Ljubav iznad poziva: Italijanski sveštenik napušta službu zbog jedne žene

Nina

Zlatna tastatura
Supermoderator
Poruka
334.370
shutterstock_98090231.jpg


Italijanski sveštenik don Antonio Romano objavio je danas da će napustiti službu iz ljubavi prema jednoj ženi
nakon što je 23 godine vodio brigu o vernicima u blizini Avelina, južno od Napulja.
"Nakon dugogodišnjeg prijateljstva, spoznao sam da volim ženu sa kojom delim osećanja, težnje, planove, vrednosti,
veru, principe i ideale", naveo je don Antonio Romano, paroh Kiusano San Domenika, prenela je Ansa.

On je istakao da ne može da nastavi da se bori protiv svoje prirode, ali da će se uvek biti na usluzi svojoj zajednici.
(euronews)
 
Katolicki sveštenici se obavezuju na celibat, takozvani zavet čednosti, koji je u katoličkoj crkvi preduslov za sveštenički poziv.Kada ga prekrše,
sveštenici bivaju suspendovani.Veliki broj sveštenika se ne pridržava celibata i svoje veze sa zenama sa kojima imaju i decu cuvaju u tajnosti

Šta mislite o ovom? Da li bi trebalo da katolicki sveštenici mogu da se žene kao što mogu pravoslavni pre nego se zapope
 
Katolicki sveštenici se obavezuju na celibat, takozvani zavet čednosti, koji je u katoličkoj crkvi preduslov za sveštenički poziv.Kada ga prekrše,
sveštenici bivaju suspendovani.Veliki broj sveštenika se ne pridržava celibata i svoje veze sa zenama sa kojima imaju i decu cuvaju u tajnosti

Šta mislite o ovom? Da li bi trebalo da katolicki sveštenici mogu da se žene kao što mogu pravoslavni pre nego se zapope
Naravno ja sam za da se katolicki svećenici smiju ženiti i na taj način bi legitimno zasnovali obitelj. Ne samo katolicki , nego svi svećenici ovoga svijeta, brz obzira na vjeroispovjest
 
mislim da ce biti i humaniji i bolji kao ljudi ako imaju zenu i decu. Razumece nas obicne gradjane, nase porodicne duhovne probleme a i mi cemo osecati da je takav svestenik "jedan od nas" pa ce nam biti i prijatelj a ne samo "bozji glasnogovornik".

Ovo govorim u poziciji katolickih vernika jer pravoslavni popovi vec imaju tu privilegiju da su , preko svojih porodica, postali deo drustva ne samo duhovno vec i socioloski pa je i kontakt sa njima daleko prijatniji nego sa katolickim svestenicima.
 
Pogledajte prilog 1491500

Italijanski sveštenik don Antonio Romano objavio je danas da će napustiti službu iz ljubavi prema jednoj ženi
nakon što je 23 godine vodio brigu o vernicima u blizini Avelina, južno od Napulja.
"Nakon dugogodišnjeg prijateljstva, spoznao sam da volim ženu sa kojom delim osećanja, težnje, planove, vrednosti,
veru, principe i ideale", naveo je don Antonio Romano, paroh Kiusano San Domenika, prenela je Ansa.

On je istakao da ne može da nastavi da se bori protiv svoje prirode, ali da će se uvek biti na usluzi svojoj zajednici.
(euronews)
Dobro je,jedan normalan covek.Ne moze da izdrzi,ali zbog zene,sto je i normalno,ali znate kakve su sve price izlazile od katolickih popova,sto ne verujem da nema i kod nas pravoslavnih.Nazalost.
 
Pogledajte prilog 1491500

Italijanski sveštenik don Antonio Romano objavio je danas da će napustiti službu iz ljubavi prema jednoj ženi
nakon što je 23 godine vodio brigu o vernicima u blizini Avelina, južno od Napulja.
"Nakon dugogodišnjeg prijateljstva, spoznao sam da volim ženu sa kojom delim osećanja, težnje, planove, vrednosti,
veru, principe i ideale", naveo je don Antonio Romano, paroh Kiusano San Domenika, prenela je Ansa.

On je istakao da ne može da nastavi da se bori protiv svoje prirode, ali da će se uvek biti na usluzi svojoj zajednici.
(euronews)
Nije zivot jedna zena, ali eto njemu je pokrice 🤣
 
Pogledajte prilog 1491500

Italijanski sveštenik don Antonio Romano objavio je danas da će napustiti službu iz ljubavi prema jednoj ženi
nakon što je 23 godine vodio brigu o vernicima u blizini Avelina, južno od Napulja.
"Nakon dugogodišnjeg prijateljstva, spoznao sam da volim ženu sa kojom delim osećanja, težnje, planove, vrednosti,
veru, principe i ideale", naveo je don Antonio Romano, paroh Kiusano San Domenika, prenela je Ansa.

On je istakao da ne može da nastavi da se bori protiv svoje prirode, ali da će se uvek biti na usluzi svojoj zajednici.
(euronews)

Koja glupost,Bog nikada nije branio ljubav izedju muskarca i zene a jos manje je to slucaj u okvirima Njegove crkve !
...jedino dobro ui ovome jeste to sto je covek odlucio da se udalji od "zone sumraka" u kojij se nalazi njegova verska zejdnica praktikujuci svestenostvo i sve ostalo sto je van Svetog Pisma.
 
kod nas su monasi clibati...
Да,али то је добровољан избор. Нико никога не тера у Православљу да буде монах. А свештеници се жене, чак им је то и препорука, није добар попа који није жењен.
Док је код римокатолика свештеницима целибат наметнут као обавеза.
 
Šta mislite o ovom? Da li bi trebalo da katolicki sveštenici mogu da se žene kao što mogu pravoslavni pre nego se zapope
Da.
Mislim da bi bilo manje pederluka, a samim time i pedofila.
Iako ni evangelističke ni pravoslavne crkve nisu lišene seksualnih manijaka, ima ih daleko manje nego u katoličkoj.
 

Back
Top