Masoni, Templari, Rotarijanci

Masoni se ne bave kontrolom sveta i drugoh, bave se samokontrolom i dobrotvornim radom. Masoni ne obožavaju Lucifera, jer Lucifera nema u masonskim radovima. Mason mora da veruje u Boga, sem ako je član Velikog Orijenta, a ako ti sad tvrdiš da je onda Lucifer jednako Bog, u tom slučaju i svi hrišćani i Muslimani na svetu obožavaju svesno Lucifera.

Evo da kazem nesto sta ja mislim o Luciferu:evil:.
On ne postoji :mrgreen:
To se oni iz vrha masonerije, sto nose gay pantalonice, zavaravaju, umesto da otvore oci i sagledaju istinu.
Zbog toga sto su u vrhu masonerije fanatici, ja bi istu zabranio, a sve to da bi se spasli neduzni ljudi koji ulaze jer im se pricaju skroz druge stvari.

@lazar69

Ovde se ne moze cuti nista lepo o masonima jer necemo ljudima da mazemo oci i da ih lazemo.

U redu vi ste tajno drustvo, ali to ne znaci da ne mozete da kazete osnovne stvari.
Koliko znam trebam sam da se javim i zainteresujem kako bi postao mason. Evo ja se javljam da mi objasnis, sta bi ja dobio kad bi usao u masoneriju i zasto bi trebao da udjem. S obzirom da nemam predrasude, vec samo saznanja o masonima, mozda vidim i nesto pozitivno i resim da sam postanem mason.:think:
Ne moras ti, nek kaze nesto i Gwydion.
Cekam...
 
Evo da kazem nesto sta ja mislim o Luciferu:evil:.
On ne postoji :mrgreen:
To se oni iz vrha masonerije, sto nose gay pantalonice, zavaravaju, umesto da otvore oci i sagledaju istinu.
Zbog toga sto su u vrhu masonerije fanatici, ja bi istu zabranio, a sve to da bi se spasli neduzni ljudi koji ulaze jer im se pricaju skroz druge stvari.

@lazar69

Ovde se ne moze cuti nista lepo o masonima jer necemo ljudima da mazemo oci i da ih lazemo.

U redu vi ste tajno drustvo, ali to ne znaci da ne mozete da kazete osnovne stvari.
Koliko znam trebam sam da se javim i zainteresujem kako bi postao mason. Evo ja se javljam da mi objasnis, sta bi ja dobio kad bi usao u masoneriju i zasto bi trebao da udjem. S obzirom da nemam predrasude, vec samo saznanja o masonima, mozda vidim i nesto pozitivno i resim da sam postanem mason.:think:
Ne moras ti, nek kaze nesto i Gwydion.
Cekam...

Ponoviću da masonerija nema veze sa Luciferom, a reći ću i da nemam pojma o kakvim pantalonicama govoriš? Masoni nose odela, ona klasična, skupa sa kravatama. Šta ti tu nalaziš da je "gej" nemam pojma, nisam čak siguran ni da ti znaš, ali nije n ivažno u krajnjem slučaju.
 
u redu, mani se sad gay pantalonica, neka ih nose ako hoce, nemam nista protiv gay populacije, nego odgovori na ono sto sam napisao, a neka odgovori i lazar kad dodje, da vidimo sustinu.

Ne znam o kakvim gej pantalonicama pričaš? Masoni generalno primju dobre ljude i onda ih kroz druženje i radove učine još bolji i plemenitijim. Osnovni rad masonerije je dobrotvnorni. Doniraju bolnice i škole recimo. Dakle ono št omožeš dobiti jeste to da ti se razviju neke vrline koje bi trebalo da te načine dobrim čovekom. Eto toliko o tome ja znam.
 
hvala Gwydon, cekamo Lazara da on napise detaljnije, jer je sam rekao da u ovoj temi treba da se ljudi upute.

