Limundo Prevara

jeronimo_nd

Početnik
Poruka
2
Dali je neko prevaren na limundu?
Molim ucesnike teme da u ovoj temi opisu kako su bili prevareni na limundu.
Ovo nije tema za favorizovanje nego za opis onoga LOSEG sto ste iskusili na pomenutom sajtu.
A ako neko zeli da afirmise ovaj sajt neka si otvori posebnu temu u kojoj ce sve pisati lepo o njima.
Hvala.
 
Dali je neko prevaren na limundu?
Molim ucesnike teme da u ovoj temi opisu kako su bili prevareni na limundu.
Ovo nije tema za favorizovanje nego za opis onoga LOSEG sto ste iskusili na pomenutom sajtu.
A ako neko zeli da afirmise ovaj sajt neka si otvori posebnu temu u kojoj ce sve pisati lepo o njima.
Hvala.

Nisam nikada, ni na limundu ni na KP , nekada ne mogu da dobijem prodavca , nekada se oduži primopredaja, ali nikada nisam prevaren. Sad, to je možda što čitam i analiziram ocene prodavaca a možda sam imao sreće :namcor:
 
Poslednja izmena:
Dali je neko prevaren na limundu?
Molim ucesnike teme da u ovoj temi opisu kako su bili prevareni na limundu.
Ovo nije tema za favorizovanje nego za opis onoga LOSEG sto ste iskusili na pomenutom sajtu.
A ako neko zeli da afirmise ovaj sajt neka si otvori posebnu temu u kojoj ce sve pisati lepo o njima.
Hvala.
odavno sam na tom sajtu,kao i na kupindu...mislim da sam samo imala srece i da nisam bila prevarena
 
Nisam preko Limunda ništa naručivao ali preko Ebay imam iskustvo pa nije na odmet da ispričam.

Moj kum naruči organu (muzika je to)za 2,500 € firma čovek misli nema problema, uplati pare čeka ,čeka, organa ne dolazi i tu nastaje problem.
Žalbe preko firme koja neodgovara.
Žalba preko Ebay koji nemože firmu da nađe.
Mi sednemo u auto i mislimo ako ih nađemo biće gužve i batina ali šipak ,firma nepostoji uopšte ima samo sanduče za poštu, a odradili su u jednom danu 10 ljudi.Probali preko advokata ,policije i ništa možemo da zaboravimo 2,500€.
To je loše iskustvo a imam u godini 3000 kupovine - prodaje gde sve prolazi glatko.U svakom žitu ima kukolja zato obazrivo mora ćovek.
 
Nisam preko Limunda ništa naručivao ali preko Ebay imam iskustvo pa nije na odmet da ispričam.

Moj kum naruči organu (muzika je to)za 2,500 € firma čovek misli nema problema, uplati pare čeka ,čeka, organa ne dolazi i tu nastaje problem.
Žalbe preko firme koja neodgovara.
Žalba preko Ebay koji nemože firmu da nađe.
Mi sednemo u auto i mislimo ako ih nađemo biće gužve i batina ali šipak ,firma nepostoji uopšte ima samo sanduče za poštu, a odradili su u jednom danu 10 ljudi.Probali preko advokata ,policije i ništa možemo da zaboravimo 2,500€.
To je loše iskustvo a imam u godini 3000 kupovine - prodaje gde sve prolazi glatko.U svakom žitu ima kukolja zato obazrivo mora ćovek.

I ja nekad rizikujem, ali dva ipo soma pa i ako je od kuma mnogo je :bum: Postavio bih ti pitanje oko kupovine na Ebay. Jei' potrebna firma , kako uplaćuješ , ne znam ništa oko toga , bio sam lenj da se raspitujem a vidim da tamo ima nekih stvari koje ovde ne mogu kupiti (ili se pojave jednom u 10 godina i to preskupo). Hajde ukratko objasni najvažnije oko osnovnih procedura . Eto da svi koji ovde navrate imaju neke koristi :)
 
Poslednja izmena:
I ja nekad rizikujem, ali dva ipo soma pa i ako je od kuma mnogo je :bum: Postavio bih ti pitanje oko kupovine na Ebay. Jei' potrebna firma , kako uplaćuješ , ne znam ništa oko toga , bio sam lenj da se raspitujem a vidim da tamo ima nekih stvari koje ovde ne mogu kupiti (ili se pojave jednom u 10 godina i to preskupo). Hajde ukratko objasni najvažnije oko osnovnih procedura . Eto da svi koji ovde navrate imaju neke koristi :)
Za eBay ti je najbolje da imas PayPal nalog,tako je najsigurnije kupovati,i ako te neko zezne PayPal ti vrati pare bez problema.Ja licno nisam imao nikad problema a kupujem jako cesto preko eBay-a,robu kupujem i od amerikanaca,kineza,madjara i nikad problema,kinezi su cak najbolji njima se ne placa skoro nikad postarina ili nesto mizerno.Najvaznije je da od onoga koga kupujes ima dosta pozitivnih ocena i nema problema.Jedini problem moze da bude da roba bude ostecena u putu,ja sam dva puta do sada reklamirao i slali su mi opet bez ikakvih problema.
 
Za eBay ti je najbolje da imas PayPal nalog,tako je najsigurnije kupovati,i ako te neko zezne PayPal ti vrati pare bez problema.Ja licno nisam imao nikad problema a kupujem jako cesto preko eBay-a,robu kupujem i od amerikanaca,kineza,madjara i nikad problema,kinezi su cak najbolji njima se ne placa skoro nikad postarina ili nesto mizerno.Najvaznije je da od onoga koga kupujes ima dosta pozitivnih ocena i nema problema.Jedini problem moze da bude da roba bude ostecena u putu,ja sam dva puta do sada reklamirao i slali su mi opet bez ikakvih problema.

