MAFIJA I TAKUNI vs DELIJE!!!

Nije problem samo u lopovima tu Stojkovic maze ochi javnosti.
Problem je pre svega u likovima kao on i njihovoj nesposobnosti da bilo shta urade.
Mi smo organizaciono,po omladinskim shkolama,tehnichki taktichki i na svaki mogutji nachin fudbalski zaostali 50 godina.
Shta reci o fudbalskoj organizaciji u kojoj je jedan Milovan Djoric najnesposobniji"trener"u istoriji kosmosa,jedna takva totalna dileja kod nas zari i pali i kao fol je neki"autoritet".
Nashi igrachi su se prvo prodavali kad je krenu rat gde god je ko stigao po Evropi..imali smo pochetkom devedesetih odliv od nekoliko hiljada igracha,neshto nezapamtjeno za i jednu zemlju.Posle,kako je kvalitet opadao tako su Evropu zamenile zemlje kao Kina,Bangladesh,Japan..itd.Danas nashi igrachi vishe ni tamo nemaju prodju.
I Zvezda i Partizan proizvedu po jednog polovnjaka vodonoshu (citaj:Stankovic) u svakih 5-10 godina a sa 2 igracha za 10 godina ne moze da se ima ni profit ni tim.Tu se sva ostala pricha zavrshava.
 
I Zvezda i Partizan proizvedu po jednog polovnjaka vodonoshu (citaj:Stankovic) u svakih 5-10 godina a sa 2 igracha za 10 godina ne moze da se ima ni profit ni tim.Tu se sva ostala pricha zavrshava.

Ono oko Đorića se slažemo...

Ali, ovo za Stankovića (Dekija, pretpostavljam) si promašio...ne bih ulazio u tvoju kvalifikaciju Stankovića, pošto si totalno promašio, ali treba se setiti koliko igrača je Zvezda prodala i gde. Većina kvalitetnih Zvezdinih igrača je prodata u najbolje lige zapadnih zemalja. Druga je stvar koliko novca je uzeto, kako je potrošeno itd.

Moje mišljenje je da su najveće greške počinjene prilikom kupovine igrača. Pitanje je i šta Zvezda želi, znači strategija. Da li želi da tavori i tako stvara iluziju o uspesima osvajanjem titule, ili želi da napadne Ligu šampiona...Ako je ovo drugo u pitanju, onda treba izaći otvoreno u javnost i reći - ljudi, dajte nam fore 2-3 godine, stvaramo tim, ali pri tome se taj tim mora zadržati na okupu.

i naravno zakon, bez njega nema realnog ulaganja u Zvezdu.
 
Pa Stankovic je u osnovi vodonosha...nije jedan Zidan ili Nedved ili Figo...nego igrach zadatka ali vrhunski,nije kreator igre,nikada to nije ni bio,isto kao shto je i Vidic vrhunski odbranbeni igrach.A pored njih dvojice koje je to vrhunske igrache Zvezda proizvela u zadnjih 10 i vishe godina?Zigic,Pantelic Purovic..itd.,ima da nestanu za koju godinu.Pantelic je vetj i blizu 30-te tako da je "zablistao"relativno mator a takav profil igracha ima gomila po Evropi.
Zvezda je nekada mozda bila fabrika igracha,kao i recimo Ajax,ali to vreme je proshlo.Zvezda vishe ne proizvodi vrhunske igrache a i one koje proizvede vishe ne moze nikome ni da proda jer nemaju dovoljan kvalitet(recimo Basta,Trishovic,Milijash...).
 
Pa Stankovic je u osnovi vodonosha...nije jedan Zidan ili Nedved ili Figo...nego igrach zadatka ali vrhunski,nije kreator igre,nikada to nije ni bio,isto kao shto je i Vidic vrhunski odbranbeni igrach.A pored njih dvojice koje je to vrhunske igrache Zvezda proizvela u zadnjih 10 i vishe godina?Zigic,Pantelic Purovic..itd.,ima da nestanu za koju godinu.Pantelic je vetj i blizu 30-te tako da je "zablistao"relativno mator a takav profil igracha ima gomila po Evropi.
Zvezda je nekada mozda bila fabrika igracha,kao i recimo Ajax,ali to vreme je proshlo.Zvezda vishe ne proizvodi vrhunske igrache a i one koje proizvede vishe ne moze nikome ni da proda jer nemaju dovoljan kvalitet(recimo Basta,Trishovic,Milijash...).