A ono sto ja pisem ovde potvrdio i sam mason :mrgreen: (na 43 strani ove teme):
http://forum.krstarica.com/showpost.php?p=7430788&postcount=1051

Koga mrzi a klikne na link, tamo pise ovo:
citat masona:

"1. Mozda znate nesto o MASONERIJI ali nikada necete saznati sve jer je organizacija tajna... vi ljudi znate samo ono sto trebate da znate i to je to"
 
Poslednja izmena:
hvala Gwydon, cekamo Lazara da on napise detaljnije, jer je sam rekao da u ovoj temi treba da se ljudi upute.

A ono sto ja pisem ovde potvrdio i sam mason :mrgreen: (na 43 strani ove teme):
http://forum.krstarica.com/showpost.php?p=7430788&postcount=1051

Koga mrzi a klikne na link, tamo pise ovo:
citat masona:

"1. Mozda znate nesto o MASONERIJI ali nikada necete saznati sve jer je organizacija tajna... vi ljudi znate samo ono sto trebate da znate i to je to"

A ko ti kaže daje taj čovek mason i da on ima pravo da govori o masoneriji?
 
za Montevideo....
pod jedan, nemam veze sa masonima, nazalost ili na srecu, ne znam.....osnovna je stvar, koju ocito ne znas, da te niko nikada nece pozvati u masone/dobar fazon!/, vec da moras da imas dva garanta koji ce te eventualno predloziti, da potom prolazis teske testove provere ljudskih kvaliteta, i na kraju sledi glasanje tzv. belim i crnim kuglicama, gde je dovoljno da bude samo nekoliko crnih kuglica i da dozivotno nemas prava da pokusas da budes primljen u njihove redove bez obzira na garante! Toliko o tome da ce te neko pozvati! to sam procitao na mestu koje je svima dostupno ukoliko zele da se malo vise edukuju pre nego sto se upuste u raspravu o odredjenim temama.....ali , kod nas, izgleda, svako ima prava da prica o svemu, sa ili bez znanja, ili elementarnih predznanja, sreca je samo sto sva misljenja nemaju ista prava! Predlazem ti da za pocetak potrazis knjigu Zorana Nenezica, Masoni na tlu Jugoslavije, jes' da je skupa, ali ako te ova tema zanima, a ocito je da te zanima inace ne bi ucestvovao u ovoj temi, trebalo bi sebi da das truda da je procitas...A nakon citanja iste, garantujem da ces nestati iz ove teme nakon svega sto si izneo, ili se bar javno izviniti za svoja *misljenja* koja nemaju veze sa ovom temom.....ovde sam dosao da nesto vise saznam o svemu tome, a naisao sam na gomilu provokatora, potpuno neobrazovanih i provokativnih, kojima je ocigledno zanimljivo da pricaju svasta i tako ubiju vreme nego da nesto pametno kazu ili nauce....
 
Ono sto si ti objasnio su ljudi mogli da saznaju samo citajuci ovu temu ovde...
I rekao si nesto sto mislim da svi znaju, ali dobro, hvala sto si mi odgovorio.
To sto sam ja izneo ovde, je negde neko napisao, isto kao sto pise i Zoran Nenezic.
TI preporucujes meni Nenezica, ja drugima druga stiva i to je to.

Sta sam ja iznosio sto nije tacno?
Tacno je da oni nizi na lestvici ne znaju nista, a da ostali iz vrha pokusavaju sve da kontrolisu.
citat:
У капиталном делу Алберта Пајка Морали и догма на страни 231 пише:

„Свака Масонска Ложа је религијски храм; и њена учења су религијске инструкције. ”

Дакле, масонерија ЈЕСТЕ религија. Има и свог бога.

На страници 32 се каже:

„Масонство је борба и марш према Светлости.”

А ево и шта је Светлост:

„Луцифер, Лучоноша, Луцифер, син Јутра! Је ли он тај који носи Светло? Не сумњајте у то.”

