LjiS igra istine III

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
sta znaci arsine?

ni ja ne volim foliranje, volim zezanje malo tajne misterioznosti al foliranje i podhebavanje nikako.

vi?

Arsin ti je "metraza".I tacno tako foliranata odje na tone,a druge su to licnosti u zivotima svojim.Ukljucili su Egoizam, Dvolicnost i "prosipaju" iz sebe, ono sto ustvari zamisljaju kako bi ako bi Mogli.

Vi?
 
hvala vam predpostavljao sam al nisam bio siguran

Evo Leone, uz postovanje, definicija arsina kao stare mere:Аршин је стара мера за дужину. Основно значење је било „раздаљина од врхова ручних прста до рамена"[1]
Постојале су три врсте аршина:
Дунђерски (грађевинарски) и зидарски је био 75,8 цм.
Чаршијски је био 68 цм
Терзијски од 65 цм.
Аршин се користио у Србији до осамдесетих година деветнаестог века. Када су власти наметнуле метричке мере дошло је до протеста. Пожаревачки Абаџијски еснаф је 1885. се жалио „Ми нисмо другом мером учили, онда не можемо радити без аршина!"
Аршин је био од дрвета или метала, причему су дрвене аршине правили сами мајстори.

И данас у реченици „имати различите аршине..." се подразумева различито вредновање исте ствари.
 
Evo Leone, uz postovanje, definicija arsina kao stare mere:Аршин је стара мера за дужину. Основно значење је било „раздаљина од врхова ручних прста до рамена"[1]
Постојале су три врсте аршина:
Дунђерски (грађевинарски) и зидарски је био 75,8 цм.
Чаршијски је био 68 цм
Терзијски од 65 цм.
Аршин се користио у Србији до осамдесетих година деветнаестог века. Када су власти наметнуле метричке мере дошло је до протеста. Пожаревачки Абаџијски еснаф је 1885. се жалио „Ми нисмо другом мером учили, онда не можемо радити без аршина!"
Аршин је био од дрвета или метала, причему су дрвене аршине правили сами мајстори.

И данас у реченици „имати различите аршине..." се подразумева различито вредновање исте ствари.

Koja se turska rec jos koristi u nasem jeziku?
 
Evo Leone, uz postovanje, definicija arsina kao stare mere:Аршин је стара мера за дужину. Основно значење је било „раздаљина од врхова ручних прста до рамена"[1]
Постојале су три врсте аршина:
Дунђерски (грађевинарски) и зидарски је био 75,8 цм.
Чаршијски је био 68 цм
Терзијски од 65 цм.
Аршин се користио у Србији до осамдесетих година деветнаестог века. Када су власти наметнуле метричке мере дошло је до протеста. Пожаревачки Абаџијски еснаф је 1885. се жалио „Ми нисмо другом мером учили, онда не можемо радити без аршина!"
Аршин је био од дрвета или метала, причему су дрвене аршине правили сами мајстори.

И данас у реченици „имати различите аршине..." се подразумева различито вредновање исте ствари.

sto nisi samo postavio link pa neka procita?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top