Meditacija na smrt

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Dešavaju se čudne promene od one meditacije. Čak sam prestao da idem u omiljenu kafanu (smučili mi se isti likovi) pa sam našao drugu gde me niko ne poznaje. Lik onog tipa ne mogu da prizovem u sećanje, ali ga niko nije ni video u gradu....trebam da se raspitam da nije manjkao zaozbiljno :neutral:
Počeo sam opet da redovno radim duhovne vežbe i molitve koje sam bio zapostavio neko vreme. Čak se razmišljam da se prihvatim nekog fizičkog posla (mešalica, utovar-istovar...) da bih malo ohladio mozak koji se usijao u zadnje vreme, dođe mi da sve prodam i da se preselim na selo kao što sam već bio uradio 2005-2007. Povremeno se honorarno bavim uterivanjem dugova, a poslednjeg klijenta nisam ni ošamario, nego sam mu rekao da ide da se želi na mene kao da sam ga tukao, da moj poslodavac čuje da sam ga "protresao" a u stvari ga nisam ni pipnuo. :mrgreen:
U snovima sam često viđao crnu zmiju kako mi se penje preko leve polovine tela i glava joj bude iznad mog levog ramena, noćas se zmiji pridružila i bela golubica koja mi je sletila na desno rame. Celo jutro pretražujem internet za simbologiju zmije i goluba. To je zapisano u i Mateju 10:16 будите дакле мудри као змије и безазлени као голубови. Očigledno je da sam onom meditacijom čačnuo duboko u podsvest....videćemo šta će biti. :bye:


coveka niko u gradu video nije?! nu, da ga ti ipak ipak nisi...mislima??
1/2 duhovno + 1/2 fizicko = cvrst san i cista savest tj. ekvilibracija
crna zmija preko leve polovine tela - srcetu otkaz preti (organ, ne emocije)
golubica na desnom ramenu - upozorenje da nade za promenu jos uvek ima (otidji na selo, ako...ovo uterivanje nije bas...)
 
coveka niko u gradu video nije?! nu, da ga ti ipak ipak nisi...mislima??
1/2 duhovno + 1/2 fizicko = cvrst san i cista savest tj. ekvilibracija
crna zmija preko leve polovine tela - srcetu otkaz preti (organ, ne emocije)
golubica na desnom ramenu - upozorenje da nade za promenu jos uvek ima (otidji na selo, ako...ovo uterivanje nije bas...)

Ti misliš da sam ga ja ...ono...izistinski...pa to onda sanjao....kao kod Hičkoka....ili Pere Davitelja.:eek::eek:
Sad si me zabrinula. :sad2:
 
Poslednja izmena:
Ti misliš da sam ga ja ...ono...izistinski...pa to onda sanjao....kao kod Hičkoka....ili Pere Davitelja.:eek::eek:
Sad si me zabrinuo. :sad2:

aham...ako lika nema onda si ga stvarnichki mozda :vudu:. mislim da bi pazljivo trebalo prikupiti informacije, ischitati chitulje, a ako jeste to sto moz da bude, onda je selo stvarno jedina alternativna mera. a za zrtveno jagnje samo da kazem - :pop::amen: (nije morao bas tako glupo da umre iako je bio zao).
ali najgore je sto ako je zlocin otelotvoren to vise nije tajna, mislim ovo je javno mesto gde je ubistvo priznato, pa ce te naci po IP-u, pa onda poternica, pa sudnica, pa samica, pa...:udriglavu:, a sto bre...moglo je sve da bude drukcije...
-la sam ja, -la.
 
aham...ako lika nema onda si ga stvarnichki mozda :vudu:. mislim da bi pazljivo trebalo prikupiti informacije, ischitati chitulje, a ako jeste to sto moz da bude, onda je selo stvarno jedina alternativna mera. a za zrtveno jagnje samo da kazem - :pop::amen: (nije morao bas tako glupo da umre iako je bio zao).
ali najgore je sto ako je zlocin otelotvoren to vise nije tajna, mislim ovo je javno mesto gde je ubistvo priznato, pa ce te naci po IP-u, pa onda poternica, pa sudnica, pa samica, pa...:udriglavu:, a sto bre...moglo je sve da bude drukcije...
-la sam ja, -la.

