Medicinski fakultet Novi Sad

Znam da cete reci da nisam normalan.. :D Zavrsavam ELEKTROTEHNICKU skolu(daaa dobro vidite).. :D To jest ne zavrsavam,treci sam razred..Sada znam da ne moze u Novom Sadu da se upise med fax posle elektrotehnike..Nego nema skoro nigde med fax u bg-u...Kolike su sanse da spremim biologiju i hemiju ? Nisam uopste imao nijedan od navedenih...Odlican sam ucenik,i nije problem da ucim..Ako bude trebalo pauziracu jednu godinu,da naucim sve,jer bih JAKOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO voleo da upisem medicinu.. Molim za odgovor!
 
Stvarno izvini na nejasnosti poruke, otkucao sam prvu, i nisam primetio da treba da je odobre administratori, i sa nervozom i zurbom sam napisao ovu.. Sada znam da ne moze medicinski fakultet u Novom Sadu posle elektrotehnike, a nigde po internetu ne pise nista za medicinski fakultet u BG-U.. Nadam se da sada razumes. :D
 
Sa sajta infostuda (http://prijemni.infostud.com/Medicinski-fakultet-u-Beogradu/Beograd/76)

U prvu godinu studija medicine može da se upiše lice koje ima odgovarajuće srednje obrazovanje u četvorogodišnjem trajanju i ako je zdravstveno sposoban za studije medicine.Pod odgovarajućim srednjim obrazovanjem za studije medicine smatraju se gimnazija, srednja medicinska škola, škola veterinarskog usmerenja i ostale škole iz oblasti zdravstva.

Mada, bila je na nekoj temi informacija da mozes upisati medicinski fakultet i sa nekom drugom skolom nakon podnosenja molbe, tako da ti je najsigurnije da se raspitas na zeljenom fakultetu.
 
E ovako.. imam par pitanja..
Zelela bih da upisem specijalnu rehabilitaciju(visestruka ometenost) zanima me sta treba da se uci iz psihologije za prijemni da li je u pitanju cela knjiga ili ima posebno oblasti? Ukoliko ima neko da je na tom faxu molila bih da podeli svoje iskustvo.
Hvala unapred. :))
 
Pozdrav za sve na forumu . Zavrsio sam srednju medicinsku skolu i prije 2 mjeseca poceo sa pripremama za prijemni. Biologija ( ostala jos Ekologija i Evolucija) a Hemija (jos nesto malo iz biohemije). Na sajtu fakulteta nema nikakvih informacija, koliko se prima ove godine na medicinu i stomatologiju. Cuo sam da je na medicini 180 a stomatologiji 45. E sad je li to u prvom roku samo ili ima i drugi? Inace sam odlican sve 4 godine ali me o5 hvata panika neka :) Ima li iko ikakvih informacija, kad je prijemni, koliko primaju i ima li samofinansirajucih uopste :) ??? Hvala unaprijed.
 
Hvala ljudi, hvala :)
A sto se tice recepta - samo ucite. Nije bilo nista tesko, iz biologije su dali pitanja iz propisane literature, iako su malo cimali za sitnice. Iz hemije su bila mozda 2-3 teza pitanja, a ovo ostalo je bilo lako.
Iz biologije (bas) detaljno predjite knjige, a iz hemije zbirku ali i teoriju/udzbenike, i uspeh je zagarantovan ;)
 

Back
Top