Ljubavna priča momka iz Džersija

Neprilagođena

Leptirica
Banovan
Poruka
95.554
https://www.cdm.me/zabava/showbiz/prica-o-ljubavi-zbog-koje-je-dzon-bon-dzovi-bio-spreman-na-sve/

39FD4AB900000578-3897790-image-a-27_1478099080055.jpg


Brak Džon Bon Džovija i njegove supruge Doroteje Harli jedna je od najdugovječnijih zajednica
ne samo u svijetu roka, nego i u šoubiznisu generalno.
Frontmen benda Bon Džovi kaže da je danas još zaljubljeniji u svoju ženu nego kada su se vjenčali.


“Danas se u braku osjećam deset puta bolje nego kad smo se Dorotea i ja vjenčali prije tri decenije
. Kada danas pogledam unazad, brak je bio najbolji ‘dogovor’ koji sam ikada ‘sklopio’,
priznaje Džon, koji je sudbonosno da izrekao 29. aprila 1989. godine u kapelici Grejslend u Las Vegasu.

8c4d682965593a2bdddc71a59ae509fa.jpg


Trideset godina zajedničkog života još je veće dostignuće
kada se uzme u obzir da početak nije bio obećavajući.
Dorotea je naišla na bijes javnosti i fanova kada su ona i Džon,
tada 27-godišnjak na čelu najvećeg benda na svijetu, pobjegli i vjenčali se u tajnosti.
Bio je to potez koji je izazvao masovnu histeriju njegovih obožavateljki
koje nisu mogle da se pomire s tim da njihov idol više nije slobodan.


“Kad sam se vratio iz Las Vegasa moj menadžer bio je bijesan.
Rekao mi je ‘Miljenik Amerike se oženio… To nije dobar potez za karijeru’.
I naša izdavačka kuća bila je utučena”,
Vijest da joj se sin potajno oženio šokirala je i njegovu majku.

“Ne, mama nije bila nimalo impresionirana”, dodaje Džon.
Njegov brak toliko je potresao sve i svakoga da se i bend skoro raspao.

147639_profimedia0108836156_ff.jpg


“Amerika nije bila srećna tog ponedjeljka kada su svi saznali za vjenčanje
i mnogo ljudi pokušalo je da uništi nešto predivno”, sjeća se pjevač, koji je morao da pronađe način kako da “pomiri”
svoj status seks-simbola s jedne i ulogu supruga s druge strane.
Ubrzo nakon što je javnost saznala za vjenčanje, bend je otišao na turneju u Australiju
i tokom televizijskog intervjua voditelj je pitao pjevača šta njegov ulazak u brak znači za njegove obožavateljke.

“Sada sam oženjen i moram da budem vrlo diskretan… To je bio loš dan, bio sam jako pijan”, rekao je Džon tada.

Trideset godina kasnije, roker priznaje da je ta izjava bila samo gluma
s kojom je želio da primiri svoje obožavateljke i kolege iz benda,
kako bi mislili da taj brak nije ozbiljan. U stvarnosti, bio je potpuno zaljubljen
i odlučan da i njegov brak i karijera imaju uspjeha.


" Zahvalan sam da u životu imam takvu osobu u koju mogu da imam povjerenja i koju mogu da volim”.
 
image.jpg



Dok još nisu bili u braku, Dorotea je bila ta koja mu je pomogla da preživi jedno
od najtežih razdoblja u karijeri 1986. godine, kada je bend gotovo bio pregorio,
a turneja “Slippery When Wet” tek je bila započela.
Džon se borio s depresijom, a kad mu je bilo najteže čak je razmišljao o tome da sleti s automobilom s puta.
Broj koncerata bio je sulud, a njihov tim agenata i advokata bio je toliko zagrizao
da uopšte nisu razmišljali o tome da bi bilo ljudski članovima benda dati i malo odmora.
800px-Jon_Bon_Jovi_at_the_2009_Tribeca_Film_Festival_3.jpg

Na toj turneji Bon Džovi je odradio 240 koncerata, vratio se kući i odmah počeo
da radi na četvrtom studijskom albumu “New Jersey”.
Zatim su se opet vratili na turneju i odradili još 240 koncerata.
Za frontmena, to je jednostavno bilo previše.

Džon priznaje da je trebalo da prođe dosta vremena da rane zarastu,
naročito nakon što članovi grupe dvije godine nisu međusobno razgovarali i bend je bio vrlo blizu raspada.
Odlučan u tome da se Bon Džovi više nikada ne nađe u sličnoj situaciji,
Džon je odlučio da preuzme menadžerski dio posla – odluka kojoj su se u to vrijeme mnogi rugali.
original.jpg

Kao i tada, njegova Dorotea i danas ga prati na turnejama i za vrijeme koncerata stoji sa strane i gleda nastup.
Par se upoznao još u srednjoj školi kada su i započeli vezu, a kao “tajnu” uspjeha njihove ljubavi
Dorotea vidi činjenicu da su oboje odrastali na isti način, istim ritmom i u istom okruženju.
Džon pak kaže da je za uspjeh njegovog braka najviše zaslužna žena s kojom se vjenčao.

