- Poruka
- 25.091
inace mnogi mesaju PWA sa shortcutom web stranice, iako izgleda tako nije isto, jedna od dobrih stvari je sto npr. moze da radi u offline modu bez internet konekcije
Donji video pokazuje kako da instalirate aplikaciju na početni ekran svog uređaja.
Napomena: This feature may not be available in some browsers.
ovde dolazimo do jednog poganog iskustva koje sam imao pre 15-ak godina sa lošom serijom Western Digital diskova na laptopovima....Ja lično nemam pojma o data recovery-ju, niti se u to razumem, ali ima malicioznih ljudi koji mogu da vraćaju podatke sa hard diskova i otkupljuju kompove i laptopove upravo iz tih razloga.
Jedino još da razmotrimo tehnički momenat koji spada u bezbednostinace mnogi mesaju PWA sa shortcutom web stranice, iako izgleda tako nije isto, jedna od dobrih stvari je sto npr. moze da radi u offline modu bez internet konekcije
Zavisi i koliko cesto citas mejlove i sta ti treba ali obrni okreni bolji je IMAP i sto se tice sigurnosti, i spam zastita, i enkripcija itd.. POP3 je bio super stvar nekad u vreme dial up-a kada nisi imao taj luksuz da konstantno budes povezan na internet ali je debelo zastareo, i on moze doduse biti konfigurisan da cuva mejlove na serveru i brise ih nakon odredjenog vremena ali nema dvosmernu sinhronizaciju, izgubis li te mejlove sa lokalnog racunara neces moci vise da ih vratis. Dok IMAP ne samo sto konstantno cuva sve mejlove na serveru i diriguje odatle vec je sinhronizovan "napred-nazad" sa svim uredjajima, svaku promenu koju napravis npr. oznacis da je mejl procitan ili obrises ga, ili oznacis da je SPAM ili nije spam, te promene ce se videti i na svim ostalim klijentima koji imaju tvoj mailbox. Desi li se nesto nekom od tih uredjaja uvek ces imati backup na serveru koji je uvek pouzdaniji za cuvanje poste od lokalnog racunara.Jedino još da razmotrimo tehnički momenat koji spada u bezbednost
POP3 ili IMAP režim rada mail client-a?
Naime, posle Office Oitlook-a, pokrenem Thunderbird da "pokupi svu poštu" a onda u Outlook-u odredim šta će ostati a šta ne.
Nalog koristim 2 decenije pa sem što je korišćen za registracije na mnoge servise koji su vremenom ugašeni ostaje pitanje šta su tu webadmini radili a naravno i masa prijatelja koji su fasovali viruse na sve moguće načine su isto izofirali moju email adresu.
Poenta je da dnevno imam oko 20-ak pokušaja kačenja na microsoft nalog za koji se koristi ta email adresa.
Direktni bruteforce-ovi koje Microsoft peca lako jer zna da sam ako ništa drugo iz Beograda u Srbiji....
Nalog je bez lozinke tako da "pogadjanje" nema smisla a jedini način pristupiti nalogu je microsoft 2FA aplikacija na mobilnom dok se Windows 11 samo tokom instalacije verifikuje.
Ma nek se 'ebu, ja sam odavno ugasila nalog na Mikrosoftu.
Feature bloat, i tako u nedogled.Iz iskustva znam da svaka aplikacija koja dozivi neko azuriranje postaje sve gora i gora. Zasto jednostavno ne zadrze osnovnu prvobitnu verziju, posto je poznato da je manja aplikacija laksa da se lakse kontrolise po pitanju bezbednosti, korisnicima omogucava da ne menjaju navike u koriscenju.... jebno slanje i prijem poste komplikuju do iznemoglosti.... a sve je moglo da funkcionise i na jbenom c-64 (stara garda zna sta govorim).
Tako je! Sta je Feature bloat?Feature bloat, i tako u nedogled.
Linuks pokriva sve sem igrica.Slušaj baki, sve si ti u pravu ali ipak nisi u pravu