Lažna proročanstva !!!

Eleleth

Veoma poznat
Banovan
Poruka
10.312
Što mislite o ovome?

Može li tko od kršćana da analizira riječ po riječ ovaj dio iz knjige Solomonove(biblija stari zavjet)


10 Ona je štitila prvooblikovanog oca svijeta, koji je stvoren sam, istrgla ga iz grijeha njegova 2 i dala mu jakost da vlada svemirom. 3 A kad se u jarosti svojoj grešnik odmetnu od nje, poginu u mržnji svojoj bratoubilačkoj. 4 I kad je zemlju zbog njega potop stigao, opet ju je mudrost spasila brodeći s pravednikom na krhkom drvetu. 5 I kada se, složni u opačini svojoj, narodi bijahu pomutili, ona je našla pravednika i sačuvala ga Bogu nezazorna i uzdržala jačim od ljubavi prema djetetu. 6 Kad su bezbožnici izgibali, ona je izbavila pravednika koji je bježao od ognja što je s neba pao na pet gradova.
 
Poslednja izmena:
Što mislite o ovome?

Može li tko od kršćana da analizira riječ po riječ ovaj dio iz knjige Solomonove.


10 Ona je štitila prvooblikovanog oca svijeta, koji je stvoren sam, istrgla ga iz grijeha njegova 2 i dala mu jakost da vlada svemirom. 3 A kad se u jarosti svojoj grešnik odmetnu od nje, poginu u mržnji svojoj bratoubilačkoj. 4 I kad je zemlju zbog njega potop stigao, opet ju je mudrost spasila brodeći s pravednikom na krhkom drvetu. 5 I kada se, složni u opačini svojoj, narodi bijahu pomutili, ona je našla pravednika i sačuvala ga Bogu nezazorna i uzdržala jačim od ljubavi prema djetetu. 6 Kad su bezbožnici izgibali, ona je izbavila pravednika koji je bježao od ognja što je s neba pao na pet gradova.

Gde to pise?
 
Što mislite o ovome?

Može li tko od kršćana da analizira riječ po riječ ovaj dio iz knjige Solomonove.


10 Ona je štitila prvooblikovanog oca svijeta, koji je stvoren sam, istrgla ga iz grijeha njegova 2 i dala mu jakost da vlada svemirom. 3 A kad se u jarosti svojoj grešnik odmetnu od nje, poginu u mržnji svojoj bratoubilačkoj. 4 I kad je zemlju zbog njega potop stigao, opet ju je mudrost spasila brodeći s pravednikom na krhkom drvetu. 5 I kada se, složni u opačini svojoj, narodi bijahu pomutili, ona je našla pravednika i sačuvala ga Bogu nezazorna i uzdržala jačim od ljubavi prema djetetu. 6 Kad su bezbožnici izgibali, ona je izbavila pravednika koji je bježao od ognja što je s neba pao na pet gradova.

Tko je prvoblikovani otac svijeta ,stvoren sam,koji ima jakost da vlada svemirom?
TKo je taj otac koji se u jarosti svojoj kao griješnik odmetnuo od NJE ?
Tko je odgovoran za potop?
 
10 Ona( nada ili vera ) je štitila prvooblikovanog oca svijeta( coveka = Adama), koji je stvoren sam, istrgla ga iz grijeha njegova 2 i dala mu jakost da vlada svemirom( dala je ljudima mogucnost da vladaju svime). 3 A kad se u jarosti svojoj grešnik odmetnu od nje, poginu u mržnji svojoj bratoubilačkoj. 4 I kad je zemlju zbog njega potop stigao, opet ju je mudrost spasila brodeći s pravednikom na krhkom drvetu( nojeva barka i ona u obliku nade i belog goluba). 5 I kada se, složni u opačini svojoj, narodi bijahu pomutili, ona je našla pravednika i sačuvala ga Bogu nezazorna i uzdržala jačim od ljubavi prema djetetu. 6 Kad su bezbožnici izgibali, ona je izbavila pravednika koji je bježao od ognja što je s neba pao na pet gradova.
 
