Maturski ispit je poraz obrazovnog Sistema I svih prosvetara zajedno.

Шта наставници има да траже укидање матурског? Министарство испоставља захтјеве/наређења, ови их спроводе. Јеси ли ти радио у настави? Дајеш квалификације, контам имаш искуства. Ако пок. министар Гашо изјави да "не треба измишљати топлу воду кад се зна да је амерички образовни систем најбољи", какав закључак ти извлачиш?

Ti ako radis u nastavi, spomeni ovima koji kazu da nastavnici nisu motivisani, samo najvecu glupost odnosno idiotizam koji ne znam ko je izmislio a to niko ne pominje ovde. ni ja to ne bih znao da mi kuma nije profesor u skoli. naime, ona predaje biologiju i ako zakljuci BILO KOJU OCENU, to je PREDLOZENA OCENA, koju moze odeljensko vece (svi nastavnici koji predaju doticnom djaku) da obori odnosno popravi jednostavnim glasanjem. znaci da nastavnik nema nikakvu autonomiju u ocenjivanju, i da fizicar, hemicar, profesor gradjanskog moze da joj ocenu popravi. kako onda ocekivati da nastavnici imaju ikakav motiv kada ne mogu da vrednuju rad ucenika?
moja kuma nije skot i sama tvrdi da bi rado pristala da se njena ocena obori pred komisijom od NEPRISTRASNIH BIOLOGA iz druge skole kao sto je u svakoj normalnoj zemlji. Dodje komisija i TI pitas pred komisijom koja validira ili ne validira ocenu koju si dao.
Ja ne verujem da ijednom arhitekti projekat koji je napravio moze da obori gradjevinski inzenjer u paketu sa pravnikomi i sefom racunovodstva biroa u kome radi. ako gresim, ispravite me. nisam u tim vodama ali me cudi da berekin nikada nije potegnuo to pitanje sa kojim je verovatno upoznat. ja ovo nisam znao do pre par godina.
 
Ovo je kreatorka sunovrata obrazovanja Srbije i idejni promoter stvaranja "obrazovanih" idiota.!!!

356809867_640.jpg
 
Ovo nije relevantno jer danas roditelji su mnogo obrazovaniji pa to i prenose na decu i internet i televizija umnogome pomažu obrazovanju tako da deca već u prvi razred idu pismena i sa znanjem stranog jezika.

Iz svajcarske sto posto.......
Danas su roditelji dece koja zavrsavaju gimnaziju toliko nepismeni da se prekrstis, ne znaju ni osnovne stvari....da ih pitas sta je teze beton ili gvozdje rekli bi beton, a da ih pitas sta je teze beton ili celik rekli bi celik....eto koliko ide njihovo obrazovanje.....po zvucnosti donose odluke o znanju...

- - - - - - - - - -

A sto se tice maturskog , pa to je jos i logicno da se trazi provera nafilovanih ocena.
Ne zbog ocena....deca znaju da dolaze u skolu da ih tamo cuvaju od ulice, profesori to znaju, roditelji to traze, samo se na kraju godine sete da zele i obrazovanje da natoce deci u glavi, ako moze 20 litara 98%tno....

Odes u bilo koju skolu, direktor ce ti reci, samo ih drzite van ulice...
Roditelj ce ti reci isto to, a i nek nauce nesto usput...
Roditelj i ne sme da kaze nista vise jer mu je dete obesno , nevaspitano i malo fali i da ga samo mlati kad mu nesto nije po volji...

Cak i u provinciji gde su deca mnogo bolja u tom smislu slusanja, ali nisu luda , znaju koliko se uci u Beogradu za iste ocene i nece ni oni da budu stalno zrtve...
 
Ako si vukovac i djak generacije onda maturski ispit nebi trebao biti problem! Ako vukovac ne zablista na tom ispitu onda nije Vukovac, važno je šta znaš a ne to da li si vukovac ili ne. Recimo od moje generacije iz osnovne ni jedan vukovac nije otisao dalje od srednje skole, a ja sam bio vrlodobar pa sam završio mašinski fakultet u roku.
Dobra je matura i treba da ostane da se probere žito od kukolja!

Pitanje je zašto uopšta dajemo vukove diplome i diplome đaka generacije kada one nemaju nikakvu težinu i značaj i vrednost??????

Zašto raditi nešto što nema svrhe???

Čak ne mogu ni da se setim nekog drugog primera kada neko radi nešto što nema nikakvu svrhu i značaj.
 
Pitanje je zašto uopšta dajemo vukove diplome i diplome đaka generacije kada one nemaju nikakvu težinu i značaj i vrednost??????

Zašto raditi nešto što nema svrhe???

