Marš u Vukovaru: "Ubij Srbina, ajmo ustaše"

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja vrlo dobro znam kako funkcioniše EU, i nisam govorio u sasdašnjem vremenu, nego o budućem. Dakle, o onom kako će funkcionisati kada se nastojanja i zamisli privedu kraju.
Ček' samo dok se usvoji Lisabonski sporazum, a usvojiće se, ma koliko se neki otimali, pa ćeš videti kako se taj savez država pretvara u saveznu državu.

Evo pitanja iz budućnosti - možeš li ikako da zamisliš da Engleska bude Francuska? Tačnije Englesko_Francuska...To mi je nekako prvo palo namet... ja ne mogu.
 
Verujem da je to baš onako kako kažeš, međutim, broj ljudi sa kojima kontaktira jedan pojedinac je brojčano ograničen. Lični svet svakoga od nas, naš krug prijatelja i poznanika, ipak, ne može da bude dokaz toga da većina stanovnika države Srbije misli isto.

Whatever... Neću da skrećem sa teme. Sve i da 101% Srba želi u EU, to ne menja poentu onoga što sam napisao.
 
Baljezgas gluposti!!U nedostatku argumenata pokreces pitanje Gavrila Principa?Pa nije ubio vaseg cara,nego AU,a vi ste ubili naseg kralja Aleksandra!?

Samo smireno.
Nije ubio on nikakvog cara, nego prestolonasljednika.
Car je bio Franjo Josip i da, bio je i car Hrvatske, pošto je ista bila u sastavu AU monarhije.
A pošto smo bili u sastavu te Monarhije, morali smo se i boriti za nju.
Jer ne zaboravi da je Hrvatska dobrovoljno ušla u savez sa Austrijom i Mađarskom 1527. godine.
 
Pa eto....... inače nas je više, al nedjelja je. Vjernici pošli u crkvu na misu, neki u đir na kavicu i tako.
Meni se trenutno nigdje ne ide, pa pijem kavicu by the comp!
I baš uživam u ugodnom društvu! :hvala:

Vidi,i kod nas veliki praznik- Duhovi.Vec se vratili iz crkve, ispleli vencice i okacili na ulazu pa ne bih vise da se prepiremo...Bice prilike..;)
 
Podsjeti me kad su to Hrvati na ikoga nasrtali izvan svojih granica. :think:
Bosna se ne računa. Ona je svačija i ničija. :mrgreen:

a kako i na osnovu cega su hrvati znali gde su im granice ??????
zasto i po kojoj logici je bosna svacija i nicija ?????
ako ste vec toliki pobornici EU koja brise granice ima li nekog da da logicno objasnjenje AKO SVE BALKANSKE ZEMLJE GLAVOM BEZ OBZIRA HOCE U EU GDE SE BRISU GRANICE----------PA STO SE POKLASMO NA BALKANU OKO GRANICA DA IH NACRTAMO ?????????????????? JEL TO ZATO STO IPAK NE VERUJEMO U OPSTANAK EU ILI SMO ONAKO BOLESNI ???????????????????????
 
Vrlo je diskutabilno gde su na Balkanu čije granice. Mnogo se pomeraju, i nestabilne su, sve u zavisnosti iz kog pravca ih posmatraš. Zato i nisam napisao da će nasrnuti na Srbiju, nego na Srbe.

Recimo da bi i došlo do tog razjedinjavanja EU.
Onda smo nayebali svi koliko god nas ima.
Mada ja sumnjam da će ljudi, jedanput kad zaživi rad i kretanje bez granica i ograničenja, biti toliko glupi da se vraćaju u nacionalne kaveze.
U tom slučaju, ako doživim, ja pakujem stvari i idem na Novi Zeland čuvati ovce.:lol:
 
Evo pitanja iz budućnosti - možeš li ikako da zamisliš da Engleska bude Francuska? Tačnije Englesko_Francuska...To mi je nekako prvo palo namet... ja ne mogu.