Jeste vodonoša, ali je vrhunski igrač na svojoj poziciji, nema mesta nipodaštavanju...
ja sam već rekao da je najveći problem u dovođenju/stvaranju igrača, setimo se Georgijeva :lol: ali nisam imao zamerki kada se dovodio Pantelić, Žigić, Kovačević, Luković (za njega mi je baš žao što nije uspeo da se nametne u Udinezeu), Purović (nije loš obzirom na malu minutažu koju je imao) ,Stojković (kakvih smo golmana-dileja imali ovaj je bio SUPER :D )...Nije loše bilo...Sunovrat je krenuo sa Pixijem, da li slučajno ili ne, ne znam. :roll:

Ali, Pixi se prvo uhvatio reprezantacije, pa brže-bolje Zvezde, pa ... pa prdnuo u čabar.

Možeš biti veliko fudbalsko ime, ali to nije garant da si i dobar menadžer/direktor jel...
 
Pixi je shebao ciganiju definitivno , kad je on dosao imao je gotovo celu nasu sadasnju reprezentaciju Vidica,Kovacevica,Jankovica,Stojkovica,Pantelica pa je sve prodao bez da je ostvario bilo kakav uspeh ,znam ja da je prodaja igraca neophodna da bi klubovi opstali ali nije morao bas sve da raskanta pogotovo sto je kad je dolazio pricao drugu pricu kao dovodio Toyotu koja ce uloziti gomile para i jos pun qurac sponzora pa opet nista .Mislim meni je mozda licno drago sto su partijski Titovi klubovi sve slabiji ali taj trend se negativno odrazava na ceo srpski fudbal mada to nije glavni problem mnogo je gore sto se zbog brige za dva rezimska kluba zapostavlja fudbal u ostatku Srbije. Pa tako vec dugo vremena nema prvoligaskog fudbala u nijednom vecem gradu u Srbiji osim Novog Sada i to je glavni razlog zasto ima malo publike na stadionima i zasto je malo interesovanje klinaca da se bave fudbalom kada u svojim sredinama nemaju klub gde bi napredovali, pa i Pixi je ponikao u Radnickom iz Nisa i igrao cetvrtfinale kupa UEFA sa njim, a danas klub jedva opstaje u drugoj ligi i niko ne brine zbog toga kao sto je bilo i kada se pre dve godine nekad takodje ugledan klub Proleter iz ZR a jednostavno ugasio.
 
Ne znam zašto se odugovlači sa zakonom...U stvari, nagađam :cool: ali realno me pogađa nepravda. Zato sam i prestao da idem na Sever. Nema pravila, a kad se to dogodi onda mutni tipovi mogu da vršljaju kako hoće, da manipulišu navijačima na najgori način...

Pričamo o Zvezdi, a u stvari pričamo o srpskom sportu uopšte...

Zamisli kad je jedan Bata Buturović, hm..najblaže rečeno kontroverzni biznismen, napustio Vošu... :roll:
 
Ne znam zašto se odugovlači sa zakonom...U stvari, nagađam :cool: ali realno me pogađa nepravda. Zato sam i prestao da idem na Sever. Nema pravila, a kad se to dogodi onda mutni tipovi mogu da vršljaju kako hoće, da manipulišu navijačima na najgori način...

Pričamo o Zvezdi, a u stvari pričamo o srpskom sportu uopšte...

