Malogradjanstina

BLAJBI

Zaslužan član
Poruka
103.720
Cini se da je lepse ljudima da cvokocu i gladuju po gradovima nego da zive siti i zadovoljni na selu...?

Po Banatu recimo, samo cetrdesetak kilometara od Novog Sada ima bezbroj sela gde se jos ocuvana kuca sa velikom bastom moze kupiti i za samo 10.000 eura i manje!

U takvoj kuci jedna porodica moze lepo da zivi.

40 kilometara nije NIKAKVA udaljenost.....Mnogi gradovi su znatno veci u precniku od 40 km....

Ljudi svako jutro idu na posao 100 i vise kilometara...

Svi se u svetu guraju ka periferiji.....Samo Srbi hoce u centar!

Koja je to MALOGRADJANSTINA!

I posle kukaju sto vlada ne moze da im obezbedi svima posao i standard kao sto ga imaju ....Svajcarci.

Jako cudan mentalitet....
:eek:
 
Е, мој велики "привредниче"!:)
Мука их је натерала да иду у градове да не би поцркали на селу од глади...захваљујући великим достигнућима реформско-транзиционе епохе...:)
Многе тајне, изгледа, и не стигну до Кариба....
 
Cini se da je lepse ljudima da cvokocu i gladuju po gradovima nego da zive siti i zadovoljni na selu...?

Po Banatu recimo, samo cetrdesetak kilometara od Novog Sada ima bezbroj sela gde se jos ocuvana kuca sa velikom bastom moze kupiti i za samo 10.000 eura i manje!

U takvoj kuci jedna porodica moze lepo da zivi.

40 kilometara nije NIKAKVA udaljenost.....Mnogi gradovi su znatno veci u precniku od 40 km....

Ljudi svako jutro idu na posao 100 i vise kilometara...

Svi se u svetu guraju ka periferiji.....Samo Srbi hoce u centar!

Koja je to MALOGRADJANSTINA!

I posle kukaju sto vlada ne moze da im obezbedi svima posao i standard kao sto ga imaju ....Svajcarci.

Jako cudan mentalitet....
:eek:

a znaš onu "kad se opanak popapiuči" :lol:
 
Е, мој велики "привредниче"!:)
Мука их је натерала да иду у градове да не би поцркали на селу од глади...захваљујући великим достигнућима реформско-транзиционе епохе...:)
Многе тајне, изгледа, и не стигну до Кариба....

Koliko puta ovde citamo da su ljudi gladni, te da seku sami sebi delove tela, te da treba da ruse vladu.....?

U selu niko NORMALAN ne moze biti gladan!

SVAKO sebi moze da proizvede koliko mu treba da se DOBRO HRANI i jos da pretegne nesto!
 
jes da ce malo teze da skupi pare da plati i struju, naftu i registraciju, al bar zna sta jede, ne placa grejanje i hranu, a ako ima sposobnu babu - ne kupuje carape i dzempere.
o gacama, uloscima i kondomima drugom prilikom :mrgreen:
 
Cini se da je lepse ljudima da cvokocu i gladuju po gradovima nego da zive siti i zadovoljni na selu...?

Po Banatu recimo, samo cetrdesetak kilometara od Novog Sada ima bezbroj sela gde se jos ocuvana kuca sa velikom bastom moze kupiti i za samo 10.000 eura i manje!

U takvoj kuci jedna porodica moze lepo da zivi.

40 kilometara nije NIKAKVA udaljenost.....Mnogi gradovi su znatno veci u precniku od 40 km....

Ljudi svako jutro idu na posao 100 i vise kilometara...

Svi se u svetu guraju ka periferiji.....Samo Srbi hoce u centar!

Koja je to MALOGRADJANSTINA!

I posle kukaju sto vlada ne moze da im obezbedi svima posao i standard kao sto ga imaju ....Svajcarci.

Jako cudan mentalitet....
:eek:
Pa sam si dosao iz sela u grad u vreme copavog a sad se cudisz:D
 
Recimo ja ako se vratim da zivim u Srbiji NIKAD necu ziveti u gradu!

