Ми, Хрвати (2)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

- - - - - - - - - -

7 - Srpska vojska na Jelačićevom trgu Nov 1918.jpg
To je isti trg? :think:
 

- - - - - - - - - -

U Drugom svetskom ratu Hrvati su dva puta pobedili. Mi nemamo razloga nikome da se izvinjavamo. Traže od Hrvata da kleknu pred Jasenovac. Mi nemamo pred kim šta klečati. Mi smo dva puta pobedili, a svi drugi samo jednom. Mi smo pobedili 10. aprila, kada su sile osovine priznale hrvatsku državu. Pobedili smo jer smo se našli posle rata opet s pobednicima za pobedničkim stolom – rekao je Mesić

- - - - - - - - - -

Malo je bolesno dva puta pobediti u istom ratu. Šta to priča čika Mesić??:think:
 

- - - - - - - - - -

U Drugom svetskom ratu Hrvati su dva puta pobedili. Mi nemamo razloga nikome da se izvinjavamo. Traže od Hrvata da kleknu pred Jasenovac. Mi nemamo pred kim šta klečati. Mi smo dva puta pobedili, a svi drugi samo jednom. Mi smo pobedili 10. aprila, kada su sile osovine priznale hrvatsku državu. Pobedili smo jer smo se našli posle rata opet s pobednicima za pobedničkim stolom – rekao je Mesić

- - - - - - - - - -

Malo je bolesno dva puta pobediti u istom ratu. Šta to priča čika Mesić??:think:

Samo je priznao kolektivnu odgovornost Hrvata za genocid nad nevinim srpskim življem. Upotrebio je reč "mi" za prvu "pobedu", odnosno za uspostavljanje NDH. Ako je ta država "oni", a država je napravila genocid, to znači da su oni napravili genocid. Šta ćeš, razum mu kaže jedno, ali srce ne sluša...
 
Samo je priznao kolektivnu odgovornost Hrvata za genocid nad nevinim srpskim življem. Upotrebio je reč "mi" za prvu "pobedu", odnosno za uspostavljanje NDH. Ako je ta država "oni", a država je napravila genocid, to znači da su oni napravili genocid. Šta ćeš, razum mu kaže jedno, ali srce ne sluša...

Posle je izjavio da je pogrešno protumačen..:rotf::rotf: Jbm te babarogo.
 
Čuveni hrvatski komunista Andrija Hebrang, otac nekadašnjeg potpredsednika HDZ-a Andrije Hebranga, bio je istovremeno i žestoki hrvatski nacionalista, otvoreno se zalagao za Hrvatsku kao samostalnu i nezavisnu državu. Za tzv. „hrvatski komunizam“ to je uobičajeno. Kod Srba je sasvim suprotno.
Hebrang je, samo prezime govori, nemačkog porekla, a i majka Hebranga starijeg bila je sa tih prostora; prezivala se Štraser. Doda li se svemu ovome podatak da je stariji Hebrang oženio Olgu Štraus, Jevrejku, i da je iz tog braka ovaj današnji Andrija Hebrang, hadezeovac, žestoki hrvatski nacionalista, veliki poštovalac osnivača logora Jasenovac Maksa Luburića, čovek koji redovno odlazi u Blajburg da se tamo pokloni pred spomenikom ustašama, iako zna da je maltene cela porodica njegove majke pobijena u Jasenovcu.

- - - - - - - - - -

Može li neko da shvati ovo ludilo.?! Dobro pročitajte.
 