Mala opaska, posle sudnice ne ide uvek samica, uzmeš malo jačeg advokata, on navata kojekakve "veštake" i veštice oni napišu gomilu nalaza, dijagnoza, statusa, profila....i odeš na lečenje 1-2 godine, doktor ti napiše da si bio podvojena ličnost,ali više nisi pošto te je on sa svojim stručnim timom izlečio, doktor dobije nagradu za životno delo, tebe puste na ulicu.....i opet ispočetka. :per:
 
Vaša radikalna kritika (ukoliko se pod njom misli na esencijalistički ontologizovani um) jeste legitimna, ali ono što je nelegitimno u toj kritici jeste vaše nastojanje bivšeg marksiste, da ovako shvaćenu filozofiju uma, intrepretirate kao temelj savremene realnosti. :hahaha:

p.s. oš da bidnemo vilozofi ??? :per:

Determinisanje samo iracionalnim faktorima nije moguće jer su isti determinisani racionalno...To govori jasno o poreklu ideje
koja može nastati u svetu,a ne pre sveta...Ovo nije filozofija već zdravi razum...
 
Determinisanje samo iracionalnim faktorima nije moguće jer su isti determinisani racionalno...To govori jasno o poreklu ideje
koja može nastati u svetu,a ne pre sveta...Ovo nije filozofija već zdravi razum...

Pa i nije to ,Egzorcisto,toliko komplikovano,samo što je na logiku povratno primenjen logički princip ili pravilo-silogizam...:hahaha:
Slobodno-ja znam bar nekoliko primedbi...
 
Ode i za mene da nađe neki odgovor kod nekog filozofa...Ne vredi mu-te do kojih može to ne znaju...:hahaha:

Pa i nije to ,Egzorcisto,toliko komplikovano,samo što je na logiku povratno primenjen logički princip ili pravilo-silogizam...:hahaha:
Slobodno-ja znam bar nekoliko primedbi...

Izvinjavam se što nisam imao vremena da se igram sa tobom. Osudili me na 100 dana zatvora zbog nekih neplaćenih kazni pa sam trčao okolo i bavio se pravnim stvarima ne bih li se kurtalisao robije. :sad2:

Determinisanje samo iracionalnim faktorima nije moguće jer su isti determinisani racionalno...To govori jasno o poreklu ideje koja može nastati u svetu,a ne pre sveta...Ovo nije filozofija već zdravi razum...
DakM 'vako:
Polazna tačka vaše filozofske orjentacije jeste pretpostavka o postojanju korespodencije između uma i stvarnosti. Smatrate da je stvarnost sama kao i um logički strukturirana što predstavlja intelibigilnu strukturu. Mislim da vam ne treba pominjati da teza o korespodenciji uma i stvarnosti nužno uključuje u sebe i tezu o jedinstvu supstancije i forme. Ali ja smatram da samo deontologizovani-teorijski um nezavisno od spoljašnje stvarnosti sam iz sebe proizvodi zakone sebe (uma). Pošto su to zakoni samog uma koji logički prethode iskustvu moraju nužno sa njime i da se slažu, ali moraju i da nastanu pre stvarnosti. :hvala:

p.s. oš jopet da se igramo vilozofa? :per:
 
Izvinjavam se što nisam imao vremena da se igram sa tobom. Osudili me na 100 dana zatvora zbog nekih neplaćenih kazni pa sam trčao okolo i bavio se pravnim stvarima ne bih li se kurtalisao robije. :sad2:


DakM 'vako:
Polazna tačka vaše filozofske orjentacije jeste pretpostavka o postojanju korespodencije između uma i stvarnosti. Smatrate da je stvarnost sama kao i um logički strukturirana što predstavlja intelibigilnu strukturu. Mislim da vam ne treba pominjati da teza o korespodenciji uma i stvarnosti nužno uključuje u sebe i tezu o jedinstvu supstancije i forme. Ali ja smatram da samo deontologizovani-teorijski um nezavisno od spoljašnje stvarnosti sam iz sebe proizvodi zakone sebe (uma). Pošto su to zakoni samog uma koji logički prethode iskustvu moraju nužno sa njime i da se slažu, ali moraju i da nastanu pre stvarnosti. :hvala:

p.s. oš jopet da se igramo vilozofa? :per:
Ako je ta teologija filozofija -ja sam opet ključeve popio...
Hajde da ne čekam opet skoro dva dana-slobodan si ša s mene tiče...
Mala primedba:Oklen znaš za "onog" kad je pre kreiranja postojanja meračio postojanje?Al nema veze...;)
 
