Ljubitelji mačaka vole bezuslovno

Bas lep mackic, ima usice kao maine coonovi i risovi sto imaju. Zanimljiva je to neka genetika.
Običan mali avlijaner, slučajno nađen pored puta u raspadnutoj mokroj kartonskoj kutiji sa pored par koji nisu uspeli...:(
Uvek bih glasala za usvajanje pre nego za kupovinu. Imajte srca, parkirajte auto kad primetite nešto neobično pored puta. Mi smo za njih džinovi.. i možemo mnogo, što i jeste.
 
Ljubitelji mačaka vole bezuslovno, ljubitelji pasa žele uzvraćenu ljubav: Zanimljivosti o ljubimcima

Istraživanja pokazuju da odabir kućnog ljubimca mnogo govori i o karakteru vlasnika. Pas, mačka, ribice ili papagaj – saznajte šta vaša omiljena životinja govori o vašem karakteru.

Pas: Krenimo od jedne od najčešćih vrsta kućnih ljubimaca – pasa. Psi su izuzetno društvene životinje, što znači da je i osoba sa psom vrlo društvena i aktivna. Ljudi koje vole pse su oni koji vole da im se ljubav uzvrati. Imaju veliki broj prijatelja, društveni su i ne vole biti sami.

Generalno, ove ličnosti su vrlo pozitivne i optimistične. Ponekad čak i previše. Osoba koja ima psa, vjerovatno jako voli prirodu, planinarenje, putovanja, upoznavanje novih ljudi. To su čisti ekstroverti.


Mačke: Ljubitelji mačaka su većinom introverti, jer su i same mačke većinom takve.

Ako sebe smatrate ljubiteljem mačaka, onda ste najvjerovatnije osoba koja ne podnosi buku, ali voli živjeti u gradu među ljudima. Vi ste urbana osoba, ali pokušavate se odvojiti od svega što budi u vama nelagodu. U isto vrijeme možete biti zatvoreni u sebe, ali i jako društveni.

Ljubav prema mačkama je jako plemenita jer vlasnici mačaka znaju da im ljubav neće uvijek biti uzvraćena ali i dalje vole – to je bezuslovna ljubav. Među ljubiteljima mačaka postoji veliki broj naučnika. Prema statistikama, mačke vole matematičari, analitičari, računovođe, učitelj itd.

Ribe: Njih odabiru oni koji ne žele gubiti vrijeme na čišćenje stana i suzbijanje neugodnog mirisa. Ovi ljudi cijene estetiku i red, pa je njihova kuća uvijek uredna i uvijek u savršenom stanju. Kažu da su oni koji vole držati ribu kod kuće vrlo konzervativni, tačni i sabrani.

Papagaj: Vjeruje se da ptice vole neobični ljudi. Oni koji drže ptice kod kuće vole svijetle boje i mrze biti tužni. U većini slučajeva takvi ljudi imaju dobar smisao za humor i dobar smisao za stil. Takve osobe vole kreativan posao ili posao vezan za putovanja.


Copy sa pozitivni kutak

Imali istine ?
kod kerova ne volim tu njihovu poniznost, preterani vapaj za gazdinom ljubavi, paznjom.
Macke su simpaticno arogantne, otmene.........prave dame.
Oko psa se ne moras brinuti, a ostace ti uvek veran dok ce te macka napustiti ako samo jedan obrok izostane..........i to mi se svidja kod macki.
 
Volim sve te živuljkice i pse i mačke i ježeve i zečeve i hrčke/morsku prasad i papagaje i ribice. Ali ipak najviše ako bih morala da biram, onda psi.
Ne kapiram nikako tu borbu kučkara i mačkara, zašto jedni pljuju druge. Svaka od ovih životinja ima prednosti i mane. Pas je verniji, umiljatiji, protektivan, neće te grebati kad mu se ne mazi tj uvek mu se mazi, međutim, njega moraš da izvodiš u šetnju i kupiš za njim i traži više hrane i zavisniji je od tebe, dok prema mački nemaš te obaveze s toga su one praktičnije, međutim, one su dosta sebičnije, meni ta arogancija nije toliko simpatična i dobila bi od mene isti tretman iako bih je volela. 😁
Ali i jedni i drugi su dražesna bića. :heart:
Jedino ne kapiram ove ljude sa zmijama 🤨 čudno, vrlo čudne aspiracije.
 
