Ma jel moguće da mi ovo ne možemo da napravimo ovde?

Electrolysis of water by using a source of renewable energy is an important technology for carbon-free hydrogen production. This reaction takes place in a unit called an electrolyzer. Based on the types of electrolytes and operating conditions, electrolyzers can be classified into three main categories: 1 ) alkaline water electrolyzer (AWE) 2 ) high temperature solid oxide electrolyzer (SOE) 3 ) proton exchange membrane(PEM) electrolyzer.

stvarno je soda bikarbona (tip 1 (alkaline water electrolyzer))

1704132196329.png
 
Ako neko ima vremena, mogućnosti i volje neka uradi eksperimente sa Džoovom ćelijom (Joe cell) i neka pokaže da li to stvarno funkcioniše. Za početak neka formira Džoovu ćeliju i pričvrsti je na benzinski motor svog auta. I neka vidi da li će motor da poveća snagu i radi bolje uz manju potrošnju goriva. Ja za sada nisam u mogućnosti da uradim te eksperimente.
 
Ako neko ima vremena, mogućnosti i volje neka uradi eksperimente sa Džoovom ćelijom (Joe cell) i neka pokaže da li to stvarno funkcioniše. Za početak neka formira Džoovu ćeliju i pričvrsti je na benzinski motor svog auta. I neka vidi da li će motor da poveća snagu i radi bolje uz manju potrošnju goriva. Ja za sada nisam u mogućnosti da uradim te eksperimente.
Opisi ili daj neku referencu mozda jos neko zna
 
Gledam i pitam se u sebi, taman bi mi dobrodošlo na placu kad nestane struje. Vodu cu nekako jos i da nabavim. Samo mi nije jasna ova soda bikarbona sto je sipa. Al provalicu i to :) Mislio sam da ce neku frekvenciju da pusti.

Kuj će da gleda ovo.
Prepričaj - u čemu je fora?
Ovo što vidim na šemi u postu je klasična elektroliza, samo što je izvor energije iz solarnih panela.
Kako je energija koja se dobija iz dobijenih gasova uvek manja od uložene iz solarnih panela - postavlja se pitanje o svrsishodnosti ovakvog postupka:
"Pri tome je u skladu sa zakonom očuvanja energije ("zbroj svih oblika energije u zatvorenom prostoru je konstantan"), energija uložena u elektrolizu vode uvijek je veća od energije dobivene izgaranjem."
 
Kuj će da gleda ovo.
Prepričaj - u čemu je fora?
Ovo što vidim na šemi u postu je klasična elektroliza, samo što je izvor energije iz solarnih panela.
Kako je energija koja se dobija iz dobijenih gasova uvek manja od uložene iz solarnih panela - postavlja se pitanje o svrsishodnosti ovakvog postupka:
"Pri tome je u skladu sa zakonom očuvanja energije ("zbroj svih oblika energije u zatvorenom prostoru je konstantan"), energija uložena u elektrolizu vode uvijek je veća od energije dobivene izgaranjem."

Sta ja znam? stavio covek neke plocice u vodu, sipo neki prasak i kresnuo generator... sve je na videu, slika je nesto drugo - sema nekog veceg sistema.
 
Kakvo prodavanje magle, muda za bubrege...
Treba ih prijaviti.
Dakle, onaj motor će teško da radi na vodu, ali može da koristi vodonik peroksid za efikasnije sagorevanje goriva (to je kada on kaobajagi podešava karburator).
Drugo je generator za proizvodnju gasa vodonika, ali on koristi električnu energiju i daje manje energije od utrošene.
 
Dakle, onaj motor će teško da radi na vodu, ali može da koristi vodonik peroksid za efikasnije sagorevanje goriva (to je kada on kaobajagi podešava karburator).
Drugo je generator za proizvodnju gasa vodonika, ali on koristi električnu energiju i daje manje energije od utrošene.
Znaci nista od mog generatora na vodu :(

Moracu znaci solarne panele, vetrenjacu i pec na drva (sto je sigurno - sigurno je). Jedino ne znam kako da pretvorim toplotu od peci u struju.
 

Back
Top