Microsoft

ne da meni ne treba..nego da postoje ljudi kojima ne treba
sta ce nekom lekaru, knjigovodji, advokatu ultra brz kompjuter sa gomilom jezgara, ramom do nebesa i HD-om u koji moze da stavi 100 igrica koje ni ne igra?..

nikad nisam tvrdio da je starije bolje, ali je cinjenica da mnogima ne treba bolje jer ih to ne zanima, ne zanimaju ih kompjuteri kao sto tebe mozda ne zanima da li si obukao armani ili kinesku kosulju..jednostavno postoje sfere interesovanja i potreba..
Pazi slucaj. Jedan privatnik, koristi apsolutnu kantu od kompa, 512 mb memorije, single core procesor, ata hdd... i covek mora da koristi autocad 2000 jer ima neki dodatak za taj autocad koji su pravili neki profesori i ne postoji nista novije za novije verzije. Taj covek koji mu je to instalirao je izgleda umro i bio je iz Beograda.
Coveku umire hdd i rekao sam mu da kupi drugi disk, pa da probamo to mozda da kloniramo u neki win image ili na drugi disk. U glavnom, nesto bi vec smislio.
U najgorem slucaju, napravio bi od toga virtuelni disk i na novom kompu bi mu napravio da koristi virtualni xp. Njega naravno boli djoka da kupuje drugi disk ili komp, a samo je pitanje vremena kad ce to krepati.
I sta sad on da radi tu? Ne moze samo da se kopira jer tu imaju odredjeni fontovi koji se instaliraju i posle se udje u taj modul autocada i rucno se dodaju simboli.
To da bi radio moras bas da poznajes geodeziju ili da imas neki prirucnik tih simbola. Sad je to komplikacija zivota, i ovo naravno niti mi pada na pamet da mu radim, niti bi to radio za neke sitne pare.

Sad je solidan komp sa 4 jezgra, 8gb rama, 1 tb hdd i ssd 20 000 dinara. Ako je to mnogo za nekog advokata, kgnjgovodju i sl, onda neka lepo zatvore radnju i nek idu da rade kod drugog. 4 jzgra i 8gb su danas standard, to je vec nesto sto se podrazumeva. Danasnji mobilni su jaci od tih kompova.
 
када већ си споменуо аутокед 2000 - одрадио би му ја за џ само не знам када ћу ићи до Београда.
јер и ја користим много аутокед 2000! не зато што не могу купити нову веризију или због хардвера, већ просто што је нови софтвер апсолутно непрактичан - има као све само да нацрташ линију те малтретира на 5 начина! док у старом доброј 2000ци (бела позадина). значи отвара тренутно програм после двоклика! радим у рези 1024х768! све брзо и јасно!

просудите сами шта је боље једноставније.. не радим ја неку свемирску науку већ оно дај да видим где кров долази, зид, цигле...(иначе је скриншот тренутно што радим)
ово у најновијем аутокеду 2020 (црна позадина) све ситно на екрану (људи губе очи), 80% ти не треба..мајко мила!
acad2000.jpg
acad2020.jpg
 
Poslednja izmena:
:lol:
Koliko godina imas openbox? Zvucis brate kao neki analogni matorac. :D
Nikome se do sada nije svideo ovaj novi autocad, gde god sam ga instalirao. KAd vide zilion opcija, svi se ukenjaju i traze da im se instalira cad 2007. :lol:
 
40 година и користим аутокед још од верзије 14,
ја на послу имам Siemens NX - 3д софтвер је неупотребљив практично!
код куће користим Solidworks 2006 свака наредна верзија је гора од претходне!
иначе знам и Catia i Proe (ili Creo)
 
prvi ACAD koji sam koristio je 12..DOS verzija..posle je dosla 13. kao prva win verzija.

SW ti je bolje da uzmes 2014. jer ima dosta stvari koje ranije verzije nemaju..doduse zavisi i sta radis pa ti mozda i ne treba.

ni ja ne koristim novije verzije od 14.

catia je odlicna ali komplikovanija za upotrebu i mnogo skuplja pa se i ne koristi puno u nasoj industriji .. a i realno nemas potrebe za svim tim mofdulima..aj da kazem prednost u odnosu na SW je sto ima navoj.

ProE nisam koristio od fakulteta :) ..
 
