Quantcast

Microsoft

openbox

Aktivan član
Poruka
1.786
Иначе једно од побољшања у Либреоффису у односу на Опен офис је и рад са .пдф фајловима
а шта ће ми рад са пдфовима, зар није доста .doc и .odt?
Опен офисом када се стало са његовим развојем а компактибилност са другим форматима
учитава најновије мајкрософт формате docx.. xlsx..pptx...

openbox

Aktivan član
Poruka
1.786
сад ћу се мало зезати са првом тачком али има истине:
1. први антивирус ми је у мојој глави - да не идем на чудне сајтове и да не покрећем сумњиве ексе фајлове са нета.
2. чак и да скинем нешто и хоћу да испробам, онда користим "sandboxie 5.14" да испробам софтвер ако ради онда га инсталирам на систем.
3. имам фајервол "kerio personal firewall 2.15" који ради савршен посао - сваки програм који хоће да шаље нешто или ако било ко хоће да се конектује на мој ком он избаци прозорчић "allow / deny" и ручно пуштам или блокирам све!
(понаваљам одличан програмчић од 2 мегабајта!! без апдејта!! - јел може ово неко да замисли??)
ево како то изгледа у пракси:
kerio.JPG

пс. користм електронско банкарство без проблема на икспеу са "опером" већ 10так година, купујем на ибеју алиекспресу.. никад ми се ништа није десило.

ДраганЖ

Aktivan član
Poruka
1.545
што га апдејтовати?
мени трчи "икспе х86" без иједног апдејта - не видим поенту?
Заиста не знам зашто бих и даље користио ИксПе... ако могу да користи последње верзије оперативног система и програма са свим њиховим побољшањима?
Додуше, жао ми је људи који и даље морају да користе ИксПе из било ког разлога - бар што се тиче коришћења у приватне сврхе у своје слободно време... Зашто себе ограничавати на нешто што је застарело - без обзира што врши своју намену?
Мада да будем искрен мени је лако да користим увек новије верзије оперативног система и пратећих програма ипак користим Дебиан Линукс и не морам да се цимам нити око легалности нити око лиценци нити нешто посебно око антивируса-да ли ћу ући на погрешан /сумњив сајт и сл.... Барем за све оно што мени треба...
Да, изгледа да ме ових 10ак година на Линуксу баш размазило па не разумем људе који и даље користе неке застареле оперативне системе и програме...

openbox

Aktivan član
Poruka
1.786
Додуше, жао ми је људи који и даље морају да користе ИксПе из било ког разлога - бар што се тиче коришћења у приватне сврхе у своје слободно време... Зашто себе ограничавати на нешто што је застарело - без обзира што врши своју намену?
што ти је жао, немој - можда ниси управу - никад се не зна. ја сам толико срећан да заправо "ми је жао других који су заробљени вечитим апдејтовањем свега. ту мислим аутомобила, хардвера, намештаја, програма, нових дестинација летовања...
"ограничавати себе на нешто што је застарело" - ја би рекао трошити своје време на нови софтвер хардвер, апдејтове, времена учитавања и не знам ти ја шта.

не морам да се цимам нити око легалности нити око лиценци
онај горе поменути керио блокира и кернел виндовса да се провери на нету. што су отклонили у 7ци па на даље...

Poslednja izmena:

bmaxa

Aktivan član
Poruka
1.646
xp svakako da ne iskoristava pun potencijal hardvera i ima zastareli kernel. + sto gro programa ni ne radi na njemu. Svakom svoje, na starijem
hardveru je XP daleko bolja solucija od neceg novijeg...

openbox

Aktivan član
Poruka
1.786
xp svakako da ne iskoristava pun potencijal hardvera i ima zastareli kernel
а шта то не подржава од хардвера мајке ти?
драјвери су ти који врше комуникацију између хардвера и оперативног а не кернел.
ја рецимо имам аудиџи и нвидију квадро.. све ради - чак и боље него на 7ци.
рецимо аудиџи на 7ци па на даље - када упалим рачунар ресетује подешавања басова и високих - док на "хр" памти све...