Čak ne mogu ni da se setim nekog drugog primera kada neko radi nešto što nema nikakvu svrhu i značaj.

Дајемо их јер је то једно лепо признање добрим ђацима, које их мотивише да и даље раде, још више и боље.
 
Ja sam polagao 2011 i tada jos uvek nije bio ovaj kombinovani ali je prvi put bilo uvedeno obavezno polaganje.. Znaci tako nisam nista.

A iskido sam. Uzo iz mate i srpskog po 16 bodova. Sto mu dodje 32 od maksimalnih 40.

Sad mislio da nadjem knjigu iz istorije i socijologije da se spremim za politicke nauke i nista.Mrzelo me jos imo da popravljam keceve,razredni ispiti drz nedaj i ebiga nisam stigo. Sledece godine :D
 
Дајемо их јер је то једно лепо признање добрим ђацима, које их мотивише да и даље раде, још више и боље.

Ajde navedi još jedan primer da se nešto daje tek da se da.
Navedi još jedan primer da se radi nešto tek da se radi a da inače nikakvu svrhu nema a i težinu.
 
Jedini primer da mogu da se setim je kada je valjda neko dete poginulo na eskurziji. E onda je Ministarstvo obrazovanja donelo odluku da se preporučuje da se ubuduće eskurzije organizuju u našoj zemlji stim što odluka nije obavezujuća.
To je jedini primer da ja znam da se radi nešto što nema svrhe naravno pored vukovih diploma.
 
Poslednja izmena:
Дајемо их јер је то једно лепо признање добрим ђацима, које их мотивише да и даље раде, још више и боље.

Pa ako je to nešto što je lepo i slatko zašto se onda zove po velikom srpskom reformatoru.
Daj da njegovo ime i delo ne trošimo bezveze nego da čuvamo za važne stvari i važne i svrsishodne nagrade. To je isto kao kada bi orden Svetog Save dodeljivao pecarošima za najbrže upecanu ribu, ne čak ni za najveću ribu nego najbrže upecanu. To je zaludno trošenje velikog imena i umanjivanje njegovog dela.

Neka se sadašnja vukova diploma zove "diploma za sve petice" ili recimo diploma "pere pijanice sa ćoška što ćopa na jednu nogu", kada već nema vrednost neka se i tako zove, i pera pijanica je sladak i dobroćudan i gradska maskota.
 
Poslednja izmena:
Образовање у Србији је најгоре на континенту.

Овај форум је доказ тога, јер људи махом верују да Кока Кола садржи свињетину да би нарушила Рамазан и Теслину Урну.

Проценат веровања у ХААРП је огроман, и то нас доводи до закључка да људи никада нису научили упоредну величину антене, сателита, и планете Земље.
 
Nosferatu slazem se da je najgore ali ne zbog toga sto si naveo vec zato sto ljudi mahom veruju da nam EU zeli sve najlepse,sto veze nemaju sta je bilo na Cegru a sta na Mackovom kamenu,sto i dan danas mnogi misle da je Draza saradjivao sa Nemcima,sto nemaju veze sa Desankom,Ducicem,Rakicem,Vaskom Popom,sto gledaju parove i slusaju nikoliju,relju,miu,radu,milicu i maju,sto misle da nas treba bombardovati zbog tog smeca a ne znaju da smo upravo zato i bombardovani da bi prihvatili takve vrednosti,sto misle da je staromodno otici u vojsku,sto gledaju filmove Srdjana Dragojevica i Gorana Markovica,sto misle da je uspeh da odes iz Srbije. . . . .
 
Pitanje je zašto uopšta dajemo vukove diplome i diplome đaka generacije kada one nemaju nikakvu težinu i značaj i vrednost??????

Zašto raditi nešto što nema svrhe???

Čak ne mogu ni da se setim nekog drugog primera kada neko radi nešto što nema nikakvu svrhu i značaj.

Vukova diploma donosi prednost pri upisu u srednju. Mislim i dodatne bodove. Kakav bi ti značaj da daš diplomi osnovne škole? To što je neko bio vukovac ne znači automatski da će biti i u srednjoj dobar učenik.

- - - - - - - - - -

Кад мало одрастеш, ако си бистар, схватићеш да су ЕУ вредности заправо праве вредности.

Ако си дебил, нећеш.

То је проста дихотомија.

Eto ti si davno odrastao pa i dalje vjeruješ u bajke :D Švica nije u EU pa šta joj fali? Šta fali Islandu?
 
Кад мало одрастеш, ако си бистар, схватићеш да су ЕУ вредности заправо праве вредности.

Ако си дебил, нећеш.

То је проста дихотомија.