SW ti je bolje da uzmes 2014. jer ima dosta stvari koje ranije verzije nemaju..doduse zavisi i sta radis pa ti mozda i ne treba.
шта на пример нема? (чисто ме интересује на шта си мислио, јер сам ја на једном послу радио у 2016 и нисам сконтао шта нема верзија 2006 у односу на 2016)

мало да се вратим на тему,
дакле овај комп са кога пишем трчи на ХР-у, врло је брз + имам подигнут и веб сервер (ХАМРР)!
 
шта на пример нема? (чисто ме интересује на шта си мислио, јер сам ја на једном послу радио у 2016 и нисам сконтао шта нема верзија 2006 у односу на 2016)

мало да се вратим на тему,
дакле овај комп са кога пишем трчи на ХР-у, врло је брз + имам подигнут и веб сервер (ХАМРР)!
pa pazi..imas na netu what is new in version ***..

konkretno meni je svojevremeno trebalo kod sheet metala ..velika ploca koja se savija u obliku kupe se sece na delove i onda svaki segment je trebao da se ispravi..stara verzija SW-a nije mogla da radi to..mogla je da odmota mrezu velikog dela, ali isecene segmente nije mogla.

i takvih sitnica ima milion..dassault system osluskuje industriju i sta im fali, oni to ubacuju u novije verzije..naravno..to su sve usko specijalizovane stvari, ali nekad neke dobro dodju..

kao sto rekoh kreni od verzije 2007 what is new i tako citaj za svaku novu sta ima novo.
 
konkretno meni je svojevremeno trebalo kod sheet metala ..velika ploca koja se savija u obliku kupe se sece na delove i onda svaki segment je trebao da se ispravi..stara verzija SW-a nije mogla da radi to..mogla je da odmota mrezu velikog dela, ali isecene segmente nije mogla.
ок, то ти је требало рецимо 5 пута у животу а да ти отвара фајлове брзом брзином ти треба 10 000 пута у животу.
тако би ја рекао да ми мого више треба брзина него да развија неке ствари.

на крају крајева мени је требало да видим јел делови од лима који су добијени дубоким извлачењем могу да се направе - то нема. тада сам нашао мали софтвер који то ради, задаш материјал, дебљину - приказује напоне, деформације... али и даље сам на 2006ци :)

у принципу имају неке небитне новости које по мени не оправдавају замену целог система, успоравање, нови багови..
 
ок, то ти је требало рецимо 5 пута у животу а да ти отвара фајлове брзом брзином ти треба 10 000 пута у животу.
тако би ја рекао да ми мого више треба брзина него да развија неке ствари.

to sam naveo kao primer.. realno bez toga ne znam kako bih uradio projekat jer je trebalo da se daju dimenzije segmenata i posteno bih se namucio jer bih morao da crtam svaki ponaosob sto uopste nije jednostavno jer se dobija mreza zarubljene kupe..
ali kao sto rekoh..to je samo jedan od primera..ne treba biti tvrdoglav..procitaj sta nove verzije donose u odnosu na prethodne.....mozda ima nesto sta bi i tebi koristilo.
 
на крају крајева мени је требало да видим јел делови од лима који су добијени дубоким извлачењем могу да се направе - то нема. тада сам нашао мали софтвер који то ради, задаш материјал, дебљину - приказује напоне, деформације... али и даље сам на 2006ци :)

kako nema?
imas ispitivanje materijala i stepene sigurnosti..
imas i simulacije..sve ima.. :)
 
напоне при дубоком извлачењу и развијена форма - то нема геније! (види слику на шта сам мислио)
FS 2017.jpg
 
Ako ti se sjebao update, idi na ovu putanju C:\Windows\SoftwareDistribution\Download i obrisi sve. Onda skini opet update i instaliraj.
Ako je problem sa notofikacijama, mozes da ih iskljucis na ovoj putanji Control Panel\All Control Panel Items\Notification Area Icons.
Nista od toga.nego mi stalno salje poruku da je procesor stavljen za noviju vrstu Win.-a,pa kad otvoris njihov predlog je da instaliras Win.10.a j necu to,hocu da ostanem na Win.7 64 bit i gotovo.Inace mi je uradjen apdejt za ceo OS i za programe koje sam instalirao isve pratece dodatke.Nego me nervira sto izlazi ta poruka,a ne mogu da je blokira,.Nema veze,to je samo jedan klik "Close"
 
Nista od toga.nego mi stalno salje poruku da je procesor stavljen za noviju vrstu Win.-a,pa kad otvoris njihov predlog je da instaliras Win.10.a j necu to,hocu da ostanem na Win.7 64 bit i gotovo.Inace mi je uradjen apdejt za ceo OS i za programe koje sam instalirao isve pratece dodatke.Nego me nervira sto izlazi ta poruka,a ne mogu da je blokira,.Nema veze,to je samo jedan klik "Close"
U task manageru nadjes i ubijes process gwx.exe.
Zatim odes u programs and features i obrises update kb 3035583.
Restart, i trebalo bi da je nestalo.
Iskljuci onda win update ili ga postavi da te prvo pita pre nego sto skine i instalira update.
 
