Ligar

markons82

Elita
Poruka
20.822
Kako ime kaze, je macka dobijena ukrstanjem muzjaka Lava i zenke Tigra.
Tako dobijena rasa je postala najveca macka na svetu, gde odrasli primerci dostizu do 400+ kg a da pritom ne prelaze tezinu koja se smatra debelom...

liger1.jpg


liger2.jpg


liger3.jpg


Inace, treca slika nije uradjena u photoshopu vec je slika Tigon-a ( hibrid dobijen ukrstanjem muzjaka Tigra i zenke Lava )....
 
Hm pa za obzirom da sada pare potomke ovih macaka, Ligar sa tigon-om veoma su plodni, nemam sta da se raspitam, a rasa je inace nesto sto se difnise razlicitim genima, tj sekvenicjom gena koji definisu velicinu, boju, oblik, gradju u dovoljnoj meri da se razlikuje od recimo srodne zivotinje....
 
Poslednja izmena:
Desilo se slučajno kod idiota koji nisu u svojim cirkusima i zoo-vrtovima odvojili jednu i drugu vrstu, potomstvo je plodno, isto kao potomci vuka i psa ili domaće i divlje mačke. Mi, ljudi ih zovemo drugim imenima, donekle se razlikuju u morfološkom smislu ali sa aspekta genetike to je jedna vrsta-ima isti broj hromozoma, isti raspored gena, zubnu formulu i parenjem daju plodno potomstvo. Ko zna, možda se u prošlosti, dok ih ljudi nisu istrebili i odvojili im staništa, i u divljini to dešavalo.
 
Desilo se slučajno kod idiota koji nisu u svojim cirkusima i zoo-vrtovima odvojili jednu i drugu vrstu, potomstvo je plodno, isto kao potomci vuka i psa ili domaće i divlje mačke. Mi, ljudi ih zovemo drugim imenima, donekle se razlikuju u morfološkom smislu ali sa aspekta genetike to je jedna vrsta-ima isti broj hromozoma, isti raspored gena, zubnu formulu i parenjem daju plodno potomstvo. Ko zna, možda se u prošlosti, dok ih ljudi nisu istrebili i odvojili im staništa, i u divljini to dešavalo.

mozda ali liger nemoze opstati u diwljini zbog swoje tezine morao bi mnogo da pojede pa bi wremenom izumrli kao i neke praistoriske ziwotinje .Mozda je on weoma snazan ali koliko je brz i spretan zbog swoje welcine.DA moze da opstane dosada bi se pojawila slicna ziwotinja u diwljini :rtfm:
 
hehe treca slika je photoshop vidi se iz aviona... ovako izgleda tigon
http://www.tiger-online.org/tigbib/bigcats/tigon.jpg

Govorio sam jos davno svima u skoli o ovome ali mi niko nije verovao, pa sam istrazivao... mozda konkretno ovaj ligar ne bi bio u stanju da opstane u divljini ali da je odrastao u divljini i da je sam lovio svoju hranu dobili bi zver od pola tone ciste misicne mase xD moguce je da opstanu jer su na vrhu lanca ishrane...
 
hehe treca slika je photoshop vidi se iz aviona... ovako izgleda tigon
http://www.tiger-online.org/tigbib/bigcats/tigon.jpg

Govorio sam jos davno svima u skoli o ovome ali mi niko nije verovao, pa sam istrazivao... mozda konkretno ovaj ligar ne bi bio u stanju da opstane u divljini ali da je odrastao u divljini i da je sam lovio svoju hranu dobili bi zver od pola tone ciste misicne mase xD moguce je da opstanu jer su na vrhu lanca ishrane...

:amen:
 
pogresno...hibridna macka ove vrste tesko da je...rasa
tj. raspitaj se malcice...koliko su potomci iz ovakvih krizanja uopce plodni...:roll:

Kazu da su nasli par plodnih primeraka, cula sam nedavno...
Ali oni su opet spareni sa lavom... I opet se dobilo mladunce lava...
Radi se samo o mutaciji, nije nastala nova vrsta.
 
Sve u svemu, praktično jedna vrsta, različitih fenotipa zbog razdvajanja staništa, isto kao što se razlikuje evropski jelen u različitim staništima.
 
Lav i tigar su "prirodni neprijatelji" (zive u potpuno razlicitim stanistima i uslovima), pa ne bi bilo moguce naci u prirodi ligara... Ipak, jos jedan nacin coveove igre sa zivotima zivotinja... :roll:
 
Ej to stvarno postoji,najcesce su se ukrstali u rezervatima.Ali ne kaze se ligar vec liger,otac lav-majka tigar,i tigon,otac tigar-majka lav...
 
Kazu da su nasli par plodnih primeraka, cula sam nedavno...
Ali oni su opet spareni sa lavom... I opet se dobilo mladunce lava...
Radi se samo o mutaciji, nije nastala nova vrsta.

Zenke su plodne,muzjaci nisu.

BTW ne vidim problem da ovako velika macka postoji,Ligar je velicine Americkog lava koga je istrebio covek tako da ne vidim prirodnu prepreku da postoji tako velika macka
 

Back
Top