Linux ili Windows

Djox010

Zainteresovan član
Poruka
277
imam vec duze vreme Win7 (32bit) ali mi je dosadio pa sam resio da predjem na linux...interesuje me koji je linux najbolji posto ih ima mnogo,i da li ce mi sve igrice radeti kao i na win-u..hvala unapred?
 
imam vec duze vreme Win7 (32bit) ali mi je dosadio pa sam resio da predjem na linux...interesuje me koji je linux najbolji posto ih ima mnogo,i da li ce mi sve igrice radeti kao i na win-u..hvala unapred?

Moja preporuka je Ubuntu ako je Windows već dosadio. Ali kao što kolega reče, malo je igrica koje mogu na linuxu, nećeš se baš naigrati. Uđi u neku radnju gde se igrice prodaju, i uverićeš se i sam.
 
Ja koristim Linux distribucije kao jedini OS vema dugo (više od jedne decenije) i mogu ti reći da ne postoji to oružje koje me može naterati da se vratim na windows. Prosto windows nema šta da mi ponudi.
 
Ja koristim Linux distribucije kao jedini OS vema dugo (više od jedne decenije) i mogu ti reći da ne postoji to oružje koje me može naterati da se vratim na windows. Prosto windows nema šta da mi ponudi.
pa ja sam se vratio i to na xp..prvo sam instalirao mint 13 pa mi se nije svideo i preso sam na ubuntu ali vece ***** nisam video jeste da je brz i da nema virusa ali cs i dota <3
 
Djox010
то што теби не ради CS i Dota не значи да је Убунту ****** већ да ти то не знаш потерати...
Лично кад се зажелим виртуелне пуцачине одиграм коју партију Urban Terror-а , раније сам играо и CS али сам последње време и то престао тако да сам га избрисао пре више од годину дана ....
 
Možete pričati šta hoćete, ali je još Linux daleko od Windows-a.

Meni igre uopšte nisu bitne, ali jeste programiranje i baze podataka..
Na Linuxu jedini pravi desktop programski jezik koji na njemu radi je Java i MySQL, Oracle što se tiče baza podataka. Naravno postojii Mono C#, ali to je dosta sporije...

Microsoft je ogroman korak napravio sa Windows 7, koji je skoro pa savršen OS. MS SQL Server je najjača baza podata trenutno, C, C++ koji su sami napravili linux, C#.net koji je ja bih rekao jezik budućnosti, pogotovo sa WPF programiranjem, sjajna kombinacija C#-a, XAML-a i DirectX-a, o tome da je jezik budućnosti govori i Windows 8, koji je dosta pisan u C# WPF-u
wpfMainFeatures.png

, a ništa od toga nije sposobno da se pokrene na Linuxu...
I ono sto me najvise okrece ka Windowsu jeste to da nijedan sajt pisan u C# ASP.NET-u i VB.NET se ne može pokrenuti na linuxu, a takvih sajtova je na tone, jer nije php jedini dinamički jezik, a asp ima dosta prednosti u odnosu na php...
 
Poslednja izmena:
ако се већ бавиш програмирањем, шта те спречава да развијеш алате за покретање свега тога што кажеш да не ради на Линуксу?
 
:hahaha::dash: Druže, takvi projekti se rade u timovima, ogromnim timovima...

хехех аа шта те сспречава да се прикључиш неком тиму или да сам покренеш неки тим?

Него
I ono sto me najvise okrece ka Windowsu jeste to da nijedan sajt pisan u C# ASP.NET-u i VB.NET se ne može pokrenuti na linuxu, a takvih sajtova je na tone, jer nije php jedini dinamički jezik, a asp ima dosta prednosti u odnosu na php...
би ли ми бацио неки линк ка неком сајту који је писан у неком од набројаних језика те се не могу покренути на Линуксу?
 
хехех аа шта те сспречава да се прикључиш неком тиму или да сам покренеш неки тим?

Него би ли ми бацио неки линк ка неком сајту који је писан у неком од набројаних језика те се не могу покренути на Линуксу?

isuviše neozbiljno pitanje...

možda uspeš da vidiš html deo sajta, ali da neke stvari kao što je log in, sign up nema šanse
recimo:
http://w3schools.com/html/default.asp
 
чек мислиш ли на овај сајт ?
HTML Tutorial - Мозила фајер&#.jpg

Да ли постоји разлика између онога што видиш на слици и оног што ти видиш на твом омиљеном веб прегледачу на Виндовсу?
Ако има разлике слободно баци слику (мени тренутно не ради Виндовс- нешто се узјогунио и неће да ради после промене матичне плоче )...
 
Poslednja izmena:
чек мислиш ли на овај сајт ?
Pogledajte prilog 249254
Да ли постоји разлика између онога што видиш на слици и оног што ти видиш на твом омиљеном веб прегледачу на Виндовсу?
Ако има разлике слободно баци слику (мени тренутно не ради Виндовс- нешто се узјогунио и неће да ради после промене матичне плоче )...

pa radi ti HTML,CSS,JavaScript deo sajta jer to nema veze sa platformom, ali kad bi probao da se ulogujes na taj sajt izbacio bi error, jer ne moze uspostaviti vezu sa ASP.NET-om i njegovom MS SQL Server bazom, mozda bi i moglo ukoliko je MySQL baza.
Ti ovo ustvari vidis kao sliku, ali njegove dinamicke delove ne..
 
Poslednja izmena:
Изгледа да ти ниси ни испробао ово под Линуксом?
Све то о чему ти причаш можеш наћи у складишту кроз разноразне пакете који омогућавају рад са тим алатима и сервисима.
 
Poslednja izmena:
Изгледа да ти ниси ни испробао ово под Линуксом?
Све то о чему ти причаш можеш наћи у складишту кроз разноразне пакете којиомогућавају рад са тималатима исервисима

Jesam pod Virtualnom masinom, vrlo moguce je da postoje neki patchovi koji to omogucavaju... Ja bih rado presao na Linux da nemam posla sa C#.net, ne moze se svaka desktop aplikacija pisati u Javi, cak aplikacije koje su na Linux-u su pisane u C,C++, Asembleru ili C#.. Retko koja je pisana u Javi. Iskreno ubuntu 12.04 mi se dosta svidja, pre svega zbog izgleda i brzine...
 
искрено није ми јасно како си ти то испробао Убунту кад се ниси потрудио да проучиш ни Убунту софтверски центар којим се лако долази до жељеног програма/пакета...
За рад са C#.net нисам сигуран који алат је одговарајућ али претрага складишта даје овај резлутат:
Убунту софтвер&#10.jpg
 
искрено није ми јасно како си ти то испробао Убунту кад се ниси потрудио да проучиш ни Убунту софтверски центар којим се лако долази до жељеног програма/пакета...
За рад са C#.net нисам сигуран који алат је одговарајућ али претрага складишта даје овај резлутат:
Pogledajte prilog 249337

Ma to je Mono biblioteka samo, koja omogucava da se C# aplikacija pokrene na Linuxu, ali je dosta sporija od one .NET na windowsu, tako da nista ne znaci ;)
 
и то је напредак у односу на ону причу како тако нешто не може ни да се види на Линуксима а камоли да се програмира....
Праћењем неких других форума приметио сам да има програмера који развијају апликације за Виндовсе користећи неку линукс дистрибуцију а и у складиштима дистрибуција има доста програма за програмирање скоро па за сваку платформу...
 

Back
Top