Масонски бог је ЛУЦИФЕР!
kraj citata.

Ja sam rekao ljudima da pogledaju par dokumentaraca i da sami razmisljaju, a ne slusaju one koji im pricaju sta da rade (kao i ovi na televiziji o novom gripu pa prenose ljudima budalastine).
Da li ce neko poslusati masone, ili mene ili Peru, Miku, Ziku, to je na njima i ja to ovde propagiram - da se otvore oci i ukljuci mozak.

A, inace, cekam i ja na te koji ce napisati nesto o sebi (masonima), ali ih jednostavno nema, jer i oni sami znaju vrlo malo.
 
Montevideo:Ono sto si ti objasnio su ljudi mogli da saznaju samo citajuci ovu temu ovde...
I rekao si nesto sto mislim da svi znaju, ali dobro, hvala sto si mi odgovorio.
To sto sam ja izneo ovde, je negde neko napisao, isto kao sto pise i Zoran Nenezic.
TI preporucujes meni Nenezica, ja drugima druga stiva i to je to.[/I][/I][/I]
xxxxxx
Drago mi je ako sam rekao nesto sto svi znaju/pozivam se na prethodni deo koji si napisao/, a kako onda objasnjavas to sto ti to NISI ZNAO, a prvi si u ovoj temi! na primer, da se ne mozes prijaviti da udjes u masone, vec da moras biti predlozen od strane dva garanta??? Seti se , ponudio si se da udjes i cekas da te pozovu!
Mene tema interesuje iskljucivo u smislu prosirivanja znanja, a nikako u cilju vodjenja bespredmetnih diskusija. Uopste ne sporim da ti mozda delimicno jesi u pravu, svaka medalja ima svoje dve strane, toliko smo vec valjda naucili......Uopste ne mislim da su masoni jedna sjajna, velikodusna i briznicka tvorevina bazirana samo na veri u dobro i ljubav...ma daj, nismo deca......ali mi prosto smetaju fazoni koje ovde prosipas u vidu gay pantalonica i raznih asocijacija na Lucifera i slicno...priznaces, mozda kao zezancija dobro zvuci, ili kao eventualna asocijacija na odredjeno zlo, ali za to postoje reci u nasem jeziku koje bi se mogle umesto tih izraza upotrebiti......
Tema je otisla stranputicom i umesto da ovakvi forumi sluze za odredjenu kvalifikovanu i kulturnu razmenu misljenja, stiglo se do osamdeset i neke strane za raznim baljezganjima i nagadjanjima......
ja se iskljucujem , potrazicu neki ozbiljniji forum koji se bavi ozbiljnim temama od istorijskog znacaja za svako drustvo, a tu svakako spada masonerija i slicne tvorevine.....
 
PS: a sto se tice budalastina o gripu, ne bih voleo da te vidim u kozi mog prijatelja koji lezi u bolnici sa respiratorom,,,,,toliko o glupostima.....nemoj svet gledati toliko usko, probaj da napravis odstupnicu u svojim stavovima i misljenjima.....odlika inteligencije je upravo spoznaja da sto vise mislimo da znamo, u istinu otkrivamo koliko toga ne znamo.
 
@montevideo
zar stvarno verujes u ono sto je Pike pisao u "Morali i dogma" ?
ako stvarno znas malo vise o masonima, onda se seti zakletve koja se polaze pri penjanju na vrh piramide i kakve su posledice ako se otkrije "tajna" drustva. Albert Pike je zavrsio kao starkelja od 82 godine, njegovo pomenuto delo smatram samo misiju da skrene paznju ili pak da nametne svoju filosofiju.
 
hvala Gwydon, cekamo Lazara da on napise detaljnije, jer je sam rekao da u ovoj temi treba da se ljudi upute.