- - - - - - - - - -

U Drugom svetskom ratu Hrvati su dva puta pobedili. Mi nemamo razloga nikome da se izvinjavamo. Traže od Hrvata da kleknu pred Jasenovac. Mi nemamo pred kim šta klečati. Mi smo dva puta pobedili, a svi drugi samo jednom. Mi smo pobedili 10. aprila, kada su sile osovine priznale hrvatsku državu. Pobedili smo jer smo se našli posle rata opet s pobednicima za pobedničkim stolom – rekao je Mesić

- - - - - - - - - -

Malo je bolesno dva puta pobediti u istom ratu. Šta to priča čika Mesić??:think:
Dokaz da ne znaju za stid, ne poseduju tu moralnu kocnicu...njima zaista cilj opravdava sredstvo i oni se tim dice.
Zao mi je manjine u Hrvata (mislim na Hrvate koji ne misle kao vecina) jer ta vecina predstavlja najgori soj ljudski (ako se za takve moze reci da su ljudi).

Послато са GT-I9515 уз помоћ Тапатока
 
Dokaz da ne znaju za stid, ne poseduju tu moralnu kocnicu...njima zaista cilj opravdava sredstvo i oni se tim dice.
Zao mi je manjine u Hrvata (mislim na Hrvate koji ne misle kao vecina) jer ta vecina predstavlja najgori soj ljudski (ako se za takve moze reci da su ljudi).

Послато са GT-I9515 уз помоћ Тапатока

Svega mi što mi je sveto, da se sutradan probudim u alternativnoj realnosti u kojoj smo mi napravili tako nešto Hrvatima ili bilo kome drugome iz razloga kojima su se oni vodili, momentalno bih pocepao srpski pasoš, bacio ličnu kartu i otišao u prvu ambasadu na koju naiđem da tražim azil. Za mene je tako nešto nezamislivo, čak i kada se radi o neprijatelju...
 
Pogledajte prilog 514256 Ne, meni je čudno kad su u civilu. :rotf:

Preletio je nekakav vrtolet ili nešto slično... Inače to nije ustaški pozdrav, ako ćemo za istinu... To nisu izmislile ustaše... To je još od doba rimskog carstva. Ustaški pozdrav je bio najobičniji vojnički pozdrav.
A i vidiš da ovi na slici neki ni ne dižu ruku, ova trojca su digla samo ruke u zrak... Smijurija...
 
ekshumacija-medjugorje-2.jpg
Grobište s posmrtnim ostacima bilo je obilježeno prije ekshumacije. Prema kazivanjima više svjedoka, hrvatski vojnik, čiji su posmrtni ostaci danas ekshumirani, ubijen je na prijelazu sa 1944. na 1945. godinu i bio je iz okolice Čapljine. Ekshumacijske radove vodio je arheolog Tino Tomas, a tijekom ekshumacije uz posmrtne ostatke jedne muške osobe pronađeni su obuća i različiti osobni predmeti koji potvrđuju iskaze podnositelja prijave o postojanju grobišta s posmrtnim ostacima hrvatskog vojnika iz Drugog svjetskog rata.

- - - - - - - - - -

Mogli su lepo napisati - ustaša. :hahaha:
 
Čuveni hrvatski komunista Andrija Hebrang, otac nekadašnjeg potpredsednika HDZ-a Andrije Hebranga, bio je istovremeno i žestoki hrvatski nacionalista, otvoreno se zalagao za Hrvatsku kao samostalnu i nezavisnu državu. Za tzv. „hrvatski komunizam“ to je uobičajeno. Kod Srba je sasvim suprotno.
Hebrang je, samo prezime govori, nemačkog porekla, a i majka Hebranga starijeg bila je sa tih prostora; prezivala se Štraser. Doda li se svemu ovome podatak da je stariji Hebrang oženio Olgu Štraus, Jevrejku, i da je iz tog braka ovaj današnji Andrija Hebrang, hadezeovac, žestoki hrvatski nacionalista, veliki poštovalac osnivača logora Jasenovac Maksa Luburića, čovek koji redovno odlazi u Blajburg da se tamo pokloni pred spomenikom ustašama, iako zna da je maltene cela porodica njegove majke pobijena u Jasenovcu.

- - - - - - - - - -

Može li neko da shvati ovo ludilo.?! Dobro pročitajte.

