Maturski ispit je poraz obrazovnog Sistema I svih prosvetara zajedno.

Privatne kompanije daju posao najboljim đacima u Americi to sam napisao..
Zašto EPS ne daje posao najboljem studentu BU.U Americi bi dobio posao podprecednika a kod nas ne može da se zaposli u EPS-u ni kao električar niske struje.

Прво констатујеш "Приватне компаније дају поасо најбољим ђацима у Чемерици".

А онда у наставку не напишеш "Зашто и у Србији приватне компаније не дају послове најбољим ђацима".

Баш ми је то чудно.

Опет, мислио сам да ће ти питање гласити "зашто приватне компаније не дају послове добитницима вукових диплома"?
 
Pa ti sa ETF-om ne možeš da radiš i EPS-u kao električar banderš o čemu ti pričaš. Taj ETF vredi ka cigina kuća od kartona.

Ne znam, ja sam sa ETFom prosao pola sveta, radio poslednjih 8 godina za neverovatne paritze... I dobio drzavljanstva i boravisne dozvole u EU, USA i CAN. Otkuda ja znam, un-dos-tres mu (tvom malom) mozda ide bolje. Upisi ga u vrtic za pevanje, mozda mu Pinkove Zvezdice otvore karijeru ka pravim zvezdama. :mrgreen:

_niemand_
 
Ne znam, ja sam sa ETFom prosao pola sveta, radio poslednjih 8 godina za neverovatne paritze... I dobio drzavljanstva i boravisne dozvole u EU, USA i CAN. Otkuda ja znam, un-dos-tres mu (tvom malom) mozda ide bolje. Upisi ga u vrtic za pevanje, mozda mu Pinkove Zvezdice otvore karijeru ka pravim zvezdama. :mrgreen:

_niemand_

Blago tebi ja poznajem bar 5- oricu bez posla.
Sve jedno samo si potvrdio ono što kažem, da te firma u sopsvenoj zemlji ne ceni i da opet mora da se dokazuješ i polažeš prijemne za u firmu da se oni po ko zna koji put uvere šta znaš. Razlika je što u americi dobije posao od 300000dolara a kod nas ako je srećan posao pripravnika-volontera bez plate.

Baš me zanima koliko ih ima na birou??
 
Прво констатујеш "Приватне компаније дају поасо најбољим ђацима у Чемерици".

А онда у наставку не напишеш "Зашто и у Србији приватне компаније не дају послове најбољим ђацима".

Баш ми је то чудно.

Опет, мислио сам да ће ти питање гласити "зашто приватне компаније не дају послове добитницима вукових диплома"?

:neutral:
 
Ne znam, ja sam sa ETFom prosao pola sveta, radio poslednjih 8 godina za neverovatne paritze... I dobio drzavljanstva i boravisne dozvole u EU, USA i CAN. Otkuda ja znam, un-dos-tres mu (tvom malom) mozda ide bolje. Upisi ga u vrtic za pevanje, mozda mu Pinkove Zvezdice otvore karijeru ka pravim zvezdama. :mrgreen:

_niemand_

imao si srece ali na jednog sto tako ima srece dodje njih 10 ( najmanje ) koji nemaju .
 
Ako đak generacije mora da polaže prijemmni za bilo koju školu isto kao i ponavljač.

Ako vukovac mora da polaže prijemni za bilo koju školu isto kao i ponavljač.

Ako odličan đak mora da polaže prijemni za bilo koju školu isto kao i ponavljač .

Ovo je najbolji dokaz da prosvetni radnici sami ne veruju u svoj rad, pljunuli su sami na sebe i na svoj rad.

Ovo je odprilike kao kada komunisti privatizuju firme, pljunuti na sve što si radio..

Koja je svrha davati vukove diplome i diplome đaka generacije ako sami prosvetni radnici i ministarstvo obrazovanja njima ne daju nikakvu težinu?

Diplome služe samo da se baba hvali komšijama i tu je kraj.

Đaci te diplome slobodno okaćite mački o rep, bacite u Dunav.

U Americi kada završiš VestPoint najbolji student odmah dobije posao podprecednika Emerson-a, jer je to ustanova sa renomeom i ima prosvetare sa renomeom.