A ono sto ja pisem ovde potvrdio i sam mason :mrgreen: (na 43 strani ove teme):
http://forum.krstarica.com/showpost.php?p=7430788&postcount=1051

Koga mrzi a klikne na link, tamo pise ovo:
citat masona:

"1. Mozda znate nesto o MASONERIJI ali nikada necete saznati sve jer je organizacija tajna... vi ljudi znate samo ono sto trebate da znate i to je to"

organizacija nije tajna, otkrivena je javnosti 1717-e godine :\
 
organizacija nije tajna, otkrivena je javnosti 1717-e godine :\
...i na taj način je samo izazvala erekciju standardno napaljenih teoretičare zavere, koji veruju svemu što čuju samo ako to nešto ispunjava tri uslova: mora biti dovoljno moćno da kontroliše ceo svet, mora biti kobajagi tajno, i za to moraju znati samo "odabrani", to jest oni.
 
Drago mi je ako sam rekao nesto sto svi znaju/pozivam se na prethodni deo koji si napisao/, a kako onda objasnjavas to sto ti to NISI ZNAO, a prvi si u ovoj temi! na primer, da se ne mozes prijaviti da udjes u masone, vec da moras biti predlozen od strane dva garanta???

Izgleda da nisi dobro procitao ono sto sam ja napisao.
Napisao sam:

"Koliko znam trebam sam da se javim i zainteresujem kako bi postao mason. Evo ja se javljam da mi objasnis, sta bi ja dobio kad bi usao u masoneriju i zasto bi trebao da udjem. S obzirom da nemam predrasude, vec samo saznanja o masonima, mozda vidim i nesto pozitivno i resim da sam postanem mason."

sto je tacno jel da? Trebam JA DA SE ZAINTERESUJEM, a onda mogu drugi da odlucuju.

Ne gledam uopste usko i vec sam rekao da nemam predrasude prema nicemu.
 
...i na taj način je samo izazvala erekciju standardno napaljenih teoretičare zavere, koji veruju svemu što čuju samo ako to nešto ispunjava tri uslova: mora biti dovoljno moćno da kontroliše ceo svet, mora biti kobajagi tajno, i za to moraju znati samo "odabrani", to jest oni.

Nije ni tebi lako, ali mozes u njihove redove da te nauce da "verujes", jer primaju i napaljene ateiste.
 
Nije ni tebi lako, ali mozes u njihove redove da te nauce da "verujes", jer primaju i napaljene ateiste.
E, izvini - ako si teoretičar zavere, pa si se našao uvređenim, priznajem da ja umem nekad neumereno da vređam njihovu inteligenciju. Ne, zapravo ne mogu reći ni da je inteligencija problem, ima među njima pametnih ljudi, jedino im je ta pamet nekako naopako postavljena, odozdo, bliže dupetu...

Što se tiče prijavljivanja, misliš li da mogu tek tako da se prijavim? Koliko znam, to mora da ide po preporuci, dakle preko veze.

Kakav sistem - k'o da smo ga mi izmislili. Inače, ja bih se rado prijavio - pa ko još ne voli da kontroliše svet? Zato im je i neophodna ona stroga selekcija, pa ne mogu svet da kontrolišu i Kurta i Murta....
 
Poslednja izmena:
Ono sto si ti objasnio su ljudi mogli da saznaju samo citajuci ovu temu ovde...
I rekao si nesto sto mislim da svi znaju, ali dobro, hvala sto si mi odgovorio.
To sto sam ja izneo ovde, je negde neko napisao, isto kao sto pise i Zoran Nenezic.
TI preporucujes meni Nenezica, ja drugima druga stiva i to je to.

Sta sam ja iznosio sto nije tacno?
Tacno je da oni nizi na lestvici ne znaju nista, a da ostali iz vrha pokusavaju sve da kontrolisu.
citat:
У капиталном делу Алберта Пајка Морали и догма на страни 231 пише:

„Свака Масонска Ложа је религијски храм; и њена учења су религијске инструкције. ”

Дакле, масонерија ЈЕСТЕ религија. Има и свог бога.

