Lik me iznervirao

Ako si do juce mogao da tolerises ili da ne reagujes nasilno, sta se to desilo u medjuvremenu?

Ovo je pitanje koje treba sebi postaviti. U isto vreme to pitanje je i resenje.

Ovo ti je upozorenje da nesto nije u redu i da je putanja uzlazna prema nasilju, znaci da nesto treba menjati u zivotu

sto upravlja putanjom ili bolje, nesto sto te puni besom...recimo nemoc ili saznanje da nemas moc da promenis

stanje u svom okruzenju. Znanje, sposobnost ili predispozicije vrlo cesto nisu dovoljni da se rese jednostavni problemi

koje stvara neznanje, nasilnost zlonamernost bezobrazluk koji su ostali kao repovi prethodne civilizacije iz koje su

moralnost, svest, znanje i tolerancija napredovali, ali i ugusili porive koji su odrzavali ravnotezu tako da je ova civilizacija slabija od prethodne.

Ima uvek nacina da se izbegne nasilje, ali nekad nema vremena, nekad nema volje, a nekada ideje...Mislim da je dobro sto nisi izasao, svejedno da li je

tip otisao ili je cekao. O ovome bi moglo dosta da se pise...
 
danas sam hteo da se bijem sa nekim likom...trubio je dugo ispred zgrade, valjda ga neko blokirao kolima...rekoh to seljoo konju majmune...on meni aj siđi pčko..rekoh oćeš da siđem? sačekaj me...moji me zaustavili...posle se odvezao i pokazivao mi srednji prst...

Nekako razmišljam da li je bilo bolje da sam izašao...pa makar i popio batine...mada ne verujem da bih ja popio batine jer sam krupan i u treningu...lik je kao otvarao i gepek, možda da uzme neku palicu ili nešto, ne znam...ali da sam izašao možda ne bih razmišljao o tome ceo dan...možda je bolje suprotstaviti se, makar i dobio batine, nego razmišljati o tome?..ne znam

Šta vi mislite?

Meni ispod prozora stalno trube do iznemoglosti jer uvek neko blokira ljudima ulaz u garažu i ode da kupuje krpe po bulevaru a oni forsiraju sirenu dok ne promukne i dok okruženje ne dobije fras od tog kreštavog zvuka.

Mogao si sa bezbedne udaljenosti da bacaš jaja na njega nisi morao da iniciraš direktan sukob ako nisi imao nameru da ga dovedeš do epiloga u kome će jedan učesnik biti diskvalifikovan nokdaunom :lol:

- - - - - - - - - -

ipak koliko takvih silovatelja mozga ima morao bi se stalno sa nekim tući a to je već Sizifov posao.
 
Ima jedan kontroverzni biznismen sa Novog Beograda koji vozi nem pojma koji dzip, ali je sigurno da ima motor od par litara...
E, taj biznismen pravi pare komunikacijom sa ljudima i stalno je u svom vozilu i teretani, a posto ima smisla za pravdu bez filozofije
takve likove zaustavlja, verovatno tamo gde nema policije i vrsi obuku i vaspitavanje starim metodama, tako da ako vidite neki dzip koji se poprecio i neku guzvu garantovano je u toku pokazna vezba, pa pogledajte o cmu se radi da bi znali sta nije dozvoljeno u civilizovanom svetu.
 
znaš u civilizovanom svetu se barata civilizovanim metodama.
ne možeš nekoga naučiti da bude gospodin ako primenjuješ nekonvencionalne metoda vaspitavanja,
velike su šanse da na taj način dobiješ još jednog sivonju balvana kome je sva pamet sišla u pesnice.
 
Meni ispod prozora stalno trube do iznemoglosti jer uvek neko blokira ljudima ulaz u garažu i ode da kupuje krpe po bulevaru a oni forsiraju sirenu dok ne promukne i dok okruženje ne dobije fras od tog kreštavog zvuka.

Mogao si sa bezbedne udaljenosti da bacaš jaja na njega nisi morao da iniciraš direktan sukob ako nisi imao nameru da ga dovedeš do epiloga u kome će jedan učesnik biti diskvalifikovan nokdaunom :lol:

- - - - - - - - - -

ipak koliko takvih silovatelja mozga ima morao bi se stalno sa nekim tući a to je već Sizifov posao.

Lol...u pravu si

Ma... šta znam... nisam za to uzimanje pravde u svoje ruke, nije to moje uobičajeno ponašanje...

Što valjda reče Leonardo u onom filmu the revenant, osveta pripada Bogu, valjda tako nešto...
 
Ne mislim da su to odgovarajuce metode, ali i ne smeta mi da neko koga ne znam takvim metodama
obucava ljude da i iznad njihove nevaspitanosti, neznanja i bezobrazluka ima neki slican njima koji ne misli isto.
Tipa, ne smeta mi da jedan, njihov, vaspita desetine drugih u smislu i iznad tebe ima neko, narocito sto se pokaze da i iznad njega ima neko sa ovlascenjem da primenjuje takve metode.
 
Mene je iznervirala moderatorka koja je zakljucala temu cakre s obrazlozenjem da je tema pretvorena u sprdnju...a ne iz razloga sto cakre veze nemaju s psihologijon ..:lol:

može se posmatrati i sa psihološke strane zašto neki ljudi veruju u to a neki ne
ali ako te je zaključavanje ipak na kraju nasmejalo i pored tvoje nervoze eto barem nešto pozitivno :)
 
danas sam hteo da se bijem sa nekim likom...trubio je dugo ispred zgrade, valjda ga neko blokirao kolima...rekoh to seljoo konju majmune...on meni aj siđi pčko..rekoh oćeš da siđem? sačekaj me...moji me zaustavili...posle se odvezao i pokazivao mi srednji prst...