Naravno, naši prosvetni radnici ne veruju u svoj rad ali smatraju da treba da budu plaćeni.

Još jednom koja je svrha davati vukove diplome i diplome đaka generacije ako sami prosvetni radnici i ministarstvo obrazovanja njima ne daju nikakvu težinu??????

Матурски су увели наставници или министарство? Ајд кад сазнаш одговор јави нам.

- - - - - - - - - -

Mozda polazu zbog ovoga (uzorak - Prva kragujevacka gimnazija):

školska 1969/70. - školska 2013/14.
ukupno učenika 1.201 - 1.060
odlični 165 – 13,7% -- 633 – 60%
vrlo dobri 145 – 12,1% -- 341 – 32%
dobri 324 – 27% -- 61 – 5,7%
dovoljni 97 – 8% -- 3 – 0,3%
polažu popravne ispite 344 – 28,6% -- 16 – 1,5%
ponavljaju 111 – 9,2% -- 0 – 0%
vukovci 6 -- 27
pozitivan uspeh 61% -- 98,5%

Треба узети у обзир да данашњи основци са 2 физичка васпитања ( редовно и изабрани спорт) + оцјена из владања, и неке четворке/петице из ликовног и музичког, без нарочитог труда пролазе врлодобрим успјехом. Мало већи труд и одличан си. Дакле, није све у наставницима, има нешто и у систему.
 
Матурски су увели наставници или министарство? Ајд кад сазнаш одговор јави нам.
Pa naravno da je ministarstvo, prosvetni radnici su tu zato što ništa drugo ne mogu da rade, nisi valjda od njih očekivao neku inicijativu. George Bernard Shaw “He who can, does. He who cannot, teaches. ”

Aha. Kapiram šta hoćeš da kažeš. Nastavnici i profesori se svakodnrvno zalažu i demonstriraju i pišu dopise za ukidanje maturskog ali im zlo ministarstvo obrazovanja ne dozvoljava. Jel to hoćeš da kažeš?

U Americi deca boluju ili imaju ADD-poremećaj pažnje što se u Americi rešava tako što imaju neograničeno vreme za kontrolni ili pismeni ili ispit. U Srbiji toga nema naša deca su zdrava i nemaju taj famozni ADD. E sada šta ti misliš jel to istina da naša deca to nemaju ili je samo nemar u pitanju, prosvetne radnike baš briga da malo unaprede svoju profesiju da ne čitaju samo na času nego da se upuste u obrazovanje dece ali stvarno.

Na četvrtoj godini u gimnaziji iz psihologije sam učio da ljudi koji se bave fizičkom aktivnošću slabije uče. Sproveden je eksperiment na dve grupe ljudi i dokazano je da ovi što su spavali su bolje znali nepoznate reči od ove druge grupe koja se bavila tešlim fizičkim radom. Zar ne misliš da je možda pametno da to što predaju i implementiraju u obrazovanje. konkretno bi sportisti mogli da imaju neke privilegije. Ako ništa više može to da se uči malo ranije da deca znaju pa da se ponašaju shodno tome. Ima hiljadu načina kada ima pamet.
Prosvetni radnici samo štrajkuju kada su plate u pitanju.
 
Шта наставници има да траже укидање матурског? Министарство испоставља захтјеве/наређења, ови их спроводе. Јеси ли ти радио у настави? Дајеш квалификације, контам имаш искуства. Ако пок. министар Гашо изјави да "не треба измишљати топлу воду кад се зна да је амерички образовни систем најбољи", какав закључак ти извлачиш?
 
Шта наставници има да траже укидање матурског? Министарство испоставља захтјеве/наређења, ови их спроводе. Јеси ли ти радио у настави? Дајеш квалификације, контам имаш искуства. Ако пок. министар Гашо изјави да "не треба измишљати топлу воду кад се зна да је амерички образовни систем најбољи", какав закључак ти извлачиш?

Берекин, јеси ли ти радио?
 
Министарство испоставља захтјеве/наређења, ови их спроводе.

George Bernard Shaw, Man and Superman. “Liderstvo .... zaposleni koji ne rade dovoljno, rade pogrešne stvari ili rade isključivo ono što im se kaže.
Ne znam šta ovaj George Bernard Shaw ima protiv vas prosvetara.
Јеси ли ти радио у настави? Дајеш квалификације, контам имаш искуства. Ако пок. министар Гашо изјави да "не треба измишљати топлу воду кад се зна да је амерички образовни систем најбољи", какав закључак ти извлачиш?