На страници 32 се каже:

„Масонство је борба и марш према Светлости.”

А ево и шта је Светлост:

„Луцифер, Лучоноша, Луцифер, син Јутра! Је ли он тај који носи Светло? Не сумњајте у то.”

Масонски бог је ЛУЦИФЕР!
kraj citata.

Ja sam rekao ljudima da pogledaju par dokumentaraca i da sami razmisljaju, a ne slusaju one koji im pricaju sta da rade (kao i ovi na televiziji o novom gripu pa prenose ljudima budalastine).
Da li ce neko poslusati masone, ili mene ili Peru, Miku, Ziku, to je na njima i ja to ovde propagiram - da se otvore oci i ukljuci mozak.

A, inace, cekam i ja na te koji ce napisati nesto o sebi (masonima), ali ih jednostavno nema, jer i oni sami znaju vrlo malo.

Jedna jedina rećenicau celoj knjizi debeloj jedno 5 santimetara. I pitanje je šta je mislio u toj rečenici? Lucifer nosi svetlo, to mu i ime govori. Ja ću ponoviti da ime Lucifer nigde, ali baš nigde, u Bibliji ne postoji. To je prevod Vulgata Biblije, do data Lucifer je bilo bogougodno hrišćansko ime. Dakle nekoliko vekova to ime nije bilo problematičo, Biskup Lucifer je poznat po svojoj borbi protiv jeresi i u Crkvi su postojali Luciferijani koji su bili njegovi sledbenici i koji su bili veoma dobri hrišćani. Dakle cela ta pšriča o Luciferu pada u vodu, isto kao što je otkriće najstarijeg teksta apokališse obesmililo sve brižne teorije zasnovane na broju 666 budući da taj spis taj broj ne sadrži, Sadrži broj 616. Dakle cela ta teorija zavere je budalaština.
 
Ponoviću da masonerija nema veze sa Luciferom, a reći ću i da nemam pojma o kakvim pantalonicama govoriš? Masoni nose odela, ona klasična, skupa sa kravatama. Šta ti tu nalaziš da je "gej" nemam pojma, nisam čak siguran ni da ti znaš, ali nije n ivažno u krajnjem slučaju.


Da li si citao radove Alberta Pajka?
On je bio mason najviseg stepena.
 
Ono sto si ti objasnio su ljudi mogli da saznaju samo citajuci ovu temu ovde...
I rekao si nesto sto mislim da svi znaju, ali dobro, hvala sto si mi odgovorio.
To sto sam ja izneo ovde, je negde neko napisao, isto kao sto pise i Zoran Nenezic.
TI preporucujes meni Nenezica, ja drugima druga stiva i to je to.

Sta sam ja iznosio sto nije tacno?
Tacno je da oni nizi na lestvici ne znaju nista, a da ostali iz vrha pokusavaju sve da kontrolisu.
citat:
У капиталном делу Алберта Пајка Морали и догма на страни 231 пише:

„Свака Масонска Ложа је религијски храм; и њена учења су религијске инструкције. ”

Дакле, масонерија ЈЕСТЕ религија. Има и свог бога.

На страници 32 се каже:

„Масонство је борба и марш према Светлости.”

А ево и шта је Светлост:

„Луцифер, Лучоноша, Луцифер, син Јутра! Је ли он тај који носи Светло? Не сумњајте у то.”

Масонски бог је ЛУЦИФЕР!
kraj citata.

Ja sam rekao ljudima da pogledaju par dokumentaraca i da sami razmisljaju, a ne slusaju one koji im pricaju sta da rade (kao i ovi na televiziji o novom gripu pa prenose ljudima budalastine).
Da li ce neko poslusati masone, ili mene ili Peru, Miku, Ziku, to je na njima i ja to ovde propagiram - da se otvore oci i ukljuci mozak.