kod kerova ne volim tu njihovu poniznost, preterani vapaj za gazdinom ljubavi, paznjom.
Macke su simpaticno arogantne, otmene.........prave dame.
Oko psa se ne moras brinuti, a ostace ti uvek veran dok ce te macka napustiti ako samo jedan obrok izostane..........i to mi se svidja kod macki.
У питању су чопораши контра индивидуалаца. То око изостанка оброка и напуштања власника од стране мачке је смешно јер управо је пас храном вођена животиња (food-ridden animal) и све му се око ње врти. Даш му да се наједе и опет ће да буљи у тебе док ручаш. Као да имају бунар уместо желуца.
 
Volim sve te živuljkice i pse i mačke i ježeve i zečeve i hrčke/morsku prasad i papagaje i ribice. Ali ipak najviše ako bih morala da biram, onda psi.
Ne kapiram nikako tu borbu kučkara i mačkara, zašto jedni pljuju druge. Svaka od ovih životinja ima prednosti i mane. Pas je verniji, umiljatiji, protektivan, neće te grebati kad mu se ne mazi tj uvek mu se mazi, međutim, njega moraš da izvodiš u šetnju i kupiš za njim i traži više hrane i zavisniji je od tebe, dok prema mački nemaš te obaveze s toga su one praktičnije, međutim, one su dosta sebičnije, meni ta arogancija nije toliko simpatična i dobila bi od mene isti tretman iako bih je volela. 😁
Ali i jedni i drugi su dražesna bića. :heart:
Jedino ne kapiram ove ljude sa zmijama 🤨 čudno, vrlo čudne aspiracije.

Ароганција је особина која краси људе. Не знам због чега неки имају потребу да животињама пришивају особине које једноставно не могу имати. Умиљатост мачке и пса се не може поредити. Створењце које преде у наручју и лајавац који скаче и слини.
 
У питању су чопораши контра индивидуалаца. То око изостанка оброка и напуштања власника од стране мачке је смешно јер управо је пас храном вођена животиња (food-ridden animal) и све му се око ње врти. Даш му да се наједе и опет ће да буљи у тебе док ручаш. Као да имају бунар уместо желуца.
ne znam. Ja bio na letovanje i komsija zaboravio jednom da mi nahrani macku, ona presla kod drugog komsije , odomacila se tamo i ja je jedva vratio.
 
Ароганција је особина која краси људе. Не знам због чега неки имају потребу да животињама пришивају особине које једноставно не могу имати. Умиљатост мачке и пса се не може поредити. Створењце које преде у наручју и лајавац који скаче и слини.
kazu, veran ko pas, neveran ko macka.
 
Ma nemoj !?

Još nisam čula da je mačka rastrgla dijete a i mačka svoju kaku ne ostavi na sred trave

Mačka je hodajuce srce na četiri šapice
pedantne su, stalno se ciste, nece svuda da kake , zatrpavaju svoj izmet, posle rucka pola sata se umivaju, ciste, ........ Jos ove danasnje macke, nece ni da cuju da jedu miseve, .................gospoda, prave dame..
a pas, samo dahce, smrdi da se onesvestis, ***** di oce i vlasnik stalno mora za njim da kupi izmet, .................ni najmanje ne cenim dame koje imaju psa, nisu mi bas pedantne ......jos kad cujem da neki psi lizu i ljube svoju vlasnicu po licu...........i posle nju treba da ljubi i lize neki muskarac ?...........ma idi bre , higijena na nuli.
 
Кажу - лажеш као пас, ружан као пас, псето једно, џукело (увреде). Нађи ми слично за мачке.
pa i ja kazem da je to ironija. Mene moj vlastiti pas ujeo za ruku i to namerno.
A muskarci , onu "damu" medju zenskim nogama, od milja zovu mackica, maca................a za zenu sumnjivog morala kazu "kuja".
 
