MC Ja sam centar sv(ij)eta

Ma, Joco, novi proizvod Tvornice duhana Rovinj...
Posljednjih mjeseci imali su reklamnu kampanju i u Hrvatskoj, i u Bih i u SCG...
Kud god se okrenes mogao si da vidis bilborde s nekim tipovima i ribama i natpisom MC Ja sam centar svijeta, odnosno sveta...
Ljjudi su nagadjali sta je zapravo MC, a sad su se pojavile i cigarete na trzistu...
 
Te "nejasne" reklamne poruke su takve jer je zakonom zabranjeno reklamiranje cigareta (narocito ako se liku u reklami cigareta nalazi u ustima ili se sprema da je zapali). Nekada davno je to moglo (pr. Marlboro - kauboj na ranchu koji pripaljuje cigaretu). U svetu ne smete da prikazete reklamu koju se odnosi na pusanje na tv (eksplicitno konzumiranje alkoholnih pica, takodje). Na bilbordu (sto je kod nas postalo jako popularno), mora da se stavi oznaka - pusenje izaziva rak, ili pusenje je stetno po zdravlje. Ko je u poslednjih mesec dana imao priliku da nabavi cigerete iz inostranstva, mogao je da vidi da je preko 60% kutije oblepljeno slicnim porukama koje upozoravaju na stetnost pusenja.
S druge strane, nedorecene reklamne poruke imaju za cilj da "zaintrigiraju" potencijalne potrosace o cemu je zapravo rec.
 

Back
Top