los mentalitet = siromastvo

Да би Швицарац био богат Србин и ти остали Молдавци и Монголи морају трпит.

А не, чекај, то је глупост. Тај Швицарац неће да дође да израбљује Србе ни кад му понудиш 30,000 евра по глави самоуправљача.
 
To su neki *******i.

Kršten čovek ne zna ni slovo od nijednog sovjetskog pisca

Provaljujes se nevidjeno, takve gluposti se tesko nadju.
Svi zapadni univerziteti uce Dostojevskog, Tolstoja, Puskina, vecina zapadnjaka pisaca smatra Dostojevskog najvecim genijem i piscem.
F. Nice i vecina velikih zapadnih filozofa su citali Dostojevskog i bili pod velikim uticajem.
 
narod je masa koju mozes da oblikujes kako hoces

svi nasi ljudi koji odu preko,
uklope se u sistem, vredni su i nisu siromasni

znaci kad bismo imali dobre vodje sa vizijom i institucije koje rade po zakonima
ne bismo bili siromasni

nazalost u Srbiji nisu kaznjene komunjare, pa onda ovi iz devedesetih,
pa onda zuti

svi su prosli nekaznjeno

to je problem


kakav je to nacin da kao mlad funkcioner dobijes stan od drzave, kakav je to nacin da ti u svojim dvadestim zapravo dobijes neku funkciju
pa stan

i takvih je puna Srbija

drzava davala stanove sakom i kapom
privatizovala svoje firme

jadna je ova zemlja
 
Poslednja izmena:
Provaljujes se nevidjeno, takve gluposti se tesko nadju.
Svi zapadni univerziteti uce Dostojevskog, Tolstoja, Puskina, vecina zapadnjaka pisaca smatra Dostojevskog najvecim genijem i piscem.
F. Nice i vecina velikih zapadnih filozofa su citali Dostojevskog i bili pod velikim uticajem.

Ja lično ne znam ni 1 slovo što je neki rus pametno prohaberio.

Te vaše anegdote "Bio je jedan rus koji nije glup, znam iz druge ruke" su samo to, anegdote.
 
Za pocetak da se uklopimo u svet i da prestanemo da se borimo protiv svetske zavere protiv Srba:mrgreen:

i da igramo po pravilima u svetu i da ih pobedimo njihovim oruzjem

odnosno ne moramo da pobedimo ali da se uklopimo


ne moramo bas da imamo bas rat svakih 20 godina

vreme je da se primirimo i cekamo bolja vremena sto se tice geoplolitike

i da vredno radimo
 
Укопе се јер их странац ПЛАТИ .. у србији лажни комуниста није плажао капиталисти не плажају либералисти не плажају клерикалци не плаћају ......

Да ли знате да би радна снага у страним земњама била и скупљ да нема прилива радне снаге баз из земаља као Србија

naravno da bi bila

to je ta "surova" strana kapitalizma

i sta cemo sa tim

mozemo da kukamo ali mozemo da pogledamo i kao nasu prednost
nasa radna snaga koja je manje placena moze da pravi konkurentne proizvode

samo mi uvek gledamo pesimisticno na svet

- - - - - - - - - -

Zavera protiv Srba postoji najozbiljnije sto se da videti vekovnom politikom koja je vodjena protiv Srba, tako da ne zavisi puno od Srba.
Po kakvim "pravilima". Zlikovci i neprijatelji Srba nemaju nikakva pravila, i unistavaju koga god hoce.

pa nemamo puno izbora

ne moramo da prodajemo svoje srpstvo i tu treba biti tvrd ali sto se tice ekonomije mogli bismo malo da krenemo u korak sa svetom
 
nazalost u Srbiji nisu kaznjene komunjare

Како нас уче наши несврстани партнери Индуси, sarvo daṇḍajito loko durlabho hi sucirnarah (Manusmriti, 7:22)

То значи, отприлике, "казна одржава ред у целоме постању".

А то даље значи да је црвене бандите требало побацати у бунаре још пре много деценија.

Сад је касно.
 
Како нас уче наши несврстани партнери Индуси, sarvo daṇḍajito loko durlabho hi sucirnarah (Manusmriti, 7:22)

То значи, отприлике, "казна одржава ред у целоме постању".