Nekako razmišljam da li je bilo bolje da sam izašao...pa makar i popio batine...mada ne verujem da bih ja popio batine jer sam krupan i u treningu...lik je kao otvarao i gepek, možda da uzme neku palicu ili nešto, ne znam...ali da sam izašao možda ne bih razmišljao o tome ceo dan...možda je bolje suprotstaviti se, makar i dobio batine, nego razmišljati o tome?..ne znam

Šta vi mislite?

a kada te neko u kući iznervira kako tu rešavaš stvari?
 
može se posmatrati i sa psihološke strane zašto neki ljudi veruju u to a neki ne
ali ako te je zaključavanje ipak na kraju nasmejalo i pored tvoje nervoze eto barem nešto pozitivno :)

...samo sam negde morala da pustim svoj glas - sloboda govora i pisanja...
Ne moze se tako posmatrati, u domenu psihologije (jer cakre, energije nemaju nikakve veze sa psihologijom)...ali cenim da su potforumi religija i paranormalno prikladni...

:tease:
 
to liči na onu priču o pacovima koji su bili zatvoreni u buretu
pošto nisu imali šta da jedu počeli su jesti jedni druge.
to je srbija trenutno.
zemlja pacova koji grizu jedni druge....

Pacova je sve vise i zauzimaju pozicije odakle mogu da grizu, a da ne budu ugrizeni.
Bolestina, koja nije specijalitet srbije i lako se vide bolesnici jer nikad nemaju meru....

- - - - - - - - - -

Zato su dobri ti likovi koji su na njihovom nivou svesti, ali i normalni ljudi moraju ponekad da se stite od takvih bolesnika...
 
danas sam hteo da se bijem sa nekim likom...trubio je dugo ispred zgrade, valjda ga neko blokirao kolima...rekoh to seljoo konju majmune...on meni aj siđi pčko..rekoh oćeš da siđem? sačekaj me...moji me zaustavili...posle se odvezao i pokazivao mi srednji prst...

Nekako razmišljam da li je bilo bolje da sam izašao...pa makar i popio batine...mada ne verujem da bih ja popio batine jer sam krupan i u treningu...lik je kao otvarao i gepek, možda da uzme neku palicu ili nešto, ne znam...ali da sam izašao možda ne bih razmišljao o tome ceo dan...možda je bolje suprotstaviti se, makar i dobio batine, nego razmišljati o tome?..ne znam

Šta vi mislite?

recimo da si sišao dole i dobio batine, bio bi sjeban ceo dan

e sad, ako živiš u velikom milionskom gradu,boli te uvo što nisi sišao dole

ako si u malom gradu ispao bi kukavica zato što nisi sišao
 
Brate ako nešto mrzim, to su između ostalog i ljudi koji legnu na sirenu, koji sviraju svaki čas, čim ne kreneš iste sekunde na semaforu, kad staneš jer neko ispred propusta pešaka ili čeka da skrene... znači to su loši ljudi ubeđen sam, skoro kriminalci.

Ali ako ga je neko blokirao i ostavio kola, a on hoće da izađe, onda je razumljivo jbg. To je situacija u kojoj bih i ja svirao.

U BG posebno ljudi obozavaju sirene u voznji.Njemu se ucinilo da tvoja reakcija kasni 0.25sec i automatski na sirenu.Obicno se ne obazirem,ali ume da bude iritirajuce.

Kad sam mu rekao da me sačeka i da ću da siđem, našao je način da se iskobelja sa parkinga.

Al ok.

I ja sad razmišljam da je možda bolje što nisam sišao.

Bolje je.A taj Saban ako ga je neko blokirao,ima pauk koji se sa tim zanima.

Ljudskih batina se ne plašim, niti mislim da sam ispao kukavica.

Poenta je da mislim da nije dobro da čovek dopusti da ga obuzme gnev.

Samokontrola je jako bitna,da ne bi u nekoj drugoj situaciji regovao prebrzo.A koja moze da ti se obije o glavu (na poslu,ili kad zena drzi u ruci oklagiju...itd :-) )
 
danas sam hteo da se bijem sa nekim likom...trubio je dugo ispred zgrade, valjda ga neko blokirao kolima...rekoh to seljoo konju majmune...on meni aj siđi pčko..rekoh oćeš da siđem? sačekaj me...moji me zaustavili...posle se odvezao i pokazivao mi srednji prst...

Nekako razmišljam da li je bilo bolje da sam izašao...pa makar i popio batine...mada ne verujem da bih ja popio batine jer sam krupan i u treningu...lik je kao otvarao i gepek, možda da uzme neku palicu ili nešto, ne znam...ali da sam izašao možda ne bih razmišljao o tome ceo dan...možda je bolje suprotstaviti se, makar i dobio batine, nego razmišljati o tome?..ne znam

Šta vi mislite?

..nekako razmišljam..to je situacija koja može da ti se desi minimum 2puta nedeljno, vredi li zbog toga da se spuštaš i pesničiš?
Ili promeni lokaciju življenja ili se privikni (((:
 

Back
Top