Ako je ta teologija filozofija -ja sam opet ključeve popio...
Hajde da ne čekam opet skoro dva dana-slobodan si ša s mene tiče...
Mala primedba:Oklen znaš za "onog" kad je pre kreiranja postojanja meračio postojanje?Al nema veze...;)

Pa šta očekuješ od jednog teologa? Mada teologija i filozofija nisu mnogo (ili uopšte) odvojene. Jevrejski teolozi veruju da je Božjom rečju stvoren svet, pripisujući božanskom logosu moć stvaranja iz ničega, što se ne može naći u grčkoj mitologiji ni filozofiji. Sponu između filozofsko-grčkog i biblijsko-jevrejskog značenja logosa je napravio jevrejski novoplatonski filozof iz Aleksandrije, Filon (oko 30. pne. - 50. n.e.),U koncepciji prvih hrišćanskih apologeta: Justina Filozofa, Tatijana, Atinagore, Klimenta Aleksandrijskog, logos je svetlost koja „oplođuje“ filozofiju i premudrost. Justin smatra da hrišćanstvo i filozofija imaju jedan te isti izvor – božanski logos. Starozavetni proroci su primili svetlost otkrivenja logosa. Smatrajući da su i Heraklit i Sokrat vodili život u skladu s logosom, Justin ih ubraja u hrišćane i pre same pojave hrišćanstva. Uostalom ukucaj u google LOGOS i biće ti jasno (ili neće). :mrgreen:
 
Pa šta očekuješ od jednog teologa? Mada teologija i filozofija nisu mnogo (ili uopšte) odvojene. Jevrejski teolozi veruju da je Božjom rečju stvoren svet, pripisujući božanskom logosu moć stvaranja iz ničega, što se ne može naći u grčkoj mitologiji ni filozofiji. Sponu između filozofsko-grčkog i biblijsko-jevrejskog značenja logosa je napravio jevrejski novoplatonski filozof iz Aleksandrije, Filon (oko 30. pne. - 50. n.e.),U koncepciji prvih hrišćanskih apologeta: Justina Filozofa, Tatijana, Atinagore, Klimenta Aleksandrijskog, logos je svetlost koja „oplođuje“ filozofiju i premudrost. Justin smatra da hrišćanstvo i filozofija imaju jedan te isti izvor – božanski logos. Starozavetni proroci su primili svetlost otkrivenja logosa. Smatrajući da su i Heraklit i Sokrat vodili život u skladu s logosom, Justin ih ubraja u hrišćane i pre same pojave hrišćanstva. Uostalom ukucaj u google LOGOS i biće ti jasno (ili neće). :mrgreen:
Celu tu nedorečenu priču je dorekao Baruh Spinoza...Lutanje oko logosa je trebalo,kako kod Grka,tako i kod Slovena prevesti politeizam u monoteizam...Hajd ja nisam teolog,ali ni duduk
za religije...
Naime,prvo je politika i pragmatično sledi ideologija te tako i religija...
Judaizam se bitno razlikuje od hrišćanstva baš po nepotrebnosti ideologiziranja...Logos u judaizmu nije kategorija! Bog je moćan,ali ljudi imaju slobodu!
Tako jevreji ne moraju odeliti nauku od religije,kako je to moralo u hriščanstvu...Ne odeljuje ni islam...
Moja sva saznanja govore u prilog panteizmu,ali kao modalnom u ovom referentnom sistemu-po principu neodređenosti-ostali sistemi mogu biti drukčiji,a i jesu...
A šta ono beše tema...Uf...To ono kad sanjaš da rokneš nekog ko te kinji u realu...Pa potiskuješ predatorske ideje tamo nazad u podsvest (neandertalikus iz kolektivno nesvesnog-
isti predeli podsvesti gde i religiozno i ideja stvoritelja...)-gde i pripadaju civilizovanom čoveku...Nije čudo što to sanjaš-iskače iz podsvesti...To može i u meditaciji u alfi...:lol:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top