Microsoft

Super je sedmica, jel si razmisljao mozda da predjes na 10.
Sto si jos uvek na win 7, stara masina ili neki stari program?

Ja presao na win 10 pre 4 god, radi ok.
 
Probao nekoliko puta Upgrade sa Win.8.1 na Win.10 i nije bilo dobro.Dosta bagova.Sto se tice izgleda,ne razlikuje se od Win.8.1.Tako da mi ne bi bio problem,ali mi se ne dira jos Win.7 zbog nekih stvari.Inace i kada budem presao ne 10-ku to ce biti sa Win.8.1,jer i on nije bas najbolji,ali se u poslednje vreme ustalio i radi dobro bez bagova.Imam i Ubuntu 19.04,a poceo sa Ubuntu 14.04.To je dobar OS.A 7-ca,kao i XP,tesko moze da se napusti.Nije neki problem.Apdejtovalo je sve sto mi je trebalo za OS i programe na njemu.Nego mi stalno izlazi upozorenje da je apdejt nemoguc.Sto me malo nervira.
 
Probao nekoliko puta Upgrade sa Win.8.1 na Win.10 i nije bilo dobro.Dosta bagova.Sto se tice izgleda,ne razlikuje se od Win.8.1.Tako da mi ne bi bio problem,ali mi se ne dira jos Win.7 zbog nekih stvari.Inace i kada budem presao ne 10-ku to ce biti sa Win.8.1,jer i on nije bas najbolji,ali se u poslednje vreme ustalio i radi dobro bez bagova.Imam i Ubuntu 19.04,a poceo sa Ubuntu 14.04.To je dobar OS.A 7-ca,kao i XP,tesko moze da se napusti.Nije neki problem.Apdejtovalo je sve sto mi je trebalo za OS i programe na njemu.Nego mi stalno izlazi upozorenje da je apdejt nemoguc.Sto me malo nervira.
Ako ti se sjebao update, idi na ovu putanju C:\Windows\SoftwareDistribution\Download i obrisi sve. Onda skini opet update i instaliraj.
Ako je problem sa notofikacijama, mozes da ih iskljucis na ovoj putanji Control Panel\All Control Panel Items\Notification Area Icons.
 
Super je sedmica, jel si razmisljao mozda da predjes na 10.
Sto si jos uvek na win 7, stara masina ili neki stari program?

Ja presao na win 10 pre 4 god, radi ok.
Ја још држим XPx86! тамо где ми не треба скајп (јер је стока блокирала скајп на XP).
XP се још увек апдејтује, додуше треба мало мењати реџистри али ради. чак и да се не апдејтује он ради екстра брзо. заштита перфектна са kerio firewall. иначе ови икспеови што сам ја инсталирао имају подршку за ссд дискове... значи машина лети на икспеу! не заузима много места...

(ево теме које сам покренуо пре о икспе: https://forum.krstarica.com/threads/stari-dobri-windows-xp.810135/)

што се тиче свих осталих:
windows 7 - нема шансе да блокираш кернел да се качи на нет (што на XP могу врло лако) тако да он шаље и прима са вашег компа шта хоћете!
да не говоримо о 10ци, то је дебилана своје врсте. сад неко каже "ради ок", да пробај ставити на исту машину XP па ће да видите разлику!

Kakvi su kreteni ovi iz Microsofta
јесу! поготово када видим нови офис - дође ми да повратим! имате open office од sun microsystems. људи инсталација је 145mb! док је онај 365 ms office око 2gb!
раде, реално исту ствар, е би ја питао ове из мајкрософта, шта сте ставили у оних 1.8gb??? да није неки шпијунски софтвер а?
 
Poslednja izmena:
Kapiramo da je pre bilo bolje bumeri. :D Sad nista ne valja. Ni deca, ni kompjuteri, ni OS. :lol:
Slabe performanse win 10 na nekim racunarima je iskljucivo vezan za zastareli hardware, kupi nesto novije i videces kako lepo sljaka.
Danas jedna sezona neke serije koja je u hd moze da izadje na preko 100gb, 4k film 50 gb, igrice danas nema ispod 50 gb. Mos misliti, office ima 2gb.
1 tb je danas smejurija, a cene diskova su isto smesne. Za 9k kupis 3 tb hdd.
Samo cu vas podsetiti da je win xp izasao pre 18,5 godina. Za to vreme, to je bio do jaja win, kao i posle windows 7 koji je izasao 2009. Za to vreme, isto do jaja sistem, ali za dva meseca je 2020 godina. Ko jos pravi software za win xp? Uskoro nece biti ni podrzan win 7. I sta cete vi da igrate/gledate/radite sa programima koji nece raditi na tim starim sistemima?
Danas, za male pare (30 000- 40 000) mozete da kupite solidne masine koje ce da pojedu te kante sto vam guraju win xp.
 