Znači prosvetni radnici nemaju nikakvu odgovornost. Sem prema svojoj plati. Jel to hoćeš dav kažeš?

Đaka ne mora da nauče ničemu jer uvek mogu da kažu pa zaboravio, znao je ali zaboravio.

Novine u obrazovanju ne treba da prate jer je tu ministarstvo koje je neprikosnoveni gospodar. Inače to mi nije nimalo logično novine u prosveti treba da prate prosvetni radnici a novine u politici zaposleni u ministarstvima političari.


I znači na kraju njihov posao prosvetara je da sede i slušaju i primaju platu. Pa na osnovu čega onda traže veću platu.!!!!!!
 
Mozda polazu zbog ovoga (uzorak - Prva kragujevacka gimnazija):

školska 1969/70. - školska 2013/14.
ukupno učenika 1.201 - 1.060
odlični 165 – 13,7% -- 633 – 60%
vrlo dobri 145 – 12,1% -- 341 – 32%
dobri 324 – 27% -- 61 – 5,7%
dovoljni 97 – 8% -- 3 – 0,3%
polažu popravne ispite 344 – 28,6% -- 16 – 1,5%
ponavljaju 111 – 9,2% -- 0 – 0%
vukovci 6 -- 27
pozitivan uspeh 61% -- 98,5%

Ovo nije relevantno jer danas roditelji su mnogo obrazovaniji pa to i prenose na decu i internet i televizija umnogome pomažu obrazovanju tako da deca već u prvi razred idu pismena i sa znanjem stranog jezika.

Koliko su roditelji obrazovaniji toliko je i gradivo teze nego pre.
 
@Tema

Naravno da najbolji djaci ne treba da polazu prijemni. Besmisleno je uvoditi kategoriju vukovca, ako ce taj posle da polaze nekakve testove.
Ali, s druge strane, sami nastavnici su poremetili sistem vrednosti. A sve je pocelo tako sto su na selu za peceno prase davali detetu sve petice, koje bi realno dva puta palo istu godinu da je u tom periodu islo u skolu u nekom vecem gradu. Da bi deca iz grada postala konkurentna ovim neandertalcima sa sela, onda su i u gradovima poceli da dele i sakom i kapom. I gle cuda, delili su sve za dzabe, jer je postepeno pala cena.
I sada je sistem totalno urusen, da bismo mogli u promilima da prebrojimo one koji mozda ne bi trebalo da polazu ispit.
 
Ako đak generacije mora da polaže prijemmni za bilo koju školu isto kao i ponavljač.

Ako vukovac mora da polaže prijemni za bilo koju školu isto kao i ponavljač.

Ako odličan đak mora da polaže prijemni za bilo koju školu isto kao i ponavljač .

Ovo je najbolji dokaz da prosvetni radnici sami ne veruju u svoj rad, pljunuli su sami na sebe i na svoj rad.

Ovo je odprilike kao kada komunisti privatizuju firme, pljunuti na sve što si radio..

Koja je svrha davati vukove diplome i diplome đaka generacije ako sami prosvetni radnici i ministarstvo obrazovanja njima ne daju nikakvu težinu?

Diplome služe samo da se baba hvali komšijama i tu je kraj.

Đaci te diplome slobodno okaćite mački o rep, bacite u Dunav.

U Americi kada završiš VestPoint najbolji student odmah dobije posao podprecednika Emerson-a, jer je to ustanova sa renomeom i ima prosvetare sa renomeom.

Naravno, naši prosvetni radnici ne veruju u svoj rad ali smatraju da treba da budu plaćeni.

Još jednom koja je svrha davati vukove diplome i diplome đaka generacije ako sami prosvetni radnici i ministarstvo obrazovanja njima ne daju nikakvu težinu??????

Ako si vukovac i djak generacije onda maturski ispit nebi trebao biti problem! Ako vukovac ne zablista na tom ispitu onda nije Vukovac, važno je šta znaš a ne to da li si vukovac ili ne. Recimo od moje generacije iz osnovne ni jedan vukovac nije otisao dalje od srednje skole, a ja sam bio vrlodobar pa sam završio mašinski fakultet u roku.
Dobra je matura i treba da ostane da se probere žito od kukolja!
 
