Ми, Хрвати (2)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Realno ti si idiot, pošto se zahvaljuješ vlasnicima što su te prisvojili :hahaha:

- - - - - - - - - -



I onda se opet vraćamo na to da su Hrvati Srbi, pošto im je i himnu napisao Srbin :kafa:

пу пу далеко било, померио сам се с места. хрвати нису Срби, то је бућкуриш немаца талијана мађара муслимана и покатоличених бивших Срба као у западној херцеговини. зато тако лако и мењају страну кад пукну
 
пу пу далеко било, померио сам се с места. хрвати нису Срби, то је бућкуриш немаца талијана мађара муслимана и покатоличених бивших Срба као у западној херцеговини. зато тако лако и мењају страну кад пукну

To, nego kad me mrzi da kucam, samo napišem da su Srbi. Duže je da se otkuca "srpski otpad" :D

- - - - - - - - - -

vidi se kolko si telegentan... kako znaš ko je napiso hrvatsku himnu tako znaš i ostalo ;)

Već sam se ispravio :kafa:
 
Poslednja izmena od moderatora:
Razgovarao sam sa ljudima iz gotovo cijelog svijeta,nikad mi nisu spominjali logore za djecu,ali Srebrenicu jesu.

Naravno, zato što nisu videli. Srebrenica je iskomercijalizovani događaj, plus mnogo bliži sadašnjem vremenu nego što je to osnivanje logora za decu. Sledeći put kada budeš razgovarao sa takvima, pomeni im taj podatak i dodaj da su Hrvati jedini u istoriji planete imali takav logor, pa onda prenesi šta misle.

- - - - - - - - - -

Ako sam shvatio, merilo civilizacije se meri količinom uvreda jednih prema drugima...Moguće, mada mi je nešto slaba argumentacija.

Ne, civilizacija se meri grozotama, odnosno izostankom takvih grozota poput takmičenja u klanju i logora za decu. Između ostalog.
 
Naravno, zato što nisu videli. Srebrenica je iskomercijalizovani događaj, plus mnogo bliži sadašnjem vremenu nego što je to osnivanje logora za decu. Sledeći put kada budeš razgovarao sa takvima, pomeni im taj podatak i dodaj da su Hrvati jedini u istoriji planete imali takav logor, pa onda prenesi šta misle.

Namas ti pojma,Hrvate cak ni ne spominju....http://theconversation.com/the-dreadful-history-of-children-in-concentration-camps-98549

Nego,imas li ti uopce Google ??
 
Po meni zločine čine pojedinci a nikako ceo narod.I nikako mi nije jasno kako srbima mogu biti bliži rusi, hrvatima nemci a muslimanima turci, nego što su jedni drugima.

Језик није никакав интеграциони фактор, прошло је време кад је то било важно, на крају крајева и Ирци говоре енглески језик а не подносе Енглезе, тако је то данас и са хрватима и Србима. И то је добро, јер после свега што се десило током претходног 20. века причати о томе да је то један те исти народ може да увреди неког. А што се тиче Срба и Руса њихове везе трају вековима, оно што се десило у 20. веку је само учврстило већ постојеће везе.
 
U busu Ljubljana - Bohinj vozač je bio Bosanac, psuje lik za sve pare,

Ispred mene sede dva Australca - kaže jedan - "Ovaj je Hrvat" , pita drugi "Kako znaš?" , kaže privi: mnogo psuje i bučan je, takvi su Hrvati što ti je tisućljetna kultura, prepoznatljiva svuda

Price stranaca o Srbima koje sam ja osobno cuo,nisu bas preporucljive za iznosenje na ovom forumu. :D
 
O.k. prihvatam kritiku na moje gramatičke greške kao i argumentaciju da neko može shvatiti uvredu o istom narodu.Svako ima pravo da pripada jednom narodu.Ali onda se pitam zašto tolika mržnja i kako je bar ublažiti.Živimo tu jedni pored drugih i to se neće promeniti.
 
O.k. prihvatam kritiku na moje gramatičke greške kao i argumentaciju da neko može shvatiti uvredu o istom narodu.Svako ima pravo da pripada jednom narodu.Ali onda se pitam zašto tolika mržnja i kako je bar ublažiti.Živimo tu jedni pored drugih i to se neće promeniti.

Нема мржње, бар са српске стране, ал свако говори у сопствено име. А љубави између Срба и хрвата никад није ни било, све је била лаж, од лажне заједничке државе до заједничке војске, зато је тако лако и пропало. Но, то није чудно обзиром да су хрвати водили главну реч, од 1945. до распада југославије, од броза до анте марковића и стипе месића.
Никад више нећемо бити заједно, зато су смешне оне измишљене анкете у којима причају да Срби маштају о европској унији где су и хрвати, најсмешније кад неко из европске уније припрети да Србија никад неће ући у европску унију, мисле да ће се неко у Србији забринути, а људима овде у ствари падне камен са срца, олакшање.
А то што живимо једни поред других не значи и да живимо једни са другим, никакве кораке у том правцу, после претходног искуства, не треба ни предузимати. Старије генерације полако одлазе а млађи ће се временом окренути другим стварима и научити да гледају даље од комшилука.
 
Po meni zločine čine pojedinci a nikako ceo narod.I nikako mi nije jasno kako srbima mogu biti bliži rusi, hrvatima nemci a muslimanima turci, nego što su jedni drugima.


Druze, nemci i turci su nam bili vrlo bliski, cak bliskiji od rusa s obzirom da su okupirali nas zivotni prostor, a ne znam kako nazvati ljude koji su se poklonili njihovoj kruni!? Oni okupiraju - ti im se klanjas!? Od onda su Srbi u gadnom polozaju, i sto je smatrano za podlost, izdajstvo - oni se ponose time!!! Svoju naciju baziraju na tudjoj vjeri, politiki, skoli....Oni to imaju pravo! Ali nemaju pravo to naturati drugome, a zbog toga je izbio rat 1991. Mene nije briga sto je neko ustasa, fasist, ali kad mi to pocne "nabijati na nos", onda je sasvim druga prica....Englezi i Toni Bler su odigrali sramnu i podlu ulogu dopustajuci katolicima, fasistima da prevladaju srpsko pravoslavno stanovnistvo, istovremeno ne zeleci da im se nesto tako desi u sjevernoj irskoj!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top