Slabe performanse win 10 na nekim racunarima je iskljucivo vezan za zastareli hardware, kupi nesto novije i videces kako lepo sljaka.
није проблем да се купи нови хардвер (поготово мени) проблем је што са новим хардвером ви добојате нешто што не знате шта је - а то је огромно електромагнетно зрачење из лаптопова, и магнетна и електрична поља исијавају као луде из тих справа.
пс. ја сам добио најновији hp лаптоп из фирме (значи не за посао него поклон) има i7, 8gb меморије i 2tb ssd, i neki novi quadro nvidia! али ту батерија не може да се вади! - неко би рекао па шта - има ту много шта, може и сим картицу убацији, вајфај зрачи ко луд, ПРОСТО СЕ НЕ МОЖЕ ЧОВЕК КОНЦЕНТРИСАТИ ВИШЕ ПОРЕД ТАКВИХ НОВИХ СПРАВА ЈЕР ЗРАЧЕ КО ЛУДЕ И УТИЧУ НА МОЗАК!

види ја сам инжењер, и ентузијаста и обожавам компјутере... све али СВЕ ми успевам да обавим са софтвером који је изашао до 2004! на 32битној платформи са 3гига рама!

једино што подржавам је ссд - то је стварно корисна ствар и брза (мени ексел из 2000 године отвара тренутно!)

Danas jedna sezona neke serije koja je u hd moze da izadje na preko 100gb, 4k film 50 gb, igrice danas nema ispod 50 gb. Mos misliti, office ima 2gb
гледам старе филмове до рецимо 2000те макс. јер ови нови су пуни рекламе за проституцију, доргу, хомосексуализам, убиства, преваре, пуни су постпроцесинга да вам више испирају мозак, држе боље пажњу... то ми стварно не треба!
што се тиче филмова прво препоручујем "control factor" па после настави са животом

што се тиче игара - такође маторе, ево ти пар за квалитетно трошење времена (counter strike, warblade, lost wikings, red alert 2, sims 1, sail simulator 2010, return to castle wolfensteing, airport madness...)
 
Poslednja izmena:
Samo cu vas podsetiti da je win xp izasao pre 18,5 godina. Za to vreme, to je bio do jaja win, kao i posle windows 7 koji je izasao 2009. Za to vreme, isto do jaja sistem, ali za dva meseca je 2020 godina. Ko jos pravi software za win xp? Uskoro nece biti ni podrzan win 7. I sta cete vi da igrate/gledate/radite sa programima koji nece raditi na tim starim sistemima?

zaboravljas da je XP bio katastrofa kad se pojavio i tek sa SP2 su ga ispeglali i napravili legendarni OS.
takodje softverska podrska za win xp je prestala otprilike pre dve godine (ne govorim o MS podrsci, nego o podrsci malih i velikih kompanija da prave softver koji ce raditi na XP-u)
to znaci da ce za win 7 svi softveri biti redovno azurirani i u narednih 5 do 10 godina..do tad ce i win izbaiti jednu ako ne dve nove verzije..

a i tad ce biti slicna prica..
kad se budes prebacivao na win 12 svi ce zeleti da ostanu na win 10 :)

kao sto su svi zeleli da ostanu na '98 kad se pojavio xp
kao sto su svi zeleli da ostanu na xp kad se pojavio 7
kao sto sad svi zele da ostanu na sedmici kad se pojavila desetka..

to je u ljudskoj prirodi..navika..


inace sto se tice gledanja..igranja..ne koriste svi kompjuter za gledanje i igranje ;)
ja ne pamtim kad sam poslednji put igrao igricu na kompjuteru..i to ne zato sto ih se gadim..cak suprotno..volim ih..cak i pravim neke za android :) ali u sustini me je gejming kao gejming i prelazenje igrica odavno smorio i prestao da mi bude interesantan.
zato mnogi i nemaju potrebe da ulazu u hardver i kupuju nove kompjutere samo zato sto im OS to trazi..pa nek se nosi OS iskreno da ti kazem :)
 
