Lekino brdo no.2

Ja sam malo guglala:

Топоним Пашино брдо настао је у првој половини 19. века по догађају из првог српског устанка када су устаници, тада далеко изван града, на једном извору сустигли београдског Сулејман-Пашу. После другог светског рата, име је промењено у Лекино брдо, по Александру "Леки" Ранковићу који се за време окупације ту наводно скривао.
 
da, kao što se žarkovo zvalo ne znam kako.....pre II sv.rata, a onda je dobilo ime po titovom sinu žarku. svašta. zamisli, budem faca nekog dana i posle nešto nazovu matorino brdo?! ili matorin lug? ili, još gore, matorina bara.
 
jerotije:
Lekino brdo se po mojim saznanjima prostire Ustanickom od opstine Vozdovac pa recimo do Grcica Milenka s druge strane iodozgo ok Miklosiceve pa do Dusanovacke pijace. Neznam dali sam s pravopisom dobar ali to je to. Ko hoce mogu da ga prosetam da vidi prirodne lepote i znamenitosti ovog velelepnog kraja !

ipak je malo vece, ustanicka - grcica milenka - gospodara vucica, prave trougao i to je sve lekino, nesto je doduse na obroncima, nesto na vrhu :D

a dusanovacka pijaca je na dusanovcu.. to je nesto drugo
 

Back
Top