Nema tu nikakvog ludila. Djeca nisu determinirana ideologijom predaka. Da, Andrijin otac jest bio komunist (iako se nakon povratka iz Moskve "preobratio" shvativši što je komunizam), zar to treba značiti da mu i potomci moraju biti idolopoklonici te ideologije?

Primjetio sam kod vas Srba jednu oštru dedukcijsku manu, vi momentalno sve hrvatske antikomuniste proglašavate ustašama. Ne znam jeste li to zadržali iz Jugoslavije kao argumentaciju, ili uistinu mislite da netko tko je antikomunist ujedno mora biti i ustaša.
 
Nema tu nikakvog ludila. Djeca nisu determinirana ideologijom predaka. Da, Andrijin otac jest bio komunist (iako se nakon povratka iz Moskve "preobratio" shvativši što je komunizam), zar to treba značiti da mu i potomci moraju biti idolopoklonici te ideologije?

Primjetio sam kod vas Srba jednu oštru dedukcijsku manu, vi momentalno sve hrvatske antikomuniste proglašavate ustašama. Ne znam jeste li to zadržali iz Jugoslavije kao argumentaciju, ili uistinu mislite da netko tko je antikomunist ujedno mora biti i ustaša.

Doda li se svemu ovome podatak da je stariji Hebrang oženio Olgu Štraus, Jevrejku, i da je iz tog braka ovaj današnji Andrija Hebrang, hadezeovac, žestoki hrvatski nacionalista, veliki poštovalac osnivača logora Jasenovac Maksa Luburića, čovek koji REDOVNO ODLAZI u Blajburg da se tamo POKLONI pred spomenikom USTAŠAMA, iako zna da je maltene cela porodica njegove majke POBIJENA u Jasenovcu.

- - - - - - - - - -

Ne, i nema ludila.
 
Hilajde ljudi na ulicama Zagreba: Nećemo u penziju sa 67
Više hiljada ljudi okupilo se u Zagrebu na protestu protiv predloga vlade o penzionoj reformi.
18873988105bcb2e7a44876067239705_w640.jpg

(Foto: Thinkstock)​

Reforomom se predviđa podizanje starosne granice za odlazak u penziju na 67 godina.
Protest pod nazivom "Doživi penziju i tebe se tiče" na Evropskom trgu u Zagrebu organizovala su tri vodeća hrvatska sindikata.

Sindikati traže i da se odustane od uvođenja kaznenih poena za privremeno penzionisanje od 20,4 odsto za pet godina ranijeg odlaska u penziju, prenose hrvatski mediji.

Demonstrani iz cele Hrvatske nosili su sindikalne zastave i obeležja te transparente na kojima je, među ostalim, pisalo "Uzimate siromašnima, dajemo bogatima", "Očekujte otpor, tek počinjemo", "Hoćemo Hrvatsku za radnike, a ne samo za političare!"...

Čelnici sindikata poručili su da je ovaj protest "prolazna stanica" i ako se vlada o njega ogluši najavljuju referendum.


Hrvatski premijer Andrej Plenković izjavio je sinoć povodom najavljenog protesta da vladu neće sruštiti nikakva inicijativa kao i da predložena reforma želi da učini penzioni sistem održivim.

Sad se radujte.:super:
 
Nema tu nikakvog ludila. Djeca nisu determinirana ideologijom predaka. Da, Andrijin otac jest bio komunist (iako se nakon povratka iz Moskve "preobratio" shvativši što je komunizam), zar to treba značiti da mu i potomci moraju biti idolopoklonici te ideologije?

Primjetio sam kod vas Srba jednu oštru dedukcijsku manu, vi momentalno sve hrvatske antikomuniste proglašavate ustašama. Ne znam jeste li to zadržali iz Jugoslavije kao argumentaciju, ili uistinu mislite da netko tko je antikomunist ujedno mora biti i ustaša.
Kod Hrvata su ustaše i komunisti i antikomunisti.Suviše ste instrumentalizovani od crkve i političara.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top