Englesko-Francusku ne mogu, ali United States of Europe mogu. A, nju će da stvore "odabrani" Englezi, Francuzi i dr. koje baš zabole patka za nacionalna i druga osećanja sopstvenog naroda. Da li je neko od Titovih Srba komunista 1945., tačnije već 1943. razmišljao o nacionalnim osećanjima naroda koga su odlučili da opet strpaju u istu državu sa onima koji su ih istrebljivali? Nije. Da li je glupi regent Aleksandar razmišljao o nacionalnom osećanju i željama svog naroda, kada je odlučio da ukine državu Srbiju, i stvori bezličnu SHS, unutar koje su kasnije Hrvati crtali svoje granice, kako im se htelo? Nije.
Misliš da su Englezi i Francuzi drugačiji? Ne, nisu.
 
E, pa sad...
Hrvati hoće u EU. Srbi neće, ali srpska vlast hoće, a u Srbiji se ne pita narod, nego vlast. Znači, ne gine ni Srbiji ulazak u novu J(EU)goslaviju. Tendencije u EU idu na ruku stvaranja nekakve United States of Europe.
Dakle, ne gine nam da opet živimo sa Hrvatima u istoj državi. A, kada se ta i takva ujedinjena država počne jednom razjedinjavati, razjediniće se u moru krvi. A, u tom razjedinjavanju, čisto sumnjam da će Hrvati da nasrnu na Skandinavce. Dakle, na koga bi drugog, nego na Srbe. Srbi, glupi, kao i uvek do sada kroz noviju istoriju, se neće snaći u svemu tome, i izgubiće još koji deo svoje teitorije, verovatno Srem.

Whatever... Neću da skrećem sa teme. Sve i da 101% Srba želi u EU, to ne menja poentu onoga što sam napisao.

Velike evropske države i narodi u EU imaju suviše jak lični identitet da bi bili voljni da ga se ikada odreknu. Dakle, i ova priča o Srbiji i Hrvatskoj jednoj državi u EU -trenutno ne pije vodu.

Što se teme tiče - jasno je da Hrvati imaju ogroman problem da shvate svoju vlastitu istoriju i da je ocene onako kako to dolikuje.
 
Ништа ме од њих не чуди, једино што су ми неразумни поступци наших, рецимо овде на форуму, након овог што је написала овај створ и даље је на листи пијатеља неких Срба!? :evil:

http://forum.krstarica.com/threads/278258

http://forum.krstarica.com/showpost.php?p=9346046&postcount=1840

Bitno je da su Njemci bili dobri i nisu nikoga ubili.A od preživjelih Srba sve sami retardi koji se mogu vidjeti na ovom forumu.Ali zašto ne Njemci.Pa u Švabiju se ipak bježalo od UDB-e,a i marke nisu bile za odbacit.****** kak pare mogu zavest čovjeka,a di neće Srbina .Pa i sam Adam je bio Srbin.Istrijebiti sveti narod.Mislim da ih je trebalo ostaviti žive,ali im napraviti lobotomiju.Ustvari već i izgledate tako.Gore nego Kenedijeva sestra kojoj su napravili lobotomiju.Da imam moć poslal bi jednog ustaškoga duha da vas sve izmaltretira.Možda Maxa Luburića.A ja bi voljela da sretnem vašeg ljubljenoga Nedića ponos i diku vašu idola onog kreleta Šešelja a bome i Arkana.Bome što ste čekali 50 godina da se svetite budale? Glupi ste do bola.I apsolutno me boli kazneni bod koji ću dobiti zbog ovih komplimenata upućenih vama.Ja vas prezirem jer ste jadni. Malo vam je NATO intervencija bila koju ste zaslužili i od one Milice napravili boginju.A kolko ste vi nevine djece poubijali to je manje važno.I ne samo ustaš'ku,poubijali ste i ostale nesrbe.Ja vam ž+elim potres kakav je ovih dana u Italiji.Ali nema Boga.Da ima Boga kaznio bi vas na takav način kreteni jedni retardirani. Netko ko zbog gubitka utakmice pali stadion se stvarno može ponostiti svojim činom.Najhrabriji ste ionako iza monitora lajavci.