HAHAHAHAHAHAHA

EU je po Briselu,Londonu do pre 50 i nesto godina imala zoo vrtove za ljude,pa onda gej brakovi,droga,trandze,rijaliti programi uff kakve vrednosti kakve blagodati kakva sreca ! ! !

Ti si verovatno jedan od onih praznoglavaca koji misle da je Slobodan zlocinac i da su nas bombardovali za nase dobro.Samo ne znam dal bi tako pricao da je Milica Rakic bila tvoja cerka,ili da je jedan od onih pilota ili neki od onih na Kosarama bio tvoj brat .
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ни Авганистан није у ЕУ.

Шта му фали?

Ko je pominjao Avganistan i slične azijske zabiti :D Postoji uspjeh i blagostanje i bez EU i bez njihovih vrijednost. Turska je sila u odnos na npr Bugarsku ili Rumuniju. A gle čuda nije član EU. Što se tiče teme obrazovanje u većini zemalja Evrope nije uopšte mnogo bolje u odnosu na obrazovanje u Srbiji.
 
Vukova diploma donosi prednost pri upisu u srednju.

Pišeš napamet. Ovo ti je izvod iz zakona.
1) uspeha na završnom ispitu,

2) uspeha u prethodnom školovanju, i to:

- opšteg uspeha od VI do VIII razreda osnovne škole,

- rezultata postignutih na takmičenjima učenika osmog razreda osnovne škole,

3) uspeha na prijemnom ispitu, za škole za koje se polaže prijemni ispit.

Pravo na rangiranje radi upisa u školu iz stava 1. ovog člana stiče kandidat koji je obavio završni ispit i time stekao osnovno obrazovanje i vaspitanje.



Mislim i dodatne bodove.
Pročitaj zakon čoveče!!!!

Kakav bi ti značaj da daš diplomi osnovne škole?
Ako ne vredi onda je ne dodeljuj.

To što je neko bio vukovac ne znači automatski da će biti i u srednjoj dobar učenik
.
Kako bre ne znači pa šta onda znači onda neka svi imaju cvetiće i sunašca i gotovo.



[/QUOTE]
 
Ko je pominjao Avganistan i slične azijske zabiti :D Postoji uspjeh i blagostanje i bez EU i bez njihovih vrijednost. Turska je sila u odnos na npr Bugarsku ili Rumuniju. A gle čuda nije član EU. Što se tiče teme obrazovanje u većini zemalja Evrope nije uopšte mnogo bolje u odnosu na obrazovanje u Srbiji.

Наравно да постоји успех и благостање и без ЕУ. Наравно да је можда Србији боље (а можда и није) да буде ван ЕУ (или у ЕУ) али је тотално наопако размиљање у коме се за аргумент да је боље бити ван ЕУ наводе Норвешка и Швајцарска а за аргумент да је лоше бити у ЕУ наводе Грчка и Бугарска.




У ствари, успех или неуспех неке земље не зависе од тога да ли припада ЕУ или не или зависи у малој мери. Опет, утицај чланства у ЕУ на успех или неуспех неке земље је минималан, у односу на све друге битне елементе нечијег успеха.
 
Нажалост, наше жеље су једно, али реалност као и могућност за стварањем нових реалности су друго. :(

па ја нисам чак ни у могућности себе да поредим са неком авганистанском замотаном женом која није ни четири разреда основне завршила.
 
Pišeš napamet. Ovo ti je izvod iz zakona.
1) uspeha na završnom ispitu,

2) uspeha u prethodnom školovanju, i to:

- opšteg uspeha od VI do VIII razreda osnovne škole,

- rezultata postignutih na takmičenjima učenika osmog razreda osnovne škole,

3) uspeha na prijemnom ispitu, za škole za koje se polaže prijemni ispit.

Pravo na rangiranje radi upisa u školu iz stava 1. ovog člana stiče kandidat koji je obavio završni ispit i time stekao osnovno obrazovanje i vaspitanje.




Pročitaj zakon čoveče!!!!


Ako ne vredi onda je ne dodeljuj.

.
Kako bre ne znači pa šta onda znači onda neka svi imaju cvetiće i sunašca i gotovo.
[/QUOTE]