Hvala kolega :hvala:
 
Sa Limundom/Kupindom zaista nikada nisam imao problema.
Ali da sve ide glatko ne ide. Nisu u pitanju toliko prevare koliko neozbiljnost clanova.
Tako recimo ucestalo mi je da ljudi pobede na licitaciji pa se uopste ne javljaju.
Ili dogovorimo se za licno preuzimanje pa dodjes na zakazano mesto a on te ispali ili kasni dibidus.
Isto tako ljudi vide da sam iz Bg-a pa kazu e ajd kad mi bude slobodno navraticu jedan dan, pa ih nema po mesec dana.
U pocetku sam imao neku toleranciju ali vise ne, drzim se onih limundo pravila i bez pardona takvima lupam negativne.

Inace dosta ljudi prodaje robe sa skrivenim ostecenjima, treba biti veoma obazriv posto ne postoji mogucnost da licno to proverite,
nekada ni broj ocena nije merilo. Ima veoma bezobraznih prodavaca i sa po hiljade ocena pa vole da vam uvale.

Na kraju, ono sto po meni najvise je pokvarilo i kvari kvalitet limunda to su vestacka dizanja cene.
Retko u zadnje vreme mozete da nadjete neku atraktivnu aukciju, a da se ne pojave milan95, djomla88 ili sandrica94 sa po nula ocena i krenu da dizu cene...
 
Ni ja ni otac, hvala bogu, nikad nismo bili prevareni na Limundu, ni prilikom kupovine ni prilikom prodaje (koristimo zajednički nalog svako za svoje potrebe). Desilo mi se jednom da sam naručio neke magazine koji mi nikada nisu stigli, ali ne krivicom prodavca nego zato što su se zagubili u pošti (svaka im čast, stvarno :roll:). Prodavac mi je uredno vratio novac koji sam mu poslao.

Ono što se meni ne dopada kod njih je što uzimaju proviziju čim ti otpočneš aukciju. Mislim, neka oni uzmu proviziju, ali nakon što predmet bude uspešno prodat. Ovako mi se desilo da sam tri puta izlagao predmet na aukciji, nisam našao kupca, ali su mi zato svaki put skinuli po par dinara. Nisu to neke velike pare, ali ipak.
 
Pa oni moraju od neceg da zive, i sam kazes uzmu neku sicu.
Inace nikad nisam bila prevarena, ali sto je gore neko pomenuo uvek gledam da kupac ima pozitivne ocene .Ko ima bar i jednu negativnu, zaobilazim.
 
Kupio sam oko 200 stvari, prodao 10-tak, i samo su me jednom prevarili za jedne patike, bile su dosta manje nego što je navedeno. Ostalo u najboljem redu! Problem sa Limundom, a naročito sa Kupindom, je što je sve više "profesionalaca" koji veštački nabijaju cene ili u startu postavljaju cene skoro kao u prodavnicama.
 
kad sew pecate ko cigani na polovne krševe i treba da vas prejebu.

- - - - - - - - - -

Kupio sam oko 200 stvari, prodao 10-tak, i samo su me jednom prevarili za jedne patike, bile su dosta manje nego što je navedeno. Ostalo u najboljem redu! Problem sa Limundom, a naročito sa Kupindom, je što je sve više "profesionalaca" koji veštački nabijaju cene ili u startu postavljaju cene skoro kao u prodavnicama.

najveća glupost
 
Poslednja izmena:
Na limundu se prodaju i nove stvari:) Ništa lepše nego kad kupiš potpuno novu stvar po višestruko nižoj ceni nego u prodavnici! Doduše, i ja sam prodao neke potpuno nove stvari budzašto, ali to je lepota licitiranja.
 
Evo mog iskustva. Gospoda sa Limunda i posle fotografija koje sam im dostavila na kojima se jasno vidi da prodavac nije tacno, ni priblizno, opisao stanje stvari koje sam kupila, nije hteo da sankcionise prodavca. Jer nisam placala preko neke njihove satro kartice, kao da ne uzimaju procenat od prodaje. Tako da moju sliku vise videti nece. Fuj!
 
Cene na kupindu su cesto kao i u prodavnicama tako da nw vidim smisao aukcija ako je pocetna cena paprena, drugo vlasnici zaviruju u privatnw poruke i opominju, trece ima previse klon naloga koji vestacki dizu cene na limundu, vlasnici limunda znaju jer su pokvareni kao i ti klonovi.
 
Cene na kupindu su cesto kao i u prodavnicama tako da nw vidim smisao aukcija ako je pocetna cena paprena, drugo vlasnici zaviruju u privatnw poruke i opominju, trece ima previse klon naloga koji vestacki dizu cene na limundu, vlasnici limunda znaju jer su pokvareni kao i ti klonovi.
na kupindu nema aukcija,tu je fiksna cena.
na limundu su aukcije...ali,ko te tera da licitiras ako ti je pocetna cena visoka
 
Cene na kupindu su cesto kao i u prodavnicama tako da nw vidim smisao aukcija ako je pocetna cena paprena, drugo vlasnici zaviruju u privatnw poruke i opominju, trece ima previse klon naloga koji vestacki dizu cene na limundu, vlasnici limunda znaju jer su pokvareni kao i ti klonovi.
Jel ovo nekakva antireklama reklama za Kupindo i lLimundo?Nisam baš razumeo ovo oko klonova.Misliš li ti na klonove na forumu?
A ako neko nešto želi da kupi sa tih aukcijskih sajtova i nađe stvar koja mu je potrebna,sigurno je da zna njenu
vrednost.Tako da već u startu zna svoj limit,koliko če ponuditi kao krajnju cenu...
 

Back
Top