сетих се једне ствари:
кој моје девојке ја сам јој дигао 7цу на лаптопу (јер тако је инсистирала). и тако скидали смо филмове са торентима рецимо 2-3х на дан морамо да ресетујемо модем - јер ваљда провајдер сконта да торентујемо и блокира нет.
онда сам инсталирао себи десктоп машину са "хр" у другој соби. и тако она тамо нешто радила на лаптопу а ја у другој соби на десктопу. тек ће: "дај ресетуј нет не ради више", а ја јој.. "овде на хр све ради и даље".
дакле, провајдери или нешто 3ће може да управља са 7цом да јој искључи нет даљински. док са "хр" не!

openbox

Aktivan član
Poruka
1.786
има један програмчић за виндовс зове се "Аllsnap" - лепи прозорчиће за ивице екрана и за ивице других прозора. (ово ће увести у актуелне верзије виндовса једно 2030 године - ја то имам сада). може и да постави прозор на леву или десну страну екрана (као у 7ци или 10ци).

што је највећа иронија за микрософт је да је величина овог програмчића око 100килобајта!!!!

jolemisa

Poznat
Moderator
Poruka
9.455
а шта то не подржава од хардвера мајке ти?
драјвери су ти који врше комуникацију између хардвера и оперативног а не кернел.
ја рецимо имам аудиџи и нвидију квадро.. све ради - чак и боље него на 7ци.
рецимо аудиџи на 7ци па на даље - када упалим рачунар ресетује подешавања басова и високих - док на "хр" памти све...

сетих се једне ствари:
кој моје девојке ја сам јој дигао 7цу на лаптопу (јер тако је инсистирала). и тако скидали смо филмове са торентима рецимо 2-3х на дан морамо да ресетујемо модем - јер ваљда провајдер сконта да торентујемо и блокира нет.
онда сам инсталирао себи десктоп машину са "хр" у другој соби. и тако она тамо нешто радила на лаптопу а ја у другој соби на десктопу. тек ће: "дај ресетуј нет не ради више", а ја јој.. "овде на хр све ради и даље".
дакле, провајдери или нешто 3ће може да управља са 7цом да јој искључи нет даљински. док са "хр" не!
Nikada nisam imao problem sa Torrentom na Win. i 32 i 64 bit-a

openbox

Aktivan član
Poruka
1.786
Ima toga puno, ali sa obzirom da ljude to ne zanima i XP vrsi posao.
верујем да има али то је "пуно труда за мало резултата". ја сам некада и знао шта је и чему служи mmx, 3dnow..
али шта заправо ради AVX2 и AVX512? и tickless?

bmaxa

Aktivan član
Poruka
1.646
AVX ti sluzi da ti brze rade programi kao sto je blender. To ti ne radi pod XP-om. Ticless sluzi da kernel ne lupa timer interrupt 1000 puta u sekundi
kada je jezgro idle, sto stedi struju.... zram sluzi da se kompresuje swap file tako da vise moze da stane u memoriju itd

tab503

Legenda
Administrator
Poruka
50.170
сад ћу се мало зезати са првом тачком али има истине:
1. први антивирус ми је у мојој глави - да не идем на чудне сајтове и да не покрећем сумњиве ексе фајлове са нета.
2. чак и да скинем нешто и хоћу да испробам, онда користим "sandboxie 5.14" да испробам софтвер ако ради онда га инсталирам на систем.
3. имам фајервол "kerio personal firewall 2.15" који ради савршен посао - сваки програм који хоће да шаље нешто или ако било ко хоће да се конектује на мој ком он избаци прозорчић "allow / deny" и ручно пуштам или блокирам све!
(понаваљам одличан програмчић од 2 мегабајта!! без апдејта!! - јел може ово неко да замисли??)
ево како то изгледа у пракси:
Pogledajte prilog 611865

пс. користм електронско банкарство без проблема на икспеу са "опером" већ 10так година, купујем на ибеју алиекспресу.. никад ми се ништа није десило.
nisu samo virusi problemi, imas i crve i malvere za koje ne treba da pokreces exe fajl nego se sami aktiviraju i ne trebaju im sumnjivi sajtovi..dovoljno je da ubacis USB u kompjuter nekog ko je bio tamo ;)

sto se tice firewalla.. to je ako nisi primetio odavno napusten koncept u upotrebi kod prosecnog korisnika jer moras dobro da se razumes u kompjutere da bi ga pravilno setovao..pogresan klik jer cesto i ne znas sta kompjuter trazi i pogasices i bitne procese za kompjuter.. kako kazes - sam rucno... :)

tab503

Legenda
Administrator
Poruka
50.170
:rotf:
izvini ali sad si odvalio :hahaha:

tab503

Legenda
Administrator
Poruka
50.170
што ти је жао, немој - можда ниси управу - никад се не зна. ја сам толико срећан да заправо "ми је жао других који су заробљени вечитим апдејтовањем свега. ту мислим аутомобила, хардвера, намештаја, програма, нових дестинација летовања...
"ограничавати себе на нешто што је застарело" - ја би рекао трошити своје време на нови софтвер хардвер, апдејтове, времена учитавања и не знам ти ја шта.