VAŠA DRAGA ASTRICA
 
Poslednja izmena:
Samo smireno.
Nije ubio on nikakvog cara, nego prestolonasljednika.
Car je bio Franjo Josip i da, bio je i car Hrvatske, pošto je ista bila u sastavu AU monarhije.
A pošto smo bili u sastavu te Monarhije, morali smo se i boriti za nju.
Jer ne zaboravi da je Hrvatska dobrovoljno ušla u savez sa Austrijom i Mađarskom 1527. godine.

a pa evo odgovora od pre neki dan !!!!!!
pa kad je tako,kad hrvatska planira da plati srbiji ratnu odstetu za I SR ????????
pa znaci ipak ti jednom priznade da je hrvatska bila porazena u I SR.jer je bila u sastavu austrougarske!!!!!!!
ma doci cemo mi do istine samo polako !!!
 
Recimo da bi i došlo do tog razjedinjavanja EU.
Onda smo nayebali svi koliko god nas ima.
Mada ja sumnjam da će ljudi, jedanput kad zaživi rad i kretanje bez granica i ograničenja, biti toliko glupi da se vraćaju u nacionalne kaveze.
U tom slučaju, ako doživim, ja pakujem stvari i idem na Novi Zeland čuvati ovce.:lol:

Ljubo, nijedan savez država, a kamo li savezna država, čemu se u EU stremi, nisu večno trajali. Dakle, kad tad doći će i tom savezu kraj.

P.S. Ako bude za našeg vakta, rezerviši i meni jedno stado, i neku krosericu! Eto i mene...
 
a kako i na osnovu cega su hrvati znali gde su im granice ??????
zasto i po kojoj logici je bosna svacija i nicija ?????
ako ste vec toliki pobornici EU koja brise granice ima li nekog da da logicno objasnjenje AKO SVE BALKANSKE ZEMLJE GLAVOM BEZ OBZIRA HOCE U EU GDE SE BRISU GRANICE----------PA STO SE POKLASMO NA BALKANU OKO GRANICA DA IH NACRTAMO ?????????????????? JEL TO ZATO STO IPAK NE VERUJEMO U OPSTANAK EU ILI SMO ONAKO BOLESNI ???????????????????????

Prijatelju, ko te slagao da EU briše granice?
EU briše prepreke među narodima. Omogućava slobodan protok roba (prvenstveno) i ljudi i ujednačeniji razvitak za sve.
Multietičnost i različitost se ne briše, nego se čak podržava, jer je tu bogatstvo ljudskog roda.
Zar nije interesantno posjetiti recimo Norvešku i tamo prisustvovati uprizorenju vikinškog pogreba?
Ili u Francuskoj biti na degustaciji vrhunskih sireva i vina?
Ili u Grčkoj zaigrati sirtaki?

Sve su to različitosti koje se itekako moraju njegovati i razvijati na dobrobit ljudskog roda.
A administrativne prepreke se moraju ukloniti baš radi dostupnosti takvih stvari svima.
 
Englesko-Francusku ne mogu, ali United States of Europe mogu. A, nju će da stvore "odabrani" Englezi, Francuzi i dr. koje baš zabole patka za nacionalna i druga osećanja sopstvenog naroda. Da li je neko od Titovih Srba komunista 1945., tačnije već 1943. razmišljao o nacionalnim osećanjima naroda koga su odlučili da opet strpaju u istu državu sa onima koji su ih istrebljivali? Nije. Da li je glupi regent Aleksandar razmišljao o nacionalnom osećanju i željama svog naroda, kada je odlučio da ukine državu Srbiju, i stvori bezličnu SHS, unutar koje su kasnije Hrvati crtali svoje granice, kako im se htelo? Nije.
Misliš da su Englezi i Francuzi drugačiji? Ne, nisu.

Da, mislim da su drugačiji. Možda me je na, pogrešan zaključ (po tvom mišljenju) navelo to što previše čitam englesku štamu...
I drugo, Aleksandar i ne samo on hteo je, pre svega - sve Srbe u jednoj državi.