George Bernard Shaw, Man and Superman. “Liderstvo .... zaposleni koji ne rade dovoljno, rade pogrešne stvari ili rade isključivo ono što im se kaže.
Ne znam šta ovaj George Bernard Shaw ima protiv vas prosvetara.


Znači prosvetni radnici nemaju nikakvu odgovornost. Sem prema svojoj plati. Jel to hoćeš dav kažeš?

Đaka ne mora da nauče ničemu jer uvek mogu da kažu pa zaboravio, znao je ali zaboravio.

Novine u obrazovanju ne treba da prate jer je tu ministarstvo koje je neprikosnoveni gospodar. Inače to mi nije nimalo logično novine u prosveti treba da prate prosvetni radnici a novine u politici zaposleni u ministarstvima političari.


I znači na kraju njihov posao prosvetara je da sede i slušaju i primaju platu. Pa na osnovu čega onda traže veću platu.!!!!!!

Изврћеш ствари. Ти не можеш научити некога ко не жели да научи. Држи му допунску, убијај се, а он ти смије у лице јер је закон на његовој страни, и он мора завршити школу. Ауторитет немаш, свак те гази, потпуно си обесправљен. Шта год да се деси крив си. Семинари, тј. "новине" које ти помињеш прописује-одобрава министарство; то је понављање до бесвјести тема из педагогије, психологије... на којима "одабрани" узимају новац. Чињеница да је све ово што је урађено, К, лутање. Нема концепције, као и у унутрашњој-спољној политици ове државе.
 
ДА ДА :per:
Yes%20emoticon.gif


ЧЕМЕРИЧКИ ОКУПАТОР СЕ УМЕШАО У КОМПЛЕТНО БИТИСАЊЕ СРБИЈЕ......
Yes%20emoticon.gif
 
А зашто вуковци и ђаци генерације не би полагали тестове?

У овој земљи стално сви траже неке привилегије и бенефите за себе.

Па не можете сви да будете цигани.
Kad je moj sin pre dve godine uradio test i bio treci u skoli ispostavilo se da je vecina vukovaca ocajno uradilo test. Zbog toga su te godine testovi bili ponisteni i moj sin koji je mogao zbog odlicno uradjenog testa da upise ono sto je hteo zbog tog ponistavanja je spao na trece zanimanje sa spiska.
Sramota nam je drzava a roditelji su ti koji forsiraju diplome a deca su nam u neznanju i jadni mi sa takvim doktorima,zubarima i ljudima koji nece znati dobro da odrade svoj posao jer su njihovi roditelji izdejstvovali diplome i pretvorili ih neopravdano u vukovce koji imaju najveci broj bodova.
 
Ako đak generacije mora da polaže prijemmni za bilo koju školu isto kao i ponavljač.

Ako vukovac mora da polaže prijemni za bilo koju školu isto kao i ponavljač.

Ako odličan đak mora da polaže prijemni za bilo koju školu isto kao i ponavljač .

Ovo je najbolji dokaz da prosvetni radnici sami ne veruju u svoj rad, pljunuli su sami na sebe i na svoj rad.

Ovo je odprilike kao kada komunisti privatizuju firme, pljunuti na sve što si radio..

Koja je svrha davati vukove diplome i diplome đaka generacije ako sami prosvetni radnici i ministarstvo obrazovanja njima ne daju nikakvu težinu?

Diplome služe samo da se baba hvali komšijama i tu je kraj.

Đaci te diplome slobodno okaćite mački o rep, bacite u Dunav.

U Americi kada završiš VestPoint najbolji student odmah dobije posao podprecednika Emerson-a, jer je to ustanova sa renomeom i ima prosvetare sa renomeom.

Naravno, naši prosvetni radnici ne veruju u svoj rad ali smatraju da treba da budu plaćeni.

