Lečenje gladovanjem

Pa, za sada si mi sve rekla, manje - više šta me zanima. Ako ti se da, a ti napiši po koju reč tu i tamo o tome kako ti ide, može i na PP, mada ne verujem da ikoga smaraš. Onaj ko ne želi, ne mora da čita, zar ne? To će mi valjda dati snage da se i ja upustim u sličnu akciju, a voleo bih da znam i ko i kako stručno nadzire ceo taj proces, a i koja je "škola" gladovanja koju praktikuješ.
Srećno!
 
U nekim knjigama o zdravoj ishrani se nalaze poglavlja o lekovitom gladovanju u kojima se navodi da gladovanje utice na opsti fizicki i psihicki oporavak organizma, jacanje snage volje, podmladjivanje i oslobadjanje od toksina.

Isprobala sam gladovanje samo sa limunovim sokom i mada mi je bilo jako lose, na kraju je sve proslo bez vecih posledica. Cak sam se i osecala oporavljeno. Sto se kilograma tice oni se brzo vracaju, mada mi skidanje kilaze nije bio prioritet jer s tim nisam imala puno problema.

Ne bih smela da preporucim metodu jer moze biti jako opasna, pogotovo upotreba samog limunovog soka tokom trajanja gladovanja. Dosta sam povracala. Cak sam izgubila glas, ali srecom na kratko.

Mislim da povremeno jednodnevno gladovanje ne moze biti opasno.
 
I brat jednog našeg druga se lečio gladovanjem.
Nije se izlečio - umro je.
A bio je mlađi čovek, oko 30 godina, i nije osetio da mu to škodi sve dok odjednom nije pao.
Nemojte se zezati sa tim.
 
Ja sam takodje cula da je mnogo ljudi izleceno ovom dijetom,pogotovu koji su bolovali od kancera.Procitala sam i par knjiga koje su mi preporucene preko ovog foruma.Dolazim do zakljucka da pacijent mora da bude pod strogim nadzorom lekara i tu nastaje problem.Moram da kazem da nisam obolela,ali citajuci literaturu,shvatila sam da sve ovo moze da se koristi i kao preventiva.Razgovarala sam sa lekarima(koje privatno poznajem) i kada sam im obrazlozila moje interesovanje,zatrpali su me objasnjenjima, zasto to ne treba da uradim.Postoje i manje reduktivne metode,koje dozvoljavaju unos samo presne hrane,a takodje imaje rezultate.
nijedan doktor koji leci obolele od raka nece dozvoliti da pacijent gladuje , tako da u to pod nadzorom bas i ne verujem
 
Jel moze neko da mi kaze kako se zove stanje i sta se desi u organizmu kada se nakon dugotrajnog gladovanja uzme hrana. Od mog druga je deda umro tako u logoru nakon sto su ih oslobodili. Saveznici su im dali hranu, bili su kost i koza i najeli se i u roku od par sati vecina njih je umrla. Jednom sam nasao clanak o tome sta se zaparvo desava tada sa celijama i zasto nastupa smrt ali ne mogu sada da nadjem taj clanak. Postoji citava medicinska procedura sa raznim infuzijama kako se pacijent nakon dugog gladovanja tretira da bi mogao da dodje do stanja da uzima hranu.
 
RUSKA DOKTORKA TVRDI DA SMRT DOLAZI IZ CREVA! Puna su MRTVIH parazita, a evo kako da ih očistite od hrane koja je ZLO!

05.12.2019.

Ruska biohemičarka i doktor prirodne medicine Marva Vagaršakovna Oganjan iza sebe ima 45 godina iskustva u medicini i laboratoriji. Nikada se nije ustručavala da svoje znanje i otkrića podeli sa celim svetom, kako bi ljudi kroz njene savete mogli da poprave zdravlje i kvalitet svog života.
Osnova njenih teorija počiva na istraživanju uzroka modernih bolesti, uključujući alergije, hipertenziju, rak, dijabetes i ostale bolesti koje zvanična medicina naziva ‘bolestima načina života’. Marva daje jednostavna pravila koja treba da sledite kako biste imali zdravo telo i bistar um.
lg.php

1. Izbor hrane
Niko ne želi da se razboli. Želja da vas ništa ne boli je sasvim normalna želja, a bolest je pravi zločin prema organizmu.
– Prilagođavanjem ishrane ćete prilagoditi celi život – kaže Marva i objašnjava da se uz adekvatnu hranu ne menja samo telo, već i psiha.