Zivecu u selu, proizvodicu sebi samo zdravu hranu i uopste se necu zanimati za politiku.

Ni na Krstu vise necu dolaziti da me ne nervirate.
:mrgreen:
 
jes da ce malo teze da skupi pare da plati i struju, naftu i registraciju, al bar zna sta jede, ne placa grejanje i hranu, a ako ima sposobnu babu - ne kupuje carape i dzempere.
o gacama, uloscima i kondomima drugom prilikom :mrgreen:

Не пратиш. Треба да ради у граду, а храну да производи у селу. На посао треба ићи магарцем.
 
Recimo ja ako se vratim da zivim u Srbiji NIKAD necu ziveti u gradu!

Zivecu u selu, proizvodicu sebi samo zdravu hranu i uopste se necu zanimati za politiku.

Ni na Krstu vise necu dolaziti da me ne nervirate.
:mrgreen:

Joj Blajbi moj, :)
Ti izgleda zaista nikada nisi bio, a kamo li živeo na selu...
Znaš li i da je zemljište zagađeno,
znaš li da skoro i nema semena za "zdravu" hranu,
znaš li da nema kulture koja uspeva bez pesticida, fungicida i čega sve još ne,
prozor se ne može otvori kad komšije prskaju voće ili povrće,
pa i pored svega toga seljak nema dovoljo ni da popravi, kamo li da kupi novu mehanizaciju.

Mani se malograđanštine,
ljudi pohrlili trbuhom za kruhom,
beže od sirotinje.
 
Koliko puta ovde citamo da su ljudi gladni, te da seku sami sebi delove tela, te da treba da ruse vladu.....?

U selu niko NORMALAN ne moze biti gladan!

SVAKO sebi moze da proizvede koliko mu treba da se DOBRO HRANI i jos da pretegne nesto!
10000€ - kuća, i bašta i par ruku.
Ima da rmbači za druge celu godinu (ako nađe za koga)... neće možda da gladuje, al' daleko od toga da će biti sit.
Da bi nešto zaradio mora imati još zemlje - to dodatno košta.
... mora imati mehanizaciju - Dodatni trošak.
Mora se bar malo razumeti u zemljoradnju - nije to komp pa kad mu nešto treba: google > search how to... pa stiska next dok ne pokupi šta mu treba ili ne pokupi trojanca :lol:
Kad na kraju i proizvede nešto - niko mu ne garantuje da će to prodati
Kad i proda - niko mu ne garantuje da će to naplatiti.

Kako i gde će deca u školu, i zdravstvo su posebna priča.
Nije to samo: Pozajmim 10 000€ i kupujem kuću na selu ;)
 

U selu niko NORMALAN ne moze biti gladan!

SVAKO sebi moze da proizvede koliko mu treba da se DOBRO HRANI i jos da pretegne nesto!

Уместо што мрсомудиш што не покажаеш личним примером како се
"добро храни" на селу, а притом да као издржавано лице бескрајно
се**ш на интернету, Малограђанине?
 
Уместо што мрсомудиш што не покажаеш личним примером како се
"добро храни" на селу, а притом да као издржавано лице бескрајно
се**ш на интернету, Малограђанине?

Ja se hranim vise nego dobro, ne secem prste od nemastine i ne treba mi posao od drzave.

Tako da se to na mene NE ODNOSI.

Iako, ako se jednog dana vratim, svakako cu ziveti na selu.
 
Ja živim na selu i nikad ne bih išao da živim u gradu.

Sve što mi treba iz grada obavim sa dvadesetak minuta vožnje .

Selo je zakon a grad je blizu kad zatreba.

Koliko plaćaš doprinose za zdravstveno i penziono osiguranje
po članu registrovanog poljoprivrednog domaćinstva na godišnjem nivou ?

Pazi šta ćeš napisati jer vrlo dobro znam koliki su doprinosi,
a kolika je poljoprivredna penzija i koliko kasni.
 

Back
Top