10 Ona( nada ili vera ) je štitila prvooblikovanog oca svijeta( coveka = Adama), koji je stvoren sam, istrgla ga iz grijeha njegova 2 i dala mu jakost da vlada svemirom( dala je ljudima mogucnost da vladaju svime). 3 A kad se u jarosti svojoj grešnik odmetnu od nje, poginu u mržnji svojoj bratoubilačkoj. 4 I kad je zemlju zbog njega potop stigao, opet ju je mudrost spasila brodeći s pravednikom na krhkom drvetu( nojeva barka i ona u obliku nade i belog goluba). 5 I kada se, složni u opačini svojoj, narodi bijahu pomutili, ona je našla pravednika i sačuvala ga Bogu nezazorna i uzdržala jačim od ljubavi prema djetetu. 6 Kad su bezbožnici izgibali, ona je izbavila pravednika koji je bježao od ognja što je s neba pao na pet gradova.

Zanimljiv pokušaj ali netočno jer Adam nije stvoren sam po bibliji.
Očito se odnosi na biće samostvoreno.
 
Što mislite o ovome?

Može li tko od kršćana da analizira riječ po riječ ovaj dio iz knjige Solomonove(biblija stari zavjet)


10 Ona je štitila prvooblikovanog oca svijeta, koji je stvoren sam, istrgla ga iz grijeha njegova 2 i dala mu jakost da vlada svemirom. 3 A kad se u jarosti svojoj grešnik odmetnu od nje, poginu u mržnji svojoj bratoubilačkoj. 4 I kad je zemlju zbog njega potop stigao, opet ju je mudrost spasila brodeći s pravednikom na krhkom drvetu. 5 I kada se, složni u opačini svojoj, narodi bijahu pomutili, ona je našla pravednika i sačuvala ga Bogu nezazorna i uzdržala jačim od ljubavi prema djetetu. 6 Kad su bezbožnici izgibali, ona je izbavila pravednika koji je bježao od ognja što je s neba pao na pet gradova.

Kad si pisao ovu "bibliju"? I koje droge si se nacugao?:hahaha:
 
Podsjeća li tebe taj tekst na recimo biblijskoga boga?
Na njegov gnjev ,bjes,na njegovo ubijanje ljudi,recimo potopom i slično?

A taj tekst Solomonov nam samo crno na bjelo osuđuje takvoga boga koji se odmetnuo od korijena u svojoj jarosti .


Ovaj tekst i ne mogu da komentarisem, jer mi je totalno nepoznat?
U kojoj od svojih knjiga Solomon pise ovako nesto , i gde se tacno nalazi.?
Ajde napisi gde , ne budi cicija:zper:
 
Što mislite o ovome ,gdje izgleda da po bibliji je Krist samo došao izgubljenim ovcama Izraela i učenike šalje samo u Izrael da propovjedaju??

Odkuda ideja Pavlu da je za cijeli svijet Krist došao kad se iz ovoga vidi da je sve namjenjeno židovim bilo??

Matej glava 10

Dozva dvanaestoricu svojih učenika i dade im vlast nad nečistim dusima: da ih izgone i da liječe svaku bolest i svaku nemoć. 2 A ovo su imena dvanaestorice apostola: prvi Šimun, zvani Petar, i Andrija, brat njegov; i Jakov, sin Zebedejev, i Ivan brat njegov; 3 Filip i Bartolomej; Toma i Matej carinik; Jakov Alfejev i Tadej; 4 Šimun Kananaj i Juda Iškariotski, koji ga izda. Poslanje dvanaestorice 0 6,7-13; Lk 9,1-6) 5 Tu dvanaestoricu posla Isus uputivši ih: "K poganima ne idite i ni u koji samarijski grad ne ulazite! 6 Pođite radije k izgubljenim ovcama doma Izraelova! 8 Bolesne liječite, mrtve uskrisujte, gubave čistite, zloduhe izgonite! Besplatno primiste, besplatno dajte!

Matej 15
23 Ali on joj ne uzvrati ni riječi. Pristupe mu na to učenici te ga moljahu: "Udovolji joj jer viče za nama." 24 On odgovori: "Poslan sam samo k izgubljenim ovcama doma Izraelova

Ez 13,17
"Sine čovječji, postavljam te za čuvara doma Izraelova. I ti ćeš riječi iz mojih usta slušati i opominjat ćeš ih u moje ime.
 
