MAĐARSKA - Budimpešta

Ukoliko je neko zainteresovan ...
privatni smeštaj u stanu u Budimpešti, u Budimu. 15 eur po osobi( Nova godina od 28.12.-02.01 20 eur). Kapacitet 4 osobe u dvosobnom stanu. Odlična veza do centra. Ispred zgrade je parking koji se ne plaća što je bitno za one koji dolaze kolima.
 
Pozdrav svima!

Zena i ja imamo plan da idemo u septembru u Budimpestu (od 1. do 5. - pet nocenja).

Zelimo da uzmemo privatnu sobu sa nasim posebnim kupatilom u koje se ulazi iz sobe,
i bracnim krevetom. Verovatno ce biti neki stari namestaj i ambijent, ali to nam ne smeta.

Vec smo malo surfovali i pronasli ibusz.hu sajt gde ima takvih soba.
Cena je minimum 20 evra po sobi na noc.

Videli smo jos neke druge sajtove, ali nema bas puno toga, tako kao sto smo mi mislili.

Mislili smo da uzmemo takvu sobu u centru da ne moramo da se vozimo non stop do grada
a i da nam je zgodno da predahnemo od razgledanja jednom tokom dana.

Znam da imaju McDonalds, PizzaHut i Kentucky Fried Chicken za jelo u centru,
ali imaju li mozda neki jeftiniji express restoran u centru da se pojede nesto kuvano
- neki dnevni meni?

Da li je neko bio nedavno u Budimpesti? Kakva su Vasa iskustva?

Pozdrav,
Dragan NS
 
Budimpesta je lep grad, ja sam bila pre 3-4 godine...Zaboravila sam preko koje agencije smo isli, mislim da je bila Hallo tours...kostalo je nesto oko 200 EU i super smo se proveli. To je u stvari bio produzeni vikend, ako se dobro secam bilo je 4 nocenja i to nam je bilo malo vremena da obidjemo sve sto vredi obici. Bili smo smesteni u hotelu s 3 zvezdice tacnije to je Hotel-brod (15-20 min do centra pesaka), a sobe su u stvari brodske kabine i mnogo smo bolje prosli od onih koji su bili smesteni u hotelu s 5 zvezdica u samom centru. Oni su puno vise platili a bili su nezadovoljni i uslugom i samim smestajem. Osoblje nam je bilo ljubazno i profesionalno, sobe ciste. U cenu je ulazio dorucak, gde smo imali svedski sto koji je bio sasvim solidan, peciva, dosta voca, vocni jogurti, sirevi i suhomesnati proizvodi, mleko, caj, kafa u neogranicenim kolicinama...imali smo i sopstveno kupatilo u sklopu kabine i to je u stvari jedino sto je bilo bitno, jer smo svo vreme provodili u gradu a na brod smo dolazili bukvalno samo da prespavamo. Sto se klope tamo tice toplo bi vam preporucila da izbegavate Pizza Hut. I mi smo se ko svi turisti zaleteli u te restorane brze hrane na pocetku ali ono sto oni tamo sluze stvarno je "junk food" mislim da bolje pizze prave u nasoj najlosijoj piceriji...Ali zato smo "iskopali" jedan italijanski restoran u sirem centru grada za koji ja i dan danas mislim da prave najbolju testeninu koju sam ja ikada probala i od kad smo ga pronasli nismo izlazili iz njega vise :lol:. Zove se "Ok Italia". Ne znam dal su bile bolje pizze ili spagete, ma sta god da narucite kod njih porcije su ogromne i bude vam muka od tolike hrane ali i kad se prezderete da ne mozete vise ni zalogaj da stavite, oci vam jos jedu hahahah. Nisu bili nesto bahato skupi i definitivno su neka od mojih najlepsih secanja s tog puta u Budimpestu vezana za restoran OK Italia, pa ako naidjete na njega, niposto nemojte da ga zaobidjete. Ono sto se meni jos jako dopalo u Budimpesti jeste njihov Zooloski vrt. U odnosu na ovaj nas u Beogradu je ogroman i treba vam bukvalno citav jedan dan da ga obidjete. Uostalom nemam sta toliko da vam pricam, ako vas posluzi lepo vreme imacete prilike da setate i sve to vidite i sami. I samo da ne zaboravim, oni imaju evropsko radno vreme tako da sve sto planirate da kupite ili uradite - uradite pre 17h da vam se ne bi desilo da npr ostanete bez karata za prevoz koje onda nemate gde da kupite, pa da vas juri kontrola kao nas ;))
 
