Linux dobija sopstveni "plavi ekran smrti"

acabg

Elita
Poruka
20.624
Linux dobija sopstvenu verziju "plavog ekrana smrti" (BSOD).

97859150965742636104f8633232407_wide.jpg


Kako Phoronik izveštava, na Linux sisteme dolazi systemd-bsod servis koji može da generiše poruku preko celog ekrana na Linux distribucijama.

Slično kao što je "plavi ekran smrti" nastao za Windows, tako će se i Linux verzija koristiti kao hitno sredstvo za evidentiranje grešaka.

Ako Linux sistem ne uspe da se pokrene, on će generisati poruku preko celog ekrana koja prikazuje QR kod da biste dobili više informacija o tome šta uzrokuje problem.

Funkcija je i dalje eksperimentalna, i napominje se da je podložna promenama, ali systemd je ključni deo većine Linux distribucija uključujući Ubuntu, Fedora, Debian i Red Hat, pa će se BSOD funkcija pojaviti verovatno u mnogim distribucijama tokom sledeće godine.

Kada je Windows u pitanju, tu neće biti promena što se tiče BSOD, uprkos eksperimentima sa brojnim promenama koje su uključivale tužnog emodžija ili QR kod kao što će ga imati Linux.

https://www.b92.net/tehnopolis/vesti/linux-dobija-sopstveni-plavi-ekran-smrti-2447316
 
Linux dobija sopstvenu verziju "plavog ekrana smrti" (BSOD).

97859150965742636104f8633232407_wide.jpg


Kako Phoronik izveštava, na Linux sisteme dolazi systemd-bsod servis koji može da generiše poruku preko celog ekrana na Linux distribucijama.

Slično kao što je "plavi ekran smrti" nastao za Windows, tako će se i Linux verzija koristiti kao hitno sredstvo za evidentiranje grešaka.

Ako Linux sistem ne uspe da se pokrene, on će generisati poruku preko celog ekrana koja prikazuje QR kod da biste dobili više informacija o tome šta uzrokuje problem.

Funkcija je i dalje eksperimentalna, i napominje se da je podložna promenama, ali systemd je ključni deo većine Linux distribucija uključujući Ubuntu, Fedora, Debian i Red Hat, pa će se BSOD funkcija pojaviti verovatno u mnogim distribucijama tokom sledeće godine.

Kada je Windows u pitanju, tu neće biti promena što se tiče BSOD, uprkos eksperimentima sa brojnim promenama koje su uključivale tužnog emodžija ili QR kod kao što će ga imati Linux.

https://www.b92.net/tehnopolis/vesti/linux-dobija-sopstveni-plavi-ekran-smrti-2447316

Шолак и Ђилас убацили програмерке/ре из Њињдоњса
 
Ja ne volim te kvazi dijagnostike, jer mi zaebu flagove i onda imam veci problem nego sto je onaj koji je oborio sistem....
Linux je bio dobar sto se nije mnogo pravio pametan, pa mi ne gleda da li imam pet diskova pa da mi na ostalima pise swap tabele ili da ih bootuje...

najlepse je kad imas lepo particije, diskove i ini fajlove pa sam upisujes i sejvujes kad ti hoces , onda mozes svasta da uradis, cak i nesto sto je malko nelegalno...ako ti bas treba....
 
Linux dobija sopstvenu verziju "plavog ekrana smrti" (BSOD).

97859150965742636104f8633232407_wide.jpg


Kako Phoronik izveštava, na Linux sisteme dolazi systemd-bsod servis koji može da generiše poruku preko celog ekrana na Linux distribucijama.

Slično kao što je "plavi ekran smrti" nastao za Windows, tako će se i Linux verzija koristiti kao hitno sredstvo za evidentiranje grešaka.

Ako Linux sistem ne uspe da se pokrene, on će generisati poruku preko celog ekrana koja prikazuje QR kod da biste dobili više informacija o tome šta uzrokuje problem.