А то даље значи да је црвене бандите требало побацати у бунаре још пре много деценија.

Сад је касно.

a mi kaznjavamo sve osim politicara ......oni su nase svete krave

kod nas mamu posalju u zatvor zbog vakcinacije ekspresno brzo (ne kazem da ne treba sprovoditi zakone)
a jedan zakon o poreklu imovine ne mogu 30 godina da donesu i onda ce doneti a vazi za proteklih 10 godina
 
arco. Koja ekonomija, kad Koreanci dodju u Srbiju zato sto je najjeftijia radna snaga robovi u pelenama, jos se izivljavaju nad radnicima.

Kao da Srbi ne mogu da skupe svoje inzenjere, naucnike i otvore svoje fabrike i pocnu stvarno dobro za zaradjuju, ali da to urade, svetski mocnici bi nasli nacina to da sruse za pet minuta...
 
Poslednja izmena:
Какве конкурентене производе .. То је сан .. а уствари мора ...

За две деценије сва сила трговинских ланаца је отворена у Србији и шта нуде?

Па 3 пута гору робу за 2 пута више пара него у ИСТИМ ланцимау Европи...

Ту истину зна СВАК и СВАКА која је куповала у ЦА или ЦАРЕФООРУ ЛИДЛУ ... по Европи и Србији....

Значи и СТРАНАЦ се понаша само да узима .. Србија је постављена на принципу да Трговац и прпродавац заради .....

Није тачно да гледамо песимстично већ покушавамо да нажемо пролаз ... али сви пролаз су забетонирани .....

Хајде т купи у Србији акције од Телекома Теленора ЕПС ЕМС ... по оној вредности и повољности као било где у европи...

Неможе

Зато што адвокати екеономисти и правници стоје као баријера и прво они узму ...

То чак није ни јавни сектор .. Најновији пљачкаши су Гражевинци .. квадрат је скочио на 2000 на 3000 на 5 000 евра ... и сви трљају руке ...'изворни'станови који нису

реновирани од '70-их продају , покушавају да продају за 1000-1500 ...доку Шпаији Грћкој ... за упола пара по квадрату можете купити и уложити у хотелске посллове

ja ponaljvam kao papagaj da mi treba da izvozimo proizvode u Kinu, posebno hranu

oni imaju rupu na trzistu gde ima mesta za cokolade i slicne proizvode

ovde nema cestite cokolade a da nisu preskupe zapadnoevropske

ovo trziste treba da bude nasa sfera interesa

hranu da proizvodimo
povezemo se s Kinezima i Hindusima i bog da nas vidi

izvoz
izvoz
izvoz


pusti ti Lidl
i pusti kukanje
 
arco. Koja ekonomija, kad Koreanci dodju u Srbiju zato sto je najjeftijia radna snaga robovi u pelenama, jos se izivljavaju nad radnicima.

Kao da Srbi ne mogu da skupe svoje inzenjere, naucnike i otvore svoje fabrike i pocnu stvarno dobro za zaradjuju, ali da to urade, svetski mocnici bi nasli nacina to da sruse za pet minuta...

ja mislim da sve sto mi pravimo sami s*ebemo
jer kod nas u firmi krade radnik, krade sef, krade direktor

i onda je kriv naravno.....Rotsild:zcepanje:
 
Да, али ти не схваташ да је једно не само претходило него и проузроковало друго.

Дакле, да је друг Крцун на време завршио у Терезијенштату, после не би имао ни Миру Марковић ни у једном капацитету ван пијаце, где би продавала кромпир, и тако даље.
 
Невероватно .... Уместо да понављаш смисли нешто друго .. Па Кина је затрпала свим производиам цео свет .... А ти мислиш угуражеш се...

Па србија неможе да заштити домаже тржиште радне снаге .. Доже страни послодавац .. 'држава'да 10 000 евра и запосел кога _ 10 домажих и 100 странаца ...

У којој емљи то има ? У некој која је успела ? То има само у колонијалним првинцијама што јесте Србија ....