Ukratko, poštujem tvoje mišljenje, međutim, doživljavam ga kao utopističku, nerealnu spekulaciju.
 
:worth::worth::worth:

Potpusujem svako slovo! :ok::ok::ok:

Osim toga, kod nas je Ustavom zabranjeno bilo kakvo udruživanje sa državama na Balkanu! :D

Ocekivano!

Vas nije ni trebalo vaditi iz bratskog germanskog zagrljaja!

E,pisao sam ja vec negde:

''Karadjordjevicu,budaletino blentava!!!:thumbdown:


Samo sacekajte neku novu naci-germansku tvorevinu pa se tamo svi podavite i utopite!

Zauvek sluga i konjusar germanski!!!
 
Recimo da bi i došlo do tog razjedinjavanja EU.
Onda smo nayebali svi koliko god nas ima.
Mada ja sumnjam da će ljudi, jedanput kad zaživi rad i kretanje bez granica i ograničenja, biti toliko glupi da se vraćaju u nacionalne kaveze.
U tom slučaju, ako doživim, ja pakujem stvari i idem na Novi Zeland čuvati ovce.:lol:

ala ti je argument !!!!!!
pa ja ne znam da je u SFRJ bilo zabranjeno kretanje i imala ogranicenja,pa sta se desi ????
 
a pa evo odgovora od pre neki dan !!!!!!
pa kad je tako,kad hrvatska planira da plati srbiji ratnu odstetu za I SR ????????
pa znaci ipak ti jednom priznade da je hrvatska bila porazena u I SR.jer je bila u sastavu austrougarske!!!!!!!
ma doci cemo mi do istine samo polako !!!

Kako si ti čudan čovjek.

Jel Srbija jedna od nasljednica Vizantije? Jeste.
Jel Vizantija bila istočni dio Rimskog carstva? Jeste.
Kad će Srbija da plati odštetu narodima koje je 2000 godina držala u ropstvu?

To je otprilike tvoja logika. :roll:

Austro-ugarske nema.
 
Marš u Vukovaru: "Ubij Srbina, ajmo ustaše" Nedelja, 7. jun 2009. 10:36

v137037p0.jpg


Hrvatski navijači, njih oko 1.000 iz svih hrvatskih navijačkih udruženja od Dalmacije preko Zagreba do Slavonije, u subotu su se okupili u Vukovaru. Oni su, kako piše "Slobodna Dalmacija" uzvikivali parole "Ubij Srbina" i "Ajmo ustaše".

To je kad se vlada pravi blesava i ne procesuira srpske kriminalce,
pa onda se sve skotura na razjarenju masu.
Da je RH pravna država, desetci bi srpskih ratnih zločinaca ležali
na doživotnjaku i nikakvih sličnih ispada ne bi bilo. Dok su i u policiji
krimosi za koje se zna da su ubijali- ne podkazivali, nego ubijali- hrvatske ratne zarobljenike.
 
Da, mislim da su drugačiji. Možda me je na, pogrešan zaključ (po tvom mišljenju) navelo to što previše čitam englesku štamu...
I drugo, Aleksandar i ne samo on hteo je, pre svega - sve Srbe u jednoj državi.
Ukratko, poštujem tvoje mišljenje, međutim, doživljavam ga kao utopističku, nerealnu spekulaciju.

Да поновим речи академика Драгана Недељковића:


- U prilici smo da učimo i od svih onih s kojima se suočavamo, i od prijatelja i neprijatelja, uz uslov da se u toj odveć razgranatoj školi života ne zabunimo, da sebe ne izgubimo. Ceo dvadeseti vek stvarana je (kroz krvave ratove, Pirove pobede i preambicioznu politiku, a njene žrtve bili su Srbi) strahovita pometnja u istoriji srpskog naroda. Njen ishod je ne samo tragedija koju su preživela nekolika pokolenja, i još je živimo, nego teški poremećaji u svesti prosečnog Srbina. Još više školovanog, više ošamućenog doktrinom, pa i onih što su vodili i vode državu, koji su verujući da prosipaju nečistu vodu ispustili dete - naš narod. Drugim rečima, Srbi su izgubili u Jugoslaviji, u prvoj i najumniji Srbi, oni što su doprineli njenom stvaranju u eposi u kojoj je vladala skoro savršena simfonija nauke i politike.
Aleksandar Prvi je samo ispunio snove i zamisli najučenijih među učenima - Cvijića, Skerlića, Slobodana Jovanovića, Žujovića, Belića, čije su istorijske procene ipak bile monumentalno pogrešne.
Izgubili su Srbi. Prevareni i izdani bili su i u drugoj Jugoslaviji u kojoj su jedini žrtvovali, uz nesrazmerno brojne žrtve, svoje nacionalno čuvstvo i narodnu samosvest jugoslovenskom bratstvu i jedinstvu, i jos većoj zamisli - internacionali.
A, obe ideje su se potvrdile kao himere, samoobmane i varke, da bi na kraju paradoksalno bili optuženi za nacionalizam, za ono što nisu i čega su se nesmotreno i po cenu nestanka sa istorijske pozornice beslovesno odrekli.
Srpski komunisti su, u ime internacionalizma i jugoslovenstva, izvršili nacionalnu izdaju, a istovremeno, na svoj način izneverila je srpske interese i kraljevska vlada u Londonu, žmureći pred genocidom, ili ga ublažavajući, da bi po svaku cenu spasila Jugoslaviju, odnosno zajednicu sa Hrvatima. Onima koji su uveliko iz raznih pravaca i različitim putevima, nastupali ka svome cilju: nezavisnoj, etnički i verski čistoj Hrvatskoj. Sad se, pak, potomci internacionalista zalažu za mondijalizam, novu varku i novo bespuće.
 
Ljubo, nijedan savez država, a kamo li savezna država, čemu se u EU stremi, nisu večno trajali. Dakle, kad tad doći će i tom savezu kraj.

P.S. Ako bude za našeg vakta, rezerviši i meni jedno stado, i neku krosericu! Eto i mene...

Vječno ne traje ništa.
AU monarhija je trajala stotinama godina, Rimsko carstvo 1000, pa Vizant još 1000 godina.
Sve su to slične tvorbe kao i EU.
 
Velike evropske države i narodi u EU imaju suviše jak lični identitet da bi bili voljni da ga se ikada odreknu. Dakle, i ova priča o Srbiji i Hrvatskoj jednoj državi u EU -trenutno ne pije vodu.

To se tebi samo čini. I na francuskom tronu su sedeli Englezi, i na engleskom Francuzi. O Škotima da ne govorim. Oni baš mnogo ne doživljavaju GB kao svoju državu. Tu su dalje Bavarci, Prusi, Flamanci, Valonci i razni drugi qurci-palci. Veruj, mnogima od njih se sviđa ideja ujedinjene evropske države.
 
Ocekivano!

Vas nije ni trebalo vaditi iz bratskog germanskog zagrljaja!

E,pisao sam ja vec negde:

''Karadjordjevicu,budaletino blentava!!!:thumbdown:


Samo sacekajte neku novu naci-germansku tvorevinu pa se tamo svi podavite i utopite!

Zauvek sluga i konjusar germanski!!!

vidi ga,dokle vishe ove lazi,srbijanizirani zidov,princip,spuco a-ugarskog
prestolonasljednika,ovi skrkali srbe sve do gcke, vrancuzi i englezi skrkali a-ugare i spasili srbe,i sad su srbi "spasili" rvate..
 
a pa evo odgovora od pre neki dan !!!!!!
pa kad je tako,kad hrvatska planira da plati srbiji ratnu odstetu za I SR ????????
pa znaci ipak ti jednom priznade da je hrvatska bila porazena u I SR.jer je bila u sastavu austrougarske!!!!!!!
ma doci cemo mi do istine samo polako !!!

A,bogami i u II svet. ratu,kako su samo odusevljeno docekali Hitlera!:thumbdown:

Kazem ja,germanske sluge i konjusari!!!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top