Quantcast
  • Dragi prijatelji, obaveštavamo vas da je forum Hronika izdvojen iz foruma Politika i sada je poseban forum u kategoriji "Društvo".

Mexico

• Začetnik teme encantadora
  • Datum pokretanja

klika

Ističe se
Poruka
2.852
Nitroglicerin:
Kakve su sanse da se predje iz mexica preko granice za SAD? Jel imao neko takvog iskustva neki kazu da caki pucaju na pojedine grupe ?
Sanse su ti male, nije pucanje u pitanju, nece te niko ubiti, pored sve one savremene tehnologije tesko da ces proci neopazen.
Mozes probati ako si vec u Mexicu ali da zapucas iz Evrope do Mexica pa da to probas, ne bih ti preporucio..........

elmatador

Početnik
Poruka
3
Pod broj 1: BLAGO TEBI. ima puno stvari koje bih zeleo da te ptam u vezi meksika a ti ako mozes odgovori mi ili postuj neke linkove pa da se informisem.

Prvo, da li se tesko dobija viza za Mexico, jel ima nekih peripetija, zanima me poslovna viza za pocetak, a kasnije bi i da dobijem imigrant vizu. Takodje zanima me i kakav je zivot dole, kolike su cene neketnina (na primer za neku kucu oko 120km2, na plazi ili u blizini plaze). Koji je nasigurniji grad za zivot? Mene prvenstveno zanimaju Kankun i Akapulko (*** nama Srbima kad cujemo za Meksiko prvo na pamet padaju tv novele pa plaze:D)
Kakve su cene komunalija, tj. sa koliko dolara/pezosa moze da se zivi pristojno, da se redovno placa struja, voda, internet?

Ajde toliko za pocetak (mozda je i ovo mnogo), pa ce dalja pitanja da zavise od ovih prvih odgovora.

Hvala

pancho villa

Početnik
Poruka
12
ovako sto se tice vize: za turisticku vizu od 6 meseci treba ti da si u radnom odnosu,potvrda iz banke koliko primas mesecno novac i posedovni list ako posedujes nekretnine.sto se tice radne dozvole moras da popunis obrazac fm-3 ali moj predlog ti jr da uzmes turisticku vizu i onda ovde je lako da zavrsis radnu.sto se tice cena koliko vidim interesuje te akapulko i kankun.mogu sve da ti kazem o akapulku jer sam ziveo tamo 4 meseca,za kankun znam iz prica da je preskup otprilike 2 puta skuplji od akapulka.sto se tice cena ja sam placao hotel 10$ dnevno,gradski prevoz kosta 1/2 $ taxi takodje nije skup 3 do 5 $,ako se hranis kao ja po restoranima i na ulici treba ti oko 20$ dnevno.nocni zivot je u akapulku ludilo imas stotine kafica i diskoteka.cene po diskotema su razlicite,imas dosta diskoteka gde je u ulaz ukljuceno pice i cene u takvim diskotekama se krecu izmedju 20 i 40 $ dok u ovim normalnim je cena npr pica 3 $ e sad imas naravno i one klubove gde se cena pica krece oko 10$. sto se tice nekretnina kupiti kuca na plazi u akapulko moras da spremis milione dolara jer u akapulku takva investicija je preskupa.jeftinije je da kupis ceo hotel nego kucu.ja sam bio zainteresovan za kupovinu hotela koji je blizu centra i preko puta je plaza koja nije bas nesto cena je milion evra ako te zanima mogu da ti posaljem papire tog hotela jer ja sam odustao od kupovine.sto se tice kupovine apartmana to nije skupo cena je otprilike oko 50 000$, otprilike 1000$ za m2.sto se tice komunalija to je ovde jeftino a ako ides na soluciju iznajmljivanja stana to ce da te kosta sa komunalijama oko 200$ mesecno

pancho villa

Početnik
Poruka
12
sto se tice posla sve zavisi koju skolu imas i ako znas engleski mozes da probas da nadjes posao u neki hotel. sto se tice turisticke vize ona traje 6 meseci ali onog trenutka kad budes nasla posao mozes da trazis radnu vizu koja traje 1 godinu i lako se dobija pod uslovom da imas posao ako te jos nesto zanima pitaj probacu da ti odgovorim na sva pitanja

diablo999

Početnik
Poruka
16
Ako bilo sta bosti na ovom svetu sto zelim vese od svega a to je da odem u meksiko,cak sam i jedne godine uplatila da idem sama Mexico city i canacun,dobila vizu a ovi iz jilya otkazali putovanje NERVNI SLOM SAM DOBIla,Postoji li ikakva sansa da se dobiju tamo radni papiri ja govorim spanski i ingleski?

