Liturgija kod braće katolika

mi imamo nasu crvenu liniju, a ona je lazno otkrivenje koje morate da izbacite iz vase mise, ako hocete da sluzimo zajedno

Има ли смисла вјеровати у Свето Писмо ако не вјерујеш у Православну Цркву?

ту књигу не треба ни дирати ни читати, није на корист никоме, а није ни на штету ако се не отвара. али кад се отвара, ништа добро од ње не бива.
  1. Има ли смисла вјеровати у Свето Писмо ако не вјерујеш у Православну Цркву?

    али схвати да су оци сматрали другачије па је нису уопште увели у богослужбени живот Цркве. твоја примедба је примедба њима, а не мени.

Има ли смисла вјеровати у Свето Писмо ако не вјерујеш у Православну Цркву?

није написао да се чита, јер се не чита.

Има ли смисла вјеровати у Свето Писмо ако не вјерујеш у Православну Цркву?

ја сам рекао шта мислим о тзв. Откривењу. она је као оно дрво у рају, чије плодове кад окусиш, умреш. и то дрво је Бог засадио у рају, као и ту књигу што је засадио у Писму. а тако се према њој треба и односити- не прилазити јој и не убирати са ње плодове, отровни су.
 
Gedeon
ovaj kolega @Statler and Waldorf koga najvise volim jer je na mojoj liniji, ne znam gde mi se izgubi, je ekspert za hriscanstvo veci od tebe, ne smej se badava, sve sam njega citirao, proveri sam sta je sve pisao pa ces videti koliko covek zna

ruje odavno misle da su katehon, i/ili da vec biju antihrista zapadnog, ovo sto ti ja kazem je jedini nacin da se pomirimo

a jel smo malo klani mi srbi kao sizmatici, od strane rimokatolika? necete nas opet prevariti! samo je ovo nacin sto ti ja kazem, da se pomirimo.
ruje vec zagovaraju nuklearno pravoslavlje, tesko cemo sa vama na zajednicku misu, ali ovu krupnu stvar ako bi potegli, onda ima nade, morate da priznate da je OTKRIVENJE-APOKALIPSA LAZ! mi na nasoj liturgiji taj otrov ne citamo.
не прилазити јој и не убирати са ње плодове, отровни су.
daj da se lepo dogovorimo, i sve naj-naj
 
Poslednja izmena:
Kako izgleda sveta liturgija (misa) kod naše braće rimokatolika, sa kojima ćemo se verovatno ujediniti za koju godinu po principu interkomunije (zajedničke službe i svete tajne) a svako zadržava svoju administraciju kao i do sada:
https://www.blagoslov.com/index.php/tekstovi/37-red-sv-mise
Jako lepo, jako lepo.
Гедо, ти школе очигледно немаш, а овде остављаш неке идеје које су потпуно бесмислене.
Мани се теологије кад ти не иде.
Док се они не одрекну папе, нема приче. А има још њихових девијација, почевши од причешћивања хостијом, преко не причешћивања деце до јеретичких учења Богородици и измене календара.
Gedeon
ovaj kolega @Statler and Waldorf koga najvise volim jer je na mojoj liniji, ne znam gde mi se izgubi, je ekspert za hriscanstvo veci od tebe, ne smej se badava, sve sam njega citirao, proveri sam sta je sve pisao pa ces videti koliko covek zna
Он је правник, није експерт за хришћанство. Положио човек црквено право и то је то.
 
ja mislim da bi sve mogli da se dogovorimo, oni vec ukinuse doktrinu o nepogresivosti pape, pristali bi i na druge ustupke, ali ovaj koji ja kazem je najvazniji
misa ili liturgija, samo bez laznog otkrivenja, to moraju da nas ispostuju, a sve ostalo smo za kompromis, dogovorili bi se ako smo jedne vere, ako smo hriscani... u suprotnom ce ih ruje satrti, nuklearno pravoslavlje, katehon je zavrsio, sada kazu da biju antihrista, kuku-lele! pa nismo mi srbi ludi da se podmecemo! a oni ce da vide svoga boga!
 