није проблем да се купи нови хардвер (поготово мени) проблем је што са новим хардвером ви добојате нешто што не знате шта је - а то је огромно електромагнетно зрачење из лаптопова, и магнетна и електрична поља исијавају као луде из тих справа.
пс. ја сам добио најновији hp лаптоп из фирме (значи не за посао него поклон) има i7, 8gb меморије i 2tb ssd, i neki novi quadro nvidia! али ту батерија не може да се вади! - неко би рекао па шта - има ту много шта, може и сим картицу убацији, вајфај зрачи ко луд, ПРОСТО СЕ НЕ МОЖЕ ЧОВЕК КОНЦЕНТРИСАТИ ВИШЕ ПОРЕД ТАКВИХ НОВИХ СПРАВА ЈЕР ЗРАЧЕ КО ЛУДЕ И УТИЧУ НА МОЗАК!

види ја сам инжењер, и ентузијаста и обожавам компјутере... све али СВЕ ми успевам да обавим са софтвером који је изашао до 2004! на 32битној платформи са 3гига рама!

једино што подржавам је ссд - то је стварно корисна ствар и брза (мени ексел из 2000 године отвара тренутно!)


гледам старе филмове до рецимо 2000те макс. јер ови нови су пуни рекламе за проституцију, доргу, хомосексуализам, убиства, преваре, пуни су постпроцесинга да вам више испирају мозак, држе боље пажњу... то ми стварно не треба!
што се тиче филмова прво препоручујем "control factor" па после настави са животом

што се тиче игара - такође маторе, ево ти пар за квалитетно трошење времена (counter strike, warblade, lost wikings, red alert 2, sims 1, sail simulator 2010, return to castle wolfensteing, airport madness...)
Koji mob imas? Ovo sto pises nema veze sa argumentima, vec sa tvojim stavovima sto je ok.
 
Ako cemo tako, zasto je forum krstarice presao na novi izgled i platformu kad je i stara lepo funkcionisala? :D
promasujes temu..
procitaj jos jednom sta sam napisao i odgovor ce ti se sam reci :)

stari nije lepo funkcionisao i tehnicki nije bio odrziv..pucao je po svim savovima..
ja sam pricao o ljudima koji nemaju potreebe za tim..kojima stari hardver radi posao..nama stari softver nije radio posao i zato je zamenjen...
 
Moras da predjes na nesto novo jer za staro nece biti popravki bagova, exploita.... taj hardver ce pre ili kasnije da otkaze, a pitanje je da li ces uspeti da nadjes rezervne delove. Pitanje je da li ce se stari uredjaji slagati sa novim uredjajima (npr crkne ti stari stampac, ti kupis drugi, a za njega nema driver za xp ili obrnuto).
Samo covek sebi komplikuje zivot. Kompove treba menjati svakih 4-5 godina.
 
Moras da predjes na nesto novo jer za staro nece biti popravki bagova, exploita.... taj hardver ce pre ili kasnije da otkaze, a pitanje je da li ces uspeti da nadjes rezervne delove. Pitanje je da li ce se stari uredjaji slagati sa novim uredjajima (npr crkne ti stari stampac, ti kupis drugi, a za njega nema driver za xp ili obrnuto).
Samo covek sebi komplikuje zivot. Kompove treba menjati svakih 4-5 godina.
ti se bavis kompjuterima ili tehnikom?
 
eto..zato tako i razmisljas..dvodimenzionalan si u razmisljanju :)
gledas na stvari iz svoje perskeptive.
probaj da budes 3d kad razmisljas ;)
 
Ok, tvoje je misljenje da ti ne treba nista novo i to je ok, ali ne mozes da tvrdis da je starije bolje od novog kad nije.
ne da meni ne treba..nego da postoje ljudi kojima ne treba
sta ce nekom lekaru, knjigovodji, advokatu ultra brz kompjuter sa gomilom jezgara, ramom do nebesa i HD-om u koji moze da stavi 100 igrica koje ni ne igra?..

nikad nisam tvrdio da je starije bolje, ali je cinjenica da mnogima ne treba bolje jer ih to ne zanima, ne zanimaju ih kompjuteri kao sto tebe mozda ne zanima da li si obukao armani ili kinesku kosulju..jednostavno postoje sfere interesovanja i potreba..
 

Slične teme


Back
Top