Labrador retriver

Skrob je osnova krompira i pirinča, i kukuruza, i ostalih žitarica, a u stvari je šećer. Brz izvor energije, kako za nas, tako i za pse :)
Postoji samo jedan problem, a to je da krompir mora biti doooooobro skuvan, jer u protivnom može izazvati proliv. Naravno, kao što ni pirinač, ili kukuruzni griz nisu osnova ishrane (već meso), tako se i kuvani krompir može davati povremeno. Ja kuji u hranu redovno umešam ostatke krompir-pirea od ručka (ukoliko mi supruga pre toga ne otme da pravi krokete za večeru - koje mrzim!), i nikada nije bilo problema. :)
 
Štaviše, "Friskies" je prvobitno i pravljen za pse, tek kasnije za mačke. Sama činjenica da je od Nestle, verovatno govori o kvalitetu.
Ali, odosmo debelo u OFF.

Luthiena je u pravu, niko ne može tako kvalitetnu hranu napraviti kao ti sam. Ako daješ gotovu hranu osloniš se na nju. Ako kuvaš, prosto osetiš šta bi im prijalo, koja kombinacija mesa, žitarica, vitamina.

Bar ja to tako vidim.
 
Poslednja izmena:
slazem se...granule su nekako nuzno zlo...ja sam jednu kuju podigla na granulama i zadovoljna sam jako, ali to se ne moze porediti sa kuvanom hranom, evo sad njenu cerku hranim mesom (govedjim mlevenim ili piletinom ili ribom) i vidim da je to ipak mnooogo bolja varijanta. zato je i odrasla kuja sad jede filete oslica sa maslinovim uljem i rizom ili testeninom ili starim hlebom, u to joj cesto dodam maslaca, jaje povremeno, laneno ulje isto po kasicicu u obrok jednom dnevno super je za dlaku. kuvanje psima (ako ih nemate vise od 2 ili 3 hehe) i ne oduzima puno vremena, jer tu nema petljanja, zacina,zaprzavanja i ostalih stvari koje oduzimaju vreme kad spremamo sebi :). meso se prokuva, ubaci se testenina ili riza malo sargarepe, maslinovog ulja, moze i ona mesavina smrznutog povrca (brokoli,sargarepa i karfiol) i nista ukusnije i zdravije, ja sam pocela da uzivam u kuvanju za njih dve :)
 
Nećeš pogrešiti ako uzmeš juneće srce, iseckaš i skuvaš sa pirinčem (kuvaš dok pirinač ne postane lepljiv). Preko toga, ohlađenog, narendaš malo šargarepe, mada možeš i nju da skuvaš zajedno sa mesom i pirinčem, ali onda gubi deo vitamina. U sledeći obrok umesto šargarepe stavi malo jogurta, u sledeći žumance, itd itd... Kombinacija mali milion, ali osnova je uvek meso.

A pogledaj i post iznad, šta je Luthiena napisala, i eto ti gomila ideja!
 
prvi put cujem!!!Svi znaju da je friskies hrana za macke i da je to firma ista kao pedigre!!!

Interesantno koliko ljudi meša Whiskas i Friskies, a nije isti proizvođač, samo, eto, približna količina štetnih supstanci tipa veštačkih boja i pojačivača ukusa i redovno reklamiranje... A tebe moram da zamolim da se sledeći put, pre podsmevanja i prozivki na bilo čiji račun, prvo bar malo raspitaš o temi na koju pišeš.

Nećeš pogrešiti ako uzmeš juneće srce, iseckaš i skuvaš sa pirinčem (kuvaš dok pirinač ne postane lepljiv). Preko toga, ohlađenog, narendaš malo šargarepe, mada možeš i nju da skuvaš zajedno sa mesom i pirinčem, ali onda gubi deo vitamina. U sledeći obrok umesto šargarepe stavi malo jogurta, u sledeći žumance, itd itd... Kombinacija mali milion, ali osnova je uvek meso.

A pogledaj i post iznad, šta je Luthiena napisala, i eto ti gomila ideja!

Šargarepu treba obariti, tako se betakaroten konvertuje u vitamin A.

:hvala:Veliki pozdrav ljuteljima zivotinja,ja sam htela da objavim da imam stence crnog labradora pa ako neko zeli,,,,,:

Postoji poseban podforum Oglašavanje, slobodno tamo otvori temu, poželjni su rodovnici, fotografije i rezultati roditelja, i fotografije štenaca, možeš i ovde da se pohvališ ali za prodaju postoji posebno mesto na forumu.
 
@mimi's mom
@all
Ne kuvajte šargarepu.
Prirodni beta-karoten je antioksidans, provitamin A. Da, termičkom obradom delimično prelazi u vitamin A, ali zar nije bolje dati provitamin, pa da sama jetra, po potrebi, izdvoji vitamin? To joj je i posao.
Zato sam pre za živu šargarepu. Kao i za limunadu od ceđenog limuna, a ne za 500mg sintetizovanog C vitamina u tabletama. Neka organizam sam pravi koktele koji mu trebaju, a na nama je da mu sastojke obezbedimo.

@tamarabg
Ne sudi na osnovu slučajnog uzorka. Neznanje i nepismenost se može tolerisati, to je iz škole. Nekultura potiče iz kuće, i to se mora ili tolerisati, ili ignorisati. (ovo drugo je lakše)

@magdalena48
Heh, slatkiš!
 

Back
Top