Zamisli kad je jedan Bata Buturović, hm..najblaže rečeno kontroverzni biznismen, napustio Vošu... :roll:
pa danas je bio na "Karadjordju" i jos uvek je predsednik kluba ,mada se vec duze vreme govori da planira odstupnicu ,navodno je trebao da ode posle Atletika al je ostao verovatno da pokusa da uvalja jos nekog igraca ,mislim tacno je da je on mafijas iz Niksica(takvi su najgori) ali je isto tako tacno da je najvse urtadio za klub jos od 89. i osvajanja druge titule.Takodje tacno je da razni prevaranti manipulisu navijacima ,podmicuju obecavaju kule i gradove misim mene to ne pogadja jer idem na utakmice dosta dugo i kad smo se borili za opstanak kao i sada kad smo kao u vrhu , posto uglavnom idem zbog drustva ,zajebancije,ubijanja subotnjeg popodneva kaso i vernosti klubu .Nzalost na primeru Vojvodine a i ostalih klubova se pokazalo da samo ako na celu imaju nekog "kontraverznog biznismena " mogu da opstanu ,posto niko drugi ne moze da se bori sa fudbalskom mafijom .
 
Ako se Delije pobune,to se sigurno nece odugovlaciti kao kada su protestvovali grobarcici!Umesto,povika Zeko lopove....,metode ce biti mnoooogo drasticnije!Uspesna proba je bila na stadionu OFK,kada su sever podrzali i navijaci sa zapada,pa su slozno na komandu napustili stadion!Svemu ovome je prethodilo 15 minutno napusavanje Tadica,Jocica,Kostunice....
 
Страшно је то што су ДЕМОКРАТЕ преузеле да воде звезду маму им њихову лоповску и мафијашку ....али брзо ћемо то да доведемо у ред...


Звезда ми је све, звезда живот је
срце моје је увек уз тебе
Звездо волим те!!!

Напред Звезда ле, Напред Звезда ле,
Напред Звезда ле,Напред Звезда ле,
Напред Звезда ле!!!

Кад лоше крене ми, тада се ја сетим
да моји другови на Маракани сви
певају о Звезди!!!

Напред Звезда ле, Напред Звезда ле,
Напред Звезда ле,Напред Звезда ле,
Напред Звезда ле!!!

Ја нећу никада, за овог живота
престати гледати, ту Звезду волети
Србију бранити!!!

Напред Звезда ле, Напред Звезда ле,
Напред Звезда ле,Напред Звезда ле,
Напред Звезда ле!!!
 
Zvezda je zivot....
 

Prilozi

  • 4l4s4z7.jpg
    4l4s4z7.jpg
    43 KB · Pregleda: 2
Ebiga, previse obaveza, a i smorio me ovaj forum totalno, morao sam da napravim pauzu...
Mada koliko vidim, nista novo (sem sto je malo osavremenjen 'endzin').

ps nisam ti valjda nedostajao :D

nedostajo... ne znam, ali nekako mrtvi meseci sto se tice vrucih tema, a ni tebe pa.... dosadno je bilo ponekad. i lacija pitao jednom sta je sa tobom? doduse kada me pitao da li da ti prenese "pozdrav" nisam bas navaljivao.:roll:
 
Ono oko Đorića se slažemo...

Ali, ovo za Stankovića (Dekija, pretpostavljam) si promašio...ne bih ulazio u tvoju kvalifikaciju Stankovića, pošto si totalno promašio, ali treba se setiti koliko igrača je Zvezda prodala i gde. Većina kvalitetnih Zvezdinih igrača je prodata u najbolje lige zapadnih zemalja. Druga je stvar koliko novca je uzeto, kako je potrošeno itd.

Moje mišljenje je da su najveće greške počinjene prilikom kupovine igrača. Pitanje je i šta Zvezda želi, znači strategija. Da li želi da tavori i tako stvara iluziju o uspesima osvajanjem titule, ili želi da napadne Ligu šampiona...Ako je ovo drugo u pitanju, onda treba izaći otvoreno u javnost i reći - ljudi, dajte nam fore 2-3 godine, stvaramo tim, ali pri tome se taj tim mora zadržati na okupu.

i naravno zakon, bez njega nema realnog ulaganja u Zvezdu.


Ма где је то звезда продала неког играча........Сви ти играчи су одлазили у неке друге, мање тимове, а тек тамо, кад би се усавршили ишли би у велике тимове, ако уопште и оду што је веома ретко...... А онда се ми као фол палимо, он је из звезде игра за манчестер или не знам већ где..... Глупо......
 

Back
Top