Kao prvo za dodatne bodove sam napisao mislim a ne sigurno. Kao drugo onaj ko je bio vukovac će već u startu imati prednost jer će imati maksimalan broj bodova na uspjeh u školovanju. Takav će i sa kiksom na maloj maturi i svega 60-70% tačnih odgovora upisati željenu školu u većini slučajeva. Za razliku od nekoga ko je možda imao i 100% tačnih odgovora ali jsa lošijim prosjekom ocjena. Kao treće diploma osnovne škole bez daljeg školovanja ne znači ništa ( pa makar za 8 godina ne dobio ni jednu četvorku ) jer su ljudi sa osnovnom školom nekvalifikovani radnici i perspektiva im nije sjajna ( sem ako ne postanu vrhunsku sportisti ili pjevači ). Kako ne znači da će onaj ko je bio vukovac u osnovnoj biti takav i u srednjoj? Lijepo :D Može se pogriješiti u izboru škole. Mogu se precjeniti sopstvene snage i znanje. Može se ne snaći u novoj školi i sistemu učenja. Može se naprosto izgubiti interesovanje za učenje iz raznih razloga. Moja školska drugarica je u osnovnoj bila vukovac. U srednjoj je bila loš učenik i vazda išla na popravne. Ali ne zato što je glupa ili joj je u osnovnoj neko poklanjao ocjene već zato što su joj važniji bili izlasci,momci i provod. Udala se u 19-oj. Naravno faks nije završila. Sa druge strane ja sam bio vrlo dobar komplet školovanje ali sam završio faks.
 

Kao prvo za dodatne bodove sam napisao mislim a ne sigurno. Kao drugo onaj ko je bio vukovac će već u startu imati prednost jer će imati maksimalan broj bodova na uspjeh u školovanju. Takav će i sa kiksom na maloj maturi i svega 60-70% tačnih odgovora upisati željenu školu u većini slučajeva. Za razliku od nekoga ko je možda imao i 100% tačnih odgovora ali jsa lošijim prosjekom ocjena. Kao treće diploma osnovne škole bez daljeg školovanja ne znači ništa ( pa makar za 8 godina ne dobio ni jednu četvorku ) jer su ljudi sa osnovnom školom nekvalifikovani radnici i perspektiva im nije sjajna ( sem ako ne postanu vrhunsku sportisti ili pjevači ). Kako ne znači da će onaj ko je bio vukovac u osnovnoj biti takav i u srednjoj? Lijepo :D Može se pogriješiti u izboru škole. Mogu se precjeniti sopstvene snage i znanje. Može se ne snaći u novoj školi i sistemu učenja. Može se naprosto izgubiti interesovanje za učenje iz raznih razloga. Moja školska drugarica je u osnovnoj bila vukovac. U srednjoj je bila loš učenik i vazda išla na popravne. Ali ne zato što je glupa ili joj je u osnovnoj neko poklanjao ocjene već zato što su joj važniji bili izlasci,momci i provod. Udala se u 19-oj. Naravno faks nije završila. Sa druge strane ja sam bio vrlo dobar komplet školovanje ali sam završio faks.[/QUOTE]
Pises napamet i sada neces da priznas. Vukova diploma ne donosi.nikakvu prednos nego prednost donose petice u odnosu na cetvorke.
Opet koja je svrha davati diplome koje nemaju tezinu i vrednost??
Koja je svrha davati diplomu SvetogSave najboljem pecarosu.
I koja je svrha pisati mislim da donosi bodove ili pisi iza cega stojis cvrsto ili ne pisi. I kada te uhvatim u lazi kazes pa napisao sam mislim.
 
Ako đak generacije mora da polaže prijemmni za bilo koju školu isto kao i ponavljač.

Ako vukovac mora da polaže prijemni za bilo koju školu isto kao i ponavljač.

Ako odličan đak mora da polaže prijemni za bilo koju školu isto kao i ponavljač .

Ovo je najbolji dokaz da prosvetni radnici sami ne veruju u svoj rad, pljunuli su sami na sebe i na svoj rad.

Ovo je odprilike kao kada komunisti privatizuju firme, pljunuti na sve što si radio..

Koja je svrha davati vukove diplome i diplome đaka generacije ako sami prosvetni radnici i ministarstvo obrazovanja njima ne daju nikakvu težinu?

Diplome služe samo da se baba hvali komšijama i tu je kraj.

Đaci te diplome slobodno okaćite mački o rep, bacite u Dunav.

U Americi kada završiš VestPoint najbolji student odmah dobije posao podprecednika Emerson-a, jer je to ustanova sa renomeom i ima prosvetare sa renomeom.

Naravno, naši prosvetni radnici ne veruju u svoj rad ali smatraju da treba da budu plaćeni.

Još jednom koja je svrha davati vukove diplome i diplome đaka generacije ako sami prosvetni radnici i ministarstvo obrazovanja njima ne daju nikakvu težinu??????

1. to sto zovete maturskim ispitom - zove se zavrsni ispit;
2. za koje se to skole polaze prijemni? Postojao je kvalifikacioni ispit, sto nije isto sto i prijemni;
3. ocenjivanje je vecma subjektivna kategorija, a zavrsni ispit je jednoobrazan;
4. nisi ponudio resenje;
5. bilo bi zanimljivo da neki prosvetni radnik pregleda pravopisne greske...
 

Back
Top