mergenta

Zainteresovan član
Poruka
195
zivim u meksiku ako nekoga interesuje meksiko neka pise
Putujem u USA-u u julu na godinu dana i posto dobijam multi vizu,imam u planu da posetim Mexico turisticki tj.volela bih da napravim neku turu po juznoj Americi,pa mi je svaka pomoc dobrodosla.Interesuje me kako je najbolje da se putuje,koje su cene smestaja i sl.Ako imas neki savet sta obavezno videti u Mexicu,jedva cekam da cujem!!Unapred hvala!!Pozz!!

mergenta

Zainteresovan član
Poruka
195
Intere$suje me i da li mi sa J-1 vizom,trebaju i vize zemalja u koje zelim da putujem.Za nas iz Srbije potrebne su nam za neke zemlje?!Malo sam zbunjena!lHvala!!

pancho villa

Početnik
Poruka
12
Ako bilo sta bosti na ovom svetu sto zelim vese od svega a to je da odem u meksiko,cak sam i jedne godine uplatila da idem sama Mexico city i canacun,dobila vizu a ovi iz jilya otkazali putovanje NERVNI SLOM SAM DOBIla,Postoji li ikakva sansa da se dobiju tamo radni papiri ja govorim spanski i ingleski?
nacices lako posao u turistickim mestima ako govoris spanski i engleski a za radnu vizu nije problem kad nadjes posao cekas mesec dana i dace ti fm-3 to ti je radna viza na 1 god

pancho villa

Početnik
Poruka
12
Intere$suje me i da li mi sa J-1 vizom,trebaju i vize zemalja u koje zelim da putujem.Za nas iz Srbije potrebne su nam za neke zemlje?!Malo sam zbunjena!lHvala!!
ovako ja koliko znam viza nam ne treba za argentinu chile ekvador bolivija peru za kosta riku nisam siguran da li su nam uveli i za kubu nam ne treba za sve ostale zemlje moras da trazis vizu u njihovoj ambasadi

pancho villa

Početnik
Poruka
12
Putujem u USA-u u julu na godinu dana i posto dobijam multi vizu,imam u planu da posetim Mexico turisticki tj.volela bih da napravim neku turu po juznoj Americi,pa mi je svaka pomoc dobrodosla.Interesuje me kako je najbolje da se putuje,koje su cene smestaja i sl.Ako imas neki savet sta obavezno videti u Mexicu,jedva cekam da cujem!!Unapred hvala!!Pozz!!
ovako ima puno mesta koja treba videti u mexicu ja sam obiso skoro ceo mexico ukusi su razliciti ali ovako mexiko siti tamo imas dosta toga sta mozes videti ali je grad ogroman zagusljiv i nenormalna guzva posle toga idi u gvadalaharu tamo obavezno idi vozom u mesto tekila to je mesto gde je rodjena tekila ali idi vozom polazi se ujutru i zurka je ceo dan u vozu sa marijacima posle toga obidji ako mozes jezero chapala nije lose odatle mozes da odes u purto vallartu pa odatle obidji malo costeru michocan i u toj drzavi imas vulkane odatle krenes za jao ima puno mesta napisi mi koliko imas vremena za mexico i ja cu ti reci sta da obidjes i napisi mi hoces da spavas u hostelima ili hoces da imas svoju sobu da bih mogao da ti odgovorim za cene budi malo preciznija

elmatador

Početnik
Poruka
3
nacices lako posao u turistickim mestima ako govoris spanski i engleski a za radnu vizu nije problem kad nadjes posao cekas mesec dana i dace ti fm-3 to ti je radna viza na 1 god
ja sam puno razmisljao i resio sam da ima da dodjem u mexico pa sta bude. razgovarao sam sa jednim drugarom iz Mexico City-ja i on mi kaze da plate u hotelima se krecu i do 4.500USD, a on je radio u nekom restoranu i plata mu je bila 1800USD, a stan sa 3 sobe je placao oko 270USD. I kaze da sa tim parama moze dole da se zivi kao kralj.

