LDP I Kosovo

Gazdarica ("foruma"istorije) :
"Imam u kuci jednu knjigu izdatu 1943. u Zagrebu... Dakle, u NDH..."
"@Lj, dacu vam kame..."
(ПРЕТЊА СМРЋУ)
(ја сам Србин мета тог "разговора")
(у под-форуму: "везе с Италијанима")
СРБИ, ЈЕВРЕЈИ, ЦИГАНИ: СЕТИМО СЕ ЗЛОГЛАСНЕ УСТАШКЕ SS "KAMA" DIVIZIJE !!!
 
DOBROSTOJECI:
Ma pusti tu priču o izdajnicim i patriotama....prevaziđeno i sažvakano bezbroj puta ! Isto i priča o dalekoj istoriji (kamo sreće da smo normalna zemlja pa da o tome ćaskamo....).Čudno mi je što niko od vas ne analizira šta se to dešava od 90.Zašto ? Ko je kriv ? Da li je moglo drugačije ? Jesmo li nešto naučili ili shvatili ? Pa ispod toga podvući crtu i trezveno , bez izliva emocija tražiti i polemisati i sa ljudima drugačijeg mišljenja ,kako i šta činiti ubuduće u cilju opstanka i napretka .Realno je da su male šanse da Kosmet bude ono što je nekad bio.Šteta je napravljena pogrešnom politikom (koga ?) i nepopravljiva je . Citiraću Đinđića : " ...možete uzeti ribe iz akvarijuma i skuvati čorbu ...ali od te čorbe više nikad ne možete napraviti akvarijum " .Ali sad šta je tu je ! Imaš li prijatelju neko rešenje za Srbe sa Kosmeta u slučaju da K. dobije nezavisnost a to rešenje da ne košta puno života ?

Posto sam nekada "radio" sa ljudima, pa imam iskustva u tome da niko ne moze shvatiti na isti nacin ono sto mu se prezentira, opet cu ti ponoviti nesto sto bi trebao da zapamtis:
Devedesete su proizvod nekog drugog vremena i odnosa koji su se stvarali decenijama unazad. Za dve godine postojanja visepartijskog sistema i vodjenja neke politike od svih tada relevantnih stranaka u SFRJ ne moze se razbiti drzava i stvoriti zla krv medju narodima. Neka osnova za to je morala da postoji u proslosti, a rezultirala je devedesetih godina, a taster su svakako bile promene u Evropi narocito rusenje Berlinskog zida i ponovno ujedinjenje Nemacke. Sa ove distance mozemo reci da je bila losa politika, ali koga i cega? Za sukob uvek treba imati dve strane, ne moze se optuzivati samo jedna. A setimo se kako je pocelo...
 
DOBROSTOJECI:
Dobrostojeća buba ? :lol: Priznajem da imaš smisla za humor ! Ali smisla za realnost nemaš . Poznata su mi stradanja i patnje koje su Srbi na Kosmetu prošli i koja i danas doživljavaju .Slično ako ne i gore sam doživeo na ratištima po Hrvatskoj i Bosni , jedva sam preživeo dva ranjavanja i izgubio zauvek puno prijatelja,divnih ljudi.........ne ponovilo se .Sad kad se povede priča o ratu i Kosmetu najglasniji su oni koji nisu ni omirisali barut....Nadam se da nisi jedan od tih, inače ne bi sa tobom razmenio ni jedno slovo ! U jednom se slažemo : hvala milom Bogu, ima Srbija snage i PAMETI da se suprotstavi svojoj propasti , a živeće ovaj narod i posle mene i posle tebe.............
Da izgubio sam i to mnogo...najboljeg druga,kuma,brata,nekoliko rodjaka...familiju koja zivi na dvadeset razlicitih mesta u Srbiji,prijatelja koje nisam video nekoiko godina.Znam ko je kriv za sve te gubitke,ali znam i ko krije istinu.E zato nikad necu niti oprostiti niti se ne odazvati pozivu za odbranu,a proso sam i ja nekoliko ratista (ukupno 18 meseci)ali necu o tome..
 
Stvarnost i Iskrenost:
Da izgubio sam i to mnogo...najboljeg druga,kuma,brata,nekoliko rodjaka...familiju koja zivi na dvadeset razlicitih mesta u Srbiji,prijatelja koje nisam video nekoiko godina.Znam ko je kriv za sve te gubitke,ali znam i ko krije istinu.E zato nikad necu niti oprostiti niti se ne odazvati pozivu za odbranu,a proso sam i ja nekoliko ratista (ukupno 18 meseci)ali necu o tome..
Simptomatično je da najžešći bukači i zagovornici ratne opcije nisu nikad osetili kako barutni dim štipa za oči.Zbog takvih smo platili ogromnu cenu,žrtve ,patnje....U rat nikad više !!!
 
