Mercedes W124

Dizel motori euro 6 norme ne mogu do kraja da se voze da se razumemo, mogu al da menjaš dp filter 500 evra svako malo i čistiš egr. Neisplativo može do nekih 300.000 km.

Konkretno sam mislio na benzince sa 4 cilindra.
 
Čovek pitao dal noviji mogu toliko da doguraju pa ne mogu, da se ne zanose jbt zbog visokih eko standarda moraju stalno da budu ko novi motori jer sistemi prečišćavanja to ne podnose.

Može recimo čistiš egr i dp filter jednom mesečno.
 
kako sluzi mecka?
Odlično... Sredio sam šta je trebalo da se sredi, trap uglavnom, i stavio nov auspuh. Ide odlično, bez greške, a što je najbitnije osećaj je top, vraća u detinjstvo.... :D Rupe ne oseća, ko na oblaku da se vozim, a potrošnja oko 8-9L dizela...

mecka.jpg
 
Odlično... Sredio sam šta je trebalo da se sredi, trap uglavnom, i stavio nov auspuh. Ide odlično, bez greške, a što je najbitnije osećaj je top, vraća u detinjstvo.... :D Rupe ne oseća, ko na oblaku da se vozim, a potrošnja oko 8-9L dizela...

Pogledajte prilog 1310510
Fino fino i ja san na Pug imao oko trapova najvise ulaganja pogotovo prednje zadnje skoro nista.
Crna boja mu najjace stoji i dobro sto imas ove original ratkapne, ja sam kod mene bacio neke bezvezne ali imam original felne koje treba da ofarbam.
 
Odlično... Sredio sam šta je trebalo da se sredi, trap uglavnom, i stavio nov auspuh. Ide odlično, bez greške, a što je najbitnije osećaj je top, vraća u detinjstvo.... :D Rupe ne oseća, ko na oblaku da se vozim, a potrošnja oko 8-9L dizela...

Pogledajte prilog 1310510
Је л то потрошња на отвореном или у граду? Који мотор има? 2.0 или 2.5?
 
Sto se tice DPF info od coveka koji se bavi servisiranjem. Zamenski nisu u kvalitetu originala, nije isti tip celija, itd. ne traju kao original i mnogo cesce se radi regeneracija. Sto se tice ciscenja, u vecini slucajeva moze da se odradi, ali se desava i da ne moze. Obicno je uzrok problema nesto drugo, npr. malo losija dizna, itd. tako da se opet brzo zapuni. Dok su dizne potpuno ispravne i dok motor ne trosi ulje sve je ok, kako se habaju motor i ostale komponente tako se i DPFu skracuje vek.
 
Sto se tice DPF info od coveka koji se bavi servisiranjem. Zamenski nisu u kvalitetu originala, nije isti tip celija, itd. ne traju kao original i mnogo cesce se radi regeneracija. Sto se tice ciscenja, u vecini slucajeva moze da se odradi, ali se desava i da ne moze. Obicno je uzrok problema nesto drugo, npr. malo losija dizna, itd. tako da se opet brzo zapuni. Dok su dizne potpuno ispravne i dok motor ne trosi ulje sve je ok, kako se habaju motor i ostale komponente tako se i DPFu skracuje vek.
Да ли може да се купи оригинални?
 
Sto se lepite na te "originale" fabrike koje proizvode auta ne prave delove..Kupi od onog ko ih hrani ili nekog drugog renomiranog proizvođača. Prva ugradnja se ne može kupiti ona će uvek vise da traje od bilo čega sto se može kupiti kao "orginal" ..Po meni je orginal bacanje para
 
Najbolja i naizdržljivija mečka je 123.
124 je poboljšana ali i puno skuplja verzija.
Ako vodiš računa 123 predje prvih 100.000 km bez problema.
Imao sam ih 3: 2 x 240D i jednu 300D (3,000 kubika).
Posle jednog udesa gde je bila dosta oštećena
Gol2 s se zakucao u suvozačka vrata sa strane.
Izdržala stub primio udarac. Stub nabijen 20 cm Golfu ispao motor.
Ja se sa mečkom vratio kuči.
I ispod prednjeg i zadnjeg branika ima čelična šipka.

PS; Čovek je takvu kupio.
Izvadio motor i stavio u barku.

PPS; Jedan grški taksista prešao sa 123-kom
2 miliona kilometara.
Mercedes otkupio i dao mu novu,
Pored mečki cenim u frakcuze - Reno i Pežo.

Mercedes 123 je prvi auto koji je imao komplet hidrauliku
i jedan od prvih (ako ne prvi) koji je imao podizaće stakla,
I, zbog veličine, poseban dodaak levo za odmaranje leve noge

PPPS. Ćopo je imao 10 tak komada.
Zna li im se sudbina?
Pošto je to vojska održavala sigurno su u savršenom stanju
 
Poslednja izmena:

Back
Top