Sad, imam nekoliko pitanja za pancho villu ako i dalje posecuje forum, ili nekog drugog ko mozda zna nesto o tome, posto ce to da bude moj prvi izlazak iz zemlje:
zanima me da li ja dole mogu da vozim auto ako imam nasu dozvolu, tj. da li treba da prevodim negde dozvolu ili posebno da polazem dole za voznju?
isto, kakvo je dole zdravstveno osiguranje, koliko treba da se plati za neko pristojno i kvalitetno osiguranje u slucaju da se NE DAJ BOZE nesto desi?

za sada toliko...

pancho villa

Početnik
Poruka
12
ovako tu platu neces naci nigde u mexicu za one koje rade u restoranima i hotelima nemaju tu platu sto ti kazes vise rade za baksise
sto se tice stana to je ta cena otprilike ali je to cena za losije delove grada ja sam npr placao u gvadalahari 220 usa za takvu kucu ali sam ziveo gde nema turista
sto se tice dozvole lako se vadi radi se test na kompjuter i nesto malo kao poligon i daju ti dozvolu za 4 god i kosta 50 usa ali moras pre toga da imas radnu vizu da bi dobio dozvolu a sto se tice zdravstvenog osiguranja nemam pojma ja to nisam nikada vadio i stvarno neznam kolika je cena. Ako te jos nesto interesuje pitaj potrudicu se da odgovoriom na sve sto znam

elmatador

Početnik
Poruka
3
ma znam, pretpostavio sam ja da je to malo nerealna plata, taj mi je rekao u principu ima hotela gde je plata i 150USD dnevno, mada ja cisto sumnjam u to, i da on radi trenutno u nekom restoranu u DF i da mu je tamo plata 1800USD mesecno, sto mi opet deluje malo nerealno.
Pricao sam ja i sa drugim ljudima, jedan decko iz Mexicalija mi je rekao da mu je sestra radila u nekom hotelu u Tijuani i da jos je plata bila oko 1200USD mesecno.
Ja sam se odlucio za Playa Del Carmen, tamo imam sad jednog drugara Mexikanca koji ce da mi pomogne malo i oko posla i oko smestaja za pocetak. On radi u hotelu na recepciji i ima mesecno 1100USD, i radi kao rezident dj u jednom klubu, kaze da i tu isto nisu lose pare. Stan placa 350USD mesecno, i dao mi je da pogledam sajt www.andale.com.mx , ima svakakvih stanova.
Ja planiram da ponesem odavde neke pare, platicu neki stan za godinu dana unapred, do tad cu da zavrsim kurseve i engleskog, i spanskom, kompjutera, mada ja nisam retard sve ja to znam odlicno nego aj da se ima neki certifikat moz' da zatreba.
idem dole sa namerom da se malo odmorim od svega, od Srbije posebno, nije meni tesko bilo sta da radim, nego hocu malo da vidim i ja svet, pa ako ne valja cas posla se vratim nazad.

pancho villa

Početnik
Poruka
12
ja sam u playi del carmen vec 3 meseca to sto ti je napisao sajt to su oglasi za playu del carmen i izlazi svakih 15 dana novi, tu mozes najbolje da vidis cene stanova. u playi del carmen imas posla gde hoces ali opet ti kazem ne zavaravaj se nekom velikom platom. ako uspes da nadjes dobar posao dobar posao je ovde gde ima dobar baksis. najbolji hotel je hotel rojal i opet sve zavisi koji posao ti daju. zato moj savet je dobro razmisli pre nego sto krenes na put i kao sto si ti rekao taj put shvati kao ekskurziju pa sta bude ako se ne uklopis barem si video mex. sto se tice playe ja sam ovde sigurno do kraja godine i sve sto ti treba ti pitaj pomoci cu ti koliko mogu

Mr. Me

Zainteresovan član
Poruka
249
@pancho villa

Može pitanje? Gde radiš? Odnosno šta radiš? Jer ako si mogao pljunuti milion eura za hotel mora da je nešto extra...možda nelegalno :D Ili je to bilo za neke partnere?

Mr. Me

Zainteresovan član
Poruka
249
Šta se odmah ljutiš, samo pitam. Nemoraš ti odgovoriti. A ovo za ilegalu je bila šala. Drago mi je da je neko naš čak i tamo uspeo. A ppitanje je bilo više hipotetičko, znači na koje ne očekujem odgovor, jer kao što i sam kažeš boli me ***** šta i gde ti radiš.

Poslednja izmena:

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.