METAL DA ILI NE?????????/

Metal DA!
da se samo nadovezem na ovo vase poslednje,ni ja ne nosim crno iz nekog fazona i ne nosim starke i martine da bi neko rekao da sam faca,ja sam naprosto odrasla uz brata koji je rocker i meni je to normalno!
Ali na zalost puno ljudi voli da kritikuje zensku populaciju metalaca zbog odevanja i svojih stavova!
Mene su hteli da izbace iz razreda zato sto nosim crno!!!Ne slusam shity records i ostale novokomponovane pevaljke i pevace
 
Stoorbak:
Pvi mi kazu da sam drogirash, narkoman i sve ostalo kada cuju shta, otprilike slusham. Nemam pojma zashto ljudi imaju toliko predrasuda prema toj muzici? To shto je se nekome ne svidja ne mora da znaci da je loshe. Svi mi naravno znamo da su ukusi raliciti, ali zaboga zbog cega tolika predrasuza. Zar smo "mi" na to osudjeni na samom pocetku, zar stalno moramo da slushamo predavanja, kao na primer :"pa ti nisi normalan", " Slushaj malo klasiku", "Sta vidish u toj muzici" i tako takve gluposti. FUJJJJJJJJ
ma nisi ti debil zbog muzike koju slusas:))....nemoj da mislis da je to u pitanju:))...
 
Anonymous:
Stoorbak:
Pvi mi kazu da sam drogirash, narkoman i sve ostalo kada cuju shta, otprilike slusham. Nemam pojma zashto ljudi imaju toliko predrasuda prema toj muzici? To shto je se nekome ne svidja ne mora da znaci da je loshe. Svi mi naravno znamo da su ukusi raliciti, ali zaboga zbog cega tolika predrasuza. Zar smo "mi" na to osudjeni na samom pocetku, zar stalno moramo da slushamo predavanja, kao na primer :"pa ti nisi normalan", " Slushaj malo klasiku", "Sta vidish u toj muzici" i tako takve gluposti. FUJJJJJJJJ
ma nisi ti debil zbog muzike koju slusas:))....nemoj da mislis da je to u pitanju:))...

Hajde da se smejemo da ne propadne fora
 
realnost?cija realnost...nekog crnca iz amerike?nekog djure iz vladicinog hana?...ne...ali samo osobe koje imaju taj dar,sposobnost da se u muzici pronadju(verujem da ce se pronaci u zanimljivom textu pre nego u pukom ponavljanju 2-3 reci?oh ne izvini 5 reci...slusam metal rado,i smatram da dosad nisi argumentovao sto je tvoje ubedjenje da je metal los...(ne ulazim u tvoje detaljne uvrede)
 
1. metal je muzika bez stava i ideologije (sem black metala ciji je glupost za sebe)

2. metal je muzika zasnovana na podrazavanju "metal" zvezda koji loze decurliju a van toga su skroz drugaciji; ilustracija za podrazavanje je "virtuelno sviranje gitare

Dovoljno za pocetak?

joGooOOD:
realnost?cija realnost...nekog crnca iz amerike?nekog djure iz vladicinog hana?...ne...ali samo osobe koje imaju taj dar,sposobnost da se u muzici pronadju(verujem da ce se pronaci u zanimljivom textu pre nego u pukom ponavljanju 2-3 reci?oh ne izvini 5 reci...slusam metal rado,i smatram da dosad nisi argumentovao sto je tvoje ubedjenje da je metal los...(ne ulazim u tvoje detaljne uvrede)
 
ne,nego sam htela da postedim forum mojih isuvisnih postova koje nisam na jednog bezargumentisanog ex metalca da potyrosim.Medjutim,poraz ti ne priznajem jer,ti se ocigledno dokazujesh na forumu...ako mozesh da tvrdish da se ljudi ne nalaze u power metalu?i ne samo poweru,svaki ima svojih cari...medjutim drago mi je sto cesh da klimash glavom u ritmu muzika(dum-dum)

znam za underground ali ti mi delujesh kao neki novopeceni fenser koji slusha naj inn sa mtv-a
 
Zapravo sam kao mali bio panker i skinhead jedno vreme, a metal sam oduvek prezirao iz dna svoje prodane duse. Elem, sta rece... nema poraza samo hoces da postedis sve svojih komentara?! Zbilja lep nacin da se uzmakne. BTW, forum podrazumeva mesto gde se diskutuje, zar ne? Tu nema dokazivanja, ali ima razgovora. Zar ne?

joGooOOD:
ne,nego sam htela da postedim forum mojih isuvisnih postova koje nisam na jednog bezargumentisanog ex metalca da potyrosim.Medjutim,poraz ti ne priznajem jer,ti se ocigledno ili dokazujesh na forumu...ako mozesh da tvrdish da se ljudi ne nalaze u power metalu?i ne samo poweru,svaki ima svojih cari...medjutim drago mi je sto cesh da klimash glavom u ritmu muzika(dum-dum)
 