Он је правник, није експерт за хришћанство. Положио човек црквено право и то је то.
E, pa hvala za info, opet vise zna i od gede i od iphzilota i od makija, po meni, ali mozda sam ja pristrasan sto je na mojoj liniji... onda je samo meni zao sto ga nema:( valjda me razumes... nisi ni ti los, samo pisi
Док се они не одрекну папе, нема приче.
oni vec ukinuse doktrinu o nepogresivosti pape
sta treba jos?
gresni papa se cak i zaljubiska, 'teo je da seksa u mladosti, i tata bi sine;)

neka se zene, bezveze pedofilija i da prave decu casnim sestrama, da brukaju vatikan vise

A DUH IZRIČITO GOVORI DA ĆE U POSLEDNJA VREMENA OTSTUPITI NEKI OD VERE SLUŠAJUĆI DUHOVE PREVARE I NAUKE DEMONSKE U LICEMERJU LAŽLJIVACA ČIJA JE SAVEST ŽIGOSANA (umesto čela i ruke - otk.13,16) KOJI ZABRANJUJU ŽENITI SE, kako ih lepo opisa apostol PAVLE, BUDUĆE KATOLIKE, A NASLEDNIKE ZAPADNE CRKVE IZ KOJE JE I DOŠLO LAŽNO OTKRIVENJE U ISTOČNU KOJA GA VEKOVIMA NIJE PRIZNAVALA, I DAN-DANAS GA ZABRANJUJE DA SE ČITA U NJOJ, NA SLUŽBI, NA SVETOJ LITURGIJI.

Biblija - Prva poslanica Timotiju - 4. poglavlje

Koji zabranjuju ženiti se, i zapovijedaju uzdržavati se od jela koja Bog stvori za jelo sa zahvalnošću vjernima i onima koji poznaše istinu. Prič. 18, 22 ...
 
Poslednja izmena:
E, pa hvala za info, opet vise zna i od gede i od iphzilota i od makija, po meni, ali mozda sam ja pristrasan sto je na mojoj liniji... onda je samo meni zao sto ga nema:( valjda me razumes... nisi ni ti los, samo pisi
Makи верује у немогуће, али не вреди да му објашњавам.
Што се тиче твог омиљеног члана, имаш на форуму како смо се убеђивали па да видиш како он мисли, потражи форум.
neka se zene, bezveze pedofilija i da prave decu casnim sestrama, da brukaju vatikan vise
Да знаш да је то штета што су се ухватили тог целибата ко пијан плота. Треба што шта да се реформише код њих ал сад то већ иде споро.
Геда врши пропаганду овде али му нешто танко иде.
Нису укинули ништа везано за папу.
Знаш како пише у другом ватиканском концилу ? Бискупи имају право да одлучују и доносе одлуке.
Али ако се са тим слаже папа. Ако се не слаже, ништа.
Папа је тзв незаблудив ex-catedra. To oзначава његову непогрешивост приликом проповеди.
Пошто ми будући православни сматрамо да је папа преузео оно што никада није имао а то је првенство власти и заменио га са првенством части...
Код нас је одлучивање саборно. И ако се сећаш и патријарху Павлу је сабор повукао потпис. Нема код нас ни патријарх изнад сабора.
Некада је патријарх Павле на оптужбе да ови епископи кажу ово а они оно, одговорио (парафразирам) да би било недолично да на сваку његову реч сви остали кажу "тако је". Плурализам мишљења нормално да постоји.
 
Да знаш да је то штета што су се ухватили тог целибата ко пијан плота. Треба што шта да се реформише код њих ал сад то већ иде споро.
pa morali su da se uhvate, kako rece apostol Pavle da ce se uhvatiti
1. Timotiju 4,1A Duh razgovijetno govori da će u pošljednja vremena otstupiti neki od vjere slušajući lažne duhove i nauke đavolske,
1. Timotiju 4,2U licemjerju laža, žigosanijeh na svojoj savjesti,
1. Timotiju 4,3Koji zabranjuju ženiti se, i
Геда врши пропаганду овде али му нешто танко иде.
@Gedeon je polu-ukrajinac, a masta da je drugom polovinom jezuita od obdanista :mrgreen:
vec reterira na politici, kao nije znao, itd, ne beri brigu, bice obracen dok kazes keks u nas tabor, samo da se izdriluje jos malkice
 
Poslednja izmena:
https://forum.krstarica.com/threads/papski-primat-i-nezabludivost.935206/page-2
https://forum.krstarica.com/threads/primat-prava-i-polozaj-rimskog-pape-u-ranoj-crkvi.940955/

Eво, и сам си учествовао у овим разговорима па процени ко ти је најближи.
pa jel mislis da si ti kada pravis razliku izmedju prvenstva casti i vlasti?
ajde zasto bih ja davao rimu prvenstvo casti, ako su bescasnici pobili apostole, i hvale se da su im oni trofeji? opet navodim mog coveka gaja, koji nam je istorijski izvor, nemamo drugi

Encyclopædia Biblica: A Critical Dictionary of the Literary, ...