Чиме храну да производиш када те хемија из немачке и трактори из Русије коштају више него хемија шабац или тракториИМТ

Па мислиш ли д је случајно баш све у хемисјској индустрији уништено и тракторској индустријиуништено ....

Хиндуси су поквањељаци и преваранти .. Банкари адвокати .....

ocito ne znas kako Kinezi kupuju...niko ni ne planira da prodaje Kinezima plastiku

veruj mi svaki dan idem u kineske supermarkete i mogu da zamislim nase cokoladice i proizvode od mesa kako se kupuju kao ludi

veruj mi na trzistu ima jako puno- istih proizvoda i soping molovi nicu

ovde kad dodjes pred kraj smene izgleda kao da je bio tornado
koliko se kupuje

da ne pricam o onlajn kupovini
Kinezi su gori od Amera sto se tice onlajn kupovine


Kinezi VOLE PROIZVODE IZ EVROPE
postoji nekakav trip da je sve iz Evrope- kvalitetno

Mleko koje pijem ovde je Made in Germany



samo lepo brenidrati srpsku hranu i gde bi nam bio kraj
 
Poslednja izmena:
А не, чекај, то је глупост. Тај Швицарац неће да дође да израбљује Србе ни кад му понудиш 30,000 евра по глави самоуправљача.

Наравно да је глупост, довољно му је што је задржао све банкарске улоге Чивута које је тужним погледом испратио у гасну комору и екстрапрофит од производње оружја и технике за Вермахт.
 
Опет је Швицарац некако крив, а ти прав.

А не, чекај, ти си архигрбавац.

Kriv mu Švicarac što ima banke starije od većine država, kriv mu Švabo što proizvodi Mercedese a nitko neće njegov Yugo, kriv mu Amerikanac što je napravio Windowse a ne on Prozore, kriv mu Francuz što radi vina za cijeli svijet a on nema kome prodati svoj bućkuriš, eto, svi krivi... :klap:
 
ja ponaljvam kao papagaj da mi treba da izvozimo proizvode u Kinu, posebno hranu

oni imaju rupu na trzistu gde ima mesta za cokolade i slicne proizvode

ovde nema cestite cokolade a da nisu preskupe zapadnoevropske

ovo trziste treba da bude nasa sfera interesa

hranu da proizvodimo
povezemo se s Kinezima i Hindusima i bog da nas vidi

izvoz
izvoz
izvoz


pusti ti Lidl
i pusti kukanje

Mi Kinezima (nasoj braci po Walteru) da izvezemo sve pse lutalice i milina za prehranbenu industriju.

Ekonomija nije pljuni pa zalepi, Srbija je najveci izvoznik malina u svetu, od prehranbene industrije se najmanje zaradjuje.
Najvise se zaradjuje drugim industrijama, tj posteno, izuzev bankarstva koje najvise zaradjuje surovom kradjom manipulacijama, prevarama.
 
Mi Kinezima (nasoj braci po Walteru) da izvezemo sve pse lutalice i milina za prehranbenu industriju.

Ekonomija nije pljuni pa zalepi, Srbija je najveci izvoznik malina u svetu, od prehranbene industrije se najmanje zaradjuje.
Najvise se zaradjuje drugim industrijama, tj posteno, izuzev bankarstva koje najvise zaradjuje surovom kradjom manipulacijama, prevarama.

s obzirom na to koliko smo mali ne mozemo mi da se igramo nemacke i americke ekonomije jer tu nemamo sanse

nista nam ne bi falilo da se koncentrisemo na jednu granu i da to bude nasa nisha
 
Singapur ima vise razvijenih grana industrija i dobru ekonomiju...
Veliki izvoz hrane, useva... je industrija sa najmanjom zaradom, sto ne znaci da je ne treba razvijati, ali treba imati i druge grane industrije, posebno tehnologiju.
Nama naucnici i sa diplomom ljudi beze u inostranstvo i rade za druge, umesto da se stvaraju u Srbiji domace industrije i tehnologije.
Npr. moj rodjak Zoran Laudanovic predaje matematiku na univerzitetu Kolumbija u SAD, pise naucne radove... nece ljudi da beduju dok im zivot prolazi, sve vise obrazovanih ljudi bezi sa balkana, to je veliki problem.
 

Back
Top