Linux dobija sopstveni "plavi ekran smrti"

Vazni programi ne rade. Pod vazni, mislim na one koje kostaju mnogo para...
Мени ти програми који коштају много пара не требају, тј своје послове могу да завршим и са Либреофисом и Гимпом... :)
Иначе и на линуксу могу да се користе разни програми који такође коштају ......
 
Kada istekne podrška za Vindods 2025. samo ću preću na Linuks. Nemam nameru sa kupujem nov računar zbog surfovanja na internetu.
Fora sa Windows-om je sto ima drive-by malware, sto nema nijedan drugi OS, zbog genijalne ideje da svaki
program moze kontrolisati svaki, preko COM tehnologije...
edit:
pri tom, ne razmatrajuci na bezbednosne implikacije koje to nosi, tj COM je osmiljen bez ikakve bezbednosti na umu.
Horor nastaje sa ActiveX tehnologijom, gde se omogucava da downloadujes binarni kod sa interneta
i izvrsavas na svojoj masini. To isto, nijedan drugi browser, sem IE nije dozvojlavao....
 
Pa programi koji se prave za Vindovs mogu li se koristiti i na Linuksu?

Ја га користим на продуктивној машини а сад и главној машини. :pivce:

Ryzen 5 4500 (12)
16GB RAM
RX6600

:super:


Kada istekne podrška za Vindods 2025. samo ću preću na Linuks. Nemam nameru sa kupujem nov računar zbog surfovanja na internetu.

Ако користиш рачунар само за то можеш и одмах да пробаш.

Направио сам овде туторијал

https://forum.krstarica.com/threads...e-linuks-kao-novi-i-stariji-korisnici.963202/
 
Poslednja izmena:
Pa to nema praktičnu primenu, jedino ga verovatno koriste zaljubljenici u informatičke tehnologije.
То је било пре 20 година. Како се вируси развијају, све више људи прелази на Линукс.
Посебно стари компјутери који раде, а за које је Windows угасио подршку. Нпр Линукс лепо ради на dual core са 2 GB RAM-a.

Na primer? Radi li Gugl? Avast?
Имаш браузере, да ћеш ићи на Googlе или не, то је до тебе. Firefox,Chrome, Chromium, све имаш за Линукс.
Кад покренеш Librewolf, можеш опуштено да отвараш јутјуб и сурфујеш на 2GB ram-a, јел Линукс заузима око 500mb при старту а некада и мање.
Kada istekne podrška za Vindods 2025. samo ću preću na Linuks. Nemam nameru sa kupujem nov računar zbog surfovanja na internetu.
Windows можеш покретати у виртуелној машини преко Линукса, а можеш имати неограничен број машина, нпр Win 7, Win 8 итд.
 
Poslednja izmena:
Како се вируси развијају, све више људи прелази на Линукс.
Za to su krivi arhitekti Windows-a, kojima je zadnje bilo bezbednost sistema na pameti, pa su na to nebezbedno godinama kalemili satro
bezbedno, pa masinu moze da ti srusi word skripta koju si primio u mail-u...
Нпр Линукс лепо ради на dual core са 2 GB RAM-a.
Lepo radi i sa giga, sa odredjenim gui. No, ipak, sad da reklamiramo da je samo za krseve, nije...
 
Pojma nemam zaista, čuo sam za Linuks odavno, ali nije mi ni palo na pamet da ga instaliram na kućnom ili prenosivom računaru. Šta bih time dobio?
Dobiješ da izgubiš onu poruku "vindoze će sad da se restartuju u boli nas kita za tvoj rad ili potrebe" kao i to da BSOD dobiješ kao trolovanje Bila i Gejtsa. Ili to da nema više "kad nešto ne radi restartuj računar" (imam jedan za filmove što se godinama restartuje samo ako nestane struja),
Svojevremeno sam poterao Ubuntu na jednom starom računaru sa diskom koji je progresivno crkava u "real time" tj čuo se da lupa. Svakih par minuta me obaveštavao da se sranye priprema i da disk crkava brzinom formule 1 ali je i dalje radio. Vindoze XP nisu mogle ni da se instaliraju (pa sam zato probao Ubuntu).
 

Back
Top