Linux sa XFCE - ono što Windows korisnici traže?

Distro watch meri koliko je najvise usera kliknulo na koji distro, ne koliko ih je instaliralo. Linux Counter je bio pouzdaniji jer je bila skripta koja
je slala sajtu sistem info, ali nazalost, sajt je zatvoren.

Па нешто не видим да се MX Linux рекламира толико. Не видим га по YouTube-у на пример да се препоручује људима нити рецензије дистроа...
 
Da, ali je veoma poznat u Linux krugovima, i to ne bas od skora...

Ја сам иначе одушевљен колико је то стабилан и френдли дистро, буквално све ти је аутоматизовано. Рецимо хоћеш да инсталираш Google Chrome (узео сам њега јер обични корисници ће можда желите познати browser) само кликнеш, он САМ дода репозотирију и рефрешује све и инсталира. Такође на један клик се чисти систем. Мада ја бих препоручио људима да инсталирају Stacer он је најсличнији CC cleaner-у на Windows-у и није толико технички као Bleachbit.

Осим тога не видим шта је толико посебно на MX Linux-у осим што у /etc/os-release пише да је Debian. :per:
 
Poslednja izmena:
Ја сам иначе одушевљен колико је то стабилан и френдли дистро, буквално све ти је аутоматизовано. Рецимо хоћеш да инсталираш Google Chrome (узео сам њега јер обични корисници ће можда желите познати browser) само кликнеш, он САМ дода репозотирију и рефрешује све и инсталира. Такође на један клик се чисти систем. Мада ја бих препоручио људима да инсталирају Stacer он је најсличнији CC cleaner-у на Windows-у и није толико технички као Bleachbit.

Осим тога не видим шта је толико посебно на MX Linux-у осим што у /etc/os-release пише да је Debian. :per:
Ispeglan distro, malo problema....
 
Jedini razlog što ne koristim xfce je taj što se VSC često zamrzava, a program mi je jako bitan, tačnije najbitniji.
Mislio sam da je problem u distribuciji međutim na nekoliko se dešava isto.
Možda je u mom računaru problem ali nemam gde drugde da probam.

Инсталирај нативни пакет. Увек је боље тако него flatpak или snap. VSC је Electron апликација...


1. sudo apt update 2. sudo apt install dirmngr ca-certificates software-properties-common apt-transport-https curl -y (провери да ли имаш све) 3. curl -fSsL https://packages.microsoft.com/keys/microsoft.asc | gpg --dearmor | sudo tee /usr/share/keyrings/vscode.gpg >/dev/null 4. echo deb [arch=amd64 signed-by=/usr/share/keyrings/vscode.gpg] https://packages.microsoft.com/repos/vscode stable main | sudo tee /etc/apt/sources.list.d/vscode.list 5. sudo apt update 6. sudo apt install code
 
Poslednja izmena:
SparkyLinux -базиран на Debian-у са одличним aptus app center-ом и веома богатом репозоријом је дефинитивно мој број 1 избор за најбољи Линукс дистро како за почетнике тако и за напредније кориснике. Један клик и скрипта се покреће да се инсталира у преко Aptus-a сви програми па чак и они који немају у репозотирији. Дакле, само кликнете и Google Chrome је ту, кликнете опет и ево га OnlyOffice, кликнете опет и Spotify је ту, одлични алати који има Aptus омогућава вам да не пипате терминал а преко Systeminfo све можете да сазнате о рачунару без команди. И поред свега тога овај дистро има и гејмерске способности јер поред Debian кернекла нуди и Sparky LTS 5.15 и Spаrky Mainline (6.6 кернел) kao и гејмерске Xanmod и Liquorix кернеле који се инсталирају на само један клик. :pivce:

На онај мој стари HP десктоп SFF који сам дао буразеру инсталирао сам SparkyLinux (xfce) и човек се одушевио како је брз. Каже човек да је бржи рачунар него онај његов стари који се покварио а моћнији има хардвер од овога. Човек јуче гледао и није могао да верује како је респонзивно. Ако нисте сигруни који дистро да пробате, а желите један стабилан дистро SparkyLinux је свакако избор. Такође, пооред Debian Stable нуди и Debian Testing верзију па може да вам послужи као проба Debian Testing-а пре него што га ставите као машину.:super:

Слика је са виртуалне машине...

VirtualBox_Linux_23_01_2024_16_56_26.png
 
Poslednja izmena:

Back
Top