Mi smo bili u Madjarskoj pre 3godine,sa nekim prijateljima ,iznajmili smo apartman,sa dve spavace sobe i bilo je super.Moj savet je da ako niste fiksirali datum i ako idete kolima da podjete sredinom
oktobra jer tada ima neki internacionalni festival koji traje par dana a za to vreme su postavljene kucice sa hranom iz razlicitih zemalja pa smo tu mogli probati indijsku,kinesku ,madjarsku i naravno balkan-gril klopu za relativno male pare.Sviraju neke grupe,al to nam nije bilo zanimljivo.Ako idete kolima postoji mali problem oko parkiranja u centru pa je bolje da ostavite kola blizu smestaja a da idete peske ili prevozom.U pesackoj zoni ima puno restorana koji su istakli cene i meni na ulici,tako da mozete izabrati sta vam se svidja.Vrlo malo ima radnji kao sto su nase samousluge i bile su lose snabdevene.Postoji neki trzni centar blizu zeleznicke stanice gde su firmirane radnje i gde se da pazariti skoro ceo dan a moze se naci i povoljnije nego kod nas.Mi smo svuda isli peske,setali se po tvrdjavi,centru,nije daleko.Ako idete,ne propustite da u poslasticarnici probate PROFITEROLE,necete
se pokajati,a za dorucak MELEGSENDVIC,to je nesto kao tost sa slojem kackavalja otopljenog na sebi.Za sporazumevanje je malo teze jer slabo govore engleski a i ostale jezike,samo madjaaaro...:dontunderstand:
 
Pozdrav i od mene!
Idem u budimpestu u aprilu, na skolsku ekskurziju, 2 dana. Zanimaju me vasa iskustva. Ako bi neko mogao savetovati sta da se obavezno pogleda, gde se moze relativno jeftino izaci, cene jela i pica. Dakle, svaka informacija je korisna posto mi je ovo prvi put da idem.
Unapred hvala na odgovorima!
 
Upravo smo se vratili iz Segedina..glavni razlog za put je bio punjenje frizidera posto se prica kako su cene tamo dosta pale..i ima istine..ali ,avaj..u povratku pita nas nas carinik dali imamo da prijavimo meso ili suhomesnate proizvode (pa naravno!!!) i upozorenje da takve stavi vise ne mogu da se prenose-kaze 'direktiva stigla od Mishkovica"??!!Dali je neko imao slicna iskustva?Dali mislite da je to samo glupa fora ili u tome stvarno ima istine?
 
Upravo smo se vratili iz Segedina..glavni razlog za put je bio punjenje frizidera posto se prica kako su cene tamo dosta pale..i ima istine..ali ,avaj..u povratku pita nas nas carinik dali imamo da prijavimo meso ili suhomesnate proizvode (pa naravno!!!) i upozorenje da takve stavi vise ne mogu da se prenose-kaze 'direktiva stigla od Mishkovica"??!!Dali je neko imao slicna iskustva?Dali mislite da je to samo glupa fora ili u tome stvarno ima istine?

Pozz, da, to je tačno, mada..... ja idem recimo jednom u 10 dana preko, upravo iz istih razloga, a navodno im je stigla neka uredba da nije dozvoljeno prenositi bilo šta suhomesnato, meso, mlečni proizvodi itd... Veruj, SVI prenose i dalje, uz natezanje, manje više sa carinicima, ali PRENOSE :)
To je pre svega zbog šverca , subotičani razvaljuju šta rade, prelaze svaki dan, donose gooomilu hrane, prodaje se na pijacama sasvim normalno, pune su im tezge mesa (ono vakum pakovanje) suhomesnatih proizvoda itd. Bilo je u par navrata nedavno na tv upravo o tome i prikazivali su subotičku pijacu, šta će ljudi kad žive od toga :) naravno da Miškoviću i ostalim sličnim bizMismenima to ne odgovara, kod njih je sve to duplo skuplje, što bi narod imao ikakvu priliku da pazari jeftinije na pijacama kad kod njih treba puniti novčanike:)
Elem, svakako je ovo tačno, ali kako sam napisala i dalje ljudi kupuju i prenose, nekad uz malu raspravu sa carinicima, nekad uz malo sreće, svakako i dalje punim svoj frižider u Segedinu , uradim povraćaj poreza te svakako prodjem dosta jeftinije nego u NS .
 