онај горе поменути керио блокира и кернел виндовса да се провери на нету. што су отклонили у 7ци па на даље...
pretpostavljam da vozis ficu, da mozes na vrata apartmana na moru da okacis plocicu sa svojim imenom i koristis namestaj iz cetrdeset i neke? :)

mesas babe i zabe..ako se mogu sloziti sa tobom oko hardvera, svako prema svojoj potrebi...oko letovanaj ne mogu nikako..ne vidis lepotu u sirenju kulture i znanja upoznavanjem novih destinacija? .. to ne mora apriori da bude bolje i skuplje..vec drugacije.

Poruka
24.012
openbox

Provajder ne gleda sta ti radis dok ne pocnes da privlacis paznju na sebe. Odlican nacin da privuces paznju na sebe je da imas ogroman upload. Torenti nisu kod nas nelegalni da se skidaju, nelegalno je da ih seedujes ili da taj materijal sto skidas uzmes i rezes na diskove ili strimujes drugima.

crve i malware sa flesha mozes lako da zajebes tako sto ces u control panelu da iskljucis autorun i onda nece se pokretati automatski kad ubodes flesh.

openbox

Aktivan član
Poruka
1.786
pretpostavljam da vozis ficu, da mozes na vrata apartmana na moru da okacis plocicu sa svojim imenom i koristis namestaj iz cetrdeset i neke? :)
морам да ти покварим доживљај - имам плату месечно колико је твоја бруто годишња (можда и више) и знам добро шта причам. и не возим фићу.

Provajder ne gleda sta ti radis dok ne pocnes da privlacis paznju na sebe. Odlican nacin da privuces paznju na sebe je da imas ogroman upload.
или да отвориш 100тинак портова.. :)

Torenti nisu kod nas nelegalni da se skidaju, nelegalno je da ih seedujes ili da taj materijal sto skidas uzmes i rezes na diskove ili strimujes drugima.
мислим да није не легално. не легално је да пустиш филм који си скинуо на неком јавном месту. док год ти то кући гледаш нико ти ништа не може. чак и софтвер који скинеш и инсталираш кући - нико ти ништа неће рећи док не почнеш да зарађујеш са њим.ако мислиш да нисам управу покажи ми закон где пише да су торенти нелегални?

tab503

Legenda
Administrator
Poruka
50.170
морам да ти покварим доживљај - имам плату месечно колико је твоја бруто годишња (можда и више) и знам добро шта причам. и не возим фићу.
moguce..nisam ni tvrdio suprotno..svak cast :)
ali ja sam pricao o tome da si ljubitelj starih stvari :)

openbox

Aktivan član
Poruka
1.786
ali ja sam pricao o tome da si ljubitelj starih stvari :)
извини погрешно сам схватио :) :) јесам љубитељ старих ствари и то велики!
јер једноставно осећам неку хармонију када дотакнем предмет стар 50 година а то исто не осећам када купим нови фотоапарарт, рецимо.
питање вољења старог је много дубље и о томе сам размиљао и схватио моноге ствари о томе...
да се ја питам - живео би у кући само са једним утикачем за струју, и то зато што жени треба интернет :)

bmaxa

Aktivan član
Poruka
1.646
Znaci imas 8000 evra (racunam da je neto 400evra mesecno prosek u Srbiji)?

openbox

Aktivan član
Poruka
1.786
Znaci imas 8000 evra (racunam da je neto 400evra mesecno prosek u Srbiji)?
није у реду причати о високим платама, јер онда се они који имају мале ће изгубити вољу за живот а није ми то поента.. поента је да сам ја отклонио проблем пара и онда ми се отворише нови хоризонти
ако хоћеш стварно да знаш послаћу ти на приватну поруку (мада не ваља ни све знати) :)