:roll: yeah,whatever...znaci prave vrednosti?prava vrednost je dusa koja ce da sedne za svoju gitaru i da napise baladu.To nije neka marketinska sema,to su isto ljudi iz nazvovimo ga undergrounda koji su umetnici.

skinhead?to sve objasnjava...odvratno
 
Bilo nekad, odavno nisam ni panker ni skinhead. No, argument koji si upotrebila je isti onaj koji u odbranu svoje muzike koristi recimo Braja, ili Dzej ili Dragana Mirkovic... dakle ispalila si pucanj u prazno. U metalu nema duse, ima samo lazi!

joGooOOD:
:roll: yeah,whatever...znaci prave vrednosti?prava vrednost je dusa koja ce da sedne za svoju gitaru i da napise baladu.To nije neka marketinska sema,to su isto ljudi iz nazvovimo ga undergrounda koji su umetnici.

skinhead?to sve objasnjava...odvratno
 
Citam vec neko vreme kakve sta pricas i prosto ne mogu da verujem kako neko moze da stalno ponavlja takvu gomilu gluposti a da mu se to ne smuci. Inace se ne upustam u raspravu sa takvim idiotima ali si mi stvarno poceo ici na zivce pa moram da ti objasnim neke stvari.
Kao prvo, za sve te tvoje nebuloze nisi izrekao nijednu cinjenicu da to potkrepis. Daj mi samo jednu cinjenicu da potkrepis sve te tvoje bljuvotine i ja cu javno da spalim sve moje diskove na sred Terazija i odreknem se metala zauvek.
Metal muzika bez stava?! Pa jesi ti normalan. Heavy metal uz rock i punk je jedina muzika koja ima stav. Naravno da bi to shvatio moras ponekad da procitas koju pesmu nekog metal benda. Namerno kazem pesma a ne text jer je to istinska i cista poezija. Ja ti nisam kriv sto to ta tvoja jedna siva celija koju imas ispod te fensi frizure ne moze da shvati. Ili je mozda i ona u medjuvremenu zakrzljala u procesu degeneracije.
Metal se uvek borio protiv represije i diktature. Nikad nije prihvatao losu stvarnost nego se uvek borio da je promeni. Da si procitao pokoji text glodura Rock i Metal Express-a, Branka Rogosica, to bi mozda i znao. On je bio jedan od retkih koji je javno pisao protiv rezima Slobodana Milosevica dok je on jos bio na vlasti, kad to bas i nije bilo preporucljivo.
Cobi's Death iz Nisa je posvetio citav album borbi protiv Zlobe iako su znali da im to moze doneti samo nevolje. Ako ti treba jos neki primer samo reci, ja za razliku od tebe ne prihvatam sve ono sto nam kazu na TV-u zdravo za gotovo nego koristim mozak da bih razdvojio istinu od lazi, stvarnost od iluzije.
Fantasy bezanje od stvarnosti? Oces da kazes da je JRR Tolkien budala? Covek koji je prodao tolike milione knjiga izgleda nije znao koliki je idiot bio sto je stvorio Srednju Zemlju. Zemlju kojoj svinormalni ljudi teze. Zemlju koja je ideal slobode, ravnopravnosti, hrabrosti, vitestva... Zemlju koja je domovina svim ljudima koji se bore protiv svakojakog zla.
Black Metal prica za sebe?! Naravno da jeste. To je prica ljudi koji se ne boje da zavire u mracnu stranu svog uma. Ako mislis da ti nemas mracnu stranu, nemas pojma koliko si u zabludi. Svi je imamo, samo sto se neki od nas ne skrivaju i ne boje da poglegaju istini u oci, da se uhvate u kostac sa njom. Da nema tame kako bi objasnio sta je svetlo, da nema smrti kako bi objasnio sta je zivot, ako ne postoji pakao koja je onda svrha raja... Ali opet, tesko da ti mozes da shvatis tako nesto.
I da ti kazem nesto o to tvom Hip-Hop-u. Zar mislis da oni likovi sa kajlama od 5 kila kolima od 100 000$, i milionskom racunima u banci imaju stav. Zar mislis da se oni bore protiv svega onog sto sto kazu. Kako neko moze da se bori za prava crnaca u getu ako zivi u kuci od milion dolara. Ko sad zivi u iluziji?
Ali znas sta, drago mi je da postoje ljudi poput tebe, jer to znaci da sam ja ipak u pravu. Cak i ne zelim da promenim tvoje misljenje. Ne mozes da verujes koliko mi je drago sto sam ovoliko drugaciji od tebe.
Za kraj jedan citat Ritma Nereda:
...ne ja necu postati ko oni
jer odavno su snove prodali...
...ne ja necu postati novi
ja cu uvek biti ko pre
ja cu ponosno reci necu
ja cu uvek reci NE!

Metalac zauvek & proud of it!

For those about to metal I salute you!
 

Back
Top