Ovo je istina, ni jednoj ženu koja nije bila izraelka nije hteo da pomogne, nego je rekao da se hleb ne uzima od dece da bi se dao psima.
U novom zavetu se jasno može primetiti razlika između Pavlovog učenja i učenja svih ostalih. Biće da je učenje o nenasilju i ljubavi više Pavlovo nego ičije drugo. :bye:
 
Ovo je istina, ni jednoj ženu koja nije bila izraelka nije hteo da pomogne, nego je rekao da se hleb ne uzima od dece da bi se dao psima.
U novom zavetu se jasno može primetiti razlika između Pavlovog učenja i učenja svih ostalih. Biće da je učenje o nenasilju i ljubavi više Pavlovo nego ičije drugo. :bye:

Interesantno je sve to.
I kako je taj Pavle počeo propovjedati a nije bio s Kristom nikada a apostoli jesu.
I sve nakon jedne halucinacije da je ugledao Krista koji mu naređuje i proturječi samom sebi rekavši Pavlu
da ide u cijeli svijet propovjedati a jasno je da je Židovima samo došao spasenje donijeti.

Meni to sliči na veliku namještaljku,dodavano naknadno od rimskih manipulatora koji su od jedne lokalne religije i lokalnog boga napravili svjetsku religiju.
To je moje mišljenje.
 
Interesantno je sve to.
I kako je taj Pavle počeo propovjedati a nije bio s Kristom nikada a apostoli jesu.
I sve nakon jedne halucinacije da je ugledao Krista koji mu naređuje i proturječi samom sebi rekavši Pavlu
da ide u cijeli svijet propovjedati a jasno je da je Židovima samo došao spasenje donijeti.

Meni to sliči na veliku namještaljku,dodavano naknadno od rimskih manipulatora koji su od jedne lokalne religije i lokalnog boga napravili svjetsku religiju.
To je moje mišljenje.

Pavle je bio neka vrsta crkvenog policajca (jednom CIA uvek CIA), bio je neverovatno obrazovan za ondašnje vreme, za razliku od ostalih apostola koji su bili ribari. Bio je Rimski građanin i Jevrejski farizej. Nešto kao Džems Bond onog vremena. Svi znamo da su jevreju bili vrlo krvoločni i osvetoljubivi (oko za oko). A znamo i izreku Ako ih ne možeš pobediti,pridruži im se. On se po naređenju uvukao u njihove redove i od jedne krvoločne ljudožderske religije, napravio blagu hrišćansku religiju. Mislim da je to bio generalno gledano dobar potez. :klap:
 
Da tema bude zanimljivija, evo i jednog objasnjenja zasto je Hriscanstvo propoveda i nejevrejima, koje je objavljeno ovde na foruma, ali na drugoj temi.

http://forum.krstarica.com/showpost.php?p=10611136&postcount=3025

ДА ЛИ ЈЕ ХРИШЋАНСТВО ЈЕВРЕЈСКА ВЕРА?


Поменусмо став који долази из савремених неопаганских кругова, по коме се Хришћанство представља као туђински духовни уплив на европском тлу, алудирајући притом на тезу да је Хришћанство уствари јеврејска вера. Но да ли је заиста тако? Поменута теза заснива се на две чињенице. Првом се указује да је и јеврејски Стари Завет део Хришћанског Светог Писма, а другом да је Хришћанство настало у јеврејској средини у којој је првобитно и проповедано. Но осмотримо ове тезе у огледалу православног Хришћанства.

Сагледајмо најпре због чега је Стари Завет дат баш Јеврејима, односно због чега је по хришћанском схватању, Бог изабрао баш овај народ како би он први спознао истинитог Бога.

Како Свети владика Николај објашњава у Новим беседама по гором, Месија о чијем доласку су пророковали старозаветни пророци, морао се појавити баш у јеврејском роду јер лекар увек лечи тамо где је најболесније, из чега происходи да је јеврејски народ био склон моралној кварежи више од других народа.