Pazi slucaj. Jedan privatnik, koristi apsolutnu kantu od kompa, 512 mb memorije, single core procesor, ata hdd... i covek mora da koristi autocad 2000 jer ima neki dodatak za taj autocad koji su pravili neki profesori i ne postoji nista novije za novije verzije. Taj covek koji mu je to instalirao je izgleda umro i bio je iz Beograda.
Coveku umire hdd i rekao sam mu da kupi drugi disk, pa da probamo to mozda da kloniramo u neki win image ili na drugi disk. U glavnom, nesto bi vec smislio.
U najgorem slucaju, napravio bi od toga virtuelni disk i na novom kompu bi mu napravio da koristi virtualni xp. Njega naravno boli djoka da kupuje drugi disk ili komp, a samo je pitanje vremena kad ce to krepati.
I sta sad on da radi tu? Ne moze samo da se kopira jer tu imaju odredjeni fontovi koji se instaliraju i posle se udje u taj modul autocada i rucno se dodaju simboli.
To da bi radio moras bas da poznajes geodeziju ili da imas neki prirucnik tih simbola. Sad je to komplikacija zivota, i ovo naravno niti mi pada na pamet da mu radim, niti bi to radio za neke sitne pare.

Sad je solidan komp sa 4 jezgra, 8gb rama, 1 tb hdd i ssd 20 000 dinara. Ako je to mnogo za nekog advokata, kgnjgovodju i sl, onda neka lepo zatvore radnju i nek idu da rade kod drugog. 4 jzgra i 8gb su danas standard, to je vec nesto sto se podrazumeva. Danasnji mobilni su jaci od tih kompova.

Pazi ovako. Ja u 80% slucajeva korustim word i e-mail. Sta ce meni 8gb i 4 jezgra? Padijans mi je vrhunac geminga. Nije poenta u novcu vec zasto da bacim i menjam makinu koja radi?
 
Pazi ovako. Ja u 80% slucajeva korustim word i e-mail. Sta ce meni 8gb i 4 jezgra? Padijans mi je vrhunac geminga. Nije poenta u novcu vec zasto da bacim i menjam makinu koja radi?
да да, ако хоћеш мој савет, користи опен офис (од сан микросистемса..) и беки мејл (becky) одличан мали мејл програмћић. ја сам га наштеловао да скида са 5 сервера пошту.. одлично једноставно прегледно..и све стане у 20мегабајда диска!
 
да да, ако хоћеш мој савет, користи опен офис (од сан микросистемса..) и беки мејл (becky) одличан мали мејл програмћић. ја сам га наштеловао да скида са 5 сервера пошту.. одлично једноставно прегледно..и све стане у 20мегабајда диска!

Опен Офис од Сан микросистемса!?
Колико се сећам има скоро 10ак година како је Оракле купио Сан Микросистемс и већ неких 6 до 8 година како је Оракле препустио Опен офис Апаче фондацији... Која се баш и није нешто претргла око Опен офис пакета...

Ако већ нешто препоручујеш онда препоручи како треба јер наследник (тј форк- грана) опен офиса који јесте функционалан и даље се редовно развија јесте Либреофис који развија Документ фондација (The Document Foundation)...
 
беки мејл (becky) одличан мали мејл програмћић. ја сам га наштеловао да скида са 5 сервера пошту.. одлично једноставно прегледно..и све стане у 20мегабајда диска!

the bat..najbolji mail klijent ikad :)
https://www.ritlabs.com/en/products/thebat/

koristim ga vec 20 godina i nikad me nije izneverio.. i nema potrebe za bekapovanjem podataka jer se ponasa kao portable program i samo ga prekopiras gde zelis i aktiviras i eventualno ponovo konfigurises.
 
mene iskreno OO nervira jer ima old school dizajn kakav je office napustio 2007. i postao daleko intuitivniji za koriscenje..
Libroffice 6.3 па пробај различите варијанте распореда алата - између осталих и са груписаним алатима као на МС офису 2007 и новијим али и са другим варијантама тако да је могућност проналаска најоптималнијег изгледа алатне траке увећана неколико пута...
 

Slične teme


Back
Top