Laptop procesor se pregrevao

Pa ono, zna se šta je kuler. Nešto što se stavlja na procesor da hladi... imao fan ili nemao... kod ovog, toga nema...
Instead of the cooling fan of the MacBook Air M1, a heat spreader, made up of aluminum has been used. Then there is a copper pipe, which transfers the heat to a heatsink. From there, the heat is pushed out with the help of a fan. Moreover, MacBook Air M1 has a cold plate over its processor. The heat gets dissipated towards that. And after that, it uses the copper pipe and vapor chamber to cool itself. Finally, this is how does MacBook Air M1 cool itself.
Znaci ipak postoji neka varijanta coolera-nacina hladjenja-naravno!
A postoje i drugi CPU cooleri BEZ ventilatora...Npr.
https://www.ebay.com/p/24034842653?iid=333396075909
Onda svaka maticna ploca -bar pre je imala metalna rerbra na chjipsetu-bez ili sa ventilatorima-koji su HLADILI chipset npr...
https://www.pinterest.com/pin/zalma...ink-review-frostytechcom--736197870337477508/
 
Laptop mi se sjebao msm radi on ali nije to to. Pregrevao se puno vremena igrao sam svakakve igrice na njemu i sad radi bas sporo dal 5o mogu da sredim nekako
Aко је нов не дирај и не пипај ништа.
Како мислиш да ради споро ? Која је температура

Ovo i mene zanima imam isti problem
Aко је стари лаптоп, однеси у сервис да ти ставе нову термалну пасту и очисте. Можеш и сам да чистиш али је комплексно јер је сваки лаптоп своја прича око растављања и чишћења.
 
Gde si video u laptopu vodeno hladjenje? : P Debeo je 5 milimetara : P
Ma samo pretpostavka,ali i ono ima kulere.Tako da bez kulera nema hladjenja jos uvek..Mora da se cisti hladnjak cesce i kuler ce postici dobro hladjenje dok je pasta ispravna.Sto se tice Lap Topa,nisam dosad video sa vodenim hladjenjem,ali da ga bacim malo u razmisljanje i da ide u pretragu.
 
Nisam ni rekao da je vodeno,ali imaju tanki kuleri za pojedine lap topove.Sad sto si ti uzeo tanak lap,niko ti nije kriv.Ima na You Tbe,lapovi na kojima mogu da se prze jaja.I napisao sam gore u jednom postu,verovatno nisi video,da licno nisam video lap top sa vdenim hladnjakom.Nego sam mu to napisao da malo progugla i nadje sebi sta mu je potrebno.Mislim da ce covek shvatiti sta sam hteo reci.
 
Nisam ni rekao da je vodeno,ali imaju tanki kuleri za pojedine lap topove.Sad sto si ti uzeo tanak lap,niko ti nije kriv.Ima na You Tbe,lapovi na kojima mogu da se prze jaja.I napisao sam gore u jednom postu,verovatno nisi video,da licno nisam video lap top sa vdenim hladnjakom.Nego sam mu to napisao da malo progugla i nadje sebi sta mu je potrebno.Mislim da ce covek shvatiti sta sam hteo reci.
Pa uzeo sam ga što je bez kulera. Ložili me da je m1 jako dobar procesor, pa zbog toga : P
Preporučujem svakom. igram baldur gate 3 bez kulera, dok desktopima treba vodeno za tu igru : P
No to je bilo pre godinu dana : P
 
Pa uzeo sam ga što je bez kulera. Ložili me da je m1 jako dobar procesor, pa zbog toga : P
Preporučujem svakom. igram baldur gate 3 bez kulera, dok desktopima treba vodeno za tu igru : P
No to je bilo pre godinu dana : P
Dobar je to Lap,ali je meni drazi desktop,a ja i ne igram neke zahtevne igrice,sem kada dodju unuci,ali opet CPU izdrzi,a i kuler i hladnjak.Sad sam pre neki dan promenio pastu na hladnjaku.Nisam menjao od kako sam ga kupio,a cini mi ce od 2019-e.Tako pise u BIOS-u da je BIOS 2019-e godine,a ja sam mislio da sam ga kupio 2018-e.
 
Nisam ni rekao da je vodeno,ali imaju tanki kuleri za pojedine lap topove.Sad sto si ti uzeo tanak lap,niko ti nije kriv.Ima na You Tbe,lapovi na kojima mogu da se prze jaja.I napisao sam gore u jednom postu,verovatno nisi video,da licno nisam video lap top sa vdenim hladnjakom.Nego sam mu to napisao da malo progugla i nadje sebi sta mu je potrebno.Mislim da ce covek shvatiti sta sam hteo reci.
Nemaju oni to hladjenje na koje mislis, to je ARM arhitektura.
 
Bmaxa ima problem da shvati da SVE sto ima funkciju da hladi-odvodi toplotu sa uredjaja -je COOLER! Hladnjak, kako-god...E sad da li je pasivni ili aktivni, vodeni ili vazdusni, sa ili bez ventilatora -to je sad nesto sasvim drugo. Ali komponenta kao CPU ili GPU u racunaru koja NEMA COOLER-ne postoji. BUKVALNO!
 
Bmaxa ima problem da shvati da SVE sto ima funkciju da hladi-odvodi toplotu sa uredjaja -je COOLER! Hladnjak, kako-god...E sad da li je pasivni ili aktivni, vodeni ili vazdusni, sa ili bez ventilatora -to je sad nesto sasvim drugo. Ali komponenta kao CPU ili GPU u racunaru koja NEMA COOLER-ne postoji. BUKVALNO!
Ali je u pravu da lapovi nemaju vodeno hladjenje na CPU,zbog samog mesta.Licno sam napisao to "Vodeno" da postavljac teme malo pretrazi po netu sta moze,a sta ne za njegov Lap.Na Lapu isto kao i na desktopu Kuler i hladnjak za CPU,mora da se odrzava,cisti od prasine,koja se zavuce u hladnjak i tu je hladjenje nula,ma kakva pasta bila.Plus posle nekoliko godina treba proveriti i promeniti pastu na CPU i onda ocistiti sve,hladnjak,kuler,mislim na propelere,da se lepo ociste od prasine.
 
Bmaxa ima problem da shvati da SVE sto ima funkciju da hladi-odvodi toplotu sa uredjaja -je COOLER! Hladnjak, kako-god...E sad da li je pasivni ili aktivni, vodeni ili vazdusni, sa ili bez ventilatora -to je sad nesto sasvim drugo. Ali komponenta kao CPU ili GPU u racunaru koja NEMA COOLER-ne postoji. BUKVALNO!
Pazi it si zaista uporan covek. Kuler racunam samo ako mozes da ga skines i zamenis. Ovaj nema to i basta.
No to sad nije ni bitno...
 
A ovaj m2, novi model, nema cak ni heatspreader:
Why exactly does that happen? We know the MacBook Air, like the Pro model, lacks a fan and relies instead on the efficiency of its M2 processor. What we didn’t realize is that it doesn’t even use a heat spreader. This revelation comes from the fine folks at iFixit who tore down a MacBook Air and found it void of cooling parts. Sure, there is a healthy heaping of thermal paste and graphite tape, but no room was spared for heat sinks.
 

Back
Top