O tome čije će Kosovo da bude odlučiće najjači. Boraniju niko ništa ne pita. Osobito ne ovako luzersku boraniju koja je uspešno izgubila 4 rata u 10 godina, siiine! Ne ulazim u to da li je to pravedno ili nije. Ni drugi svetski rat nije bio pravedan, a ni korejski, ni vijetnamski, i bez obzira na naše želje i nabrijavanja - nemamo šanse. Zapravo, nemamo ni 'Š' od šanse. To ne vide samo slepci i mongoloidi. Tu smo definitivno prdnuli u čabar. Rusi će malo kao da nas brane, a onda će logikom vlastitog interesa da se izmire sa Zapadom i da uvate zbog odustajanja kakvu zgodnu koncesiju. I nije tu više pitanje hoćemo li da zadržimo Kosovo (malo morgen) već jesmo li bar malo umešni pa da taj neminovni gubitak negdje nečim kompenzujemo. O tome je pitanje.
 
O tome se dragi kolega neće pitati ni on ni ti ni ja, ustvari niko u našoj blizini. Pravo je pitanje ko nas je i zašto doveo do toga. Bojim se da dotični definitivno nije u stanju da odgovori, iz sasvim opravdanih razloga.
 
Pa u stvari pitamo se i ti i ja, jer da narod nije digao glas za Kosmet u Srbiji odavno bi, oni koji nisu u nasoj blizini, dali nezavisnost Kosmetu. Ali cvrst stav pocev od samog naroda pa do drzavnih insitucija sa predsednikom i premijerom, kao i svih relevantnih stranaka u Srbiji, je i doveo do odlaganja i ne nametanja resenja na silu. Jedinstvo svih politickih partija (osim naravno ovih "balistickih" LDP i td.) nateralo je malo svetske politicare da se zamisle nad tim problemom. Evo, doslo se dotle da se pregovori nastave, sto je pre dva meseca bilo nezamislivo. Idemo dalje...
 
e052.gif
 
djinjidjevac:
Ljudi treba biti realan.

Samo ljudi poput Cede mogu sacuvati Kosovo.

Ako nije suvise kasno-

Pa, vidi, ja mogu i tako da posmatram stvari, zasto da ne?
Kvalitet - potire - kvantitet, ili prostim jezikom receno potrebni su takvi ljudi, koji idu u samu krajnost, da izgleda kao da zele da razbiju svoju drzavu, ali u stvari dobro poznaju mentalitet svoga naroda i samim svojim ekstremizmom pokrecu narod na otpor prema tom ekstremizmu. Informacija je cudo, a kontrolisati informacije jednako je kontrolisanju narodnih masa... 8-) :wink:
 
Кажем ја користан је Чедица. Био је још кориснији док је разбијао ДС и служио као ходајућа антиреклама за исту. Што га не ставише да буде носилац листе 2003. Лепо би пали испод цензуса и ћао ђаци. :lol:

Планирам неко славље кад се одложи резолуција о Косову. Да ли да позовем тог момка?
 
Duh Sekire:
Кажем ја користан је Чедица. Био је још кориснији док је разбијао ДС и служио као ходајућа антиреклама за исту. Што га не ставише да буде носилац листе 2003. Лепо би пали испод цензуса и ћао ђаци. :lol:

Планирам неко славље кад се одложи резолуција о Косову. Да ли да позовем тог момка?


Ha,ha,ha pozovi onog navodnog generala,mozda dodje :D :D :D :D :D :D
p.s. a sta se to odlaze? jesi ti to nesto lepo sanjao
 
Zaliosno je kakvi sve ljudi u ovoj drzavi imaju pravo glasa. Proglase te za "srbo-mrzce" samo zato sto zelis da zivis normalno i moderno, sto ne mrzis nikoga i sto pokusavas da se pomiris sa komsijama iz regiona, a ne ponovo da se koljes s njima i govoris kako si zbog toga veci Srbin.

NAPRED LDP!!!!!!!!!!!!!!!!
 
milica_mirkovic:
Zaliosno je kakvi sve ljudi u ovoj drzavi imaju pravo glasa. Proglase te za "srbo-mrzce" samo zato sto zelis da zivis normalno i moderno, sto ne mrzis nikoga i sto pokusavas da se pomiris sa komsijama iz regiona, a ne ponovo da se koljes s njima i govoris kako si zbog toga veci Srbin.

NAPRED LDP!!!!!!!!!!!!!!!!
Milice Mirković (nadam se da još nosiš devojačko prezime) !
Sve si jako lepo napisala sem ove parole na kraju ! Napred,juriš, živeo.......
To su neka prošla vremena , ostavi to ovim drugim , napaljenim..........
 
milica_mirkovic:
Zaliosno je kakvi sve ljudi u ovoj drzavi imaju pravo glasa. Proglase te za "srbo-mrzce" samo zato sto zelis da zivis normalno i moderno, sto ne mrzis nikoga i sto pokusavas da se pomiris sa komsijama iz regiona, a ne ponovo da se koljes s njima i govoris kako si zbog toga veci Srbin.

NAPRED LDP!!!!!!!!!!!!!!!!

Dobro bre balavci, imate li vi svoj stav ili morate da se krijete u grupama iza svojih stranackih kolega? Kao osice ste, jedan se ispali u necemu sto kaze - odmah dolaze partijski drugovi da mu pomognu... :roll: Razmisljate li vi o samostalnom zivotu ili ce vam uvek trebati neki tutor da vam stoji iza ledja? :roll:
 

Back
Top