Thomas Kelly Cheyne, ‎ John Sutherland Black · 1903 · ‎ Bible
... Gaius of Rome ( under Zephyrinus , about 198- 217 ) says in his writing ... trophies " of the apostles . For if you will come to the Vatican or to the Ostean Way ...

Moj covek Gaj ih je raskrinkao, nikakvu cast ja njima ne dajem, a vlast je dosla posledicno, prvo su vas prevarili sa cascu, BESCASNICI! - tako je brate, ako hoces da znas. Rim je ne samo Hrista, vec je ubio apostole, kakva cast njima? zasto? bescasnici se jos hvale ubistvom, kazu TROFEJI APOSTOLA! predati ih za unistenje, a ne davati im nikakvu cast! ni zrna postopvanja nemam za rim i gnusam se i rusije jer bi da bude 3 rim. i oni ce da plate ako se ne opamete.

MI SMO SPAS. SAMO SMO MI PRAVI HRISCANI. ostalima prorokujem propast, ako se ne dozovu pameti. SVIMA, i istoku i zapadu, pa cu da radim, sa kinezima i indijcima, dosta mi je vise evrope, ej rim? a jerusalim gde je? azija brate..opameti se, zaboravi na rim.
 
Poslednja izmena:
Куд сте ви одлутали? Пишем о литургији коју је увео папа Павле Шести. А ви о увођењу Апокалипсе у литургијска читања, папском ауторитету, нуклеарном православљу.... О свети Алојзије?
Мислим на Алојзија Трупса:
https://ru.m.wikipedia.org/wiki/Трупп,_Алоизий_Егорович
 
Poslednja izmena:
pa morali su da se uhvate, kako rece apostol Pavle da ce se uhvatiti
1. Timotiju 4,1A Duh razgovijetno govori da će u pošljednja vremena otstupiti neki od vjere slušajući lažne duhove i nauke đavolske,
1. Timotiju 4,2U licemjerju laža, žigosanijeh na svojoj savjesti,
1. Timotiju 4,3Koji zabranjuju ženiti se, i

@Gedeon je polu-ukrajinac, a masta da je drugom polovinom jezuita od obdanista :mrgreen:
vec reterira na politici, kao nije znao, itd, ne beri brigu, bice obracen dok kazes keks u nas tabor, samo da se izdriluje jos malkice
Нисам никакав Украјинац ни у којем постотку!!!! А да јесам, не бих се стидео своје националности!
Право уједињење би било кад би папа прихватио православну догматику.
 
Нисам никакав Украјинац ни у којем постотку!!!! А да јесам, не бих се стидео своје националности!
Право уједињење би било кад би папа прихватио православну догматику.
pa zasto si navijao za njih da ginu, dok vrag nije odneo salu? onda si bas geda gluperda, ja sam se prevario misliv da si pametniji
; ok sad, sta je tu je, neka papa prihvati, pa cemo da ga pokajemo
 
Ako bi h bio u Rimo-katoličkim zemljama a da nema u tom mestu naše Crkve, ne bi se ustručavao da se pričestim u njihovim crkvama i budem na misi.
Kod nas u našim .
Ne vidim da bi to bilo nešto za razmimoilaženje.
Било би, или признајеш папу као свог вођу или не. Не можеш га половично признати. Или си на једној страни или на другој. Можеш седети на две столице али нема логике.
Једно укида друго.
 
Било би, или признајеш папу као свог вођу или не. Не можеш га половично признати. Или си на једној страни или на другој. Можеш седети на две столице али нема логике.
Једно укида друго.
Moje lično razmišljanje je ovakvo: Tamo gde ima euharistije (evharistije) koju služi sveštenstvo sa apostolskim prejemstvom tj. linijom rukopolaganja episkopa od apostola do danas, tamo je i Hrist(os). Znači kod pravoslavnih, katolika, starokatolika, Kopta, Jermena, Etiopljana i sličnih. Što je vera bliža izvornoj apostolskoj tj. onoj predanoj od Hrista, to je i blagodat veća. Kako je u Pravoslavnoj crkvi punota istine, u njoj vlada i punota blagodati a kod drugih dosta manje. Znači kod protestanata tj. reformiranih (a subotari i Jehovini svedoci su još niže ispod reformiranih) kako nema sveštenstva, nema evharistije, nema ni Hrista, nema ni blagodati kojom Duh Sveti posvećuje/osveštava.
Ovo se može i eksperimentalno dokazati.
 

Back
Top