Ljubav..........

18543000zq2.png

Predivno...:heart:
 
Ja sam jedna cura fina,pa cu dati svoja zapažanja sa aspekta ženskog gledanja na ljubav i emocije.........Ne mislim da žene vole intenzivnije od muskaraca.Nekada mi se čini da samo izražavamo ljubav možda na drugačiji način.Nekako smo otvorenije,lakše na suze,nežne smo i mile.Daleko od toga da nema i takvih primera muske vrste.naprotiv.Mislim da je generealno stvar najviše do toga ko je kakva osoba,u dusi sto se kaze i naravno,sta ocekuje i sa kakvom je osobom u vezi.Svi smo mi svedoci da ima i muskobanjastih žena ali i izuzetno senzualnih i nežnih muškaraca.Sve prosto zavisi od gena što se kaže,i u kakvim ste porodicama rasli,kako su se roditelji slagali,kakav ste model i uzor imali u svojoj primarnoj porodici,kako Vi zamišljate svog buduceg partnera i sta ocekujete od istog...Znam dosta ljudi,kojima je na primer znak slabosti ako izjave nekome ljubav,ako otvore srce...A znam opet i divne muskarce koji su i danas u ovoj velikoj krizi identiteta,i dalje džentlmeni finih manira,koji postuju žene...Ono što znam da žene kada vole,čine sve da raduju..........Takva sam barem ja..Ništa mi nije teško,ni da pečem palačinke u devet uveče,kada mi dragi dodje sa posla,da mu stavljam ceduljice pune ljubavi u pisma koja mu pišem,da šaljem kolače u paketu da ga iznenadim...I sve to ne bi ni bilo nikako čudno ili pak cudo da nismo udaljeni 400 km daleko,jer je to veza na daljinu.
Stvar je dakle jednostavna...U emocijama smo isti,pitanje je samo koliko želite da ih iskažete i na koji način želite da ih pokažete...Nije sramota pokazati ljubav.Pa,sam dokaz da ima i žena i muškaraca koji znaju intenzivno da vole i da pokazuju ljubav,je kada prošetate centom grada,i vidite bakicu i dekicu,kako se drže za ruke i posle pedeset godina braka.....Jer ljubav je nešto predivno,i pogotovo kada imate sreće dovoljno,da Vam se ukrste putevi pod nebeskom kapom, sa nekim ko je isto mio,drag,nežan,dobar i umiljat,a muškog je roda i bez pretenzija da pred društvom ispadne slabić,ako iskazuje ljubav i emocije,gde god je sa njom.
U ljubavi i patnji,smo dakle isti,ja mislim...Osim ako nemate ni malo ni duše a ni srca,pa ne patite ili ne umete da volite..Ili se bojite.......Za sve Vas kod kojih to nije slučaj,znate već o cemu pišem...........Dakle,i žene i muškarci,samo hrabro...Treba otvoriti svoje srce,biti svoj i posve iskren...Jer ko čeka,dočeka,i svako nadje para svog.:cmok2:
 
Poslednja izmena:
Sta je ljubav?
Gledam kroz prozor u mrak, i pitam se koliko covek mora biti jak da preboli sve boli sto mu zivot daje, a da se zbog nicega ne pokaje?
Ljubav, to je nesto nezno, lepo, fantasticno.. Ali sta je ljubav ustvari? U stvarnosti je ljubav bol i ima jednog druga sto je uvek prati i zove se tuga. Zar ljubav uopste treba druga?
Zar ne moze ljubavni drug da bude covek, kad coveka boli neka ga ljubav podrzi. Neka pomogne da sve to izdrzi. Zasto tuga mora da vlada kad ljubavi ponestane nada?
 
Pokazivanje osecaja nema nikakve veze sa intezitetom emocija....sklona sam da ne verujem mnogo ljudima koji su laki na pokazivanju osecaja...obicno su vrlo povrsni.
Ljubav zene mislim da je ista kao i ljubav muskarca.
Umece ljubavi je individualna kategorija i zavisi od sklopa licnosti,razvijenosti duha,intelekta i emocionalne zrelosti,kao i temperamenta osobe.
Postoje osobe koje vole "mirno i tiho",postoje i one koje vole "uraganski i glasno",a ima i kombinacija....Intezitet emocija se vidi u njihovom kvalitetu,ne u kvantitetu....

:ok: :)
 
Majka i dečak setaju plažom...
U jednom trenutku dečak upita: 'Mama, kako se čuva ljubav??'
Mama ga pogleda i odgovori: 'Uzmi malo peska i stisni šaku...'
Dečak stisne šaku i što je više stiskao, to je više peska curilo iz nje...
'Ali mama, pesak mi beži..!!!'
'Znam, a sada otvori potpuno šaku...'

Dečak posluša, ali uto dune vetar i odnese sav pesak s dlana..
'Ni ovako ne uspevam zadržati pesak..!!'
Na to majka, sa smeškom na licu, reče: 'Sada uzmi opet malo peska u ruku i drzi dlan kao da je u obliku kasike, dovoljno zatvoren da ga sačuvaš i dovoljno otvoren da bude slobodan...'
Dečak učini kako mu je rečeno i pesak mu ostane na dlanu, zaštićen od vetra i slobodan da ne klizi kroz prste...

Eto... kako se čuva ljubav...
 
Grlim te
i kao da grlim
sva polja izrasla u maju,
ustreptala pod kišom,
s mirisima prosutim nad našim nebom.
Jedna ptica sleti
i sašaptava se s biljem
izraslim u tvojoj kosi.
Jedan leptir,
usnuo u sokovima
usana ti,
napušta poljanu;
gledam kako raste, nebo natkriva
bojama,
zemlji Sivo
da u pohode ne krene.
Grlim te
i kao da grlim
kaplju prozirnu
iz koje se Duga rascvjetava.


1090650os8.jpg
 
Hm......Jedna tema za dame,mada i za nas khm,gospodu......
Kako zena voli?Pitanje nije glupo...........razmislite malo........
Da li smatrate da zena intenzivnije voli,odnosno pokazuje svoja osecanja nego muskarci?

...ljubav sama po sebi ne može da se deli na mušku ili žensku...žena potpuno isto voli kao i muškarac ali ima drugačiji način (ili načine) na koji to ispoljava...takodje ipak mislim da je "voleti" stvar individue...nevezano od pola !:hvala:
 
Pogledaj me
u oku ćeš videti sebe
jer ti si ta
koja me obasjava

Poljubi me
na usnama ostavi sreću
jer ti si ta
koja me je ukrala

Voli me
u tvoje ruke sam stavio srce
jer ti si ta
oduvek si me volela


 
Ljubav dugo trpi, dobra je ljubav, ne zavidi, ljubav se ne hvali, ne nadima se,

ne čini što ne treba, ne traži svoje, ne srdi se, ne misli o zlu,

ne raduje se nepravdi, ali se raduje pravdi;

sve snosi, sve veruje, svemu se nada, sve trpi.

Ljubav nikad ne prestaje; proroštva će proći, jezici će prestati, znanja će nestati.


I Kor.13
 

Back
Top