“Ona je lijepak. Ja sam ludi vizionar oko kojeg sve leti, a šavovi se raspadaju.
Ona je ta koja me slijedi s lijepkom, koncem i iglom i koja sve drži na mjestu”

Biti supruga rok-zvijezde nije lako i Dorotea je svjesna toga
da i danas mnoge žene luduju za njenim mužem, ali ona se zbog toga ne brine.
Štaviše, kaže da je srećna što njen suprug i dalje ima puno obožavateljki.

U jednom intervjuu iz 2010. Džon je otvoreno kazao da ga ne zanimaju veze za jednu noć i preljubničke afere.
“Nemam ljubavnicu sa strane ili drugu porodicu na drugom kraju grada.
Nikada o meni nećete pročitati tu priču. Ne žalim zbog takvog stila života."
235187_dzon-bon-dzovi_ff.jpg


Džon i Dorotea udružili su se i u svojoj ljubavi prema humanitarnom radu
te zajedno vode svoja dva restorana “Soul Kitchen” koja obezbjeđuju tople obroke za potrebe
i organizaciju “Jon Bon Jovi Soul Foundation” koja gradi stambene jedinice pristupačnih cijena.
Džon kaže da je Dorotea, koja je osmislila koncept projekta “Soul Kitchen”,
zaslužna za uspjeh njihove dobrotvorne organizacije.
I on i njegova supruga svjesni su toga da je njihov brak izuzetak
i Džon je ponosan što može da pokaže da ne mora svaki brak u šoubiznisu da propadne.

“Nekako sam postao pojam za rok-zvijezdu u dugom braku.
Ali prihvatam tu ‘titulu’ zato jer sam jako srećan”
 
Hvala na vraćenom nicku .
I nemojte više to da mi radite .
Nervira me.
Najbolja strategija je zbuniti protivnika. Korak po korak on na kraju prihvata novostvorenu realnost a zaba ni ne zna kada je skuvana posto se voda postepeno greje.

Aha..Vidiš mi nick.


Ma svinjska masnoća..Onu koju jedeš sa masnim krompirom.
Ko ti je vratio nick? ??
 
Bon Džovi... odličan pevač, muzika mu je slatkasta, hitična i predvidiva kao i kod Bili Ajdola (Sweet sixteen - moj favorit), ali mi je nenormalno značila kad sam bio mladji, tj. par nekih pesama 'It's my life', 'You give love a bad name', 'Blaze of glory' i najbitnija - 'Runaway'. Runaway me posebno radila i zbog ovog 'spota' dole, sa isečcima iz legendarnog filma 'Mi deca sa stanice Zoo' (jednog od mojih omiljenih i dan danas, gledao sam ga sigurno više od pedeset puta). Mislim da je ovaj spot dole izašao dvehiljaditih (možda grešim jer se ne vidi datum ali ako se dobro sećam tad se pojavio), i sećam se da sam se toliko napio i nagutao svega i svačega (malo kasnije) držeći ovo na ripitu na starom nekom pentiumu gde se tukao GTA San Andreas, Vice City i slični naslovi. Pa mi se užasno slošilo i mislio sam da ću umreti tad, da neću dočekati jutro. Sjajna pop-rok stvar i savršeno ide uz ovaj malo je reći antologijski film.

 
Ne tvrdim da je Dzon Bon Jovi los pevac, ali mislim da je guitarista grupe Bon Jovi, Richie Sambora bolji pevac nego Dzon Bon Dzovi. Sambora je izvlacio vise tonove od Dzona u bilo kojoj pesmi gde je pevao prateci vokal. Ricijeva "boja" glasa mi se takodje vise svidja od Dzonovog glasa. Zvuci mi mnogo vise "rokerski" nego Dzon. Iskreno, Dzon ima svoj stil pevanja i daleko od toga da je los. Iste pesme zvuce drugacije kod obojice. Meni se samo Ricijev glas i pevanje vise svidja od Dzonovog.....
 
Meni bend nikada nije bio na listi top 10,
ali mi jeste vrlo simpatičan.
Džon možda i nije vrhunski vokal , ali ima taj specifičan glas
koji ne možeš da pomešaš sa nekim drugim i mogu da ga slušam.

Imaju nekoliko stvari koje su mi baš extra...
Ostalo ,kao što sam rekla -mogu da slušam.

 

Back
Top