Funkcija je i dalje eksperimentalna, i napominje se da je podložna promenama, ali systemd je ključni deo većine Linux distribucija uključujući Ubuntu, Fedora, Debian i Red Hat, pa će se BSOD funkcija pojaviti verovatno u mnogim distribucijama tokom sledeće godine.

Kada je Windows u pitanju, tu neće biti promena što se tiče BSOD, uprkos eksperimentima sa brojnim promenama koje su uključeknivale tužnog emodžija ili QR kod kao što će ga imati Linux.

https://www.b92.net/tehnopolis/vesti/linux-dobija-sopstveni-plavi-ekran-smrti-2447316
Ima to vec kad zvekne GDM ili Gnome. No to nije za kernel panic.
 
Pa da, ko nema systemd, ...

Није само то ако је сервис не мора да значи да ће да буде намештен да се пали при буту.

За људе који не користе systemd ово наравно не важи јер ти init системи су само то, добро осим s6-init-a али ко користи?
 
Није само то ако је сервис не мора да значи да ће да буде намештен да се пали про буту.

За људе који не користе systemd ово наравно не важи јер ти init системи су само то, добро осим s6-init-a али ко користи?
Ma ovo je za nove korisnike, koji ne mogu da prate log. OK, user friendly feature :heart:
 
Ma ovo je za nove korisnike, koji ne mogu da prate log. OK, user friendly feature :heart:

Колико су људи јуче успаничили око Debian-a. Они ни не знају да Линукс може да се бутује са више кернела и да apt не прегази стари кернел већ инсталира нови. Читам коментаре само, о чему даље да причамо...
 
Linux dobija sopstvenu verziju "plavog ekrana smrti" (BSOD).

97859150965742636104f8633232407_wide.jpg


Kako Phoronik izveštava, na Linux sisteme dolazi systemd-bsod servis koji može da generiše poruku preko celog ekrana na Linux distribucijama.

Slično kao što je "plavi ekran smrti" nastao za Windows, tako će se i Linux verzija koristiti kao hitno sredstvo za evidentiranje grešaka.

Ako Linux sistem ne uspe da se pokrene, on će generisati poruku preko celog ekrana koja prikazuje QR kod da biste dobili više informacija o tome šta uzrokuje problem.

Funkcija je i dalje eksperimentalna, i napominje se da je podložna promenama, ali systemd je ključni deo većine Linux distribucija uključujući Ubuntu, Fedora, Debian i Red Hat, pa će se BSOD funkcija pojaviti verovatno u mnogim distribucijama tokom sledeće godine.

Kada je Windows u pitanju, tu neće biti promena što se tiče BSOD, uprkos eksperimentima sa brojnim promenama koje su uključivale tužnog emodžija ili QR kod kao što će ga imati Linux.

https://www.b92.net/tehnopolis/vesti/linux-dobija-sopstveni-plavi-ekran-smrti-2447316
Џабе се надају ови из МС екипе.. на стабилним издањима дистрибуцијама треба се помучити да дође до не подизања система...
 
Apsolutno nista. Tek onda kad budes imao problem sa Windows-om, trazi drugi OS...
А проблема нема, само ме нервира што је у 11-ици стартно дугме негде на средини. Читао сам да може да се врати у левом углу, али мрзи ме да се млатим по подешавањима.
 
Pojma nemam zaista, čuo sam za Linuks odavno, ali nije mi ni palo na pamet da ga instaliram na kućnom ili prenosivom računaru. Šta bih time dobio?
Шта знам... користим Линукс на кућним рачунарима као основни систем од 2009. године... неко време сам још имао и виндовс како допунски али ме и то прошло па након првог распада виндовса више га нисам враћао на "метал", додуше имам га у оквиру виртуалне машине, а и то тек за потребе е- управе...
 
Шта знам... користим Линукс на кућним рачунарима као основни систем од 2009. године... неко време сам још имао и виндовс како допунски али ме и то прошло па након првог распада виндовса више га нисам враћао на "метал", додуше имам га у оквиру виртуалне машине, а и то тек за потребе е- управе...
Pa programi koji se prave za Vindovs mogu li se koristiti i na Linuksu?
 

Back
Top