nekog visual basica, nemam predstavu sta bi radio u njemu?
zapanjices se..ja sam tokom studiranja imao ovaj model

1581067149310.jpeg

u sebi je imao 4KB memorije

ja sam pravio programe koji su mi resavali zadatke na ispitima..i to slozene

programirao se u nekoj verziji simple basica tako da je imao veliku ustedu u memoriji.

Sizif

Buduća legenda
Poruka
33.204
zapanjices se..ja sam tokom studiranja imao ovaj model

Pogledajte prilog 646655

u sebi je imao 4KB memorije

ja sam pravio programe koji su mi resavali zadatke na ispitima..i to slozene

programirao se u nekoj verziji simple basica tako da je imao veliku ustedu u memoriji.
Ovo je bio moj verni drugar kad sam polagao numeričku. Posle sam upgradovao na moćni 200LX!
1024px-HP_95LX_Pocket_Computer.jpg

tab503

Legenda
Administrator
Poruka
54.650
Ovo je bio moj verni drugar kad sam polagao numeričku. Posle sam upgradovao na moćni 200LX!
o da..kad spominjes upgrade..posle sam se prebacio na ovo cudo..bio je najveci hit na masincu u to vreme

128Kb memorije..u njemu sam pravio i baze podataka :)
znao sam i citave tablice u njega da ubacujem pa da on sam nalazi podatke..

openbox

Ističe se
Poruka
2.440
stize nov model koji ce te putem BT-a obavestiti za solju bandwidth exceeded kad preteras u transferu ...podataka :mrgreen:
или, таман научиш да возиш ауто и све прописе, онда дође микрософт и изда нови ос, где све прописе мораш поново учити, преместе мењач на леву страну, помешају педале... ЈА САМ РЕКАО НЕ ТОЈ ШИЗОФРЕНИЈИ!

Poruka
24.282
Dobar vam taj digitron. :hahaha: Koji ste vi bili streberi, omg. :hahaha1: Pazi da bi me ista interesovalo oko toga da sam tada ziveo.
Tek sa dolaskom ere interneta, kompjuteri dozivljavaju ekspanziju i sad niko ne moze bez njih. Iskljuci net, i mozes da bacis racunar komotno.

tab503

Legenda
Administrator
Poruka
54.650
или, таман научиш да возиш ауто и све прописе, онда дође микрософт и изда нови ос, где све прописе мораш поново учити, преместе мењач на леву страну, помешају педале... ЈА САМ РЕКАО НЕ ТОЈ ШИЗОФРЕНИЈИ!
u sustini win se isto koristi od 95 pa na ovamo..u neku ruku cak i od 3.1 ali ajde sad da i ja ne preterujem.

bmaxa

Ističe se
Poruka
2.952
Dobar vam taj digitron. :hahaha: Koji ste vi bili streberi, omg. :hahaha1: Pazi da bi me ista interesovalo oko toga da sam tada ziveo.
Tek sa dolaskom ere interneta, kompjuteri dozivljavaju ekspanziju i sad niko ne moze bez njih. Iskljuci net, i mozes da bacis racunar komotno.
Net je zaziveo tek od broadbanda koji se u Srbiji omasovio od 2006. Pre toga dial up, i 33600kbps, sto ce reci 3-4 kilobajta. Ljudi su sve jedno
koristili kompjutere... no mnogima komp i ne treba, dovoljan je tablet ili telefon.

Commie

Buduća legenda
Poruka
42.204
Net je zaziveo tek od broadbanda koji se u Srbiji omasovio od 2006. Pre toga dial up, i 33600kbps, sto ce reci 3-4 kilobajta. Ljudi su sve jedno
koristili kompjutere... no mnogima komp i ne treba, dovoljan je tablet ili telefon.
Sećam se u jednom momentu GPRS( edge ) na telefonu je bio brži nego dial up na kompu..
Problem telefona (od 2000. God) u početku je bio svakako pristup internet sadržaju, naime zato su osmislili WAP.

jolemisa

Veoma poznat
Poruka
10.480
Imao satelitski net,krajem '90-ih.Posle dosli MTS i Telenor bezicni.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.