:zcepanje:
327231701_725086049012916_3319776169483027968_n.jpg
 
Ароганција је особина која краси људе. Не знам због чега неки имају потребу да животињама пришивају особине које једноставно не могу имати. Умиљатост мачке и пса се не може поредити. Створењце које преде у наручју и лајавац који скаче и слини.
Naravno da se može porediti, nego ne može da je poredi neko ko voli jedne a ne podnosi druge.
Nema potrebe da me ubeđuješ kako su mačke najbolja stvorenja na svetu i da ih braniš od nepostojećih uvreda ako li kažem išta neafirmativno. Alergična sam na to, ja kao ljubitelj životinja sam alergična na to.
 
Poslednja izmena:
Mačka je đavolji drug i njegov pratilac.
Vešticin omiljeni ljubimac : )
I jedini.
da, ko sto je zemlja ravna tepsija koju nose 4 slona na ledja.
Pogledaj kolko ima pogrdnih reci za psa..........kuja, ker, pseto, dzukela, .........a za macku, mackica, maca, cica-maca............
Kazu, ko voli macke voli sve ljude na svetu a ko voli psa , voli ga zato jer mu je on jedini prijatelj.
 
da, ko sto je zemlja ravna tepsija koju nose 4 slona na ledja.
Pogledaj kolko ima pogrdnih reci za psa..........kuja, ker, pseto, dzukela, .........a za macku, mackica, maca, cica-maca............
Kazu, ko voli macke voli sve ljude na svetu a ko voli psa , voli ga zato jer mu je on jedini prijatelj.
Đavo je uvek i oduvek bio predstavljen tako što ga prati mačor, pogledaj bilo koje ilustracije i priče do današnjih dana. Isto i veštica, matora, mlada, lepa, a sve su - zle.

Mačku Srbi zovu mac kad je dozivaju i pis, kad je teraju,, a psi imaju imena. Još kad znamo da vole da idu u lov. ...a vole oduvek, pratilac je čovekov oduvek. Gde kažu: ko voli mačke voli ceo svet? hahahaha...

Postoje odgovorni i neodgovorni vlasnici.
 
Ne bih nikad povredila psa, ostavila na ulici u lošem stanju, uskratila veterinarsku pomoć, itd, ali naprosto ne reagujem na njih isto kao na mačke, ne izazivaju mi ista osećanja instant ljubavi. Čim sam videla mačku sa svega 3, 4 godine života, znala sam da je to moja živuljka na ovom svetu. Njen oblik, krzno, karakter, oči... najlepše stvorenje u prirodi

A što se karaktera tiče, mačka je, kad su joj zadovoljene potrebe, najmilije stvorenje na svetu. Kad god bi naišla na nervoznu i prgavu macu, nešto joj je falilo. Ili je imala parazite, ili upaljene dojke, ili su je mačići cedili, ili je bila gladna, nenaspavana, itd... namirena maca je najslađe i najbudalastije stvorenje na svetu. Previše ozbiljno shvatate mačke, one su pre svega budalaste.

Kako neko da ne voli ovu lepotu, pa na ovu lepotu se ljudi ugledaju kad se doteruju kod plastičara... lepota koja nadilazi vrstu 😊


IMG-cb1eb19614137ccfb31ff2a357902e5f-V.jpg
 
Ne bih nikad povredila psa, ostavila na ulici u lošem stanju, uskratila veterinarsku pomoć, itd, ali naprosto ne reagujem na njih isto kao na mačke, ne izazivaju mi ista osećanja instant ljubavi. Čim sam videla mačku sa svega 3, 4 godine života, znala sam da je to moja živuljka na ovom svetu. Njen oblik, krzno, karakter, oči... najlepše stvorenje u prirodi

A što se karaktera tiče, mačka je, kad su joj zadovoljene potrebe, najmilije stvorenje na svetu. Kad god bi naišla na nervoznu i prgavu macu, nešto joj je falilo. Ili je imala parazite, ili upaljene dojke, ili su je mačići cedili, ili je bila gladna, nenaspavana, itd... namirena maca je najslađe i najbudalastije stvorenje na svetu. Previše ozbiljno shvatate mačke, one su pre svega budalaste.

Kako neko da ne voli ovu lepotu, pa na ovu lepotu se ljudi ugledaju kad se doteruju kod plastičara... lepota koja nadilazi vrstu 😊


Pogledajte prilog 1290593
Prelijepa je 🥰🥰🥰🥰 Mnogo liči na moju mačku 🤩
 

Back
Top