Još jednom koja je svrha davati vukove diplome i diplome đaka generacije ako sami prosvetni radnici i ministarstvo obrazovanja njima ne daju nikakvu težinu??????

koliko sam ja shvatio naši ljudi plaćaju svoje komplekse
da od poljoprivredne zemlje svi imaju fakultete i budu aj ti stručnjaci
trebaće za rad u kiosku i za slaganje tegli po MAXI-ju
kad ti takav počne o svetski standardi pitaj oklen su standardi i oklen je on tj ona?
prvo da vidimo na Google-tu na šta liči rodno mesto tog stručnjaka tj stručnjakinje i zašto ne izgradjuje tamo pošto Beograd izgradjen još kod Turaka
a onda da vidimo oklen su svetski standardi
koliko znam u taj svet spada i Afrika i Indija i Kina mislim i Azija... i oni imaju standarde
šta je tu svetski uopšte?

- - - - - - - - - -

a ovo da Vukovac polaže kao i ponavljač nije toliki problem
kao na primer da na izborima glas Vukovca važi isto kao glas ovog što češao dupe na času jer mu i onda bilo komplikovano
 
Vukovac opet i nije nikakav genije već osoba koja je odlično zaprimila planirano usmeravanje populacije
Ranije je trebalo znati o komunizmu inače nećeš biti uspešan., sad treba prihvatiti pravila komercijalne diktature bogatih
a baš oni i diktiraju obrazovanje svake države

Tesli su dozvolili sve bežično tj na daljinu jer se moglo iskoristiti u vojne svrhe
Čak su forsirali neljudski eksperiment od kog on digao ruke - teleportovanje mornaričkog broda sa posadom
Ali kad je istom metodom trebao da šalje struju bežično e da izvineš to znanje nije trebalo nikome

Dakle veliki znak pitanja je - šta je znanje?

- - - - - - - - - -


- - - - - - - - - -

ЧЕК ДА УВЕДУ...ДА... ПРИПАДНИЦИ ЛГБТ - ИМАЈУ ПРЕДНОСТ....:huh:² .........:hahaha::zcepanje:

pa to još iz monarhije vučemo - aj probaj da budeš direktor javnog preduzeća ili glavni inspektor u opštini a da nisi predodredjen
ili šta ti ja znam kakav načelnik ili sudija... porodica opciono...
- - - - - - - - - -

Pa ti sa ETF-om ne možeš da radiš i EPS-u kao električar banderš o čemu ti pričaš. Taj ETF vredi ka cigina kuća od kartona.

ako je iz Srpske ili sa Kosova veruj da mu ne treba ni fakultet da bi radio u EPS-u
Kosovari su jači od bosanskog klana ako je jača funkcija, za šefa pogona može i iz Srpske
još ako zna nekog iz Telekoma eto njemu posla...

- - - - - - - - - -

trenutni direktor završio faks sa 6 i to samo zato što se družio sa sinom od profe koji ga pustio da postane akademski stručnjak
 
Poslednja izmena:
u moje vreme to nije bilo,svi motike u ruke ima se preporode:deda:

mani se ti motika, od njih pobegoše i oni što znaju šta je to samo da šefuju nekome u Beogradu i pričaju kako se radi.
Danas deca već u 4-tom razredu osnovne škole znaju da je faca samo onaj ko ima vezu
ako nemaš onda si kloš

motika jok, grabulje napred
 
koliko sam ja shvatio naši ljudi plaćaju svoje komplekse
da od poljoprivredne zemlje svi imaju fakultete i budu aj ti stručnjaci
trebaće za rad u kiosku i za slaganje tegli po MAXI-ju
kad ti takav počne o svetski standardi pitaj oklen su standardi i oklen je on tj ona?
prvo da vidimo na Google-tu na šta liči rodno mesto tog stručnjaka tj stručnjakinje i zašto ne izgradjuje tamo pošto Beograd izgradjen još kod Turaka
a onda da vidimo oklen su svetski standardi
koliko znam u taj svet spada i Afrika i Indija i Kina mislim i Azija... i oni imaju standarde
šta je tu svetski uopšte?

- - - - - - - - - -

a ovo da Vukovac polaže kao i ponavljač nije toliki problem
kao na primer da na izborima glas Vukovca važi isto kao glas ovog što češao dupe na času jer mu i onda bilo komplikovano

Надам се да живиш оно што приповедаш и да ниси завршио факултет и да једва чекаш да те позову у макси да слажеш теглице.
 

Back
Top