LJUBOMORA DRZAVNIH PRAVNIH FAKULTETA

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
A mene interesuje sto se prebaci na privatni?Malo mi to cudno posle ociscene cetvrte.Mislim kad vec pricas da se i ovde moze kupiti diploma,mogao si lepo platiti i dobiti diplomu drzavnog. Da ne strahujes hoce li ti ukinuti fakultet ili zabraniti polaganje pravosudnog.
Da ne bude zabune ja nemam nista protiv privatnog ali pod uslovom da se postavi neki priblizan standard za dobijanje diplome i to je to.
 
serb_pagan:
nasi profesori nisu korumpirani...ljudi imaju dobre plate,i ne bi se blamirali za 500-1000evra...


sto si bre sebican?! ajde kazi nam te profe sa drzavnog koji uzimaju pare.. pa da ja namestim neki dublji dekolte, mozda dobijem i popust :lol: ;) heheeee sala mala ;)

btw, i na drzavnom imaju doooobre plate ohoho (od promena , je l te )

a meni je gloopo da se blamiram & dajem 500 e za jedan ispit...Za te pare cu da naucim samo tako ;)

Postenije je brate da lepo onda kupis celu diplomu..a i dodje jeftinije :D
 
maki.c:
A mene interesuje sto se prebaci na privatni?Malo mi to cudno posle ociscene cetvrte.Mislim kad vec pricas da se i ovde moze kupiti diploma,mogao si lepo platiti i dobiti diplomu drzavnog. Da ne strahujes hoce li ti ukinuti fakultet ili zabraniti polaganje pravosudnog.
Da ne bude zabune ja nemam nista protiv privatnog ali pod uslovom da se postavi neki priblizan standard za dobijanje diplome i to je to.

posle ociscene trece...ustvari,nikako nisam mogao da polozim obligacije,to mi je bilo ostalo iz trece...rasturali me svaki put kad izadjem,nisam mogao psihicki vise da podnesem,umalo nervni slom da dozivim kad me obori zadnji put...a sve sam znao,ozbiljno,osim onih fusnota,je*ale ih fusnote
 
to je ziva istina,znam masu ljudi koji su tako uradili...cak se i bijeljinski pravni fakultet ravna sa beogradskim...a privatni ne moze...uopste,mislim da je to zaostatak socijalistickog samoupravnog shvatanja ostalog kod nekih profesora da je sve drzavno krasno divno i posteno,a sve privatno pokvareno i spekulantski
 
Dobro procitala sam ove odgovore,..naravno svko brani svoj Fax,...ja sam na privatnom i i tek sad na trecoj godini mogu reci da se tek sad pocinje ono pravo ucenje...prva godina je bila prepisivacina,..druga je bila strasno tesko jer su pravili "cistac" da bi na trecoj bilo sto manje ljudi po smerovima,..mada to nema nikakve logike po meni ali ajd :roll:
Tacno je da se placa 1200e (moj fax) i da je 500 din ******* ispit,...ali studenti sa ekonomije su mi rekli da mi na privatnom ucimo iz boljih knjiga (savremenijih) i ucimo samo ono sto nam je bitno da znamo u praksi kad se zaposlimo,...i ne kajem se sto sam na privatnom...svakako mi pise na diplomi "dipl. ekonomista" ......
 
koleginice maki:c u potpunosti se slazem.private ima dosta prakse,pocev od osiguravajucih drustava,banaka pa do sudova i tuzilastva...sto se tice poostravanja kriterijuma,moram da priznam da bi meni nesto tako odgovaralo...jesam se ulenjio ovde,ucim manje nego na pravnom a sve devetke i desetke ;) dok tamo 7 i 8 plafon
 
maki.c:
A i cula sam da se ljudi prepisuju na kragujevacki,ispolazu teze ispite,vrate se sa dva-tri nepolozena na beogradski,i dobiju regularno diplomu.


Bogami, ja bih rekla da je ta ideja bas dobra !

I kragujevacki je mnogo JEFTINIJI nego beogradski, a ljudi tamo polazu bez problema..E jedino moras da se vratis na beogradski na III godini (ne sa 2-3 ispita), jer im je razlika velika u ispitima na III i IV godini, da bi ti priznali sve...Polozis Obligacije i KPP u Kragujevcu, i lepo se vratis ..

hmm,....da, da ..dobra ideja ..dobra...

lovely jubbly :D
 
S_K_V_O:
Ajd' sad ne zayebavaj nego reci ko je korumpiran ako neko jeste...ja sam cula za bukvalno par ljudi i to davno.
Sad ne.
I plate im uopste nisu lose...da bi reskirali...plus sto tezgare kod vas, u skupstini, u upravnim odborima...i ko zna gde os sve...

ok,nisam u toku sta se radi na pravnom vec 3-4 godine,znam da je bilo toga dok sam ja tamo studirao,iskreno,ne znam sad kako je,meni je ostao taj gorak ukus pri pomisli na taj fax..
 
Čekaj bre, pričaš nešto o pravnom državnom, a nemaš uvida šta se tamo radi već 3-4 godine?
I još nešto, nisi na državnom pravnom 3-4 godine, napustio si ga kad si završio 3.g., znači upisao si na privatnom 4.g. pre 3-4g. i još nisi završio...

Pa tebi izgleda ni 30.000 Eura ne može pomoći da zvršiš.
 
zaboravih još nešto...

sigurno je da na privatnom ima više prakse, a na državnom previše teorije. Medjutim, za ljude koje ja znam da su na privatnom ne vredi ni 100 časova prakse nedeljno, kad ne znaju ni osnovne pojmove. Je*iga, ne može da se sprema ispit 3 dana (mislim na ozbiljne ispite, ne opcije) i da se položi. Ustvari, možda može i da se položi, ali ne može da se ZNA. Dakle, od ZNANJA 0 k'o vrata.