«Кад један јунак иде на своје непријатеље, он прво иде на најупорнијега и најјачега а не на најслабијега. Јер кад победи најупорнијега непријатеља, слабији ће се брзо предати. Кад лекар обилази болницу, он прво хита најтежем болеснику а не најлакшем. Јер кад излечи најтежег болесника, лакше болеснике лако ће излечити. Тако и небесни јунак дошавши на земљу да се бори, он је устао прво против најупорнијег непријатеља; и дошавши на земљу да лечи, он је прво пришао најтежем болеснику. Да је јеврејски народ био најупорнији и најодбојнији према Богу сведочи сва историја тога народа. Какве је све благодати Бог изливао на тај народ; какве је све сјајне пророке Бог слао томе народу - па све узалуд: тај народ је невероватно брзо заборављао све благодати Божје и тај народ је невероватно окрутно мучио и убојао пророке Божје.. Но јунаку небесном није приличило да прво иде на слабијег противника но на најупорнијег, нити је лекару приличило да прво прилази лакшим болесницима но најтежим. Таква је била његова божанска стратегија, која је се и до сада делимично показала савршена, а која ћа се извесно на крају крајева показати потпуно савршена и непогрешна» (Нове беседе под гором).
 
Pavle je bio neka vrsta crkvenog policajca (jednom CIA uvek CIA), bio je neverovatno obrazovan za ondašnje vreme, za razliku od ostalih apostola koji su bili ribari. Bio je Rimski građanin i Jevrejski farizej. Nešto kao Džems Bond onog vremena. Svi znamo da su jevreju bili vrlo krvoločni i osvetoljubivi (oko za oko). A znamo i izreku Ako ih ne možeš pobediti,pridruži im se. On se po naređenju uvukao u njihove redove i od jedne krvoločne ljudožderske religije, napravio blagu hrišćansku religiju. Mislim da je to bio generalno gledano dobar potez. :klap:

Nije to bio dobar potez.
Jer Pavov nauk je loš za psihu čovjeka a sve na način uvijen i prekrven.
Ne bih ulazio sad u te analize ovde jedino ako se otvori zasebno tema o Pavlu i njegovom nauku koji je "ili prihvati Krista ili si proklet".Duga priča.


Židovsku verziju koja je okrutna nebi svjet prožvakao kao Pavlovu koje je vrlo lukavo spojena s židovskom verzijom u jednu.
I ne bi bilo nasilja koje je učinjeno u ime toga......
Jer svijet bi išao drugim tokom,no izgleda da je trebalo da se to desi.
 
Poslednja izmena:
Nije to bio dobar potez.
Jer Pavov nauk je loš za psihu čovjeka a sve na način uvijen i prekrven.
Ne bih ulazio sad u te analize ovde jedino ako se otvori zasebno tema o Pavlu i njegovom nauku koji je "ili prihvati Krista ili si proklet".Duga priča.

A da je samo na židovskom naku ostalo svijet nikada ne bi bio zaveden židoskom verzijom koju je Petar propovjedao s svojim drugovima iz 12-orke.

Pavlovo učenje je neka vrsta kombinacije Bakti joge i Ozirisovih misterija, ja tu ne vidim ništa loše. Posle Pavla su se u hrišćanstvo ponovo uvukli oni starozavetni sveštenici i tek tad od izvornog pavlovog hrišćanstva napravili krvoločnu religiju sa invizicijom i ostalim. :confused:
 
Pavlovo učenje je neka vrsta kombinacije Bakti joge i Ozirisovih misterija, ja tu ne vidim ništa loše. Posle Pavla su se u hrišćanstvo ponovo uvukli oni starozavetni sveštenici i tek tad od izvornog pavlovog hrišćanstva napravili krvoločnu religiju sa invizicijom i ostalim. :confused:

Ok,shvaćam te
Može biti i to vrlo lako.
Jer ja u to ne bih ulazio što je izvorno Pavlovo a što ne, jer ja vidim u bibliji i komentiram taj dio Pavlinizma kao dio zvaničnog kanona.
A što je istinski Pavlinizam bio,ne bih znao zaista jer nisam proučavao o tome,možda budem.
 

Back
Top