Znam da imaju McDonalds, PizzaHut i Kentucky Fried Chicken za jelo u centru,
ali imaju li mozda neki jeftiniji express restoran u centru da se pojede nesto kuvano
- neki dnevni meni?

Da li je neko bio nedavno u Budimpesti? Kakva su Vasa iskustva?

Pozdrav,
Dragan NS

Bila sam za Uskrs u Pesti i kad god odem uvek se odusevim ovim gradom! Preporuka za hranu / kineski restoran na setalistu koje vodi ka Andrasi utu, u blizini Oktagona. Ako krenete od Trga heroja Andrasijevom ulicom, sa desne strane je, kad prodjete Oktagon, u blizini F.Listovog trga je. Cena oko 330 din supa, glavno jelo i pice!!! Non stop je pun i provereno dobar!
Moja preporuka je i ako imate vremena prosetajte se Margit szigetom, ostrvo/park, prelepa priroda i staze za dzoging.
 
Budimpesta je lep grad, ja sam bila pre 3-4 godine...Zaboravila sam preko koje agencije smo isli, mislim da je bila Hallo tours...kostalo je nesto oko 200 EU i super smo se proveli. To je u stvari bio produzeni vikend, ako se dobro secam bilo je 4 nocenja i to nam je bilo malo vremena da obidjemo sve sto vredi obici. Bili smo smesteni u hotelu s 3 zvezdice tacnije to je Hotel-brod (15-20 min do centra pesaka), a sobe su u stvari brodske kabine i mnogo smo bolje prosli od onih koji su bili smesteni u hotelu s 5 zvezdica u samom centru. Oni su puno vise platili a bili su nezadovoljni i uslugom i samim smestajem. Osoblje nam je bilo ljubazno i profesionalno, sobe ciste. U cenu je ulazio dorucak, gde smo imali svedski sto koji je bio sasvim solidan, peciva, dosta voca, vocni jogurti, sirevi i suhomesnati proizvodi, mleko, caj, kafa u neogranicenim kolicinama...imali smo i sopstveno kupatilo u sklopu kabine i to je u stvari jedino sto je bilo bitno, jer smo svo vreme provodili u gradu a na brod smo dolazili bukvalno samo da prespavamo. Sto se klope tamo tice toplo bi vam preporucila da izbegavate Pizza Hut. I mi smo se ko svi turisti zaleteli u te restorane brze hrane na pocetku ali ono sto oni tamo sluze stvarno je "junk food" mislim da bolje pizze prave u nasoj najlosijoj piceriji...Ali zato smo "iskopali" jedan italijanski restoran u sirem centru grada za koji ja i dan danas mislim da prave najbolju testeninu koju sam ja ikada probala i od kad smo ga pronasli nismo izlazili iz njega vise :lol:. Zove se "Ok Italia". Ne znam dal su bile bolje pizze ili spagete, ma sta god da narucite kod njih porcije su ogromne i bude vam muka od tolike hrane ali i kad se prezderete da ne mozete vise ni zalogaj da stavite, oci vam jos jedu hahahah. Nisu bili nesto bahato skupi i definitivno su neka od mojih najlepsih secanja s tog puta u Budimpestu vezana za restoran OK Italia, pa ako naidjete na njega, niposto nemojte da ga zaobidjete. Ono sto se meni jos jako dopalo u Budimpesti jeste njihov Zooloski vrt. U odnosu na ovaj nas u Beogradu je ogroman i treba vam bukvalno citav jedan dan da ga obidjete. Uostalom nemam sta toliko da vam pricam, ako vas posluzi lepo vreme imacete prilike da setate i sve to vidite i sami. I samo da ne zaboravim, oni imaju evropsko radno vreme tako da sve sto planirate da kupite ili uradite - uradite pre 17h da vam se ne bi desilo da npr ostanete bez karata za prevoz koje onda nemate gde da kupite, pa da vas juri kontrola kao nas ;))

kako ti se zvao hotel?????po opisu me potseca na moj....Zvao se FORTUNA.....
 

Back
Top