Još nešto, pričaš o nekoj korupciji na državnim fakultetima. Izvini molim te, ali tolike školarine koliko vi plaćate na privatnim fakultetima, ja ne shvatam nikako drugačije do KORUPCIJOM. Negde sam već napisala, ali nije mi teško da ponovim: nije ni čudo što sa minimalnim učenjem dobijate sve 10 i 9-ke, sa profesorima se na prst u dupe (što je meni odvratno, ipak se mora znati koje je profan, a ko student), kad ste ih podmazali debelo. Ja kad bih davala toliku lovu za školarinu, tražila bih da mi kući dodju da me ispitaju i još poklon da mi kupe.

Inače, ne znam nikoga na državnom prema kome su profani bili gadovi. Verovatno ima i takvih studenata, ali svakom prema zasluzi.

Što se tiče pravosudnog, treba svima koji imaju završen bilo koji pravni faks dozvoliti da polažu, ali u istom postupku i pred istom komisijom kao i studenti sa državnog. A ne, da se kod vas opet formiraju kojekakve komisijice...
 
toskana:
Čekaj bre, pričaš nešto o pravnom državnom, a nemaš uvida šta se tamo radi već 3-4 godine?
I još nešto, nisi na državnom pravnom 3-4 godine, napustio si ga kad si završio 3.g., znači upisao si na privatnom 4.g. pre 3-4g. i još nisi završio...

Pa tebi izgleda ni 30.000 Eura ne može pomoći da zvršiš.

predmeti su tamo drugacije rasporedjeni,te nisam mogao da polazem ispite dok ne odslusam godinu...a i upisao sam ga prosle godine,pauzirao sam posle pravnog...ali sta se ja objasnjavam sa shtreberima,pali...
 
Kako bre uopste mozes nekoga da nazivas streberom i dupeglavcem:)? Ja sam mislio da je sa tim izrazom "STREBER" zavrseno jos u srednjoj skoli. Mislim, sta je za tebe jedan streber koji studira? Student koji previse uci...student koji enormno vremena provodi uceci...student koji u zivotu zna samo za svoju nauku i ucenje...student koji je intelektualno povrsan ali je vredan i voli ono sto uci...? Daj definisi pojam strebera pa da se razumemo, jer po meni taj izraz je totalno glup, jednostavan i najcesce koriscen u nedostatku pravih reci. Mislim da jednog studenta ne bi trebalo zvati streberom jer se (valjda) vec radi o ozbiljnoj osobi koja ucenju daje drugaciju dimenziju od one koja je bila prisutna u srednjoj skoli. Mislim, ucis da bi kasnije nesto znao i umeo...da bi bio jak i da bi bio strucan u onome cime ces se baviti...Pusti strebere sad i uozbilji se malo. Izjave su ti malo...suvise jednostave i nemaju na tezini.
A sto se tice tvog privatnog faksa...lepo je sto si spreman da istrajes i da se boris za "tvoju stvar":). Tako nesto ume da se ceni bez obzira da li se radi o necemu sto ce mozda neki ismevati ili smatrati bezvrednim.
A moje misljenje o privatnim fakultetima se podudara sa misljenjem vecine ljudi ovde...ne zato sto sam sujetan ili ljubomoran, ne zato sto gorim od zavisti (cuj zavist, pa mislim ne bih dozvolio sebi sada da patim i da zalim, upisao bih odmah privatni da me je privlacilo) vec samo zato sto mislim da je to lagan put za one koji nemaju dovoljno srca i koji nisu spremni da se prihvate borbe koju nosi studiranje na beogradskom univerzitetu. Ne bih da generalizujem, ne mislim da su svi takvi, ali budimo realni, velika vecina je tamo zbog " 'ladovine". Kako god bude...placace svako...bilo na mostu,bilo na cupriji.
 
Jao bravo Belgrader!
Ja nisam sa pravnog ali me jako interesuje ova tema. Studiram ETF, i mogu samo da budem zahvalna Bogu, sto jos ovi privatni fakluteti nisu poceli i nasom bransom da se "bave"!!! Jer bi to bilo tragi-komicno...
Imam brdo drugara na pravnom, i mislim da su ljudi prolili krv i znoj dok nisu ispolagali odredjene ispite. (Ja licno nijednu oni knjizurinu ne bih mogla da iscitam :)) )
Mrzim privatne faklutete, to upisuju samo neradnici i ljudi koji nisu bili sposobni da upisu drzavni fakultet. Svi moji poznanici sa privatnih su obicni dzabalebarosi i neznalice, praznoglavci, nisu ni svesni koliko ne znaju, nisu ni svesni koliko covek mora da uci da bi stvarno nesto znao!!!! They don' have a clue...
 
serb_pagan:
...ali sta se ja objasnjavam sa shtreberima,pali...

nešto mi deluješ ljubo... uzgleda te pogodih u žicu... i ne samo ja, već svi koji su aktivni na ovoj temi

Uostalom, znaš šta... boli me m*do šta će biti sa vama na privatnim fakultetima. Da ste upisali državni, menje bi platili, nešto bi naučili, možda ne biste imali sve desetke (ali to nije ni bitno), ali sigurno ne biste brinuli o tome da li ćete moći da polažete pravosudni, prema tome... Ne interesuje me ni tvoj niti bilo koji koji drugi slučaj sa bilo kog privatnog. Morali ste o tome ranije da mislite...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top