Mađari dižu ogradu na granici sa Srbijom

Већ су почели да обијају викендице и да краду, када добију смештај и храну, почеће да силују и да траже места за молитве, односно џамије, када добију џамије тражиће шеријатске зоне и даље цепање Србије, наметаће свој пацовски начин живота.


 
Почиње...

http://www.srbijadanas.net/madjari-tragaju-za-nekoliko-desetina-imigranata-terorista/

Мађари трагају за неколико десетина имиграната – терориста

Мађарска управа за странце трага за неколико десетина особа на које се сумња да су терористи, саопштио је новински интернет портал Напигаздасаг.ху. Информације о њима дошле су из иностранства, а подаци, фотографије и копије пасоша се налазе у регионалној југоисточној испостави ове управе.


madjarska-migranti-teroristi-790x493.jpg



Како тврди овај интернет портал, мађарски органи су те податке добили од страних тајних служби, убрзо по објављивању информација о логорима за обуку џихадиста у Босни и Херцеговини.

Тренутно у Мађарској је у поступку решавања преко 400 хиљада захтева за азил имиграната, при чему се више од половине тих који су тражили азил не налазе више у центрима у којима би требало да буду смештени. Полиција, по правилу, задржи имигранте по илегалном преласку границе, евидентира их, фотографише и узме неопходне податке, међу њима и биометријске. Већина њих, међутим, не остане у азилантским логорима, него се слободно креће по Мађарској, чекајуци прилику да се пребаце у западну Европу.

Мађарске власти су имале и проблеме здравствене природе са имигрантима. У четвртак је 56 азиланата, због сумњи да су заражени неком непознатом болешћу, хоспитализовано у будимпештанској болници светих Ладислава и Стефана али се постојање заразе није потврдило. У болници је остао само један имигранат, сви остали су пуштени.

Мађарска хуманитарна организација Мигратион аид саопштила је да су међу мигрантима на западној (Нугати) будимпештанској станици појаве високе температуре и грознице, посебно код деце. Деца су превезана до оближње болнице али никаква заразна болест није досад потврђена.
 
Азиланти неће у шведска села

Више од 40 азиланата одбило је да напусти аутобус који их је довезао у шведско село на југу Шведске, захтијевајући да их смјесте у Малмо или неки други велики град.

Наиме, када су азиланти пребачени у мјесто Гритан, на југу земље, није им се свидјело и у знак протеста нису жељели да изађу из аутобуса:

"Ја сам човјек од 75 година, са Блиског истока. Дошао сам овдје да се спасим, а послали су ме у залеђено мјесто. Мислим да је овдје опасно за мене", рекао је избјеглица из Сирије, који је остао у аутобусу.

Азиланти, који потичу из неколико земаља, одбили су смјештај у градићу јер сматрају да би им било далеко боље у неком већем граду. Ситуација је дошла до усијања па је морала да интервенише и полиција како би их извела из аутобуса, иако су захтијевали да их врате у Малмо.

"Мислим да су разочарани када су видјели да је ово рурални дио Шведске. Уз све то, било им је хладно, али мислим да им је најгоре што нису смјештени у неком већем граду. Како их нисмо могли истјерати из аутобуса, морали смо позвати и појачање", каже Бенгт Стадин из локалне полиције.

Фредерик Бенгтсон из шведског Имиграционог одбора објашњава да азиланти и избјеглице немају право да бирају гдје ће бити смјештени.

"Наравно, ти људи кад дођу у Шведску једноставно немају представу шта их чека. Кад схвате да то није баш оно што су очекивали, настају проблеми. То нам се редовно дешава", каже Бенгстон и додаје:

"Кад имамо ситуацију попут ове сад једноставно им не можемо испунити жељу да их смјестимо тамо гдје они желе. Мислим да је то крајње нереално".

Наравно, они могу да сами себи нађу смјештај у граду ако имају новца да то и плате:

"Ако не желе да изађу из аутобуса, онда нек виде шта ће. На крају крајева, има и оних који овдје имају рођаке и пријатеље код којих се могу смјестити", каже овај званичник Имиграционог одбора. С друге стране, азиланти кажу да су их имиграционе власти "изиграле" јер нико није знао гдје иду.



http://www.nezavisne.com/zivot-stil/zivot/Azilanti-nece-u-svedska-sela/281937
 
Mađarska: 1.450 novih migranata prešlo "zelenu" granicu sa Srbijom

Na teritoriji Mađarske otkriveno je u utorak ukupno 1.450 novih ilegalnih migranata, saopštila je danas mađarska policija.

634421_debrecen-refugee-camp-in-debrecen-230-kms-from-budapest-hungary2-ap_f.jpg



Navedeno je da je najviše migranata otkriveno na teritoriji pogranične Županije Čongrad - 1.324 ilegalna migranta, među kojima je bilo 249 dece.


Najveća grupa otkrivena je oko podneva u okolini Ašothaloma, a u njoj je bilo 95 migranata iz Avganistana, Sirije i, Bangladeša koji su ilegalno prešli "zelenu" granicu Srbije i Mađarske.


Noćas, nešto posle ponoći, u Segedinu je zaustevljen kombi marke Mmercedes, kojim je upravljao 43-ogodišnji državljanin Alžira, a koji je u kombiju prevozio 38 ilegalnih migranata iz Sirije, među kojima i 14-oro dece.


Dva sata kasnije, u blizini naselja Reske, otkrivena su 22 ilegalna migranta iz Sirije. Oni su pronađeni u vozilu van puta, čiji je vozač pobegao.


Na teritoriji pogranične Županije Bač-Kiškun juče je otkriven 51 ilegalni migrant, a najviše ih je bilo iz Avganistana, Irana i Sirije.


Protiv krijumčara su podnete odgovarajuće prijave, a migranti predati u nadležnost imigracionih organa, navodi mađarska policija.

http://www.blic.rs/Vesti/Svet/580557/Madjarska-1450-novih-migranata-preslo-zelenu-granicu-sa-Srbijom

- - - - - - - - - -

.

"Ја сам човјек од 75 година, са Блиског истока. Дошао сам овдје да се спасим, а послали су ме у залеђено мјесто. Мислим да је овдје опасно за мене", рекао је избјеглица из Сирије, који је остао у аутобусу.

Азиланти, који потичу из неколико земаља, одбили су смјештај у градићу јер сматрају да би им било далеко боље у неком већем граду. Ситуација је дошла до усијања па је морала да интервенише и полиција како би их извела из аутобуса, иако су захтијевали да их врате у Малмо.

"Мислим да су разочарани када су видјели да је ово рурални дио Шведске. Уз све то, било им је хладно, али мислим да им је најгоре што нису смјештени у неком већем граду. Како их нисмо могли истјерати из аутобуса, морали смо позвати и појачање", каже Бенгт Стадин из локалне полиције.


Ako im je hladno u Svedskoj, neka idu u Tursku, ili jos bolje u Katar ili Emirate.
 

Back
Top