2. Moderna medicina ne leči bolest, već njene simptome
Simptomi ne mogu da se izleče, mogu samo privremeno da se umire. Ali, onda se ponovo javljaju, u istoj ili sasvim novoj formi. Najgore od svega je to što tada bolest ima tendenciju da postane hronična ili da evoluira u neku drugu, još goru.
– Na primer, ako ste kao dete često patili od upala pluća, nije čudo ako vam se u 35. formira rak dojke. Takve transformacije bolesti iz jedne u drugu su prirodne – kaže Marva i dodaje da su te stvari mnogim lekarima i dalje neshvatljive.
Zapamtite, sve što vas je mučilo u detinjstvu, pojaviće se u odraslom dobu kad tad, u nekom obliku – upozorava doktorka

3. Smrt dolazi iz creva
Da se opet vratimo na detinjstvo. Od čega deca još boluju, osim prehlada i upala grla? Tu su ovčije boginje, zauške, rubeole i tako dalje, koje se klasifikuju kao dečije bolesti, jer se većinom obole u detinjstvu, jer ih je u odraslom dobu teže podneti.
Zašto? Za početak, ne obole sva deca od ovih bolesti.
One pogađaju decu koja u sebi imaju više ‘materijala’ podložnom razvoju virusa koji izazivaju ove bolesti. Zbog čega onda deca češće boluju od njih nego odrasli? Odgovor je jednostavan – dečije telo je izloženo najrazličitijim vrstama prljavštine, koja se pre svega akumulira u crevima.
U prirodnoj medicini čak postoji izreka da smrt dolazi iz creva, i to je bukvalno tako. Kada bismo znali i poštovali pravila redovnog čišćenja creva, živeli bismo veoma dugo i zdravo. Zbog toga je od ključnog značaja i šta jedemo.

4. Pravilna i nepravilna ishrana
Hrana je pravi blagoslov, ali može da postane i pravo zlo.
– Zla hrana je ona koja se prodaje u kantinama, jede u vrtićima, školama, bolnicama, vojsci. To je pravi kriminal za zdravlje. Zbog nje se deca u vrtićima razboljevaju. U Švajcarskoj, na primer, deca u vrtićima jedu voće, salate i čaj sa medom. To je deci dovoljno da budu sita i zdrava, fizički i mentalno.
Creva su prepuna ostataka fekalnih materija, trule i polutrule sluzi, živih, poluživih i mrtvih parazita. Deo hranljivih materija trebalo bi da prolazi kroz zidove creva, ali ne može zbog naslaga ovog otpada. Zato je važno da se pravilno hranite, jer ako se biohemija tela i biohemija namirnica slažu, jer se tada telo čisti i sprečava se rizik za nastanak bolesti.

Najvažniji savet Marve Vagaršakovne Oganjan
– Da se ne biste razboleli, morate da imate društvenu svest. Društvo kreira alkohol i alkoholizam, a onda se bori sa njim. To je paradoks današnjeg vremena.

Marvin recept za čišćenje tela od parazita
– Alkalna sredina ubija parazite. Da biste povećali nivo PH vrednosti, jedite sirovo povrće i voće. Izbacite iz ishrane brašno, testeninu i slatkiše. Jedna od najdelotvornijih metoda otklanjanja parazita je gladovanje. Postite i sve će biti u redu sa vašim telom. Ne zaboravite i na upotrebu lekovitog bilja sa medom i sokom od limuna – savetuje Marva.

Kurir.rs
 
Jel moze neko da mi kaze kako se zove stanje i sta se desi u organizmu kada se nakon dugotrajnog gladovanja uzme hrana. Od mog druga je deda umro tako u logoru nakon sto su ih oslobodili. Saveznici su im dali hranu, bili su kost i koza i najeli se i u roku od par sati vecina njih je umrla. Jednom sam nasao clanak o tome sta se zaparvo desava tada sa celijama i zasto nastupa smrt ali ne mogu sada da nadjem taj clanak. Postoji citava medicinska procedura sa raznim infuzijama kako se pacijent nakon dugog gladovanja tretira da bi mogao da dodje do stanja da uzima hranu.
Pa jesi gledo ono u pustinji kad dehidriraju pa dodju do vode ,kazu samo par gutljaja nema na ex
 

Back
Top