Meditacija na smrt

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
senseijevska ideja apstraktnog bi trebala kod vas da titra u onom ironicnom soovskom maniru al' vidim da je ibzen za vas ipak samo nedokuceni utopijski slilogizam

Vaša radikalna kritika (ukoliko se pod njom misli na esencijalistički ontologizovani um) jeste legitimna, ali ono što je nelegitimno u toj kritici jeste vaše nastojanje bivšeg marksiste, da ovako shvaćenu filozofiju uma, intrepretirate kao temelj savremene realnosti. :hahaha:

p.s. oš da bidnemo vilozofi ??? :per:
 
Mada autonomija empirijskog subjekta (subjekta koji pravi izbore) nije i nikad neće biti racionalna autonomija, jer njegovi izbori mogu biti determinisani i vanracionalnim faktorima. :aha:
Stoga se realizacija ovako shvaćenog uma nužno pokazuje kao bez-umna. :mrgreen:
 
Poslednja izmena:
No, da se ne zamaramo filozofijom nego da nastavimo da analiziramo moj um-neum.
Dakle noćas u snu sam opet na onom mestu gde sam klao poznanika. On visi okačen za noga kao prase iz njega curi krv i ja se tuširam njome, u tom trenutku osetim nagli udar energije i poletim visoko...iznad zvezda, pocepam zavesu na kojoj su nacrtane zvezde i shvatim da je ova naša realnost lažna, kao dečiji kaleidoskop, da ovaj univerzum nije beskonačan nego da se sastoji od nekoliko ogledala koja su okrenuta jedno drugome i stvaraju lažni utisak beskonačnosti to u stvari izgleda kao akvarijum sačinjen od ogledala. Kad izađeš izvan akvarijuma vidi se samo čista svetlost i gomile pra energije koje se kovitlaju kao oblaci raznih boja. Tu se jasno vidi kako materija nastaje iz energije i ponovo se vraća u energiju. Tada mi postaje jasna oznaka beskonačnosti gde prva petlja pokazuje namanifestovani svet, a druga petlja manifestovani, ali svaki manifestovani deo je kao vrh ledenog brega, jer se iza svake manifestovane mrvice krije ogromni nemanifestovani deo. Vidim da je tog čoveka nemoguće ubiti i da mogu samo poništiti njegov manifestovani deo, ali da gomile njegove nemanifestovane energije ostaju da se kovitlaju. Shvatam da i ja imam ogronmi nemanifestovani deo sebe (kao veeelikiii rep od raznobojnih oblaka mada preovlađuje svetlo-siva boja sa zelenim pramenovima. Odjednom osetim nedostatak energije i počnem da tonem nazad u akvarijum-realnost, kad sam se spustio vidim da je iz leša iscurila sva krv koja mi je služila kao pogonsko gorivo za let, leš je poprimio boju uglja i počeo da se rasipa na vetru i konačno se raspao, Tad sam shvatio čemu služi žrtvovanje životinja ili ljudi u drevnim religijama, to je bilo pogonsko gorivo da bi sveštenici mogli videti višu realnost. :hvala:
 
U, ali si izmeditir'o ebalo majku :hahaha:
Kako te samo grozno omeo, avaj
Umesto da shvatis da je bilde, kazes zeni da se izvinjavas, da je ocigledno da ne mozete dalje da nastavite razgovor, uzmes joj broj i nadjete se kad drug-debil ne bude tu, ti imas fantazme u rangu muzjaka babuna
 
Ludiomil.jpg
 
ovo ista moja bivsa

:lol:

@tema ja sam sanjala da idem nekim zidinama koje lice na kalemegdan, ispod kojih je pesak, a umesto reke more. more je bilo onako penusavo i talasalo je, a zidina koja lici na kalemegdan je pored imala kulu. isla sam tim zidom i kada sam dosla do kraja sisla sam u pesak i preko peska se vratila do kule. usla sam u kulu i tamo su me docekali neki ljudi. neka baba koja lici na vesticu i neki muskarci, a jedan covek je bio razapet konopcima na plafonu prostorije u koju sam usla. ovi ostali su me opkolili i rekli da jedemo proju kao sa cvarcima, ali ovog puta sa mesom i to ljudskim mesom. prvo sam odbila, ali onda su mi zapretili da ce i mene da pretvore u meso za proju. tad je usao u prostoriju jos jedan covek, ali ne spasilac, nego neki visoki zvanicnik i njemu su servirali pitu sa mesom, ali zivotinjskim, jer on je neki baja, pa je imao pravo da jede zivotinjsko meso. ja sma uzela viljusku i noz i probrljala i nasla u proji ljudsku hrskavicu, uzasnula se, pozlilo mi je i u tom trenutku sam se nasla u nekoj ulici i vozila auto nizbrdo sa gasom do daske.
onj razapeti covek je bio zrtva koja je cekala da ga iseckaju. bilo mi je zao sto nisam mogla da mu pomognem dok sam vozila auto bezeci.
nije meditacija, nego san, al' nema veze.:mrgreen:
 
Vaša radikalna kritika (ukoliko se pod njom misli na esencijalistički ontologizovani um) jeste legitimna, ali ono što je nelegitimno u toj kritici jeste vaše nastojanje bivšeg marksiste, da ovako shvaćenu filozofiju uma, intrepretirate kao temelj savremene realnosti. :hahaha:

p.s. oš da bidnemo vilozofi ??? :per:

pu boqte sad tek videh ovo :eek:

cek da sunem malt pa cu da ispisem koji red :rotf:
 
nisam obecala da cu kupiti. :lol:

nego, pisi dalje sta je bilo sa meditacijom.:rtfm:

Dešavaju se čudne promene od one meditacije. Čak sam prestao da idem u omiljenu kafanu (smučili mi se isti likovi) pa sam našao drugu gde me niko ne poznaje. Lik onog tipa ne mogu da prizovem u sećanje, ali ga niko nije ni video u gradu....trebam da se raspitam da nije manjkao zaozbiljno :neutral:
Počeo sam opet da redovno radim duhovne vežbe i molitve koje sam bio zapostavio neko vreme. Čak se razmišljam da se prihvatim nekog fizičkog posla (mešalica, utovar-istovar...) da bih malo ohladio mozak koji se usijao u zadnje vreme, dođe mi da sve prodam i da se preselim na selo kao što sam već bio uradio 2005-2007. Povremeno se honorarno bavim uterivanjem dugova, a poslednjeg klijenta nisam ni ošamario, nego sam mu rekao da ide da se želi na mene kao da sam ga tukao, da moj poslodavac čuje da sam ga "protresao" a u stvari ga nisam ni pipnuo. :mrgreen:
U snovima sam često viđao crnu zmiju kako mi se penje preko leve polovine tela i glava joj bude iznad mog levog ramena, noćas se zmiji pridružila i bela golubica koja mi je sletila na desno rame. Celo jutro pretražujem internet za simbologiju zmije i goluba. To je zapisano u i Mateju 10:16 будите дакле мудри као змије и безазлени као голубови. Očigledno je da sam onom meditacijom čačnuo duboko u podsvest....videćemo šta će biti. :bye:
 
Poslednja izmena:
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top