Laganjem o čitanju knjiga do novog partnera

Gost118

Elita
Poruka
22.445
SVI SE PRAVE PAMETNI


Čak pola muškaraca i trećina žena laže o tome što su pročitali kako bi impresionirali prijatelje ili potencijalne partnere, rezultat je ovogodišnjeg istraživanja koje tradicionalno se provodi u kampanji "Populus for the National Year of Reading".
Studija je provedena na 1500 ljudi i čini se kako muškarci mnogo lakše posežu za ovom takozvanom bijelom laži kako bi ostavili dojam da su romantičniji ili obrazovaniji nego što uistinu misle da jesu.

Ti isti muškarci priznaju da bi pali na koljena pred ženom koja čita portale s vijestima, Shakespearea ili pjesme dok njihove bolje polovice smatraju da bi idealno štivo za svakog mužjaka bila biografija Nelsona Mandele ili Shakespeare.

Da bi dojam bio potpuniji, većina ispitanika žustro je potvrdila kako su u stanju ići tako daleko da na prvom sastanku čekaju potencijalnog partnera s nekom od aktualnih knjiga pred nosom.

- Čitanje je odličan način za izražavanje. U biti me oduševljava činjenica da skoro sve generacije znaju kako im čak i privid da čitaju može povećati potencijal u ljubavnom životu - izjavio je Honor Wilson-Fletcher direktor NYOR-a dodavši kako su očito, bez obzira na dominaciju površne opsjednutosti ljepotom koja se plasira u medijima, ljudi ipak svijest da i ono što imamo u glavi doprinosi privlačnosti.(mbb/bbc)
-----------------------------------------------------------------

A vi dragi moji & moje, pronalazite li se u ovoj prici?:lol:
 
cesto citam al sta nisam procitala jasno kazem da nisam procitala...i ne pravim se da mi se svidjaju stvari koje se podrazumevaju da se svima svidjaju,da ne kazem klasici ko gore pomenuti sekspir ili npr dostojevski...dok sam citala ovog drugog prosla sam kroz dobru agoniju sta vise.

a citanje portala sa vestima se podrazumeva...bar ja citam jer volim da sam informisana :neutral:

al mi ne pada na pamet da se pravim pametnija no sto jesam,pa da se izlajem da sam nesto procitala,pa da mi blam bude multiplikovan kada se ispostavi da sam lagala ko pas...neka fala,bolje da ispadnem nenacitana u tom slucaju :lol:
 
ja s kojim god sam izasla rekao mi je da je poslednju knjigu koju je procitao bila
'Trnova ruzica' :)

mada moram reci da kako sam starija tovare mi se neki intelektualci za vrat :p :lol:

............mora da delujesh nekako ozbiljno kad privlachish takve ,mada kazu da su intelektualci dobri u krevetu ,kao i u nauci tako i u zivotu temeljno se odnose prema svemu chak rade i prekovremeno pa nemoj propushtati takve prilike ...........mislim moze doci do nekakve spontane explozije ...............:zag::vatromet:
 
Pa, meni je to zalosno.
Desilo mi se da tip pocne da prica o knjizi, i kad poceh s njim o tome komentarisati, onda shvatih da je uopste i nije procitao.
Sto je najcrnje, kol'ko sam smesna, meni na kraju bilo neprijatno.
I sva pocrvenela.
K'o da sam ja slagala a ne on.
Bilo jednom, ne ponovilo mi se nikad, dace Bog.
Kakva je to tisina bila. Nikad duzih 10 minuta.
:neutral:
 
Pa, meni je to zalosno.
Desilo mi se da tip pocne da prica o knjizi, i kad poceh s njim o tome komentarisati, onda shvatih da je uopste i nije procitao.
Sto je najcrnje, kol'ko sam smesna, meni na kraju bilo neprijatno.
I sva pocrvenela.

K'o da sam ja slagala a ne on.
Bilo jednom, ne ponovilo mi se nikad, dace Bog.
Kakva je to tisina bila. Nikad duzih 10 minuta.
:neutral:

Često mi se često dešava da mi bude neprijatno kad počnu da me lažu (a laganje lako provalim), pa mene bude sramota na njihov red...
 
A vi dragi moji & moje, pronalazite li se u ovoj prici?:lol:
Ne,ja uvek kazem da ne citam knjige i da me to uzasno smara,bas kao i pozoriste.
Znaci..zasto bi ih citao?Zbog obogacivanja vokabulara...nema potrebe,zbog edukacije...jos manje,zbog razonode...ma vazi.
Uostalom..kada upoznajem nekoga,prvo mu predocim svoje mane..zaista,a vrline neka sam spozna...ako ih imam.To sam sto jesam,ako je to nekom o.k onda super,a ako nije..zabole me.
Znas...filovanje biografije je ultra jadno,osim ako nije u formi CV-ja pa moras da keenjas zbog shljake.E..a meni ta nacitanost ne predstavlja bas nista,hocu da kazem...ne kapiram to kao vrlinu,naprotiv..ti librarian ljudi me smaraju,pogotovo oni koji to potenciraju.Ne gajim takve u svom okruzenju.
I uopste taj shablon mi ide na rac..kao..nacitani su pametniji od ovih koji ne citaju..ma jel' tako?ono...gospodari teorije i magacioneri bespotrebnih informacija :neutral:
Mishljenja sam da tu tzv. pamet stvara zivot i mnostvo razlicitih situacija kroz koje prolazimo i naravno...kako prolazimo kroz iste,mis'im i najveci panj moze da procita knjigu i da smara o tome..



p.s. citao sam ranije neka izdanja SPC i Svetih Otaca,ali u poslednje vreme sve redje...nazalost,medjutim te knjige se ne mogu porediti sa ovim o kojima se ovde prica.
 
Priznajem, fanatik sam kada su knjige u pitanju, obožavam da čitam a i da ih kupujem,
onda da ih slažem, prelistavam, premeštam.. uživam u saznanju da su moje..
MM je fanatik kada su u pitanju računari, uvek nešto mora da se upgrade-uje, da se prati,
ja o tome znam koliko je dovoljno da možemo da suvislo razgovaramo.
Isto je sa njim vezano za knjige...
Ako želi, čitaće, ako ne želi - nije bitno...

Ne vidim što bi baš čitanje knjiga bio jedini faktor da nekoga fasciniraš. Ima još toliko stvari...

Možda je to samo još jedna u nizu predrasuda da su ljudi koji čitaju edukovaniji i bolji partneri
za vezu od onih drugih..
 

Back
Top