A, inace, cekam i ja na te koji ce napisati nesto o sebi (masonima), ali ih jednostavno nema, jer i oni sami znaju vrlo malo.


Upravo ovo.
Izvinjavam se sto nisam pre posta procitao celu stranicu.
 
Jedna jedina rećenicau celoj knjizi debeloj jedno 5 santimetara. I pitanje je šta je mislio u toj rečenici? Lucifer nosi svetlo, to mu i ime govori. Ja ću ponoviti da ime Lucifer nigde, ali baš nigde, u Bibliji ne postoji. To je prevod Vulgata Biblije, do data Lucifer je bilo bogougodno hrišćansko ime. Dakle nekoliko vekova to ime nije bilo problematičo, Biskup Lucifer je poznat po svojoj borbi protiv jeresi i u Crkvi su postojali Luciferijani koji su bili njegovi sledbenici i koji su bili veoma dobri hrišćani. Dakle cela ta pšriča o Luciferu pada u vodu, isto kao što je otkriće najstarijeg teksta apokališse obesmililo sve brižne teorije zasnovane na broju 666 budući da taj spis taj broj ne sadrži, Sadrži broj 616. Dakle cela ta teorija zavere je budalaština.


Lucifar - davalac svetlosti, odnosno donosilac znanja na Zemlju.
Da li je dobar ili los, zavisi od toga da li si sledbenik njegov - ili konkurentskog Boga (Boga starog zaveta).
Njegov simbol je zmija.
A takodje i broj 666
Ili slova SSS, ZZZ koja simbolicno odgovaraju siktanju zmije.
Tri slova jer je on bio pripadnik Svetog Trojstva.
A broj u Otkrivenju jeste - 666.
Bas iz navedenih razloga.
 
Da li si citao radove Alberta Pajka?
On je bio mason najviseg stepena.

Jok, ti si čitao. Moral i dogma ima skoro 900 strana. Lucifer se pominje u jednoj jedinoj rečenici. I kontekst u kojem se pominje nema veze sa masonerijom. Dalje, Škotski obred je potpuno odvojeno telo koje nema kontrolu nad masonerijom. Dakle plava masonerija je masonerija. škotski obred je škotski obred, dakle nešto što nema kontrolu nad plavom masonerijom. Dalje, Pike je bio Suvereni grand Mastter Južne Jurisdikcije Škotskog Obreda. To je možda šestina onih koji pripadaju Škotskom Obredu u Americi. To znači da se išta što on kaže nije moglo odnositi na bilo koji drugi deo Amerike ili sveta nad kojim Južna Jurisdikcija nije imala baš to, dakle jurisdikciju.
Dalje, već smo videli da Lucifer nema nikakve veze sa Satanom, to je budalaština. Lucifer je vekovima bilo bogoudogno ime i već rekoh da je postojao kanonizovani biskup Lucifer. Dakle Lucifer je svetac u Crkvi. Tek sa Vulgata prevodom Biblije je ime Lucifer iskorišteno u prevodu u negativnom kontekstu od strane neprijatelja Biskupa Lucifera. Toliko i hvala.
 
Lucifar - davalac svetlosti, odnosno donosilac znanja na Zemlju.
Da li je dobar ili los, zavisi od toga da li si sledbenik njegov - ili konkurentskog Boga (Boga starog zaveta).
Njegov simbol je zmija.
A takodje i broj 666
Ili slova SSS, ZZZ koja simbolicno odgovaraju siktanju zmije.
Tri slova jer je on bio pripadnik Svetog Trojstva.
A broj u Otkrivenju jeste - 666.
Bas iz navedenih razloga.

To što govoriš nije istina. A broj u bibliji nije 666 već, dokazano je najstarijim tekstom Apokalipse, 616. Kasnije su falsifikovali taj broj u 666 da bi ga vezali za Nerona i tako diskreditovali Rim.
 

Back
Top